Autor Wątek: Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?  (Przeczytany 4250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« dnia: Maj 03, 2006, 17:45:29 pm »

katran

  • Gość
Witam. Chcę wymienić gumowe pier?cienie w pompie hamulcowej w Caro 1.6 Gli 95r. Stare chyba zaczęły przepuszczać bo pedał wpada w podłogę przy wolnym hamowaniu ale przy szybkim, mocnym naci?nięciu hamulce hamuj?. Chciałem się dowiedzieć czy s? jakie? sprawdzone sposoby na wyjęcie, rozebranie, złożenie i zamontowanie pompy aby mieć z tym jak najmniej problemów. Chodzi mi najbardziej o pó?niejsze odpowietrzanie układu. Czy można to jako? prosto zrobić? Na co należy uważać? Za pomoc dziękuję.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2006, 18:21:17 pm »

Guciu1801

  • Gość
masz pompe zwykla, czy lukasa? Bo jak zwykla, to seie nie grzeb tylko kup nowa za 30 zl.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2006, 18:51:46 pm »

katran

  • Gość
Zwykła pompa. W mojej okolicy znalazlem najtansza nowa pompe za 40zl. Komplet naprawczy juz mam, kosztowal 8zl. 32zl roznicy to dla mnie sporo. W obu przypadkach mam do zrobiena prawie ta sama prace. Jedyna roznica to ta ze bede musial rozebrac pompe. Ale jak potem to wszystko poskladac zeby bylo jak najmniej pracy z odpowietrzaniem?

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2006, 19:54:43 pm »

Bodzioo

  • Gość
najlepiej po złożeniu zalej cał? pompę plynem, z wykreconych przewodów płyn nie ma prawa spłyn?ć wiec obejdziesz się bez odpowietrzania. Wymiana wszystkich gumek w tej pompce nie sprawi Ci najmniejszego problemu, uwazaj tylko bo prawdopodobnie zbiorniczki bedzie Ci wybijało do góry na nowych uszczelkach ew zostaw stare uszczelki zbiorniczków.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2006, 21:23:20 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Tylko, zebys sie nie przejechal z tym zestawem regeneracyjnym - ja chialem zeby bylo tanio i wymienilem uszczelniena w pompie - ciekla tak samo jak na starych uszczelnieniach, ale przynajmniej dalo sie hamulce odpowietrzyc - i tylko tyle dobrego. Musialem i tak kupic nowa pompe - kosztowala mnie 49zl. Czyli w sumie impreza kosztowala mnie 56zl. Czasami nie warto oszczedzac, przynajmniej na hamulcach! :mad:
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2006, 23:11:48 pm »

katran

  • Gość
Moja pompa nie cieknie. S?dzę że to wina jedynie pierscieni gumowych w pompie bo rano kiedy jeszcze jest chłodno pierwsze kilka nacisniec na pedał jest skutecznych potem pedal zapada sie w podloge. Mysle ze jak jest chlodno to uszczelki sa bardziej sztywne i dzialaja a potem miekna i przepuszczaja.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2006, 10:51:58 am »

Meggido

  • Gość
Szkoda roboty na wymianę tych uszczelek. Najlepiej kupić now? pompę.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2006, 20:02:00 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Też uważam,że chamownia to nie żarty.Lepiej miec porz?dne czę?ci.Bo oszczędno?ci mog? życie kosztować.Z wymian? uszczelek niema problemow i może pomóc pod warunkiem,że wnętrze pompy jest idealne,czyli niema wżerów i ?ladow zużycia.

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2006, 14:18:57 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
katran posłuchaj kolegów maj? rację. Możesz zaoszczędzić na wielu innych rzeczach (choinki zapachowe, pokrowce na fotele czy kierę) ale nie na hamplach. Wymień pompę a przy okazji zajrzyj do nadkoli i popatrz jak wygl?daj? przewody elastyczne, bo o nich często wielu zapomina
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2006, 17:13:43 pm »

katran

  • Gość
Uszczelki wymienione.pompa zlozona. hamulce dzialaja wysmienicie. przydaloby sie jeszcze odpowietrzyc ale mysle ze sporo powietrza nie dostalo sie do ukladu bo uwaznie to wykonalem, zalalem pompe przed montazem plynem hamulcowym. i najwazniejszy chyba dowod: dzis bylem na przegladzie i wszystko bardzo dobrze wyszlo:)

Naprawa pompy hamulcowej - jak to prosto wykonać?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2006, 19:54:59 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Składałem juz kilka pomp od nowa i duzo zalezy od uszczelek - do swojego udało mi sie wyrwac jeszcze panstwowe uszczelki- miekkie  i sprezyste- przejechałem chyba 10 tys bez problemu a pompa jezdzi do dzisiaj w maluchu kumpla. Innym razem kolega kupił jakies prywaciarskie - z bardzo ciemnej gumy podobnej barwa do opony samochodowej i tak samo twardej  :) - w drugim sklepie zakupił juz bardziej miekkie. Jak ktos ma starsze auto(powyzej 10 lat) to tez niech pomysli o wymianie przewodów hamulcowych na nowe - stalowe rdzewieja a mosiezne staja sie "kruche" wiec zeby was nie zaskoczyło w sobote wieczorem podczas wymiany klocków czy przewodów elastycznych     :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG