Autor Wątek: Ładowanie - kontrolka pali się cały czas  (Przeczytany 1701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« dnia: Lipiec 31, 2007, 12:07:36 pm »

adi87

  • Gość
W moim poldku zniknęło ładowanie tak z dnia na dzień (w nocy padał deszcz) po odpaleniu silnika cały czas pali się kontrolka ładowania (pełnym światłem - nie jarzy się, nie mruga) niezależnie od obrotów. Czy to wina diód w altku? Na przewodach idących do regulatora napięcia (mam ten stary typ na błotniku) jest przejście na masę nie wiem czy tak powinno być czy nie tylko piszę co zaobserowałem. Mierzyłem na odłączonych przewodach od regulatora. Regulator napewno sprawny bo na 4 innych 100% pewnych było to samo. wymieniłem przewody idące od aku do rozrusznika i altka na pewne ale problem nie ustąpił więc pozostaje tylko jakieś uszkodzenie alternatora...

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2007, 13:32:22 pm »

elektrokiler

  • Gość
Cytat: "adi87"
Na przewodach idących do regulatora napięcia (mam ten stary typ na błotniku) jest przejście na masę nie wiem czy tak powinno być czy nie tylko piszę co zaobserowałem.


Jasne, że tak będzie.

Sprawdź czy masz jeszcze szczotki w altku.

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2007, 13:59:13 pm »

ikwus

  • Gość
Wymień szczotki na alternatorze, a jak są dobre jeszcze to regulator napięcia.

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2007, 22:56:16 pm »

adi87

  • Gość
szczotki są dobre regulator też

[ Dodano: 31 Lip 2007 22:57 ]
dziwi mnie to że ładowanie zniknęło tak nagle przed tym kontrolka się nie jarzyła ani nic

[ Dodano: 01 Sie 2007 08:12 ]
podstawiłem inne altki bankowo sprawne a na obydwu ładowanie na poziomie 12,5V bez obciążenia. Co to może być? Jakieś zwarcie w instalacji czy co? Tylko że po włączeniu zapłonu napięcie na aku spada z 12,8 do 12,6 więc chyba tez nie to

[ Dodano: 01 Sie 2007 11:33 ]
ostatnio przedłużałem kable do przełącznika od gazu i ciągnąłem  je za zegarami. mam zegary podłączone na pająka więc może jakiś przewód zwiera lub  jest odłączony. Co o tym myślicie? Bo właśniepo tej operacji mi to ładowanie siadło

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2007, 20:38:43 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to nie jest wina diód,bo przy diodach kontrolka z chwila dodawania gazu swieci mocniej az do jej spalenia na wysokich obrotach
  • Jef
  • Czaku

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2007, 22:58:40 pm »

adi87

  • Gość
spróbuję jutro z innym akumulatorem może mój ma zwarcie po prostu i obniża ładowanie

[ Dodano: 02 Sie 2007 11:26 ]
na innym aku to samo a mój aku w innym aucie ładuje się normalnie

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2007, 07:59:29 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
jak grzebałeś coś za zaegarami i masz je podlączone na pajaka to napewno to jest tego przyczyną
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2007, 13:15:50 pm »

adi87

  • Gość
Mariusz, posprawdzałem połączenia i było jedno zwarcie (chyba akurat od kontrolki ładowania) polutowałem od nowa ale problem pozostał. Jutro jadę do elektryka na dokładne sprawdzenie całej instalacji i altka

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2007, 15:25:20 pm »

Mate-0

  • Gość
Ostatnio miałem podobną sytuację. Poza tym zginęło podświetlenie deski i nie działały zegary... Po sprawdzeniu bezpieczników i poprawieniu niektórych podświetlenie wróciło a kontrolka zgasła... Nie wydaje mi się żeby bezpiecznik powodował jakieś zwarcie, zwłaszcza że nie przepalił się! Pewnie to tylko zbieg okoliczności.................. :)

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2007, 18:55:50 pm »

adi87

  • Gość
Diody były do wymiany :P dodatkowo koleś wymienił łożyska i wirnik na taki po regeneracji bo tamten miał krzywe pierścienie. Za całość zapłaciłem 70zł i zostawiłem stary wirnik który itak by mi się do niczego nie przydał

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2007, 20:14:27 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
A u mnie dzisiaj zaraz po odpaleniu zaczęły palić się pulsująco kontrolki od ładowania i STOP. Czy to coś będzie z alternatorem? Dodam jeszcze, że po przegazowaniu obie kontrolki gasną.
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2007, 22:48:47 pm »

adi87

  • Gość
Mynx, możliwe że szczotki Ci się kończą. Wyjmij i sprawdź ich długość a jesli są krótsze niż 8mm to wymień

Ładowanie - kontrolka pali się cały czas
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2007, 18:06:19 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Wystarczyło czyszczenie klem i uzupełnienie wody w akumulatorze :wink:
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów