Autor Wątek: Powracajacy problem z awaryjnym trybem pracy..  (Przeczytany 1164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Powracajacy problem z awaryjnym trybem pracy..
« dnia: Czerwiec 01, 2010, 18:01:11 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Ostatnio wyjechałem w traske 150KM w jedna strone i po dojechaniu do gdanska obroty wskoczyły na 1,2tys gdy juz tam dojechałem(zdziwienie małe bo 0,9k trzymał zazwyczaj).No dobra po 2 H odpalam i wracam do domu..Od tamtej pory 2-2,8 k obrotow na biegu jałowym.Wskaznik temp swiksował co kilka sek raz 90 raz 130 sC(nie gotował sie!!).Na benie tak samo(od 1,5tys KM mam gaz).Miałem straszny kiedys problem z trybem awaryjnym przez czujnik predkosci(a powymieniałem prawie wszystkie czujniki).. Po odpięciu ładnie obroty spadały ale 2 błędy komp rejestruje od tego momentu(24 i 35).po wroceniu do domu odczytałem błedy 12,24,35 i jakis nieznany 53 O.o".Zrobiłem reset kompa i wszystko wrociło do normy.Od tamtego momentu zrobiłem 250Km i problem wrócił... błędy 24 i 35 odpadają bo 5 tys km zrobiłem z odpietym vvs i wszystko chodzilo OK.Dzisiaj gdy ten problem 2 raz sie ujawnił odczytałem błedy i nie było 53-ego tylko te wcześniejsze ..moze sie nie zapisały bo check engine nie zgasło zanim zgasiłem silnik...Jakies pomysły??polonez ATu(-) 96r 150K przeb. abimex 1.6.

Nie chce robić resa kompa co 200-300km prosze o pomoc :(
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Powracajacy problem z awaryjnym trybem pracy..
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2010, 14:32:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawi mnie jak ustawil gaziarz emulacje sondy lambda ,
ale dlaczego tak mocno podbija obroty ? moze ma problem z komunikacja z czujnikiem temp. (co widac po wskazniku)
trefny ci sie trafil ten Abimex - silnik zdrowy ,a elektronika padajaca ,
moze warto byloby podpiac innego kompa na probe - zamien sie z bratem na kompy :P
albo  kup kompa za 50pln - jezeli strzal w pusto to troche szkoda 50pln ,ale gdzies po dysku walal mi sie program +5KM do abimexa ,wiec na chipt tuning komp bedzie :D

ale na serio sprawdz na innym kompie - objawy beda te same to trzeba szukac przerw w wiazce do czujnikow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Powracajacy problem z awaryjnym trybem pracy..
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2010, 21:11:53 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Zobacze jeszcze kiedy pojawi sie ta usterka 3 raz to podmienie z bratem kompa i bedziemy jezdzic i sie zobaczy...Ostatnio przegladałemz grubsza przewody..wszystkie cacy ale jeszcze posprawdzam miejsca gdzie gaziaz powpinał mi przewody(przy module porozcinali otuliny i dowineli tak kilka kabli tam i gdzies jeszcze) i zawinoł tasmą dosc dobrze...

Tymi 5 kucami byłbym zainteresowany hehe xD
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/