Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 124728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 09, 2021, 21:48:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po prostu jakis trolololo sie przypałętał

z racji, ze przepalily sie wlokna zarowek hamulcowych w obu lampach, a nie chcialo mi sie isc do sklepu po nowe zarowki dwuwloknowe, pomyslalem ze lepszej okazji do modyfikacji nie bedzie,
zamienilem miejscami swiatla hamulcowe z przeciwmgielnymi i w taki oto sposob mam swiatla hamulcowe oddzielne (a nie z pozycyjnymi),
teraz potrzebuje nowych zarowek, zeby miec przeciwgielne,
udalo sie bez ciecia i lutowania, chociaz plastik wtyczek troche ucierpial,

oczywiscie mowa nie PN, bo Caro ma swiatla zrobione jak nalezy i nie ma czego poprawiac
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2021, 22:19:37 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 10, 2021, 14:07:29 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Po raz pierwszy od czerwca zeszłego roku przejechałem się polonezem. Zrobiłem może 2km, hamulce słabe i do tego tył trzyma, odważniki z alusów trą o zacisk lub osłonę, światła każde świeci w inną stronę. Dalej nie jechałem bo strach bez przeglądu. Ale przynajmniej wiem za co się zabrać w wolnej chwili.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 10, 2021, 14:52:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
po prostu jakis trolololo sie przypałętał

z racji, ze przepalily sie wlokna zarowek hamulcowych w obu lampach, a nie chcialo mi sie isc do sklepu po nowe zarowki dwuwloknowe, pomyslalem ze lepszej okazji do modyfikacji nie bedzie,
zamienilem miejscami swiatla hamulcowe z przeciwmgielnymi i w taki oto sposob mam swiatla hamulcowe oddzielne (a nie z pozycyjnymi),
teraz potrzebuje nowych zarowek, zeby miec przeciwgielne,
udalo sie bez ciecia i lutowania, chociaz plastik wtyczek troche ucierpial,

oczywiscie mowa nie PN, bo Caro ma swiatla zrobione jak nalezy i nie ma czego poprawiac

A nie szybciej byłoby iść do sklepu z 4zł zamiast się bawić? :P To w jakim to aucie zrobiłeś?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #543 dnia: Kwiecień 10, 2021, 15:25:10 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Po raz pierwszy od czerwca zeszłego roku przejechałem się polonezem. Zrobiłem może 2km, hamulce słabe i do tego tył trzyma, odważniki z alusów trą o zacisk lub osłonę, światła każde świeci w inną stronę. Dalej nie jechałem bo strach bez przeglądu. Ale przynajmniej wiem za co się zabrać w wolnej chwili.
I jak wrażenia? Ja po kilkumiesięczne przerwie od jazdy Polonezem po pierwszej jeździe wysiadłem spocony. Każda nierówności na drodze czuć. To coś puka, tu coś stuka, tu coś wyje. Dodatkowo zupełnie białe i porysowane szyby męczą oczy.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 10, 2021, 15:34:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po prostu jakis trolololo sie przypałętał

z racji, ze przepalily sie wlokna zarowek hamulcowych w obu lampach, a nie chcialo mi sie isc do sklepu po nowe zarowki dwuwloknowe, pomyslalem ze lepszej okazji do modyfikacji nie bedzie,
zamienilem miejscami swiatla hamulcowe z przeciwmgielnymi i w taki oto sposob mam swiatla hamulcowe oddzielne (a nie z pozycyjnymi),
teraz potrzebuje nowych zarowek, zeby miec przeciwgielne,
udalo sie bez ciecia i lutowania, chociaz plastik wtyczek troche ucierpial,

oczywiscie mowa nie PN, bo Caro ma swiatla zrobione jak nalezy i nie ma czego poprawiac

A nie szybciej byłoby iść do sklepu z 4zł zamiast się bawić? :P To w jakim to aucie zrobiłeś?
szybciej by bylo, ale wtedy nadal mialbym swiatla hamulcowe w pozycyjnych, a takie rozwiazanie "nie jest moim faworytem",
 Evande ujezdzam

Każda nierówności na drodze czuć.
lukasz190 ma MR91, wiec na pewno nie czuje nierownosci na drodze :d
Dodatkowo zupełnie białe i porysowane szyby męczą oczy.
starosc nie radosc, warto sprawdziic czy jaskra nie rozwija sie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 10, 2021, 16:21:05 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja to mam jakiś "ch*"owy ten plastikowoz, bo takich ekstremalnych wrazen niemam po jezdzie polonezem

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 10, 2021, 16:30:45 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Jechało się jak polonezem nic nadzwyczajnego. Jedyne co było zauważalne to brak przyśpieszenia i mocy, ale jak hamulec trzyma to w każdym aucie będzie takie uczucie.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 10, 2021, 17:22:17 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Również odpaliłem 125p nic sie nie zastało. Odpalił ładnie. Zatankowałem świeżego PB95 oczywiście spalanie stukowe w 115c musi być heheheh najwidoczniej ten typ tak ma że lubi sobie podzwonić. Ogólnie to pogoda się zjeb...
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 10, 2021, 17:23:37 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W sumie, to założyłem 15 letnie, pojechałem na miasto i na tych kołach parapety mi hałasują. Jakis patent na ich wyciszenie?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 10, 2021, 21:52:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chcialem sobie kupic prostownik taki jak Daniela, ale chyba ostatnio podrozal, to pomyslalem,ze tak byc nie bedzie,
generalnie automat i duza moc mi nie potrzebna, wystarczy prosta regulacja i podglad parametrow to wzialem taki
https://allegro.pl/oferta/prostownik-6a-12v-a-v-z-regulacja-pradu-9495281447?fromVariant=9143388698
dziala spoko, tylko czulosc regulacji kiepska, bo chcialem ustawic 1A to sie nie da, bo albo sporo ponizej, albo wskakuje na 1.5,
jednak sprawdzalem na nie rozladowanym 55Ah, wiec moze po prostu nie mial takiego ciaga jak normalnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 10, 2021, 21:55:18 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Sprawdź czy to co pokazuje ten wyświetlacz jest zgodne z rzeczywistością.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 10, 2021, 22:41:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
napiecie jest zgodne, pradu jeszcze nie sprawdzalem,
ale to jest uniwersalny modul miernika wbudowany w prostownik, wiec nie powinien przeklamywac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 11, 2021, 05:40:46 am »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Przeciągnąłem wczoraj auto na spota z kumplami i szczerze mówiąc można się wpędzić w kompleksy, kumpel zajechał IS200 zeswapowanym na UZ i aż się mi dziwnie zrobiło, swap z R6 na V8 okazuje się być zajebistym rozwiązaniem bo nie dość że silnik lżejszy o 5kg, mocowania są w tym samym miejscu to spadło spalanie, moc dostępna praktycznie na wszystkich obrotach.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 11, 2021, 08:17:05 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ech ta moc.... Ostatnio ujeżdżam Atusia, bo Karusiowi sprzęgło się ślizga i nie mam czasu silnika poskładać dla niego. No i mam straszną ochotę dodać mocy... Ba... nawet o tem myślę. Ale adrenaliny do paliwa nijak dodać
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 11, 2021, 17:52:58 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Spokojna niedziela, pogoda kapitalna, więc był plan na wycieczkę - ale zamiast ruszać PNa to zainicjowałem sezon rowerowy :) Nawet lepiej dla zdrowia, bo trochę kg za dużo mi się uzbierało po zimie :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #555 dnia: Kwiecień 11, 2021, 19:09:50 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Dziś w formie rozrywki postanowiłem zniwelować pamiątkę po jednym z rajdów Banneda, otóż wziąłem drewienka i łapkę w celu wyprostowania ćwiartki, miałem wstawiać całe poszycie ale nie widzę sensu bo blacha nie jest zgnita i dość łatwo się poddaje.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #556 dnia: Kwiecień 12, 2021, 19:15:30 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Pojechałem Puntem na przegląd. Nie podszedłem. Zamiast któregoś z moich dwóch ulubionych ,,dziadków" trafił się jakiś nowy, młody, nawiedzony i sprawdzał daty ważności na gaśnicach  ;-| a, że w ogóle takowej w punto nie mam to olałem, pojeżdżę tydzień bez przeglądu i pojadę w przyszłym tygodniu jak będą dziadki, oni takich pierdów nie sprawdzają. A profilaktycznie wezmę ze sobą gaśnicę z Poloneza.

Polonezem byłem na hamowni :D Wypluł 103KM i 129 a w drugiej próbie 130nm. Zdrowa seria :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #557 dnia: Kwiecień 12, 2021, 19:57:36 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Polonezem byłem na hamowni :D Wypluł 103KM i 129 a w drugiej próbie 130nm. Zdrowa seria
Gdzie byłeś na hamowni i jaki to koszt?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #558 dnia: Kwiecień 12, 2021, 21:51:37 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Pojechałem Puntem na przegląd. Nie podszedłem. Zamiast któregoś z moich dwóch ulubionych ,,dziadków" trafił się jakiś nowy, młody, nawiedzony i sprawdzał daty ważności na gaśnicach  ;-| a, że w ogóle takowej w punto nie mam to olałem, pojeżdżę tydzień bez przeglądu i pojadę w przyszłym tygodniu jak będą dziadki, oni takich pierdów nie sprawdzają. A profilaktycznie wezmę ze sobą gaśnicę z Poloneza.
Mojej przygody z przeglądami to chyba nikt nie przebije jak diagnosta, z którym znałem się z widzenia, okazał się homoseksualistom i zrobił usterke w samochodzie po to by wydębić mój nr. telefonu, żeby chwalić się swoim penem   <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>
Na szczęście dalej mogę jeździć na tą stacje z przeglądami bo gość tam już ne pracuje  ;]

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2021, 21:53:29 pm wysłana przez mihals »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #559 dnia: Kwiecień 13, 2021, 00:48:11 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
chcialem sobie kupic prostownik taki jak Daniela, ale chyba ostatnio podrozal, to pomyslalem,ze tak byc nie bedzie,
generalnie automat i duza moc mi nie potrzebna, wystarczy prosta regulacja i podglad parametrow to wzialem taki
https://allegro.pl/oferta/prostownik-6a-12v-a-v-z-regulacja-pradu-9495281447?fromVariant=9143388698
dziala spoko, tylko czulosc regulacji kiepska, bo chcialem ustawic 1A to sie nie da, bo albo sporo ponizej, albo wskakuje na 1.5,
jednak sprawdzalem na nie rozladowanym 55Ah, wiec moze po prostu nie mial takiego ciaga jak normalnie

Złotówka leci na łeb, na szyję, to musi drożeć - moduły z aliexpressu kosztują więcej :P

Zobacz aby czy na pewno ten amperomierz dobrze pokazuje - te chińskie mają rozjazd. I tak są lepsze od tych wskazówkowych w chińskich prostownikach, bo te pokazują kompletne bzdury. Ale za 80zł i tak nie ma się spodziewać nie wiadomo czego - swoje zadanie spełni i aku dobijesz do 100%, więc nie ma się co czepiać.

Wczoraj zresztą miałem taniec z akumulatorami do 4 rano, bo w dwóch zapomnianych autach kolegi padły akumulatory, i mieliśmy jednym pojechać do drugiego, żeby go ożywiać, a koniec końców jechaliśmy polonezem z akumulatorem od jednego i drugiego, i trzecim sprawnym :P. Świeżutki Jenox Gold, porzucony na początku zeszłego roku, nissan primera rozładował do 0,8V i zasiarczył na amen - nie przyjmuje prądu i nie rusza. Drugiego (voltmastera 40ah) z malucha prostownik też nie zamierzał ruszyć - niestety ten automatyczny posiada taką wadę, że przekaźnik od wyłączania szaleje, jeśli akumulator jest kompletnie padnięty, i musiałem spiąć jeden akumulator z drugim biegunami równolegle, żeby zechciał łaskawie przyjąć prąd. Po 10 minutach ładowania obu, padnięty do 3,8V akumulator z malucha ruszył, i na razie dobił do 16V i może jeszcze coś z niego będzie... ale pewnie nie więcej, niż rezerwowy do przestawiania auta :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...