Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 124803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 30, 2021, 15:45:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
UT-203 kosztuje ponad 160pln, wiec jeszcze sie wstrzymam, bo nie mam cis. na te cegi, ale z czasem bedzie trzeba nabyc,

co do przekaznika to jestem przeciwnikiem udziwniania obwodow, gdy nie przynosi to korzysci, a jedynie zwieksza awaryjnosc,
to ze kostka stacyjki wypalila sie przenoszac 5A swiadczy o tym, ze nie byla prawidlowo wykonana, albo byla zbyt czesto eksploatowana i zuzyla sie przy tak niewielkim przebiegu,
zaleta prostej kostrukcji PN jest to,ze konstrukcja jest prosta - przeciez nawet bez stacyjki wiemy,ktore przewody zewrzec ;>
jak nadziabiesz tam przekaznikow w opor bez sensu, tracisz prosta kostrukcje,
zeby sie w takie sytuacji ratowac, to musisz do przekaznikow dolozyc kolejny modul przekaznikow Arduino oraz modul sterowniczy i odpalac Poloneza ze smartfona ;] 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 30, 2021, 16:13:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Eeee bez przesady, zepsuty przekaźnik małogabarytowy elmota... nie pamiętam, żebym wymieniał zepsuty. Nawet stare, metalowe, kompletnie zardzewiałe w borewiczach czy 125p, często są jeszcze wsadzone przez fabrykę i oryginalne.

Ot i czemu przekaźnik się przyda.



Rozebrałem kostkę, niebieski przewód odpowiadający właśnie za obwód zapłonu, dmuchawy itd nie kontaktował. Dlaczego, widać na zdjęciu. Przez wysoką temperaturę na stykach, po prostu stopił obudowę i się w nią zapadł.

Wiesz, to nie jest udziwnianie, tylko standard - inne auta mają często obwód zapłonu po przekaźniku. Fabrycznie obciążenie dla kostki stacyjki jest dość duże.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 30, 2021, 17:16:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a zaplon to faktycznie mozna dac przekaznik - myslalem, ze chcesz cala linie z kostki puscic przez przekaznik, a co nie ma sensu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 01, 2021, 15:05:40 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
W weekend udało mi się poskładać do kupy i uruchomić VVC. Zrobiłem delikatnie 150km i wygląda na to że jeśli chodzi o silnik to wszystko działa jak należy. Pojawił się problem z pompą wspomagania, strasznie wyje, a wspoma pracuje z dużym oporami na postoju. Wygląda jakby nie chciała się odpowietrzyć. Będę musiał ją raz jeszcze rozebrać i zobaczyć w czym problem.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 02, 2021, 12:09:55 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Jeśli chodzi o stacyjkę. Podziel obwody tak, aby stacyjka zasilała cewkę i ew komputer oraz przekaźnik do reszty odbiorników. Warto to odseparować - masz pewność sterowania zapłonem, a grubą robotę odwala przekaźnik.
Przy właczonych odbiornikach będziesz spokojnie 1V do przodu. Albo więcej. W 125p wycieraczki zaczęły zapierdalać jak złe.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 02, 2021, 14:25:05 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie lepiej dać przekaźnik jednocześnie na zapłon, wycieraczki, dmuchawę itd? Czyli na cały pin od "niebieskiego kabelka".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 02, 2021, 17:16:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wszystko na jednym przekazniku juz masz - stacyjka jest przekaznikiem,
dokladanie kolejnego szeregowo jest bez sensu, ale o tym juz przeciez pisalem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 02, 2021, 17:34:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale ja mówię, że nie chcę dawać na całą stacyjkę przekaźnika, tylko na zapłon, dmuchawę itd. A przekaźnik z niej żaden, bo te styki się nadają na 1A max, a nie kilka.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 02, 2021, 17:42:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ale ja mówię, że nie chcę dawać na całą stacyjkę przekaźnika
jak nie piszesz, jak piszesz :
Czyli na cały pin od "niebieskiego kabelka".

A przekaźnik z niej żaden, bo te styki się nadają na 1A max, a nie kilka.
gdy patrze na styki przekaznika 40A, to te w stacyjce wygladaja na 140A ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 02, 2021, 17:57:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak chiński przekaźnik oglądasz, to tam takie styki są :P. Oni po prostu zapomnieli kropki między "40" zrobić, docelowo to powinno być 4.0. Poza tym, one mimo wszystko nie są osadzone w plastiku, który jak widać, po prostu od temperatury i nacisku się zapadł, i przestał kontaktować. Ja montuję elmoty, da się jeszcze kupić nowe, one są porządnie wykonane.



Niebieski przewód odpowiada za zapłon, wycieraczki, kierunkowskazy, itd. Pin teraz będzie sterował przekaźnikiem, który będzie na te obwody podawał prąd. Zasilanie całej stacyjki, to z tego co pamiętam przewód czerwony.

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2021, 18:11:13 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 02, 2021, 21:31:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na tym elmocie jest 30A, wiec prawdopodobnie nie mieli innych cyferek w czcionce i uzyli tego z oznaczen nozki ;|
moj chinski lexton przy elmocie wyglada na 27-29A , nadrukowane ma 40A ;p - stacyjka nadal rzadzi,

problemem kostki stacyjki nie jest budowa, tylko trudy eksploatacji np. taki rasowy katolik ma na kolku z kluczami zawieszone medaliki,krzyzyki i otwieracze do butelek i puszek,
to juz jest ciezar, ktory szarpie stacyjka w czasie jazdy, a ruchy przenosza sie na styki, co nie sprzyja ich pracy,

nie zmienia to jednak faktu, ze dokladanie szeregowo kolejnego urzadzenia stykowego nie ma sensu - chcesz poprawic zasilanie zaplonu, to zamontuj przekaznik na jego linii, czyli najblizej odbiornika,
nie pamietam, a nie chce mi sie sprawdzac jak napiecie idzie do modulu w abimexie - moze sie okazac, ze nie ma sensu taki zabieg, jezeli w module juz jest przekaznik
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 02, 2021, 21:40:15 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Od kilku dni wydech delikatnie przepuszczał-na drodze dojazdowej u znajomych postanowił porzucić uszczelkę przy 1 tłumiku i "nieco" podnieść poziom hałasu.

Dodatkowo przewody WN robią dyskotekę i auto szarpie na niskich obrotach-no cóż, trzeba będzie zmienić to i owo  :P

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 05, 2021, 21:17:41 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Umyłem poloneza. Jutro woskowanie, odkurzanie, plakowanie i wyczekiwanie na okno pogodowe żeby jechać na przegląd. :-)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 05, 2021, 21:33:30 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A ja nie mogę namierzyć czy jest wyciek czy nie... muszę mimo mrozu zanurkować pod auto...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 06, 2021, 12:55:37 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
W Auchan w Katowicach mają promocję i można kupić Hipol 15F za 8zł/litr, kupiłem sobie dwa litry na  zapas.  Zmieniłem również świece w Omedze, oraz żarówki mijania w Signum. Muszę zainwestować w najtańszą pompkę bo polonez prawie na feldze stoi, a bez przeglądu i w tej temperaturze na stację nie warto jechać bo kompresor może być nieczynny.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 13:02:47 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 06, 2021, 13:05:25 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ja pierdole hipol  <lol2> A myślałem że mój sąsiad który to leje do traktora jest jedną z ostatnich osób które używają tego specyfiku  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 13:17:56 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 06, 2021, 13:45:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja pierdole hipol  <lol2> A myślałem że mój sąsiad który to leje do traktora jest jedną z ostatnich osób które używają tego specyfiku  <spoko>

Nie wiem, po co się tak wykosztowywać, jak można zlać stary olej przez szmatę, żeby wyłapała syf, opiłki i już mamy nowy :P Tu można np. spytać, czy nie ma przekładniowego, kupić beczkę i zrobić własną rafinerię na podwórku: https://allegrolokalnie.pl/oferta/olej-przepracowany-zuzyty-przepalony-silnikowy
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 13:47:47 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 06, 2021, 17:08:11 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Więcej takich postów i niedługo sami zostaniecie na tym forum.

W temacie. Sobota nie poszła na marne.
Nawoskowany, odkurzony, wyplakowany. Światła sprawdzone. Gaśnica i trójkąt jest. Czyli gotowy do przeglądu. :-)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 17:18:48 pm wysłana przez Tales »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 06, 2021, 17:31:24 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Udzielając się na forum trzeba liczyć się z krytyką a że komuś zapomniało się przestawić kartki w kalendarzu o jakieś 40 lat i żyje nadal mentalnie w tamtym okresie gdzie na półkach był tylko hipol i selektol to już inna sprawa  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 06, 2021, 17:32:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak będziemy się tylko klepać po plecach, stanie się to, co z FSO AK - śmiem twierdzić, że to właśnie przez burzliwe dyskusje (które są czasem owocne, bo ścieranie się poglądów na tematy techniczne zmusza do pogłębienia swojej wiedzy), to forum jeszcze trzyma się przy życiu, jako ostatnie :).

Poza tym, jest duża szansa, że używany olej, zlany ze skrzyni jakiegoś zachodniego auta na złomie, będzie miał ciągle wyższe parametry niż nowy glut 15f, także nie wiem, skąd oburzenie   :d
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 17:35:08 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...