Autor Wątek: Dlugosc walu  (Przeczytany 1572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dlugosc walu
« dnia: Luty 26, 2009, 21:12:53 pm »

Piotr

  • Gość
Jak wszyscy wiemy wal napedowy na wieloklinie ma mozliwosc regulacji dlugosci. Czy jezeli tylek auta jest nizej (auto obciazone) to odleglosc, od skrzyni biegow do mostu sie zwieksza czy zmniejsza?

Dlugosc walu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 22:09:01 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
zmniejsza.
Pamietaj ze przekątna kwadratu jest zawsze wieksza niz dlugosc boku.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dlugosc walu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2009, 00:08:00 am »

Piotr

  • Gość
no to lipa :-( Dzis po kilku miesiacach dlubania w garazu wyjechalem swoim pick up-em na pierwsza jazde probna. Silnik+skrzynia rover, jednak wal zostal standardowy fiatoski wymierzylem ze sie zmiesci i sie zmiescil. Zostalo mu dokladnie 9mm na "skrocenie" i prawie cala dlugosc wieloklinu na rozciaganie. Auto ma standardowo 3 lagi z tylu wiec puste stoi dosc wysoko. Myslalem, ze podczas uginania sie tylu, drazki reakcyjne beda odpychac most i wal bedzie sie musial wydluzac, ale chyba cos w mojej teorii bylo nie tak.
Wyjechalem, strasznie cos pukalo/dudnilo myslalem ze to skrzynia bo podczas wymiany oleju wylecial z niej kawalek zabka :-( wiec jest raczej w tragicznym stanie, ma ok 220kkm, co ciekawe poprzedni wlasciciel zalal ja olejem "do pelna" w doslownym tego slowa znaczeniu, nie wiem jak on to zrobil ale oleju co z niej wylecial starczyloby na napelnienie silnika. Poniewaz dzwiek nie ustawal do tego doszly straszne wibracje ze w pewnym momecie 5ty bieg sam wyskoczyl dojechalem do domu i sie az za glowe zlapalem. Jednej sroby trymajacej podpore nie bylo wcale a druga byla luzna.
Mozliwe zeby sie to rozkrecilo po przejechaniu ok 20km?
Czy to mogla byc wina dlugosci walu czy moze cos innego?

Dlugosc walu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2009, 08:29:51 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Sruby moglybyc slabo dokrecone i od tych wibracji "wylatały"

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Dlugosc walu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2009, 18:13:17 pm »

Piotr

  • Gość
Dzis skrecilem wszystko jeszcze raz, ostatnio zapomnialem wsadzic tych gumowych podkladek z tulejka, tylko dalem zwykle chyba ciut za male. Teraz oprocz  luzu na krzyzaku reszta wyglada ok.