Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8680 dnia: Marzec 20, 2023, 18:54:21 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie, no coś tam mają. My w styczniu wzięliśmy w leasing nowe ducato. Fakt faktem, musiałem po nie jechać do Warszawy, a oni przywieźli je do siebie aż z Tych - ale da się. W ciągu dwóch tygodni samochód był u nas. Chyba zależy od dealera, jakie ma dojścia do już wyprodukowanych egzemplarzy, bo nasz miejscowy oferował bodajże pół roku czekania. Co do osobówek, nie mam aktualnie rozeznania, ale w dostawczakach z kolorów bez dopłaty - tylko chamska lita biel. Gdzieś tam w przypadku którejś marki jeszcze jakiś jeden - nie pamiętam, czy czary, czy czerwony, czy niebieski... Ale trzeba dłużej czekać. Te cudem dostępne od ręki - wyłącznie białe.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8681 dnia: Marzec 20, 2023, 19:23:42 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czyli tak do końca nie mają. Co prawda nowe dostawcze auto kupowałem ostatnio w 2010 i auta stały na placu. I to w takim Włocławku. Robiłem tylko wycieczki pomiędzy salonem Peugeota i Fiata.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8682 dnia: Marzec 20, 2023, 20:34:19 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Wygląda na kolektor równoodległościowy, ciekawie brzmi https://www.youtube.com/watch?v=TBrki5hfNBo

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8683 dnia: Marzec 20, 2023, 21:10:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Co prawda nowe dostawcze auto kupowałem ostatnio w 2010 i auta stały na placu. I to w takim Włocławku.
No to nie wiem... Nie spotkałem się nigdy z sytuacją, że ktoś wchodzi do salonu w poszukiwaniu nowego samochodu - i wyjeżdża z tegoż salonu takowym samochodem. Być może mam zbyt ubogie (dosłownie i w przenośni) doświadczenia, ale w salonach zawsze znajdują się jakieś nowe samochody, i jeszcze grubo przed pandemią było tak, że jesteś w salonie, oglądasz sobie samochód, masz wywieszkę z wszelkimi informacjami na jego temat, włącznie z ceną. Chcesz kupić, a pracownik salonu odpowiada: Bardzo dobrze. Zamówimy dla pana taki sam...
Wiadomo, że na gotówkę jest szybciej niż w leasing, ale mimo wszystko...
Dawno temu może faktycznie było inaczej...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8684 dnia: Marzec 20, 2023, 21:40:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5136
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wygląda na kolektor równoodległościowy, ciekawie brzmi https://www.youtube.com/watch?v=TBrki5hfNBo
Ale to chyba nie jakieś home made? Bo wygląda za dobrze. Swoją drogą, to piękny ma ten kolor. W zależności jak się spojrzy, to różnie wygląda.
Ale ten silnik, to tak trochę dziwnie brzmi, jakby się zaraz rozlecieć miał.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8685 dnia: Marzec 20, 2023, 22:26:28 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jak ktoś ma możliwości to zrobi lepiej jak z fabryki. Możliwe że jakaś manufaktura, do łady robią coś takiego, nazywają to "subaru sound" https://www.youtube.com/watch?v=w4KhRBrT2zc

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8686 dnia: Marzec 20, 2023, 22:57:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wygląda na kolektor równoodległościowy, ciekawie brzmi https://www.youtube.com/watch?v=TBrki5hfNBo
cholera wie, moze i fabryka, bo te 1.6 wychodzily z moca nawet powyzej 90KM,
wiec moze to taki ichni odpowiednik kolektora naszego GSI

Chyba chodziło o nośność opony wtedy, dla vana potrzebna była wyższa. W truckach też bywały wzmocnione chyba do końca.
bardzo mozliwe, tylko Morawski podaje takie same parametry dla kombi i kombi VAN pod wzgledem naciskow na osie, a DMC rozne, wiec bez sensu sa te same naciski na osie/os tylna i rodzaj opon,
zwykle kombi wyjezdzalo raczej na osobowych oponach, takie widzialem w salonach,
D-124 widzialem rzadko, ale tak mnie to zdziwilo,ze zapamietalem,
zakladajac dane z Morawskiego dla VANa to nacisk tylnej osi przekracza o 10kg maksymalna nosnosc dwoch opon 86 (standard w 185/70/13),
te D-124 185/70/13 sa wzmocnione, bo maja nosnosc 90 , ale z tymi z Trucka maja wspolny tylko bieznik, bo truchlo ma opony ciezarowe C 99/98


To co wybierają klienci, nie świadczy o dostępności kolorów, tylko o modzie. Kolorów dostępnych jest więcej.

To nie moda, tylko dopłaty od 1500 do 40 000zł w zależności od marki i modelu za inny kolor.
sugerujesz, ze klienci nie doplacaja do koloru auta ?
goowno prawda, praktycznie zawsze doplacaja - i to wlasnie do takich nijakich kolorow, bo maja takie goowniane gusta,
a producenci wykorzystuja te bezguscie np. hyundai stosuje prosta taktyke oferownia bez doplaty kolorow, ktorych klienci danego modelu nie kupuja,
przypomnij sobie ile widziales bialych Elantr i czerwonych Tusconow :>
ja widzialem moze po jednej sztuce, i o ile elantra to dosc rzadki widok na ulicy, to tusonow juz jest od zajebania, a bialych tusonow jest bardzo duzo, moze nawet wiekszosc,
jak latwo sie domyslic, to za bialy do tusona trzeba doplacic, za czerwony do elantry tez trzeba doplacic,
dlaczego nikt nie kupuje czerwonego tusona? a widziales kiedys czerwone kioski ruchu?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2023, 23:21:29 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8687 dnia: Marzec 21, 2023, 12:17:41 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Ale ten silnik, to tak trochę dziwnie brzmi, jakby się zaraz rozlecieć miał.

Dla mnie ten silnik jest wyjechany na maxa, brzmi jak przytarty na jednym cylindrze, a że brzmienie ma ładne to może jakiś zmodyfikowany układ wydechowy (jakaś dwururka albo kolektor inny...)
Auto wizualnie ładne, ale silnik do bani. Za czasów komuny dużo się takich klekotów na słuchało, i zawsze coś było w nich do zrobienia....

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8688 dnia: Marzec 23, 2023, 18:18:06 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Kontynuując temat gaza Co myślicie o takiej wołdze ? https://www.youtube.com/watch?v=EYykyp-5fGU

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8689 dnia: Marzec 23, 2023, 18:59:56 pm »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
uchwyt na butelkę wódeczki w drzwiach ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8690 dnia: Marzec 23, 2023, 19:04:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To jest tak brzydkie,  że aż ładne <lol> rzekłbym kundel Forda i GAZa, w tel chyba jeszcze jakiś romans z GM patrząc na kluczyk.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8691 dnia: Marzec 23, 2023, 23:12:04 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Kontynuując temat gaza Co myślicie o takiej wołdze ? https://www.youtube.com/watch?v=EYykyp-5fGU
Moje ulubione wydanie, z deską zerżniętą z vw/skoda. Raz na żywo widziałem taką w pl.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8692 dnia: Marzec 24, 2023, 07:27:07 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Eeee nie, to już za bardzo zaokrąglane na siłę, szwabopodobne i nudno-szare dla mnie, i ten przód... :) Silnik to już chyba nowszy ZMZ, 16-zaworowy 150KM.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2023, 07:29:02 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8693 dnia: Marzec 24, 2023, 09:54:17 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kontynuując temat gaza Co myślicie o takiej wołdze ? https://www.youtube.com/watch?v=EYykyp-5fGU

Z zewnątrz mi się podoba ;) Takie trochę unowocześnienie na siłę, ale nadal widać, że to Wołga. Jakiś swój urok ma. Natomiast wnętrze z górą deski żywcem wziętą z Passata B5 i zegarami na wzór Mondeo mk3 ( nawet ten analogowy na środku deski ) kompletnie do mnie nie przemawia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8694 dnia: Marzec 24, 2023, 19:39:53 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
W tym wypadku jest akurat silnika chryslera 2.4l  :]. Co ciekawe kombinowali też z roverem tak jak fso, tylko że z większą t serią
https://www.youtube.com/watch?v=KT2jYmEhJFA
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2023, 19:44:03 pm wysłana przez Majonez »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8695 dnia: Marzec 24, 2023, 23:08:22 pm »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8696 dnia: Marzec 24, 2023, 23:56:58 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
O toyocie nie widziałem, myślałem że to samoróbka, ale Zenkiewicz mówi że oryginał i faktycznie jak się poszuka to było coś takiego. Jednak takie silniki wychodziły tylko małoseryjnie, coś jak poldoford u nas. W większej ilości występował tylko silnik chryslera jako alternatywa do rodzimych zmz.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8697 dnia: Marzec 25, 2023, 01:03:06 am »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
Pewnie przez to że pchali te silniki do uaza i jego kolejnych wcieleń

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8698 dnia: Marzec 25, 2023, 04:34:13 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
D124 to stary uniroyal,


Tylko że Uniroyal to dzisiaj jest klasa opon budżetowych. Mimo to, na deszczu nie ma co porównywać, są naprawdę dobre, lepsze niż np. Nexeny, czy Barumy. Jedyny minus, że szybko się ścierają. Passio 1 na deszczu nie trzymał w ogóle.
W oponie bieżnikowanej, główny problem to przypadkowy skład mieszanki. Takie opony bywają zupełnie nieprzewidywalne. Wejdziesz w zakręt trochę szybciej, wydaje się że auto trzyma się drogi, i nagle, bez ostrzeżenia potrafią z dupy zgubić całą przyczepność w ułamek sekundy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8699 dnia: Marzec 25, 2023, 15:30:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Subaru Impreza z silnikiem V8 z Ferrari: https://www.youtube.com/watch?v=bCRSGFIQHDw
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E