Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6820 dnia: Listopad 03, 2019, 21:14:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
O ile znam ten kraj, Daewoo w FSO nie dało rady przez pazerność Polaków, bo każdy "udziałowiec" chciał zrobić interes życia

W tym przypadku to akurat trafiła kosa na kamień. Oddział motoryzacyjny daewoo był tylko częścią znacznie większej całości, która pociągnęła to wszystko na dno. https://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo_dissolution_and_corruption_scandal

Zgadza się.

Ale jak czytam np. o łapówkarstwie Daewoo, to stwierdzam że to pikuś, bo afery łapówkarskie z udziałem Lockheed-Martin (obecny producent F-35) były znacznie liczniejsze i opiewały na większe kwoty, w wielu krajach na przestrzeni 50 lat.
A w przypadku rodzimego rynku dla tego koncernu, łapówkarstwa pewnie nie ma, bo tam jest po prostu legalne, pod warunkiem że łapówka wręczana jest jako darowizna na kampanię wyborczą. :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6821 dnia: Listopad 05, 2019, 10:54:31 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5136
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cytuj (zaznaczone)
Bo ja np. bardziej bym sobie wolał GSI wybrać. Więcej koni, szybciej jedzie, jak na poloneza. Na pewno nie rovera.
<lol2> <lol2>
https://www.youtube.com/watch?v=3yM1bgfY4lo

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6822 dnia: Listopad 08, 2019, 21:45:24 pm »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6823 dnia: Listopad 09, 2019, 04:46:20 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Cytuj (zaznaczone)
Gang diagnostów
  <wysmiewacz> Jak w takim razie nazwać policjantów, którzy dostali właśnie kolejne narzędzia do polowania na kierowców? Mafia to i tak chyba łagodne określenie... Pan policjant zaparkuje w sposób zagrażający biezpieczeństwu, a jak przywalisz w źle zaparkowany radiowóz, to będzie, że nie zachowałeś szczególnej ostrożności - na bank!  <glupek>
Cytuj (zaznaczone)
Brali łapówki i fałszowali dokumenty
Ojej... Na domiar złego, swoją dolą nie dzielili się z policją... No, prawdziwy gang!  <lol>
Swoją drogą, nie sądziłem, że w 2019 r. istnieją jeszcze diagności, którzy podbijają przegląd samochodu, nie przetrzepawszy go na szarpakach - nie mówiąc już o niesprawdzeniu, czy w ogóle jeździ.
Cytuj (zaznaczone)
przyjmowanie łapówek w zamian za poświadczanie nieprawdy
Czytaj: brak powiązań z ludźmi pewnego szeregowego posła - dość łatwo zauważyć, że to jest w Polsce tak naprawdę najważniejsza przyczyna kłopotów z tzw. prawem.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6824 dnia: Listopad 09, 2019, 07:45:56 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
To nie policjanci są winni tylko matoły rządowe, które wymyślają coraz głupsze przepisy. Cywilizowany świat , kraje skandynwskie, udowadniają, że wysokość mandatu skutecznie wpływa na bezpieczeństwo, zabieranie prawa jazdy dożywotnio również, a u nas pajace rządowe twierdzą , że to nie prawda, mimo faktów z w/w krajów o bardzo niskiej ilości wypadków drogowych, a szczególnie śmiertelnych. Chociaż ostatni pościg grupy speed za mercedesem zbytnio nie świadczy o logicznym myśleniu naszych policjantów.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6825 dnia: Listopad 09, 2019, 09:26:13 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Kraje skandynawskie mają jeszcze jedną przewagę. Tam na kursie naprawdę uczą jeździć. Do tego stopnia, że na egzaminie jest jazda na czas po torze wytyczonym na śniegu. Jedziesz za wolno albo potrącisz pachołki- nie zdajesz egzaminu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6826 dnia: Listopad 09, 2019, 10:02:02 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Bo to wina rządząctch, że polscy kierowcy nie potrafili się nauczyć jazdy na suwak czy tworzenia korytarza życia...

Przez setli lat zaborów i liberum wetów mamy w genach olewczy stosunek do władzy i przepisów. Dlatego oczywiste rzeczy musimy zapisywać w ustawach...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6827 dnia: Listopad 09, 2019, 10:18:17 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A władza jaki ma stosunek do nas?! Ludziom nie podobają się wysokie kary nie dlatego, że nie chcą przestrzegać prawa, a dlatego, że władzy te kary nie dotyczą, choć owa władza i tak nie ponosi żadnej odpowiedzialności i żadnych kosztów związanych z rządzeniem.
Skoro już mowa o krajach skandynawskich - premier Islandii, kiedy wytknięto mu udział w jakiejś aferze, podał się do dymisji i zniknął z polityki. W Polsce każdy przekręt na szczycie przechodzi bez echa, a jego udziałowcy, jakby nic, bezczelnie pchają się na stołki, i je otrzymują. Skoro już bierzemy przykład z zagranicy, to stosujmy te standardy konsekwentnie, a nie wybiórczo, tzn. żeby władza miała jeszcze lepiej, a zwykli ludzie - jeszcze gorzej; bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Wysokie mandaty - jestem jak najbardziej na "tak", ale dla wszystkich, bez wyjątku!

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6828 dnia: Listopad 09, 2019, 11:52:44 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Liczba wypadków śmiertelnych na drogach w Polsce od lat systematycznie spada, mimo, że samochodów przybywa w szybkim tempie, a ja  czytam artykuły które teraz są na topie (a nawet posty tutaj, w tym temacie i na przestrzeni ostatnich miesięcy, bo temat powraca), słucham audycji w trójce o tym, jak propozycja podwyższania kar za mandaty jest spoko. Karać, karać, bardziej srogo, drożej, zabierać prawa jazdy, a dla recydywy - chłosta.  Najlepiej, żeby za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zabierać trzykrotność wypłaty, a jak "dojrzejemy" do bezpieczeństwa, do plus nieskończoności. Dziki zachód z lat `70 szczęśliwie już za nami, samochody oficjalnie stwierdzono, że są złe, brzydkie i trują, a kierowcy to potencjalni mordercy w blaszanej puszce. A ograniczenia prędkości, 30km/h w mieście, albo jeszcze mniej, bo ostatnio słyszę, że 30km/h to za szybko, bo jak dziecko wleci na jezdnię, to taka prędkość także jest za wysoka. Co z tego, że w tym kraju drogowca po pijaku ustawi znak ograniczenia prędkości 30km/h za miastem, bo koledzy z ekipy nie byli w stanie zalać dziury w jezdni (autentyk z Kurowa w Lubelskim), albo znak jest tańszy od asfaltu i ludzi, która musiałaby tą dziurę zalać, więc na "jakiś czas może być, jakoś to będzie".



I mam wtedy obraz, jak wszyscy komentujący w ten sposób są święci, na pewno twardo jadą 50 na 50-tce, i 90 na 90-tce, nawet w niedzielę, na długiej prostej pośrodku pola (i nie ma, że "a dzisiaj wyjątkowo, bo się śpieszę, a zmęczony jestem, a inni jadą szybciej, jeden raz i mi wolno), jak ktoś ich wyprzedzi mówią "patrz jaki wariat, przecież jadę 90km/h, a on mnie jeszcze wyprzedza, i to busem!" a na zakręcie w zimie nigdy w życiu mocniej nie dodali gazu  <lol2> Polonez safety emeryt klub.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2019, 12:29:07 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6829 dnia: Listopad 09, 2019, 13:16:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Dopisać jedno zero do kwot mandatów i będzie porządek na drogach. Debil jeden z drugim sie zastanowi w końcu że jadąc 99km/h w terenie zabudowanym naraża kogos na śmierć.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6830 dnia: Listopad 09, 2019, 13:33:01 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Karać, karać, bardziej srogo, drożej, zabierać prawa jazdy, a dla recydywy - chłosta.  Najlepiej, żeby za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zabierać trzykrotność wypłaty, a jak "dojrzejemy" do bezpieczeństwa
ograniczenia prędkości, 30km/h w mieście, albo jeszcze mniej, bo ostatnio słyszę, że 30km/h to za szybko, bo jak dziecko wleci na jezdnię, to taka prędkość także jest za wysoka
Ci to naprawdę przeginają i nie warto rozwijać tematu tych oszołomów; ale tym, którzy popylają dwieście na godzinę szosą warszawską, którą czasami zdarza mi się jeździć, naprawdę przydałoby się czasami nosa utrzeć. Kiedyś, w czasach jednojezdniówki z poboczami, problem nie istniał; dopiero odkąd droga została przebudowana na ekspresówkę, pojawili się tam tacy "właściciele lewego pasa". Jedziesz 120 km/h, chcesz wyprzedzić tira i nie możesz, bo na lewym pasie kawalkada "szeryfów". Ledwie jeden cię minie, nie zdążysz spojrzeć w lusterko, a już kolejny nadjeżdża.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6831 dnia: Listopad 09, 2019, 16:07:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dopisać jedno zero do kwot mandatów i będzie porządek na drogach. Debil jeden z drugim sie zastanowi w końcu że jadąc 99km/h w terenie zabudowanym naraża kogos na śmierć.

No i właśnie o tym mówię... takie proste myślenie w stylu "wprowadźmy karę śmierci; będzie mniej zabójstw." Onet.pl normalnie  <niedowiarek>
Przypominam też, że wielokrotnie w naszym kraju "terenem zabudowanym" jest jedna, opuszczona chałupa i puste pole wokół. Przypomnijcie sobie, ile w okolicy jest takich "terenów". Ciekawe, czy płacąc 5000zł mandatu za przekroczenie prędkości w takim miejscu też byś takie mądre teorie pisał.

Nie mówiąc o tym, jak wiele ograniczeń prędkości w Polsce jest stawianych chyba dla tirów bez hamulców. Jadąc przez Szwedzkie miasteczka widać, jak wiele u nas jest idiotycznych ograniczeń stawianych od czapy.

mp79: Świrusów jadących 200km/h po krajówce żadna kara nie utemperuje, bo ktoś, kto najczęściej tyle jedzie, jest albo przedstawicielem handlowym, albo jedzie drogim suvem i na wszelkie mandaty go stać, albo ma ubytki w mózgu; żadne kary w takim wypadku nie zadziałają. Edukacja za to działa znacznie sprawniej niż system kar. Ludzie np. rzucają palenie nie od wyższej akcyzy za paczkę fajek czy kar za palenie na przystankach, a dzięki edukacji, co właściwie sobie robią, choćby kupując "nowe" paczki i patrząc na etykietę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2019, 16:10:36 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6832 dnia: Listopad 09, 2019, 16:09:17 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Są kraje cywilizowane gdzie premier do pracy przybywa rowerem, metrem lub inny środkiem publicznej komunikacji, albo leci rejsowym samolotem w odwiedziny do innego narodu, ale w polsze jak jedzie premier lub nie daj Boże prezydent to klękajcie narody, hołota z drogi bo król jedzie. A zarobki prezesów w jakiejś spółdzielni mieszkaniowej po 60 tyś. na m-c. Chciwość w narodzie do władzy i kasy okrutna, a już u jaśnie panujących to szczyt. A co do kierowców to pewnie jeszcze trochę a każde auto będzie wyposażone w GPS, każdy będzie miał w komórce GPS, i teraz kwestia połączenia z kontem oszczędnościowym  i wystarczy. Jedziemy sobie na wakacje, a tu po każdym przekroczeniu prędkości, czy wyprzedzanie na podwójnej i kaska z konta leci. Stawiam, że to najszybciej spowoduje poszanowanie dla kodeksu drogowego.i nie trzeba będzie żadnych grup speed na drogach, jak ktoś wróci z urlopu a tam pustki na koncie to się zastanowi porządnie drugim razem. Trochę futurystyczne ale komórki i komputery 50 lat temu to też była fantazja.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6833 dnia: Listopad 09, 2019, 16:13:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie no, mamy coś idącego w kierunku dyktatury, ale wizję Polski z Orwella 1984 może sobie odpuśćmy  <lol2>  <rotfl2> Brakowałoby jeszcze chipu w mózgu automatycznie karającego za każde przestępstwo czy plugawe myśli o przestępstwie (może bolesnym przepływem prądu przez ciało?). Powstało by społeczeństwo idealne normalnie, takie niezbyt myślące, ani niezbyt wolne. No ale przecież w imię bezpieczeństwa, kto nie chce być bezpieczny, niech pierwszy rzuci kamieniem  <lol>
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2019, 16:31:37 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6834 dnia: Listopad 09, 2019, 16:57:30 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Aha jakaś firma ubezpieczeniowa w zamian za zgodę na zainstalowanie jakiejś aplikacji na smartfona, która monitoruje styl jazdy kierowcy, daje zniżki za przestrzeganie kodeksu drogowego w OC. Także wizja świata Orwellowskiego powoli zbliża się coraz szybciej, a skanowanie twarzy i szukanie tak przestępców, a skanowanie aut po tablicach, czy kierowca ma przegląd i ubezpieczenie, a mandat za przekroczenie lini ciągłej przez cień auta. Zbliża się pełna kontrola nad człowiekiem i jego drogą życia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6835 dnia: Listopad 09, 2019, 17:03:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ciekawe, czy będzie się można chociaż podetrzeć mandatami za przeklinanie jak na filmie "Człowiek demolka"  <cwaniak2> bo nie wiem, czy się przekonam do trzech muszelek...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6836 dnia: Listopad 09, 2019, 21:52:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
No i właśnie o tym mówię... takie proste myślenie w stylu "wprowadźmy karę śmierci; będzie mniej zabójstw." Onet.pl normalnie 
Przypominam też, że wielokrotnie w naszym kraju "terenem zabudowanym" jest jedna, opuszczona chałupa i puste pole wokół. Przypomnijcie sobie, ile w okolicy jest takich "terenów". Ciekawe, czy płacąc 5000zł mandatu za przekroczenie prędkości w takim miejscu też byś takie mądre teorie pisał
Gdzie mieszkasz? Bo ja wlasnie mieszkam przy ruchliwej drodze w terenie zabudowanym, więc wiem o czym mówię.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6837 dnia: Listopad 09, 2019, 23:20:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A co to ma do tematu? Mieszkając w dużym mieście nie miałbym prawa się wypowiadać?

W tej chwili piąte miasto z kolei, mieszkałem wiele lat przy ruchliwej długiej prostej w terenie zabudowanym, więc według Twoich kryteriów chyba też "wiem, o czym mówię"  <marzyciel> Nie zmienia to też faktu, że

Cytuj (zaznaczone)
wielokrotnie w naszym kraju "terenem zabudowanym" jest jedna, opuszczona chałupa i puste pole wokół. Przypomnijcie sobie, ile w okolicy jest takich "terenów".
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2019, 23:24:57 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6838 dnia: Listopad 10, 2019, 00:22:59 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Przez setli lat zaborów i liberum wetów mamy w genach olewczy stosunek do władzy i przepisów. Dlatego oczywiste rzeczy musimy zapisywać w ustawach...

Z tej wypowiedzi wynika przecież że zapisywanie w ustawach nic nie da.

I mam wtedy obraz, jak wszyscy komentujący w ten sposób są święci, na pewno twardo jadą 50 na 50-tce, i 90 na 90-tce, nawet w niedzielę, na długiej prostej pośrodku pola (i nie ma, że "a dzisiaj wyjątkowo, bo się śpieszę, a zmęczony jestem, a inni jadą szybciej, jeden raz i mi wolno), jak ktoś ich wyprzedzi mówią "patrz jaki wariat, przecież jadę 90km/h, a on mnie jeszcze wyprzedza, i to busem!" a na zakręcie w zimie nigdy w życiu mocniej nie dodali gazu   Polonez safety emeryt klub.

Ja tam święty jeżeli chodzi o przekraczanie prędkości nie jestem, ale wkurza mnie, że policja pilnuje przekraczania prędkości (często w miejscach gdzie dane ograniczenie to przesada. Podam przykład: dzielnica bez domów i zakładów, pusty chodnik oddzielony od jezdni trawnikiem, trzy pasy w jedną stronę i doskonała widoczność. Dostałem mandat, bo jechałem 82km/h, chociaż ograniczenie było do 50km/h (skądinąd od niedawna, bo jak sięgam pamięcią, w tym miejscu było zawsze 70).
Poza tym, policja totalnie olewa takie problemy jak zajeżdżanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa na inne sposoby i nieutrzymywanie odległości- a takowe stwarzają znacznie większe ryzyko kolizji czy nawet poważnego wypadku.

Same ograniczenia w obecnych wysokościach też uważam za nonsens i że dobiera się pod Karynki, ślepców i ciężarówki bez hamulców, bo jeżeli auto z zawieszeniem z lat 50tych, na oponie 175, bierze dany zakręt łatwo i bezstresowo 70km/h, bez poślizgu dałoby się 120, Vatanen dałby radę 150, a w trybie "podium albo szpital" ze 160, to czemu ograniczenie wynosi 70 albo 50km/h?
Problem w tym, że nawet przeciętny kierowca, widzi ten dysonans między ograniczeniem, a tym jak zachowuje się samochód i to skłania go do szybszej jazdy. A że nie jest dobrze wyszkolony, bo każda ekipa kładzie na to lachę, to potem są takie skutki, że na drogach ginie kilka tys. osób.
Część w wyniku tego, że ktoś jechał za wolno! Są takie miejsca na S86, gdzie nie ma typowego pasa wyłączającego, tylko trzeba się wstrzelić w 5-metrową dziurę. Na oko Poldek dałby radę w to skręcić 170k/h bez ślizgania się, i wyhamować przed światłami za tą dziurą. Rozsądek nakazywałby, zjechać z prędkością minimum 70km/h. A są aparty które boję się że im auto nie skręci i zwalniają przed zjadem do 40km/h. Na drodze ekspresowej!
Teraz wyobraź sobie że taki zjeżdża tuż przed kolumną TIRów i one muszą nagle zmieniać pasy albo gwałtownie hamować. Dodaj do tego mokrą nawierzchnię albo plamę oleju i totalny kataklizm niemal murowany. Nie ma miesiąca żeby kogoś na tej drodze do worka nie pakowali, bo z jednej strony masz pojebów którzy nie zważając na natężeniu ruchu i warunki pogodowe, zapyerdalają 160, 180 i robią slalom po pasach, a z drugiej strony masz niekompetentne trusie które zwalniają do 40km/h.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6839 dnia: Listopad 10, 2019, 05:25:02 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
policja totalnie olewa takie problemy jak zajeżdżanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa na inne sposoby i nieutrzymywanie odległości
Bo to już dla policjanta za trudne do wykrycia, a policja jest od wlepiania mandatów, nie od pilnowania porządku. Władza już nawet tego nie ukrywa. Dlatego mamy wlepianie mandatów za łamanie bezsensownych ograniczeń prędkości, jazdę z niezapiętym pasem i przejechanie na pomarańczowym świetle, chociaż ono jest właśnie po to, by kierowca sam ocenił, czy przejedzie przed zapaleniem się czerwonego i jednocześnie uniknie gwałtownego hamowania, za które NB nie ma żadnych kar. No i paniczny strach przed policją bierze górę nad zdrowym rozsądkiem i dbaniem o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu - kierowca na widok radiowozu hamuje po zmianie światła z zielonego na pomarańczowe, żeby broń Boże nie wjechać na skrzyżowanie, i dostaje strzała w tył od tego, który jechał za nim. W tej sytuacji już wiadomo, że mandat wlepią temu drugiemu, ale gdyby ten pierwszy odważył się jednak wjechać, to on by "zarobił", bo "trzeba jechać tak, by wyhamować; nie dostosował pan prędkości do warunków na drodze". Czyli na widok sygnalizatorów masz jechać z prędkością żółwia, bo dla policji, która "ma zawsze rację" bo pomarańczowe to to samo, co czerwone.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2019, 05:26:35 am wysłana przez mp79 »