Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238347 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 11, 2017, 17:52:09 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
I za to właśnie kocham Poloneza. Kawałek drutu i auto znów w formie. Gdybyś miał tag bałdzo wymarzone przez większość BMW to już był byś lżejszy o 1kzł.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 11, 2017, 18:10:12 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Dziś wymieniłem w Caro Plusie koła na letnie. Wpadły nowe Dębice Passio 2 185/65 r14 na felgach Fiata 5,5j et32. Może trochę za wcześnie to zrobiłem, ale byłem ciekawy prowadzenia się samochodu na kołach 14 calowych :)




Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 11, 2017, 18:23:32 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3438
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Trochę rażą te zardzewiałe śruby no i śruba-wkręt na końcówce osłony progu.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 11, 2017, 18:48:26 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Trochę rażą te zardzewiałe śruby no i śruba-wkręt na końcówce osłony progu.

Oczywiście, zgadzam się z Tobą. Jak uda się gdzieś kupić osłony progów w kolorze to wymienię, ze śrubami kół też coś się zrobi  <spoko>.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 11, 2017, 19:13:18 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
I za to właśnie kocham Poloneza. Kawałek drutu i auto znów w formie. Gdybyś miał tag bałdzo wymarzone przez większość BMW to już był byś lżejszy o 1kzł.

To w BMW nie może być problemu z masą?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 11, 2017, 20:24:51 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Po robocie chwilę czasu miałem, to ogarnąłem volvo po zimie. podczas zmiany kółek wyszło, że już prawie nie ma klocków z przodu. Przerzuciłem więc komplet z tarczami z dawcy-rozbitka bo był prawie nowy. nawet zaciski rozebrałem i wyczyściłem, niech ma :) Jazda testowa potwiedziła, że są ok. Zakupiłem również mikrometr, by już go nie pożyczać i w poniedziałek się wezmę za wyregulowanie luzu zaworowego. Mam drugą głowicę luzem, wyciągnę płytki, może coś się wylosuje odpowiedniego, jak nie to szlifiernia.

W tygodniu poloneza może mi się uda na warsztat wepchnąć. Kółka, przegląd hampli i geometrię sobie ustawie na nowym sprzęcie :)

Iveco oddałem na poprawkę pompy wtryskowej w ramach gwarancji-coś ciekło. Na szczęście okazało się, że to tylko pęknięty przewód powrotowy.

Mazda po swapie przetestowana-jedzie wspaniale i przyspiesza zacnie :) most 4,5 i koła 165r13 Niestety długie leżakowanie motoru wyszlo-jeden dekiel głowicy i uszczelniecz wału cieknie. dekiel oragnięty, do uszczelniacza będziemy się dobierać.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 11, 2017, 21:47:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
To w BMW nie może być problemu z masą?

Raczej chodzi o to, że im więcej części jest w aucie, tym więcej może się zepsuć. Polonez był zrobiony tanio i nie zawsze dobrze poskładany, ale jak już był dobrze poskładany to efekty widać: samochód jako tako zadbany może jeździć 20 lat i więcej.

Niewątpliwą zaletą w Polonezie jest natomiast elektronika: albo jej nie ma, albo jest generalnie niezawodna i to w każdym modelu. Pad CPWK w aucie które ma kilkanaście lat i w niektórych egzemplarzach pad komputera w podobnym wieku da się zaakceptować. No jeszcze jest ten mikroprocesor który się wymienia jak zwykły bezpiecznik.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 11, 2017, 22:00:30 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
I za to właśnie kocham Poloneza. Kawałek drutu i auto znów w formie. Gdybyś miał tag bałdzo wymarzone przez większość BMW to już był byś lżejszy o 1kzł.

To w BMW nie może być problemu z masą?
Oczywiście że może a nawet są. Z racji totalnego wyeksploatowania egzemplarzy na polskim rynku te problemy występują nagminnie. Jeżeli nadal nie trybisz o czym pisałem w poście powyżej to obejrzyj na TVN Turbo program "Będzie pan zadowolony". Ostatnio mieli na warsztacie e60. Babka oddała auto z przetartą wiązką wtryskiwacza i przy odbiorze zapłaciła 1300zł bo "czyściliśmy wszystkie wtryskiwacze, tak były zayebane!!!" W przypadku zgubienia masy, pan mechanik też policzy sobie za wymianę pompki, diagnostyke i choooj wie co jeszcze!
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 11, 2017, 22:44:03 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Pojechałem Atu 1,8 GTI na myjnię, wypłukałem podwozie i nadkola z resztek soli i zrobiłem z 15 km.
Po południu w 1,8 GLE wymieniałem pozyskany dzięki Multecowi wyłącznik podgrzewania foteli na właściwy z odpowiednim podświetleniem.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 12, 2017, 00:17:53 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Właśnie wróciłem z garażu wielkie sprzątanie od 17 bo przecież nowy nabytek nie wjedzie do śmietnika jaki tam panował. W miedzyczasie wpadły nowe diody pod pułki i jeszcze wpadnie wielka płyta na ściane która zostanie wypełbiona jakimiś pułeczkami i wieszaczkami na klucze.
Zdjęć nie mam bo telefon w domu zostawiłem bo żonka by mnie szukała :-) jutro ogarne :-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 12, 2017, 18:19:54 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Odebrałem Akupressury z renowacji z Groclina. Jaram się jak małolat na Catsa <fap fap fap>
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 12, 2017, 18:29:07 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ile taka renowacja? W 2 tys. da rade się zmieścić?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 12, 2017, 18:40:48 pm »

Offline tiptok

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+
Odebrałem Akupressury z renowacji z Groclina. Jaram się jak małolat na Catsa <fap fap fap>
Pokaż jak się to prezentuje teraz :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 12, 2017, 20:34:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ile taka renowacja? W 2 tys. da rade się zmieścić?
Pewnie tanio nie było, skoro zechcieli się w ogóle bawić w obszywanie dwóch foteli i (zapewne) kanapy.Materiałów w krzaczki, to pewnie nie oferują, co nie?  :P A skoro już mowa o Groklinie, to czy gdyby fotele miały rozerwane boczki, w sensie, gąbkę, to czy też by sobie z tym poradzili? Pytam z ciekawości, bo chyba wszelakich form do ich produkcji, to już raczej nie mają? Ciekawe, ile by zaśpiewali za nowe fotele, gdyby nagle znów mieli je produkować?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 12, 2017, 20:39:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wprawdzie wczoraj, ale rozkminiłem "rezonowanie" przy wciśniętym sprzęgle, co się okazało założyłem tarczę sprzęgłową na odwrót :| Niestety miałem też pewien problem z osłonami koła zamachowego, ale dziś się z tym uporałem na prędkości.  Swoją drogą dziś wyruszyłem w trasę 100 km i wychodzi na to, że 1,6 łyknął mniej jak 1,4  <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 12, 2017, 21:01:54 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
Dzisiaj zakończyłem akcje podnoszenia poloneza do fabrycznej wysokości. Trzy tygodnie temu wymieniłem resory, a dzisiaj zakończyłem akcję wymianą sprężyn.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 21:03:54 pm wysłana przez Gordo#1806 »
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 12, 2017, 21:19:58 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Ile taka renowacja? W 2 tys. da rade się zmieścić?
:]
Ile taka renowacja? W 2 tys. da rade się zmieścić?
Pewnie tanio nie było, skoro zechcieli się w ogóle bawić w obszywanie dwóch foteli i (zapewne) kanapy.Materiałów w krzaczki, to pewnie nie oferują, co nie?  :P A skoro już mowa o Groklinie, to czy gdyby fotele miały rozerwane boczki, w sensie, gąbkę, to czy też by sobie z tym poradzili? Pytam z ciekawości, bo chyba wszelakich form do ich produkcji, to już raczej nie mają? Ciekawe, ile by zaśpiewali za nowe fotele, gdyby nagle znów mieli je produkować?
Robiłem fotele, kanape tył, materiały na nadkola, boczki drzwi kpl. Nowe mam też wszystkie gąbki ale "harmonijka" deko różni się od tej co kiedyś. Materiał "Krzaki" jest dostępny ale od razu mówię- tak jak za komuny- trzeba mieć "wejścia" aby zrobić zakup/zlecenie poniżej 50.000tyś pln ;) Duch epoki wiecznie żywy!
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 21:42:39 pm wysłana przez Varisella »
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 12, 2017, 21:33:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Materiał "Krzaki" jest dostępny ale od razu mówię- tak jak za komuny- trzeba mieć "wejścia" aby zrobić zakup/zlecenie poniżej 50.000tyś pln ;) Duch epoki wiecznie żywy!
A to ciekawe, co piszesz, bo nawet tu na forum, wszyscy zgodnie twierdzili, że materiały nie są już dostępne i nie będą, a ostatnie resztki, wykupił ponoć jeden kolega z naszego forum.Taka funkcjonuje oficjalna wersja.To w takim razie, ciekawe, czy gdyby zrobić większe zamówienie, dla wszystkich chętnych z tego forum, a pewnie trochę by się ich zebrało i mieć wspomniane przez ciebie "wejścia" to czy szło by takie coś dostać? Dziwię się, że nikt nigdy nie węszył w tej sprawie.No, ale skoro oficjalnie niema możliwości, to po co się produkować.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 12, 2017, 21:40:45 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Ale taka jest prawda. Oficjalnie usłyszysz w IG że nie robią renowacji foteli i nie sprzedają w detalu materiału. Też jest prawdą że jakiś koleżka z W-wy wykupił sporą ilość materiału. Tyle tylko że ze starej partii produkcyjnej, teraz jest nowa ale jest. Wiem (aczkolwiek nie widziałem) bo facet który pilotował moją renowację oferował mi to. Zdecydowałem się jednak na alcantarę. IG szyje fotele dla Recaro, Koniga, Sabelta i kogoś tam jeszcze. Krzaki na pewno były w Kadecie i Astrze GSI.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 12, 2017, 21:56:55 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Prowadziłem rozmowy z w/w firmą. Kolega robił tam kiedyś większe zlecenie dla grupy Fiata 126p. Koszty renowacji foteli były na wysokim ale akceptowalnym poziomie. Materiałów z epoki nie mają, nie mówiąc o tych typowych dla "naszych" wypasionych "Grocllinów". Mogą zrobić z czegokolwiek współczesnego lub takich jakie stosowali w Maluchach, Lublinach i tego typu. Oczywiście jak klient będzie miał większy budżet to i pachnącą skórę z Volvo założą :D
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16