Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 124712 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 06, 2021, 18:05:30 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Rozłożyłem plandekę 8x4 na dachu garażu. Może teraz woda nie będzie szła w mur. Do wiosny musi to wytrzymać, a potem czeka mnie budowa nowego dachu (i wcześniej rozbiórka starego).

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 06, 2021, 18:08:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Poza tym, jest duża szansa, że używany olej, zlany ze skrzyni jakiegoś zachodniego auta na złomie, będzie miał ciągle wyższe parametry niż nowy glut 15f, także nie wiem, skąd oburzenie   :d
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 17:35:08 w
nie przesadzaj, ten hipol to normalny olej, nawet klasy GL-5,
oczywiscie ze sa dostepne lepsze, ale ten tez smaruje https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/HIPOL__15F.aspx

dzisiaj naprawilem w koncu wentylator wnetrza, po wielu trudach i zabiegach w ujemnych temp.
za to bladź nie chce odpalic i wyglada na brak napiecia na wtryskiwaczach - ot tak bez powodu (moze immo zamarzlo ;] )
jest -11*C, wiec juz nic z tym nie zrobie, ma trzy tygodnie na samonaprawienie sie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 06, 2021, 18:09:16 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/produkt.aspx?produkt=HIPOL__15F.
https://www.mobil.com/pl-pl/commercial-vehicle-lube/pds/gl-xx-mobilube-hd-a-85w-90
Jakoś nie widzę wielkich różnic


Poza tym, jest duża szansa, że używany olej, zlany ze skrzyni jakiegoś zachodniego auta na złomie, będzie miał ciągle wyższe parametry niż nowy glut 15f, także nie wiem, skąd oburzenie   

Daniel odnoście twojego porównania, jak to mówił Pawlak do Kargula "zdejm czapkie" bo chyba  za bardzo uwiera w głowę ;)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 06, 2021, 18:27:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może dlatego, że porównujesz przestarzałego gluta z glutem. :p Nawet FSO w latach`90 lało 80W90. Nie chce mi się wklejać tabelek, bo i tak wiem, że was nie przekonam, przerabialiśmy już to kilka razy na tym forum.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 06, 2021, 18:36:54 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Nagrałem ostatnio, filmik z przepalania poldka po ok 2~3 miesięcznym bezruchu i dopiero na etapie przeglądania filmiku na kompie zauważyłem, że w momencie jak pompa paliwa tłoczy paliwo do wtrysku, to nie świeci się kontrolka oleju, w momencie jak pompa nabije ciśnienie to lampka się zapala, tez tak macie?
https://www.youtube.com/watch?v=n-eLcNQfap0
Btw auto ciężko odpaliło, bo pracuje na kiepskich olejach które powodują tarcie uniemożliwiające poprawna pracę silnika  <lol>
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 18:41:47 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 06, 2021, 18:47:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Daniel,
wiesz jaka zasade wypracowalem w ciagu lat pomiarow i doswiadczenia odnosnie smarowania ?
wiekszosc laikow nie moze jej pojac,
np. opel zaleca do danego silnika olej 5W30 lub 5W40, ale przepala go wiecej niz dwusow miksolu - pytanie brzmi jaki olej wlewac, bo ten kosztowal 30pln za litrowa butelke czy cos takiego,
moja odpowiedz to najtanszy jaki znajdziesz, moze byc nawet 15W40, chociaz pewnie 10W40 wydzie tyle samo !
- to bedzie go mniej palil ?
- nie wiem, na pewno nie wiecej, wiec zaplacisz mniej i od razu kup banke 5L
- no nie wiem, producent pisze ze ma byc 5W40
- to taki lej i plac 30pln/l

juz wiesz jaka zasade wypracowalem ?
gdy ci olej spierdziela z mechanizmow, to lejesz najtanszy az nie zliwidujesz zrodel ubytkow !!
pozniej mozna wymyslac jakies lepsze smarowidla
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 06, 2021, 18:48:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Co Ty opowiadasz, kręci jak wściekły, to pewnie dzięki temu, że gęściejszy selektol dokładniej smaruje niż wodnisty syntetyk. Na filmie mój znajomy, stary, 15-letni akumulator z fiata. Szalony, ciągle daje radę  <cwaniak2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 06, 2021, 19:06:39 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
https://www.youtube.com/watch?v=n-eLcNQfap0
procedura startowa i kultura pracy jak podczas uruchamiania przedwojennego automobilu

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 06, 2021, 19:57:46 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Na filmie mój znajomy, stary, 15-letni akumulator z fiata. Szalony, ciągle daje radę  <cwaniak2>
Produkcja za wschodniej granicy mianowicie Westa. Firma ma dwie fabryki jedna w RU druga w UA. Póki co jeszcze nie wiem gdzie konkretnie był wyprodukowany.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 07, 2021, 19:39:05 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Pojechałem dziś na garaż, gdzie trzymam Poloneza. Podpiąłem akumulator i przepaliłem, odpalił ładnie za pierwszym  <cwaniak2> popracował sobie na tyle, żeby nagrzał się do 90 stopni :) nie mogę się doczekać kwietnia, żeby już wyjechać nim na drogi.


Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 08, 2021, 15:34:03 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Wczoraj w końcu wymontowałem aku z PNa - nie planuję teraz jeździć, a przy tych mrozach to niech sobie leży w ciepłej kotłowni.

BTW. nie tak dawno toczyła się tu dyskusja o jeździe w śniegu - to, co się dzisiaj wyrabiało na drogach po dość obfitych opadach (drogi nie były odśnieżone ani posolone), to jakaś masakra. Co 3 auto nie było w stanie podjechać pod lekką górkę - podejrzewam, że sporo ludzi jednak jeździ na letnich kapciach i teraz "zima zaskoczyła kierowców". Auta śmigają od krawężnika do krawężnika mieląc kołami - ciekawe, jakie będzie podsumowanie dnia (liczba kolizji).

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 08, 2021, 15:47:37 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja też jezdze na letnich i nie mialem problemu z podjazdem pod wiadukty i inne wzniesienia a dopiero co wróciłem z 4h trasy
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 08, 2021, 15:50:20 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Na Navigatorach 2 dzis po śniegu jechało mi się bardzo dobrze. Wprowadzic nakaz jeżdżenia na zimówkach lub uniwersalnych i tyle. I nie walić tego piachu i soli.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 08, 2021, 16:06:56 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Da się jeździć na letnich, ale trzeba uważać i nie wykonywać gwałtownych manewrów kierownicą, nie hamować i nie dodawać gwałtownie gazu. Niemniej, nie rozumiem upierania się na letnie, mogąc po prostu założyć zimówkę. Niema co zgrywać cwaniaka. To też może zależy od samej opony, rzeźby bieżnika itd. Jedne sobie będą radzić lepiej, inne gorzej. Ja się ostatnio przejechałem toyotą siostry na letnich, to mówiąc szczerze, to nie jest jazda. Robi strasznie na śniegu, a tym bardziej, że zajeżdżony był, ale opony nie miały absolutnie żadnej przyczepności. Pod górę da się wjechać, ale trzeba już trzymać takie same obroty silnika, bo lekkie dodanie gazu, od razu zrywa przyczepność kół. Nawet ciężko było zahamować po dojechaniu pod wzniesienie, bo lekko zaczynało go suwać do tyłu. Nie chce mi się przekładać zimowych kół i zrobić taki sam test, na tej samej drodze, ale zapewne była by różnica. Jak ktoś chce jeździć na letnich w takich warunkach, to niech jeździ, na swoją odpowiedzialność, ale ja uważam, że jeśli już ma się te zimówki, zwłaszcza kompletne, na felgach, to żal nie założyć. Teraz jada jest gorsza, niż wcześniej, bo pod tym śniegiem, zaczyna się robić warstwa lodu. Gdyby to był sam śnieg, to luz, ale lód, to już nie zabawa.
A co do tego, że ludzie stoją autami na drogach, to po prostu albo nie potrafią jeździć, albo zapomnieli, co to zima. Wszystkim się też spieszy, no bo jakby inaczej.
Wprowadzic nakaz jeżdżenia na zimówkach lub uniwersalnych i tyle. I nie walić tego piachu i soli.
No i zezwolić na opony z kolcami, w szczególnie trudnych warunkach. Chyba nie zniszczą tych naszych gównianych dróg bardziej, niż tabory tirów, robiących z dróg orne pole?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 08, 2021, 16:53:34 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Zimowki tez swoje kosztuja
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 08, 2021, 17:49:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja też jeżdżę ciągle na letnich i wczoraj po tym śniegu musiałem jechać, jakoś problemów pod górę nie ma. Jakby przestali sypać ten solny syf na drogi, to przynajmniej wszyscy by jeździli na zimówkach, bo tak każdy wychodzi z założenia droga czarna = a nie chce mi się zimówek zakładać.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 08, 2021, 18:59:42 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Dla mnie to głupota jeździć zimą na letnich skoro sa dostępne dobrej jakości opony uniwersalne.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 08, 2021, 19:17:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A ja mam na podwórku pół metrowe zaspy, a że mi się tego odwalać nie chciało, to przejechałem przez to. Aż zawieszenie śnieg garnęło, ale szedł jak czołg. Tyle, że na zimówkach. Na letnich bym tego nie zrobił, bo czuć było, jak się kopie. Nikt nikomu nie każe zmieniać zimówek co 2 lata, bo jeśli nie są spękane, to i tak będą działać lepiej, niż letnie, pomimo starej gumy. Na lodzie, to nawet nowa nie zadziała, a na śniegu, nawet stare będą szły, bo już sama budowa bieżnika, robi robotę.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 08, 2021, 19:35:41 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wielosezonowe miałem raz w życiu,navigatory w Seicento i nigdy więcej. Gorsze od tego już chyba tylko gołe felgi mogą być bo trzymały jedynie w lecie na suchym,mokry asfalt czy śnieg to czułem jak bym miał jakiegoś potwora pod maską a nie 1.1  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 08, 2021, 19:39:08 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wielosezonowe miałem raz w życiu,navigatory w Seicento i nigdy więcej. Gorsze od tego już chyba tylko gołe felgi mogą być bo trzymały jedynie w lecie na suchym,mokry asfalt czy śnieg to czułem jak bym miał jakiegoś potwora pod maską a nie 1.1 
Tylko dopowiedz jakie navigatory miałeś.