Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1318623 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8580 dnia: Luty 12, 2023, 11:50:23 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bliźniak mojego. Te same felgi miałem nawet No i klima. Gości na najnowszym filmiku, wziął się za blacharkę. Te progi, to chyba nie były nigdy niczym konserwowane, bo suchutkie w środku. I tak dużo nie zgnił, jak na takie warunki.
https://www.youtube.com/watch?v=W90poe2d1F4
https://www.youtube.com/watch?v=DJOZK7do86c
https://www.youtube.com/watch?v=SFckzGHOYUk
Jeszcze ma drugiego z klimą.
https://www.youtube.com/watch?v=YxXu0cjBB70
https://www.youtube.com/watch?v=rD2pi3FhKCU
https://www.youtube.com/watch?v=iEpXwPMMVY0
https://www.youtube.com/watch?v=Rr2xvNEZKOk

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8581 dnia: Luty 12, 2023, 12:50:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Myślę że perspektywa dostania kuli w łeb bez możliwości apelacji, dużo skuteczniej rozwiązałaby problem jeżdżenia 180 po terenie zabudowanym.
W Polsce problem polega na tym, że ludzie powiązani z władzą są nietykalni, a tych wykroczeń bardzo często dopuszczają się właśnie ludzie powiązani z władzą. Dlatego tzw. policjanci ścigają takiego pirata, bez przebierania w środkach, byleby nie przyczynić się bezpośrednio do zrobienia mu krzywdy. I dopiero po zatrzymaniu okazuje się, czy należy go ukarać, czy przeprosić.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8582 dnia: Luty 14, 2023, 21:17:21 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8583 dnia: Luty 14, 2023, 23:18:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale mi ryknęło w głośnikach, udusiłbym za "muzykę", ale polonez świetny, 1.5 na wtrysku, wąski, w origami :) Ciekawa konfiguracja
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8584 dnia: Luty 14, 2023, 23:31:43 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8585 dnia: Luty 15, 2023, 11:24:37 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Wisiał na sprzedaż jakiś czas temu, można się było spodziewać że jakiś Polak go sprawdzi z wyspy. Ciekawe za ile wypłynie na jakiejś giełdzie klasyków.

https://wykop.pl/wpis/66599449/na-malcie-wyplynal-nowy-polonez-caro-orciari-reszt

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8586 dnia: Luty 15, 2023, 12:46:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Fajny skubaniec. Wciąż dziwnie mi się patrzy na poloneza z kierownicą po niewłaściwej stronie, ale jako że u nas, teraz można już jeździć takimi wynalazkami, to ktoś spokojnie może go zarejestrować.
Widzę, że znów jakaś przejściówka, bo maska z przetłoczeniem i z wlotem. Jak zwykle brakuje zaślepki z przodu. Lakier, to chyba coś w typie 128 toledo red metalic.
No i niech się allegrowi foliarze przyjrzą, jak powinno się foliować poloneza. Tylko trochę zdekompletowany jest, bo brakuje folii na fotelu kierowcy. Tam niby piszą, że to 1.5 na wtrysku, czyli rarytas. Zawsze się zastanawiam, ile podobnych egzemplarzy, czeka jeszcze na "odkrycie"? Bo że jeszcze jakieś są, jest niemal pewne.
Dzięki za link. Przeglądam wykop od czasu do czasu i jakoś na to nie trafiłem, ale pewnie trzeba by obserwować konkretny tag.
Jak zwykle, komentarze na dole aż "miło" poczytać. Zawsze się dziwiłem, co ludziom przeszkadza, że ktoś lubi takie auta? Od razu wyśmiewanie i głupie docinki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8587 dnia: Luty 15, 2023, 12:46:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jaka była równowartość PLN w ogłoszeniu z ciekawości?

Dywaniki wyglądają, jakby miały nalot ze 100-200 kkm :D Tak samo odbarwione wywaliłem ze swojego zaraz po kupnie.

« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2023, 12:48:37 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8588 dnia: Luty 15, 2023, 13:00:16 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Z tego co tam pisali to był wystawiony za 8k€ czyli jakieś 36-37 koła na nasze .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8589 dnia: Luty 15, 2023, 13:06:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nieźle, ale zestawiając to z tymi foliowanymi cudami z allegro, to jak za darmo. To teraz czekać, kiedy się gdzieś pokaże.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8590 dnia: Luty 15, 2023, 20:47:00 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No i niech się allegrowi foliarze przyjrzą, jak powinno się foliować poloneza.
Ja nawet w swoim truckle znalazłem resztki fabrycznej folii. Była wszyta między elementy siedzenia. Te w tym caro nie wyglądają mi na fabrycznie ofoliowane. Trzeba by było pooglądać siedzenia naokoło, żeby ocenić, jaka jest prawda.

PS. Dopiero naszła mnie refleksja, że taki dziadowski polonez miał ofoliowane wnętrze, co dawało pierwszemu właścicielowi fajne poczucie bycia tym pierwszym, który dotknie tej tapicerki.... Współczesne nówki, wielokrotnie droższe, już na dzień dobry mają fotel kierowcy przesiąknięty pierdami salonowych krawaciarzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8591 dnia: Luty 15, 2023, 22:14:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Te w tym caro nie wyglądają mi na fabrycznie ofoliowane. Trzeba by było pooglądać siedzenia naokoło, żeby ocenić, jaka jest prawda.
Może tak, może nie, ciężko powiedzieć, nie widząc na oczy, ale akurat tam, to chyba nikt nie miał potrzeby dawać folii, bo i po co? Ja w swoim pierwszym poldku miałem kawałki folii w niektórych miejscach, np. na wykładzinie. To była taka sztywniejsza folia, połapana zszywkami, a na tylnej kanapie, to wciśnięta była nawet pod te blachy, na których rygluje się zamek oparcia.
Dopiero naszła mnie refleksja, że taki dziadowski polonez miał ofoliowane wnętrze
Jakbyś chciał wiedzieć, to nawet w ciągnikach dawnie stosowali folię na siedzeniu. Taki myk. Ja w moim pierwszym rodzinnym żuku, którego ojciec kupił nówkę z Lublina, miałem też kawałki folii wszyte w tapicerkę siedzenia, bo boki i sam tył oparcia, były z dermy, ale środek materiałowy  i ta folia była ładnie wszyta razem ze wszystkim. Nawet bym nie pomyślał, że tak można zrobić, ale w sumie, derma się nie zabrudzi, tylko materiał, więc...
co dawało pierwszemu właścicielowi fajne poczucie bycia tym pierwszym, który dotknie tej tapicerki...
Hmm, bo wiesz, bo to zawsze fanie być pierwszym, a nie dosiadać czegoś, co już inni zużyli i wypierdzieli fotele  :d :d
Współczesne nówki, wielokrotnie droższe, już na dzień dobry mają fotel kierowcy przesiąknięty pierdami salonowych krawaciarzy...
Pewnie jeśli kupujesz auto, które stoi "na stanie" w salonie, to tak może być, bo przecież przewinie się tam parę osób. Może takie zamówione prosto z fabryki, to trochę mniej, nie licząc wszystkich sytuacji pomiędzy zjazdem z taśmy, a salonem, bo w fabryce też ktoś musi tym wyjechać, sprawdzić itd. Na jutubie na tych filmach z fabryki, to niby na tych fotelach jest folia, ale może to tak dla picu tylko, jak to sprawdzanie "każdej" sztuki pod względem jakości wykonania. Zawsze mnie to śmieszyło i wyobrażałem sobie, jakby mieli każdy wyprodukowany samochód sprawdzać. Złożą do kupy i jazda do żyda.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8592 dnia: Luty 16, 2023, 05:29:23 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mechanicy w ASO - tak, nakładają niby tymczasowo jakąś tam folię, bo wiadomo... Ale ci w gajerkach nie bawią się już w takie ceregiele. A jednak zawsze kilka takich osób przez fotel kierowcy się przewinie. Nawet gdy masz samochód gotowy do odbioru, to i tak za każdym razem jeszcze go przeparkowują, mimo iż zaparkowany jest w obrębie tego samego placu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8593 dnia: Luty 17, 2023, 02:24:24 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Mechanicy w ASO - tak, nakładają niby tymczasowo jakąś tam folię, bo wiadomo... Ale ci w gajerkach nie bawią się już w takie ceregiele. A jednak zawsze kilka takich osób przez fotel kierowcy się przewinie. Nawet gdy masz samochód gotowy do odbioru, to i tak za każdym razem jeszcze go przeparkowują, mimo iż zaparkowany jest w obrębie tego samego placu.

Żeby tylko to...
SLR który był w salonie w Dąbrowie Górniczej, 240km/h osiągnął w ścisłym centrum.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8594 dnia: Luty 17, 2023, 09:33:27 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
https://vm.tiktok.com/ZMYhGD1s7/

Nie ma to jak pierdolenie o foliach z allegro
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8595 dnia: Luty 17, 2023, 17:22:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie ma to jak pierdolenie o foliach z allegro
Pewnie do mnie pijesz? Widocznie nie zrozumiałeś, co mam na myśli, więc spieszę z wyjaśnieniami. Otóż, miałem na myśli to, że skoro ten polonez jest w stanie fabrycznym, ze znikomym przebiegiem i te folie pochodzą z fabryki, to zasugerowałem, by allegrowi foliarze przyjrzeli się uważnie, jak robiła to fabryka i jak powinno to wyglądać. To była jednocześnie uwaga i żart, bo nie popieram takiego otwartego cwaniactwa i oszustwa.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8596 dnia: Luty 17, 2023, 20:45:12 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-1-6-ID6FjoC0.html

nastepna legenda prl... (wał jakich mało)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8597 dnia: Luty 17, 2023, 21:25:29 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-1-6-ID6FjoC0.html

nastepna legenda prl... (wał jakich mało)

w roczniku pomieszali 7 z 8

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8598 dnia: Luty 17, 2023, 21:43:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Teraz będą przedprodukcyjne sprzedawać? Oglądałem ostatnio jednego gościa na jutubie, który opowiadał o tym przedprodukcyjnym (to niby ten, co ten silnik niby prototypowy miał pod fabryką przywieziony) i tam gadał coś właśnie o takim poldku, długo sprzed oficjalnej premiery i takie tam. Teraz podłapali i takie będą sprzedawać? W tym kraju widzę się nic nie zmieni tak długo, jak długo jeden drugiego będzie próbował wychu*ać.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8599 dnia: Luty 18, 2023, 02:19:47 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Ktoś nieźle pojechał. Pierwszy kompletny prototyp zbudowano dopiero w roku 1975.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E