Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 317794 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1100 dnia: Kwiecień 25, 2015, 19:06:59 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Więc wychodzi na to, że mechanicy naprawiać samochody będą mogli tylko w godzinach pracy, bo po pracy mimo, że tak samo wykwalifikowany, to już całkowicie nie znający się na rzeczy szaraczek. Albo trzeba będzie oddać Poldka do warsztatu, gdzie jakiś przygłupawy uczniak wymieni np. przewody elastyczne, ale nie odpowietrzy porządnie układu, a na papierku wszystko będzie cacy bo "profesjonalna" naprawa w specjalistycznym warsztacie. GŁUPOTA W CZYSTEJ POSTACI. Ciekaw jestem od kiedy, np. wymiana filtru powietrza zagraża bezpieczeństwu. Zastanawia mnie też, kiedy ludzie się w końcu obudzą, że taki propozycje, to wcale nie jest walka o "bezpieczeństwo" tylko, szukanie dodatkowego zarobku dla wielkich korporacji i rynku zbytu, bo jakby wspomnieli, w tej dyrektywie, że naprawy ma wykonywać tylko ASO to z automatu wszystkie Poldki idą na złom, a czymś trzeba jeździć... Z resztą obecne samochody i tak są prawie nie do naprawienia dla przeciętnego Kowalskiego, więc jaki jest sens dodatkowego zakazywania takich działań?
A jak tak dalej pójdzie to w Korei Północnej będzie większy luz niż "u nas", ale wszystko dla "bezpieczeństwa"...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1101 dnia: Kwiecień 25, 2015, 19:20:32 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Skoro udało się zakazać sprzedaży tradycyjnych żarówek
Wcale się nie udało. Cały czas można je kupić tyle że to są "nie do użytku domowego". :P
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1102 dnia: Kwiecień 26, 2015, 19:49:50 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
to wcale nie jest walka o "bezpieczeństwo"
Najlepsze jest to że przy wyrabianiu paszportu dla twojego bezpieczeństwa są od ciebie pobierane odciski palców.  <lol> Ciekawe czy sami czasami słuchają tego swojego bełkotu.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1103 dnia: Kwiecień 26, 2015, 20:55:33 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ciekawe czy sami czasami słuchają tego swojego bełkotu.
Przy obecnym zidioceniu społeczeństwa można zaryzykować stwierdzenie, że nawet nie muszą. Z resztą z tego co doszły mnie kiedyś słuchy to na zachodzie mało kto się bawi w samodzielne naprawy, bo samochód jest tam traktowany jako przyrząd do przemieszczania się z punktu A do B, a w razie jakiejkolwiek usterki dzwonią po asistance i auto jedzie na naprawę do ASO ewentualnie jakiegokolwiek innego profesjonalnego warsztatu , więc tym bardziej nie rozumiem po co wprowadzać tak głupie obostrzenia... Jak tak dalej pójdzie to i w Polsce ludzie poproszą o aneksję do Rosji bo tam świata chyba jeszcze do tego stopnia nie poje...ło.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1104 dnia: Kwiecień 26, 2015, 23:46:19 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
ludzie poproszą o aneksję do Rosji bo tam świata chyba jeszcze do tego stopnia nie poje...ło.
Już nieraz na gadanie ludzi w stylu "co to będzie - Putin tu wkroczy itp.". Moją najczęstszą odpowiedzią jest "Może za niego będzie taniej".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2015, 23:48:30 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1105 dnia: Kwiecień 27, 2015, 18:37:07 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6611
  • Płeć: Mężczyzna
Obawiam się że nawet gdybyśmy go pierwsi zaatakowali, to by tylko zlikwidował nam wojsko, po czym policzył że nie opłaca się zajmować i wycofał, jak w 2008 roku w Gruzji  <lol2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1106 dnia: Kwiecień 27, 2015, 18:49:15 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
ewentualnie tylko by jakąś pożądną autostradę + gazociąg do Niemiec pozostawił po krótkiej inwazji  <cwaniak2>
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1107 dnia: Kwiecień 27, 2015, 20:39:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak,tylko co ten Władek ma tu zajmować,jak tu już prawie nic nie jest nasze.Niemieckie,włoskie,francuskie itd. Jeszcze chwila,a wezmą nas pokojowo,bez jednego wystrzału.Każdy weźmie co jego i wszyscy będą happy.Dla nas się niewiele zmieni,bo już dzisiaj pracujemy dla obcych we własnym kraju.Zagranicą jest tylko taka różnica,że za trochę większe pieniądze,ale to dalej wyzysk.W końcu pamiętamy słynne zdanie,że Polska istnieje tylko teoretycznie.
Skończy się szopka zwana wyborami prezydenckimi,a zacznie się druga.Im tyko tak leci od wyborów do wyborów,a w międzyczasie kręcą lody.Tak,to każdy by żył.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1108 dnia: Kwiecień 28, 2015, 06:49:15 am »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
ewentualnie tylko by jakąś pożądną autostradę + gazociąg do Niemiec pozostawił po krótkiej inwazji  <cwaniak2>

I będziesz mógł kupić normalne samochody, Nexię, Lanosa, Matiza, jakąś Łade  <spoko>

http://www.lada.ru/
http://chevrolet-niva.ru/
http://uzdaewoo.kz/
http://www.zaz.ua/
http://www.uaz.ru/
http://www.gaz.ru/


----------------------------------------------------

A tak na serio to jak oni to chcą kontrolować ? Przy każdym otwarciu maski komputer będzie wysyłał alarm do producenta a ten zawiadomi Policję ?  <lol2>

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1109 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:35:10 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Haha,ciekawe zagadnienie.Może ukryte kamery,jak w tym całym "będzie pana zadowolony".

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1110 dnia: Maj 01, 2015, 00:39:29 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Taka myśl mnie jeszcze naszła, że przy takim przepisie, to chyba największe kokosy zbiliby ubezpieczyciele, bo w razie jakiegokolwiek "hallo" (przyjmijmy, że jesteśmy w roli poszkodowanego) przychodzi do nas miły Pan/ni z TU samochód ogląda, wycenia szkody itp, ale powiedzmy, jego uwagę przykuwają nowe kable zapłonowe, więc zapytałby się nas czy mamy jakiś rachunek na wymianę tych kabli od "specjalisty", odpowiedź raczej jedna "no nie" albo "miałem, ale wyrzuciłem", Pan/ni odjeżdża informując nas, że do 7 dni dostaniemy pismo z TU odnośnie likwidacji szkody. Po paru dniach przychodzi pismo, które oznajmia nam, że samochód według ich "fachowego oka" był naprawiony w sposób zagrażający bezpieczeństwu, co oznacza, że był niesprawny technicznie, a to zaś oznacza, że przegląd traci ważność, a za sprawcę kolizji jesteśmy uznawani my, bo poruszaliśmy się "niesprawnym" samochodem, który po takiej skomplikowanej naprawie może się poruszać po drogach publicznych tylko na lawecie, a żeby było bardziej wesoło to nasz ubezpieczyciel też się wypnie po takiej argumentacji, bo skoro auto "niesprawne" to OC nie obowiązuje i z własnej kieszeni musimy wyłożyć np. 60 tys. na naprawę samochodu gościa, który nawet na uzupełnienie płynu od spryskiwaczy ma fakturę z ASO... No, ale cóż jak to ktoś już kiedyś w internetach powiedział "W Polsce (UE) prawo jest dla bogatych, bogatym ma służyć i bogatych ma chronić"

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1111 dnia: Maj 01, 2015, 10:07:03 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Taka ciekawa wizja przyszłości na pewno nas czeka wcześniej czy później. Teraz jednak na pewno zaczną od aut nowych wiec stare polonezy mogą spać spokojnie... :)
Takie zmiany wprowadza się powoli i stopniowo aby durne społeczeństwo sobie je przyswoiło i powtarzało bezmyślnie to co mu się podsuwa.
Z czasem znikną stare auta a te co zostaną i staną się już stare będą pochodziły z czasów, kiedy jako nowe były już objęte takim przepisem. To jak obowiązek zapinania pasów. Nie muszą ich zapinać ci co ich nie mają na wyposażeniu fabrycznym. Ale ile takich aut zostało...
Zresztą takich osób co samodzielnie będą potrafiły wymienić kable czy koło też będzie niewiele. Jak złapiecie na drodze "gumę" i sami będziecie wymieniać koło to inni będą się zatrzymywać, żeby wam zdjęcie zrobić i na fejsa wrzucić albo wiocha itp.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1112 dnia: Maj 01, 2015, 11:20:50 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zresztą takich osób co  Jak złapiecie na drodze "gumę" i sami będziecie wymieniać koło to inni będą się zatrzymywać, żeby wam zdjęcie zrobić i na fejsa wrzucić albo wiocha itp.
Pomijając fakt, że obecnie nie każdy samochód ma na wyposażeniu standardowym takie cuda jak "koło zapasowe", więc tym bardziej będzie to abstrakcja.
Ogólnie to jak się patrzy na to co się teraz na świecie odpie****la to nasuwają się skojarzenia z książkami Orwella i wcale to nie są dobre skojarzenia.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1113 dnia: Maj 14, 2015, 18:29:53 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1114 dnia: Maj 14, 2015, 21:59:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A w komentarzach jacyś mądrale się z polonezów napier*alają, a nawet pojęcia o podstawowym wyposażeniu nie mają.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1115 dnia: Maj 15, 2015, 06:14:24 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czytanie komentarzy to na ogół strata czasu. Mi ostatnio jakiś koleś napisał pod artykułem o wyższych mandatach, że Polonezem to sobie mogę 50/h po mieście się wlec, ale on i każdy inny człowiek w NORMALNYM samochodzie tak wlec się nie może bo pojazd się psuje. <rotfl> A poza tym się śpieszą do pracy i muszą szybko jeździć. <lol>
Sądząc po tym w jakim stylu pisał, to bym się wcale nie zdziwił jakby nie miał nawet prawa jazdy :P
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1116 dnia: Maj 15, 2015, 09:47:48 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ha ha,to racja.Na necie może każdy pisać co mu się podoba i udawać nie wiadomo kogo,podczas gdy w rzeczywistości jeszcze mu może nawet jajka nie obrosły.Tylko że po cholerę udawać,że się na czyś zna,podczas gdy jest inaczej.Nie znam się,nie orientuję się,to siedzę cicho,a nie wprowadzam innych w błąd.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1117 dnia: Maj 15, 2015, 15:15:59 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Często jest tak, że im ktoś się mniej i zna, i mniej wie o świecie, to tym bardziej będzie ludzi pouczał, bo każda własna myśl wydaje mu się "niesamowicie odkrywcza". :d Jest to najstraszniejsze (dla otoczenia) połączenie dwóch zjawisk: głupoty i dumy. :P
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1118 dnia: Maj 15, 2015, 16:57:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ja raz, pod artykułem odnośnie "dodatkowego oświetlenia", czytałem wypociny jakiegoś gościa, który twierdził, że jeśli mamy światła do jazdy dziennej z homologacją,  właściwie zamontowane itp. to i tak samochód nie powinien jeździć bo... "to nie są światła do konkretnie tego samochodu, tzn. producent nie przewidywał takich świateł"... To może jeśli ktoś ma w borku jakiegoś np. Pioneera zamiast Safari 1 to też nie powinien tym samochodem jeździć bo "producent nie przewidział takiego radia"?  ]:->

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1119 dnia: Maj 15, 2015, 17:04:31 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jest w tym co napisał troszkę racji, ale nie dotyczy ów przepis dziennych świateł tylko oryginalnych lamp przednich. Na szczęście diagności i policja mają to w d....
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap