Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 245955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1400 dnia: Listopad 26, 2017, 11:00:11 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Ja wczoraj z racji pogody wyciągnąłem szesnastkę z garażu. Umyłem, nawoskowałem, wieczorem poświrowałem. Od 3 tygodni, jak jadę go karcherem to nie chce zapalić 2minuty kręcenia i dupa, poczekam 10 min pali na strzał, jakby z podszybia się gdzieś na coś lało, ale na co, jak cpwk wtyczka hermetyczna, kopułka sucha :P. Aaa... i jestem w trakcie poszukiwań kolejnego daily car, tak żeby polonez był faktycznie od święta i w upalne dni, żeby ruda go nie zjadła :p
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1401 dnia: Listopad 26, 2017, 11:48:56 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
a propos takich sytuacji, pare dni temu szukałem pod pracą miejsca parkingowego, zatrzymałem się przy dziadku który zaparkował prostopadle do głównej i zastanawiam się czy się zmieszczę (5 sekund?). Facet zaczął korektę robić i walnął we mnie. Uderzył tyłem Yariski w moje tylne drzwi (niestety bdb bez rdzy). Mało tego, poprawił zanim zdąrzyłem zareagować. Wybiegłem ostro wkurqiony i zaproponowałem żeby jebnął porządnie, w końcu do 3 razy sztuka...


Skończyło się na 500zł bez zbędnych dyskusji. Sytuacja miała miejsce o 5:55, 10 po szóstej byłem już w pracy. Nie chciałem go bardziej golić bo był nawet wporzo Januszem. Co ciekawe musiałem zaparkować koło niego bo to było już jedyne wolne miejsce na parkingu :)

Po wszystkich przygodach, swapie, zakładaniu LPG pod K16, zrobieniu uszczelki wymieniłem wkońcu most na 4.3, zalałem ELFem io śmigam. Zabieram się za przeróbkę staba z ohv pod tylny zawias.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2017, 11:52:20 am wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1402 dnia: Listopad 26, 2017, 15:11:05 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zrobiłem sobie wypad do Bielska-Białej, zamówiłem nowy bak paliwa, silnik zawieziony do rozbiórki, weryfikacji i remontu u kolegów z forum  :].

BTW fajnie się patrzy na miny kierowców, jak wszyscy w autach poubierani, szyby zaparowane, a ja elegancko jadę w krótkim rękawie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1403 dnia: Listopad 26, 2017, 15:51:42 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wczoraj: Umyłem GLD oraz GLi znajomego, które wspominałem na forum

Dziś: Pojeździłem i jednym i drugim. Fajne to Gli, czuć, że niski przelot  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1404 dnia: Listopad 26, 2017, 18:22:32 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Przed weekendem wymieniłem przekładnię kierowniczą na ZF wraz z nowym wałkiem, nowe łożyska półosi uszczelniacze, tarcze(metelli)+klocki(fomar)tył-zaciski nasmarowane,  uszczelniacze nowe, mam nadzieję że będzie wszystko ładnie i równo brało. Wymieniłem także szyby przód i tył. Auto odkurzone, umyte i nawoskowane.
Przejściówka

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1405 dnia: Listopad 27, 2017, 00:52:12 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
+Odstawiłem Caro na zimowisko, jeździć coś nie chciał, kaszlący był, jakiś baran zaukradł mi kołpaczek z haka (co za debil, używany dekielek kraść, gdy nowy kosztuje 5zł), zamek centralny z Mery umarł na śmierć. Wreszcie, bo już miałem dość jego chimerycznej pracy, w tym otwierania samochodu po kilkudziesięciu minutach od zamknięcia... A miał tylko 3 lata, gdy dostał raka. Założę porządne siłowniki ze sprzęgłem, centralkę zastąpię alarmem Silicon. Jest plan.
+Popatrzyłem na borewicza i jego niedołężne tylne koło. Zna ktoś jakieś mocne, grube dętki?
+założyłem hard-top do cabrio i smutno się zrobiło. Ale za to sztywniej.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1406 dnia: Listopad 27, 2017, 11:22:43 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Na zdjęciu FUX rzemiosło. Montuje się łatwo, ale paliwo ucieka przed pompą jak myszy przed kotem.

Przyszedł ten bak, faktycznie FUX, ale wydaje mi się, że ma przegrody jak fabryczny zbiornik? W miejscu pod otworem montażowym pompy jest też dospawany taki "kwiatek", widać kawałek na zdjęciu. Widać, że jakość wykonania lepsza od tego badziewia z allegro. Dobry strzał za 130zł. :D



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1407 dnia: Listopad 27, 2017, 12:18:07 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
co za debil, używany dekielek kraść, gdy nowy kosztuje 5zł
Widocznie uznał, że 5 zł to żadna kradzież. Niektóre zwierzęta mają taki sposób myślenia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1408 dnia: Listopad 27, 2017, 12:30:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Przyszedł ten bak, faktycznie FUX, ale wydaje mi się, że ma przegrody jak fabryczny zbiornik? W miejscu pod otworem montażowym pompy jest też dospawany taki "kwiatek", widać kawałek na zdjęciu. Widać, że jakość wykonania lepsza od tego badziewia z allegro. Dobry strzał za 130zł. :D

Ma przegrody, tylko że za niskie. Możliwe też że jest trochę głębszy od fabrycznego, nie wiem. Ta wanienka w środku jest niższa od tej w seryjnym.
Do swojego przy okazji chyba włożę coś w rodzaju perforowanej "puszki", z blachy ocynkowanej. Mam nadzieję że to pomoże, bo efektywna pojemność tego baku to 25 litrów. Reszta benzyny musi odpowiadać tylko za to żeby nie uciekła od pompy. Najgorzej jest przy zakrętach w prawo.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1409 dnia: Listopad 27, 2017, 12:46:36 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
ja na fabrycznym baku po wymianie pompy też mam efekt braku przegród. 1/4 baku i przerywanie pod górkę, na zakrętach itd.

Pytanie:

Czy do PN Caro zmieści się druga kompletna klapa bagażnika?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1410 dnia: Listopad 27, 2017, 13:23:22 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie wejdzie. Kiedyś próbowałem i tylko niszczysz tapicerkę na słupkach. Maska wchodzi ale klapa tył nie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1411 dnia: Listopad 27, 2017, 14:00:52 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Maskę już przewoziłem, zmieściła się nawet z butlą LPG za kanapą. No nic, pozostaje demontaż swojej własnej i zamiana na czas transportu :) dzięki za odp

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1412 dnia: Listopad 27, 2017, 14:38:14 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Możesz położyć jakieś kawalki styropianu na swoją klapę i położyć na to drugą klapę owijając soczyście strechem :P

Kiedyś widziałem jak ktoś w taki sposób przewoził pokrywę klapy silnika :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1413 dnia: Listopad 27, 2017, 14:38:41 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
ja na fabrycznym baku po wymianie pompy też mam efekt braku przegród. 1/4 baku i przerywanie pod górkę, na zakrętach itd.

Pytanie:

Czy do PN Caro zmieści się druga kompletna klapa bagażnika?
Ja kiedyś przewozilem klapę z caro w przejściówce , co prawda kufer się nie zamknął do końca ale weszla
Przejściówka

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1414 dnia: Listopad 28, 2017, 21:59:15 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wybebeszyłem cały tył kabiny, oprócz okładziny i szyby na tylnej grodzi.
Zauważyłem brak światła wstecznego. Padnięty okazał się czujnik w skrzyni, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, iż niepotrzebnie była w ogóle wyciągana, bo wcześniej białe lampy z tyłu działały jak trzeba.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1415 dnia: Grudzień 01, 2017, 13:34:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Zasilikonowałem szpary między przednimi błotnikami a osłonami antykorozyjnymi- łatwo oderwać a w zimie sól nie będzie się tam pchać.
Poza tym spryskałem nadwozie środkiem do profili zamkniętych novol- w porównaniu do fluidolu, ten wydaje się nie zawierać oleju i jeżeli wykonać operację umiejętnie to lakier po prostu robi się matowy od grubej warstwy wosku.

Poza tym muszę stwierdzić że Uniroyal Rainsport 3 zaskakująco dobrze radzą sobie na śniegu. Biorąc pod uwagę że drogi przeważnie w zimie są odśnierzone i pokryte tylko wodą, można śmiało polecić te letnie opony także na zimę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1416 dnia: Grudzień 01, 2017, 13:54:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przeciez teraz jest +1*C ,wiec nie ma sniegu,tylko woda z kaszką posniegowa,
chyba ze mowa o parkingu, na kturym nikt nie rozjezdzil, ale tam przeciez nie sprawdzisz trzymania sie opony,
gdy bedzie ponizej zera, to juz nie bedzie tak rozowo na letnich oponach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1417 dnia: Grudzień 01, 2017, 18:47:09 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Zasilikonowałem szpary między przednimi błotnikami a osłonami antykorozyjnymi- łatwo oderwać a w zimie sól nie będzie się tam pchać.
Poza tym spryskałem nadwozie środkiem do profili zamkniętych novol- w porównaniu do fluidolu, ten wydaje się nie zawierać oleju i jeżeli wykonać operację umiejętnie to lakier po prostu robi się matowy od grubej warstwy wosku.

Poza tym muszę stwierdzić że Uniroyal Rainsport 3 zaskakująco dobrze radzą sobie na śniegu. Biorąc pod uwagę że drogi przeważnie w zimie są odśnierzone i pokryte tylko wodą, można śmiało polecić te letnie opony także na zimę.

Silikon z kwasem octowym? ;)
Spryskałeś lakier środkiem do konserwacji profili zamkniętych ? Dobrze rozumiem?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1418 dnia: Grudzień 01, 2017, 19:05:01 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zacząłem montować do ściany grodziowej nagrzewnice callsonic. Trochę w kijowym miejscu wypadają śruby górne mocujące bo od strony silnika przy ramieniach wycieraczek ale po godzinnej męce zostały śruby zakręcone .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1419 dnia: Grudzień 01, 2017, 19:15:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
przeciez teraz jest +1*C ,wiec nie ma sniegu,tylko woda z kaszką posniegowa,
chyba ze mowa o parkingu, na kturym nikt nie rozjezdzil, ale tam przeciez nie sprawdzisz trzymania sie opony,

Śnieg był dostępny w nocy, zwłaszcza że w trakcie opadów służby nie odśnieżają.
Na RainExpert 1 byłoby już slabo. Na Rainsport 3 jest bardzo dobrze, praktycznie lepiej niż na zimowych Matadorach z racji wieku kwalifikujących się do wymiany.

Silikon z kwasem octowym?

Silikon neutralny.

Spryskałeś lakier środkiem do konserwacji profili zamkniętych ? Dobrze rozumiem?

Novol Cavity Wax. Stwierdziłem ze będzie szybciej niż nakładać twardy wosk.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E