Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 124720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #760 dnia: Czerwiec 28, 2021, 20:39:54 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Co Ty mu Zrobiłeś, że tyle pali?  <lol>

W moim zaobserwowałem, że przestał odwalać w upały-rok dwa temu po zgaszeniu w obecnej temp. miał problem z odpaleniem i jazdą, dziś tego nie zarejestrowałem.Ciekawe co pomogło-losowe zabawy przy parowniku LPG czy wymiana świec z kablami.

Dla odmiany jak wciskam hamulec i włączę kierunek, to obrotek skacze w rytm kierunkowskazu.Ehh...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #761 dnia: Czerwiec 28, 2021, 20:41:12 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Daniel, nie wąchaj tyle budaprenu bo to szkodzi.
Andrzej, spalanie 14-15l w Polonezie to przesada. Coś masz skopane
Cieniacz, sprawdź masy a przed tym ładowanie.
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #762 dnia: Czerwiec 28, 2021, 21:00:55 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Andrzej, spalanie 14-15l w Polonezie to przesada. Coś masz skopane
Co Ty mu Zrobiłeś, że tyle pali? 

Samo się zrobiło :)
No generalnie 225 tys. przebiegu, owalizacja cylindrów, ciśnienie idzie po części nie tam gdzie trzeba... Jak zdejmę korek wlewu oleju to niewiele brakuje, aby wyglądało to jak parowóz :)

Inny dół czeka - GSI z ogolonym wałkiem, przebieg ~85 tys. km; muszę przerzucić elementy z obecnego silnika do tego drugiego.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #763 dnia: Czerwiec 28, 2021, 21:53:22 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja zaś zastanawiałem się nad regeneracją styropianu nad kołem zapasowym, i jak pomyślałem, tak zrobiłem, uzupełniłem brakujące drobinki gąbką ze starego materaca pokrojoną na drobno, i wymieszaną w wiadrze z butaprenem z konfetti. Taką mieszankę wyjąłem z wiaderka i wkleiłem (też butaprenem), pozostało wyrównać nożykiem do tapet i będzie glancyś   Mieszanka konfetti i gąbki przypomina strukturę styropianu z daleka, wyszło blisko oryginału. Udało się też zmyć cifem odbity na czarno brud od koła 

Ha ha; styropian, gąbka i butapren ;d - no rozwaliłeś mnie tą wypowiedzią godną moderatora.  <lol> Zwłaszcza to wyrównywanie nożykiem zaschniętego butaprenu, szczególnie przy założeniu, że coś jeszcze z tego styropianu zostanie po zrobieniu tej mikstury.  :d
Oj, Danielku, Danielku... ;d
Poprawiłeś mi humor jak nigdy. <lol2>
Napisz, że jak przebijesz oponę, zalewasz ją wewnątrz betonem, bo co prawda nieco droższy od powietrza, ale dzięki niemu opona jest znacznie mniej wrażliwa na niedobór ciśnienia - będziesz bardziej wiarygodny  <rotfl2>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #764 dnia: Czerwiec 28, 2021, 22:21:15 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Andrzej, spalanie 14-15l w Polonezie to przesada. Coś masz skopane
Co Ty mu Zrobiłeś, że tyle pali? 

Samo się zrobiło :)
No generalnie 225 tys. przebiegu, owalizacja cylindrów, ciśnienie idzie po części nie tam gdzie trzeba... Jak zdejmę korek wlewu oleju to niewiele brakuje, aby wyglądało to jak parowóz :)

Inny dół czeka - GSI z ogolonym wałkiem, przebieg ~85 tys. km; muszę przerzucić elementy z obecnego silnika do tego drugiego.
Przebieg nie ma znaczenia. Ja bym się skupił na porządnym złożeniu dołu silnika.


Co prawda dawno fizycznie mocno nie ingereowalem w OHV ale skusilbym się o załozenie słabszych sprezyn zaworowych (zaznaczam, małej i dużej) lub ta większą o nieco mniejszej sile niz 2 na raz. Być może pozwoliło by to na dłuższe życie wałków rozrządu. Ewentualnie kpl DÓŁ Silnika z 94 r, tak wiem, że to nie Rover ale to przejście 94/95 z gaźnika na Abimexa w moim doświadczeniu ma się w mocno sporym znaczeniu na jakość. Do tego zdrowy elektroniczny aparat zapłonowy i porting glowicy 😉😁
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #765 dnia: Czerwiec 28, 2021, 22:22:28 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 647
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Z opisu zalatuje to druciarstwem, ale mogło całkiem fajnie wyjść i to się liczy. Daniel po skończeniu tego na cacy pokaż fotki. Butaprem to świetna rzecz, miliony zastosowań od lepienia butów, po regenerację głośników w moim wypadku.
 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2021, 22:25:07 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #766 dnia: Czerwiec 28, 2021, 23:27:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytuj (zaznaczone)
Napisz, że jak przebijesz oponę, zalewasz ją wewnątrz betonem, bo co prawda nieco droższy od powietrza, ale dzięki niemu opona jest znacznie mniej wrażliwa na niedobór ciśnienia

Nie zgadłeś - beton jest zdecydowanie za drogi, kiedyś dało się dogadać z jakimś kierowcą Jelcza, żeby niechcący spadło mu parę worków po drodze na budowę, ale to nie te czasy.  :P

Wystarczy pójść na złom i wziąć za frajer parę starych opon (ciężko uwierzyć, jakie ludzie dobre opony z bieżnikiem oddają na złom razem z autami; w dupach się już poprzewracało od tego dobrobytu), i dopasować najlepszą rozmiarem i +/- podobnym bieżnikiem do tych na pozostałych kołach. Kłopotliwy może być tylko dojazd na złom, bo trzeba zatankować auto, żeby tam dojechać - szkoda kasy, bo gaz coraz droższy, ale problem rozwiązuje rower "jubilat 2", a oponę (lub opony, ale więcej niż dwie nie wejdą, plus taki że w razie wypadku masz amortyzację, minus taki że wyglądasz jak jadąca reklama michelin) można przerzucić przez pas i dziarsko wjechać na osiedle. Można jeszcze się pokusić np. o zamontowanie na tylnym bagażniku głośnika bluetooth i puścić np. Milano, gdy się włączy muzykę, w ten czas podróż szybciej upłynie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #767 dnia: Czerwiec 29, 2021, 11:00:03 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ostatnio prawie codziennie jeżdżę motocyklem, najlepszy sposób na poprawę humoru. A jest po czym go sobie poprawiać, bo w ciągu 3 tygodni, 3 razy kuny uszkodziły mi auta, gryzą węże wodne  ;-| i nic nie pomaga wieszanie pod maską kostek od kibla ani cudowne spraye zapachowe. Zainwestowałem w jakieś high tech odstraszacze - głośnik na wysokie tony który wydaje dźwięki które je płoszą + 6 kostek elektrycznych na niskie napięcie który kopie je prądem i płoszy. Moja ostatnia deska ratunku... W piątek powinny być w paczkomacie, miejmy nadzieję, że to pomoże

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #768 dnia: Czerwiec 29, 2021, 11:39:39 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jeździsz na różowym płynie? U mnie było dokładnie to samo 2 razy pod rząd, pomogła zmiana na niebieski i to nie jest żart  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #769 dnia: Czerwiec 29, 2021, 13:08:55 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A mi dziś chciała półośka wyprzedzić, puściło zabezpieczenie i wyszła 3/4 długości. Jakoś powoli udało się zwolnić, i laweta i do garażu. Założę nowe zabezpieczenie i delikatnie elektrodą potraktuję coby już nigdy nie wylazło.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #770 dnia: Czerwiec 30, 2021, 08:07:28 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Jeździsz na różowym płynie? U mnie było dokładnie to samo 2 razy pod rząd, pomogła zmiana na niebieski i to nie jest żart  <spoko>
Punto różowy, Polonez zielony Prestone

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 30, 2021, 08:24:20 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Podobno w różowym płynie jest jakiś składnik który przyciąga kuny zapachem,sam w to nie wierzyłem ale od czasu zmiany mam spokój
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 30, 2021, 10:41:48 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Podobno w różowym płynie jest jakiś składnik który przyciąga kuny zapachem,sam w to nie wierzyłem ale od czasu zmiany mam spokój
Ciekawe. Kiedyś zmieniłem wszędzie na niebieskie petrygo i nie miałem dotąd nieprzyjemności.
Za kuna pogryzła niebieskie przewody silikonowe WN.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 30, 2021, 19:08:03 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Naprawiłem zacisk tylny w Bravo  :P Ciekawe, po co w lewym zacisku (tłoczku) dali lewy gwint?  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 30, 2021, 22:38:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Żeby się dokręcał przy zaciągnięciu ręcznego.

Do Laguny założyłem lusterko fotochromatyczne. Jest wypas ;) Muszę sobie takie zafundować też do kombi.
W temacie kombi dorobiłem kolejne 2 łatki i zamknąłem pas tylny.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #775 dnia: Lipiec 01, 2021, 10:26:35 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Z racji urlopu w granatowym 125p w końcu pozbyłem się worka na "mocz" na korzyść zbiorniczka zamontowanego na podszybiu.
Coś nie mam ostatnio koncepcji na zamontowanie anteny ponieważ nie chce wiercić w podszybiu itp....... Może ktoś sprzeda patent:)
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #776 dnia: Lipiec 01, 2021, 11:33:36 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może spróbować wyprowadzić przez bagażnik - wzdłuż tylnego zderzaka. Zależy jak bardzo Ci zależy na jakości odbioru, i czy chcesz łapać silne stacje, czy nie. Wewnętrzną odradzam raczej, chyba, że masz w okolicy naprawdę dobre nadajniki :P.

Jaki pojemnik zamontowałeś na podszybiu?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #777 dnia: Lipiec 01, 2021, 11:54:56 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Coś nie mam ostatnio koncepcji na zamontowanie anteny ponieważ nie chce wiercić w podszybiu itp....... Może ktoś sprzeda patent:)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1658471.html#8037987
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #778 dnia: Lipiec 01, 2021, 19:36:41 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Może spróbować wyprowadzić przez bagażnik - wzdłuż tylnego zderzaka. Zależy jak bardzo Ci zależy na jakości odbioru, i czy chcesz łapać silne stacje, czy nie. Wewnętrzną odradzam raczej, chyba, że masz w okolicy naprawdę dobre nadajniki :P.

Jaki pojemnik zamontowałeś na podszybiu?


Od łady nivy przedni. Wykorzystałem dwa płaskowniki z Obi w miejscu otworów obok pola numerowego.
Teraz tylko podepnę dwa kable w sensie przedłużę wiązkę i problem z głowy.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #779 dnia: Lipiec 01, 2021, 23:11:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zamówiłem butlę lpg toroidalną do poloneza (bormech 630/180 44L), wreszcie nie będzie walca w bagażniku :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...