Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 599579 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2420 dnia: Luty 25, 2017, 08:10:04 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Brakuje tylko poganiacza z tyłu kabiny, co by od czasu do czasu, kierowcę batem przez plecy zdzielił.
Jest z góry i nazywa się gps... a bat zastąpiła komórka.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2421 dnia: Luty 25, 2017, 14:31:21 pm »

Offline Joker

  • Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Żyć Wiecznie
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Mężczyzna
  • DRIFTER
    • Drift-borek 1.6 16V
Te okno za bardzo się rzucalo w oczy  i juz jakiś konfident doniosl. Mogl juz wstawić sobie cala szybę z pleksi koszt nie wielki a nie rzucal by się tak w oczy
Gość pewnie jechał wolno. Większe zagrożenie robią borowiki.
17.07.2011 - Cycu - [']
22.02.2018 - Czaku - [']
"Żyj Jakbyś Miał Umrzeć Jutro, Marz Jakbyś Miał Życ Wiecznie"
http://www.youtube.com/user/jokerfso/videos
http://vimeo.com/user5582520/videos

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2422 dnia: Luty 25, 2017, 14:46:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Nawet jakby nikt nie doniósł, to na 170km małe szanse żeby nie spotkać patrolu, a było te zniszczenia widać pewnie z 500 metrów.

Że przepisy są nienajlepsze, to się zgadzam. Tutaj wprawdzie takie okno ogranicza widoczność, ale same przepisy stwarzają większe zagrożenie... Np. dotyczące opon: wymagana jest określona grubość bieżnika ale wiek jest już bez znaczenia- to błąd, bo auta jeżdżą na parchach które w ogóle nie trzymają i nie da się hamować. Sam na takich przez chwilę jeździłem (nigdy więcej!), mój szwagier ma takie w Land Cruiserze. Mówię mu że musi opony zmienić, bo już spękane, prawie łyse, guma nie trzyma, a ten k... mówi że na przeglądzie przeszły więc ok. i jeździ tym czołgiem, a jeszcze rodzinę tym wozi...
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 14:56:49 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2423 dnia: Luty 25, 2017, 16:26:03 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2619
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ten przepis to jeszcze z czasów w których guma na opony była dobrej jakości.  nie było wtedy opon zimowych czy letnich, opony były wielosezonowe. bieżnik D- 124 wytrzymywał 150 tys km. zdarzało się że od początku do końca samochód jeździł na oponach założonych w fabryce. byli tacy co nawet 150 tys nie zdążyli w ciągu 15 lat przejechać. samochód już się rozpadał a opony dalej miały bieżnik i nie były popękane. na wielosezonowych Nawigatorach II jeździliśmy 6 lat zielonym polonezem i rok czerwonym z dwuletnią przerwą. w zeszłym roku zmieniliśmy bo jedną wybuliło. bieżnik miał jeszcze 5 mm. zimowe Fuldy Montero miały 4 lata jak zaczęły pękać. nawet cycki nie zdążyły się wytrzeć. kolega jeździł dwie zimy później leżały u mnie jedną zimę i jedną jeździły. guma na opony jest coraz gorszej jakości, tylko czekać jak opony będą wiosenne, letnie, jesienne i zimowe. a po 3 sezonach będą nadawać się do wyrzucenia.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2424 dnia: Luty 25, 2017, 20:58:10 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
same przepisy stwarzają większe zagrożenie... Np. dotyczące opon: wymagana jest określona grubość bieżnika ale wiek jest już bez znaczenia- to błąd, bo auta jeżdżą na parchach które w ogóle nie trzymają i nie da się hamować.
Dwa dni temu zatrzymałem się na światłach.
Obok T4 z prewencji.
Przednich opon brak - z e r o bieżnika. Pokazałem znacząco co o nich (tych oponach) myślę, glina rozłożył ręce, jakby chciał powiedzieć "kazali jechać, to jadę!".
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2425 dnia: Luty 25, 2017, 21:02:12 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
czemu się dziwicie? z Białegostoku do Przasnysza jest 170 km. Czaroo, ile kosztowałby transport tego zestawu na lawecie? za co dostał mandat? z pewnością jechał wolno aby nikomu nie zaszkodzić. policja powinna pomóc mu dojechać do Przasnysza a nie karać.
Wrb niestety nie moge sie z tobą zgodzić.
Niesamowicie ograniczona widoczność o nie mówimy tutaj o lekkim pęknięciu szyby w rogu  :-[
Auto ciężarowe prowadzi się zupełnie inaczej niż osobowe i podczas np. wykonywania manewru skrętu w prawo ( w mojej opinii najbardziej niebezpiecznego ze względu na ograniczoną widoczność ) przy takich uszkodzeniach byłby w stanie kogoś rozjechać na pasach tym bardziej że była noc. Pozatym nieatety ale odpiąć ciągnik od naczepy i ew. pokusić sie o sztywny hol choć nie bardzo bym sie na to zgodził. Pozatym jest to transport zarobkowy i tak samo auta jak i firmy są ubezpieczeone wiec no niestety ryzyko zbyt wielkie.  Dużo szczęścia miał kierowca ze tak mało go to kosztowało a jak by zrobił komuś krzywde to dopiero prokurator by mu dupe przetrzepał.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2426 dnia: Luty 25, 2017, 21:08:50 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
A tak na marginesie przypomniało mi sie. Każdy kierowca wyjeżdzając na droge bierze odpowiedzialnośc za auto które prowadzi i sam mandat czy zabranie dowodu za pękniętą szybe czy lekki wyciek powietrza czy oleju to pikuś o ile NIC NIKOMU SIE NIE STANIE !!!!!
życie pisze własne scenariusze i nie wiadomo co czeka nas za zakrętem ale trzeba mieć zdrowy rozsądek i troche jaj żeby powiedzieć NIE JADE BO.......   niż ryzykować odsiadke i to tyle w temacie  >:(

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2427 dnia: Luty 25, 2017, 21:11:55 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Szyba do Mercedesa Actrosa z wymianą w warszawie 530 zł

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2428 dnia: Luty 25, 2017, 22:01:25 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Czaruś, nie nabijaj postów  :P

Wysłane z mojego Lenovo K50a40 przy użyciu Tapatalka

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2429 dnia: Marzec 01, 2017, 15:45:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2430 dnia: Marzec 01, 2017, 20:51:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 21:08:00 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2431 dnia: Marzec 03, 2017, 14:15:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Tak sobie pomyślałem, że kiedy w 78 roku Polonez wszedł do produkcji, to był jak Aston Martin. Bardzo drogi, trudny do kupienia i rzadko spotykany. W dzisiejszych czasach, znowu zaczyna być jak Aston Martin, są miejsca nawet w Polsce, gdzie widuje się go na ulicy z podobną częstotliwością i ciężko go kupić za rozsądne pieniądze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2432 dnia: Marzec 03, 2017, 19:04:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Był też czas, że polonezy były namiętnie kradzione, więc może lepiej, żeby tak wszystko 1:1 nie powróciło  :P

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2433 dnia: Marzec 03, 2017, 23:36:10 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Coś w tym musi być, w Radostowicach na złomie poldków jak na lekarstwo (a kiedyś podstawa tego tworu) a kurde do Galanta się znalazły graty hehe
Ba przed bramą na "sprzedaż" koło karetki polonez, fiata 124, Żuka i Nyski stał VW Phaeton hehe

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2434 dnia: Marzec 03, 2017, 23:58:54 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
W sumie, normalny proces.Kiedy było tego dużo, to na każdym złomie stało kilkanaście i trafiały w kontener.A teraz, kiedy niedużo już ich jeździ, to zaczynają niektórzy inaczej na nie patrzeć.Wywnioskowali, że więcej jest wart cały, niż w częściach, albo w kontenerze.U mnie, na jednym złomie stało ich ponad 50.Potem zrobili czystkę i niema żadnego.Jak coś się trafi, to już raczej tak szybko się ich nie pozbywają.Może powoli dożyjemy czasów, kiedy będą na nas patrzeć z podziwem, zamiast się śmiać.Już dziś, można spotkać miłe reakcje, jednak przeważa pogarda.Póki co.  :-)

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2435 dnia: Marzec 04, 2017, 12:41:56 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Coś w tym musi być, w Radostowicach na złomie poldków jak na lekarstwo (a kiedyś podstawa tego tworu) a kurde do Galanta się znalazły graty hehe
Ba przed bramą na "sprzedaż" koło karetki polonez, fiata 124, Żuka i Nyski stał VW Phaeton hehe
Źle szukasz :) Ja byłem pare dni temu i poldków jest coś koło 7 sztuk z atuplusoroverem na czele.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2436 dnia: Marzec 05, 2017, 22:17:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
"Wygląda na to, że krajem, który poprze kandydaturę Saryusz-Wolskiego, oprócz Polski, będzie właśnie San Escobar. Według nieoficjalnych doniesień toczą się także rozmowy z Narnią, aczkolwiek Narnianie mają do polskiego rządu pretensje o ostanie wycinki drzew."
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2437 dnia: Marzec 11, 2017, 18:52:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Co zrobić, żeby drzewa rosły ?
Posadzić Szyszkę !
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2438 dnia: Kwiecień 01, 2017, 20:58:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #2439 dnia: Kwiecień 19, 2017, 11:12:02 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Historia zabawna sprzed paru lat:

W sklepie znanym w całym mieście z części do Polonezów poszedłem zapytać o amortyzatory Krosno DuoControl do Poloneza. W sklepie zdziwienie: "To było coś takiego?". Miałem jednak kody, więc w katalogu znaleźli, zamówili, przyszedł z hurtowni ostatni zestaw. Kolor i numery się zgadzały, ale naklejki już Delphi i DeCarbon Comfort. Wziąłem to, ponieważ kody się zgadzały. W domu się okazało że amortyzatory są gazowo-olejowe, a DuoControle były olejowe. Zadzwoniłem do fabryki w Krośnie żeby wyjaśnić ten fenomen. Z kodów nabitych na obudowę wynikało że to DuoControl, ale pan w fabryce zdziwił się amortyzator jest gazowo-olejowy, bo powinien być olejowy.
Rozmawiałem z nimi jeszcze trzy razy i stanęło na tym że ten amortyzator nie istnieje w żadnej dokumentacji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E