Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #940 dnia: Listopad 17, 2013, 23:24:19 pm »

Offline VAUER

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU "minus" 1.6 GLi L-45

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #941 dnia: Listopad 26, 2013, 20:20:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Za to Poloneza można otworzyć śrubokrętem.

Natomiast z elektroniką (poza tym że jest tanio zrobiona i się psuje) jest inny problem: Debil jeden z drugim kupuje sobie Volvo z radarem i mu się wydaje że już nie musi patrzeć na drogę. Już raz widziałem jak by delikwent przy 160 wywalił dzwona na kilka samochodów, gdyby mu się ten system zepsuł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #942 dnia: Listopad 26, 2013, 22:42:08 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Nowe silniki Forda 1.0 turbo ecoboost mają kolektor wydechowy zintegrowany z glowica. Przy jakiejś stluczce kolektor pęka i...
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #943 dnia: Listopad 27, 2013, 21:56:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Przy jakiejś stluczce kolektor pęka i...

I kto temu dał tytuł silnika roku? Czy w kapitule nie ma nikogo kto by miał podstawowe pojęcie o budowie silników?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #944 dnia: Listopad 27, 2013, 22:23:31 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ale to dobrze... samochód po dzwonie który powoduje pęknięcie kolektora jest bezużyteczny... i producent stara się to udowodnić.

Tak samo jest ze wszystkim - im większa integracja całego systemu tym prostszy i tańszy montaż... problem polega na tym że to "jednorazówka"....


I powiem wam szczerze że chyba dorosłem do maszynek do golenia jednorazowych z biedronki za 9zł 12 sztuk....


Żadna maszynka "fjużyn" czy inna z pierdyliardem ostrzy za 59.99zł nie będzie lepsza po 10 goleniach... niż nówka sztuka za 50 groszy....
Taki lajf :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #945 dnia: Listopad 27, 2013, 22:27:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #946 dnia: Listopad 27, 2013, 22:37:25 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
A to pękniętego kolektora nie można pospawać ?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #947 dnia: Listopad 27, 2013, 23:06:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jakos nie wyobrazam sobie zintegrowania kolektora wylotowego z glowica ,bo musialby byc aluminiowy,
a jak aluminiowy to chlodzony ciecza ,bo go szlag trafi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #948 dnia: Listopad 27, 2013, 23:27:05 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
a jednak http://www.youtube.com/watch?v=Z5D4wBfDOcA do tego pasek rozrządu smarowany olejem  ;-|
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #949 dnia: Listopad 27, 2013, 23:40:50 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
jak można jeździć samochodem z silnikiem który ma tak małą pojemność skokową?? przecież to oczywiste że sie szybciej rozleci niż 2.0 TDI :D
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #950 dnia: Listopad 28, 2013, 00:17:11 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Ja w najśmielszych snach nie przypuszczałem ,że Mondeo będzie miał kiedyś silnik 1.0  <lol2>

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #951 dnia: Listopad 28, 2013, 01:33:43 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
juz wiem dlaczego moja wyobraznia zawiodla - zostalem wprowadzony w blad,
tam nie ma kolektora wylotowgo zintegrowanego z glowica ,tylko w glowicy leci kanal laczacy wszystkie wyloty - sprawa znana od dawna ,ale w wersji laczenia po dwa cylindry np. w S21 ,a ssacy np. w maluchu,
wiec bez obaw ,podczas uderzenia nie powinno nic peknac,bo to wlasciwie dalej jest glowica,
na wierzchu jest kolano laczace turbosprezarke z glowica i to ono peknie najszybciej,

ale ten silnik ma duzo pierdół : regulowana pompa oleju ,wariatory na obydwu walkach i ta glupota w postaci taplajacego sie w oleju paska rozrzadu (ciekawe,co to ma powodowac),
widze tu spory potencjal do usterkowosci :D

Ja w najśmielszych snach nie przypuszczałem ,że Mondeo będzie miał kiedyś silnik 1.0 
akurat nie widze w tym miejscu problemu ,
1.0 turbo dawalo rade juz 28lat temu ,wiec dlaczego nie mialoby dawac rade dzisiaj
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #952 dnia: Listopad 28, 2013, 11:17:53 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
jak można jeździć samochodem z silnikiem który ma tak małą pojemność skokową?? przecież to oczywiste że sie szybciej rozleci niż 2.0 TDI :D

No nie, z tym się nie zgodzę. FIRE 1.1 podkręcony do 100 KM, zarówno w N/A jak i w turbo jest bardzo trwały. Podejrzewam że gdyby w tym silniku zamontować nowoczesne turbo i system zasilania, oraz ew. dodać zmienne fazy to dało by się uzyskać dosyć trwały silnik o zbliżonych do EcoBoosta parametrach. Skądinąd jest i było dość sporo silników które przy wysileniu 100 i więcej koni z litra, były w stanie dość niezawodnie pracować. Jeżeli EcoBoost się będzie sypał, to wina awaryjnego projektu i złej jakości surowców.

Pomijam już to że przy dzisiejszych technologiach materiałowych można by zrobić silnik praktycznie niezniszczalny.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #953 dnia: Listopad 28, 2013, 12:09:40 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Pomijam już to że przy dzisiejszych technologiach materiałowych można by zrobić silnik praktycznie niezniszczalny.

Właśnie o to mi chodziło, ale po co robić niezniszczalny silnik soro można zrobić taki żeby klient kupił nowy samochód :)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #954 dnia: Listopad 28, 2013, 15:28:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
jak można jeździć samochodem z silnikiem który ma tak małą pojemność skokową?? przecież to oczywiste że sie szybciej rozleci niż 2.0 TDI :D

No nie, z tym się nie zgodzę. FIRE 1.1 podkręcony do 100 KM, zarówno w N/A jak i w turbo jest bardzo trwały. Podejrzewam że gdyby w tym silniku zamontować nowoczesne turbo i system zasilania, oraz ew. dodać zmienne fazy to dało by się uzyskać dosyć trwały silnik o zbliżonych do EcoBoosta parametrach. Skądinąd jest i było dość sporo silników które przy wysileniu 100 i więcej koni z litra, były w stanie dość niezawodnie pracować.

Ale to były silniki o trochę większej pojemności i miały stosunkowo "normalną" ilość cylindrów. Przykładowo VAG 1.8 fabrycznie 180KM, 225KM.

A prawda jest taka, że dużą pojemność można zastąpić tylko jeszcze większą pojemnością :]

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #955 dnia: Listopad 28, 2013, 17:52:14 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Ja w najśmielszych snach nie przypuszczałem ,że Mondeo będzie miał kiedyś silnik 1.0  <lol2>

 Ja bardziej się nie spodziewałem że w nowej 5 będzie diesel o pojemności 1,5 litra i trzech cylindrach
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 26, 2013, 21:56:35 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
FSO leży, a ich zarządca, AvtoZAZ rozwija się w najlepsze. Zrobili właśnie facelift Vidy (czyli Aveo FL) i dorobili wersję... dostawczą!













zauważyliście, że stylistyka tyłu pickupa przypomina nieco odnalezione niedawno prototypy Lanosów dostawczych?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2013, 21:59:02 pm wysłana przez Rysiob »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 26, 2013, 23:24:08 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
U nas prototypy, a oni produkują Lanosa pickupa,

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 27, 2013, 11:47:54 am »

Offline kocham125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 118
    • Polonez Bosch
Maja, produkuja-Co im trzeba wiecej? Sam bym kupil te auto i trollowal nim zachodnioeuropejskie ulice. A najchetniej ZAZ Lanosa z silnikiem Tavrii. Mozna? Mozna!

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 27, 2013, 13:48:21 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
W Uzbekistanie zaczeli wytwarzac Daewoo Gentra - czyli Lacetti sedan z przodem od wersji hatchback, silnikiem z Nexii (ale spelniajacym Euro 5) i nazwą od koreańskiej wersji Aveo I FL. Uwielbiam to skomplikowanie. I co ciekawe, tylko uzbecka fabryka sygnuje auta marką Daewoo - w Korei jest już tylko Chevrolet. Ba, ta Gentra jest w standardzie wyposażana w 2 airbagi (ale bez ABS!), wspomaganie ukł. kierowniczego, klimę i 4xel. szyby - i mimo to jest tańsza niż trzy lata temu bazowe Lacetti 1.4 tam oferowane. To jest dopiero majstersztyk!

Opisałem to na swoim blogu http://quattrospalla.cba.pl/?p=46

Mało tego. Oni tam nadal wytwarzają Nexię i szykują się do modernizacji. Chcą wsadzić 2xairbag, ABS i ESP do Nexii. Do konstrukcji roku 1984. Wow.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 13:51:46 pm wysłana przez Rysiob »