Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238748 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 13, 2017, 12:44:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
E tam duch epoki, po prostu to firma produkująca fotele tysiącami, a nie zakład tapicerski. Normalne jest, że jak się wie do kogo dotrzeć, to coś tam w międzyczasie załatwią, bo mają jakieś swoje warsztaty, prototypownie, naprawy gwarancyjne, coś takiego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 13, 2017, 22:28:08 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Rozpocząłem dziś małą, krótką przygodę z gaźnikowcem ;) z racji, że GLD jest w trakcie roboty, a jeździć czymś trzeba, pożyczyłem od kolegi Poloneza 1.5 SLE 88'  <spoko> Czysta benzynka, zalałem mu dziś 10litrów, zobaczymy ile za tym przejeżdżę ;) Do końca tygodnia jest do mojej dyspozycji

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 14, 2017, 18:15:21 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A mi znów walnęła uszczelka pod głowicą, ale teraz musiałem poprosić kumpla mechanika o pomoc, no i wyszło że to przez to iż nie splanowałem głowicy poprzednio, a że mam w zapasie drugi silnik już ze splanowaną głowicą i zaczynamy w piątek przekładkę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 14, 2017, 19:27:48 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
A dopiero się upierałeś, że planowanie głowicy to niepotrzebne koszta. :D
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 14, 2017, 19:49:37 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
No bo teraz takie słabe robią, a faktycznie kiedyś rzadko robiło się plan głowicy, bo przeważnie to uszczelki padały i raz nawet miałem pęknięcie bloku do strefy borygo. A tam dzień roboty i po sprawie będzie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #245 dnia: Marzec 15, 2017, 23:02:31 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Dziś mechanik walczył trochę z niesławną śrubą w Roverze, ale finalnie rozrząd i pompa wymienione. Ja z kolei poległem na zapieczonej świecy. Ciąg dalszy jutro po dozbrojeniu w chemię i narzędzia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #246 dnia: Marzec 16, 2017, 22:44:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Definitywnie kończę z robieniem czegokolwiek przy aucie.
Chciałem zrobić solidniejszy bypass masy przy pompie żeby się nie rozpiął jak będę jechał do warsztatu. W ciągu trzech godzin, ani razu nie udało mi się odpalić auta. W końcu się poddałem i masę wpiąłem gołym drutem w gniazdko, a prąd podałem 8 metrowym kablem prosto z akumulatora. W takim secie jadę jutro do mechanika, niech fachowiec sobie zarobi, a ja już nie mam zamiaru marnować więcej swojego życia na robienie rzeczy w których jestem chu...y.

Jedyny plus dzisiejszego dnia, hydropopychacz przestał się tłuc, ale jutro pewnie znowu zacznie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #247 dnia: Marzec 17, 2017, 18:44:46 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
To co znowu się dzieje ? Wpadnij do mnie to może coś poradzimy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #248 dnia: Marzec 18, 2017, 13:13:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
To się dzieje że g... ze mnie elektryk  <lol2> .
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #249 dnia: Marzec 18, 2017, 13:28:48 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No to zapraszam to coś pokombinujemy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 18, 2017, 16:56:04 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
https://drive.google.com/file/d/0B2ui_jhLUZ9qY3M0RFF5V2poQjQ/view?usp=sharing                                                                                                                      Wydech poskładany,silnik odpalony
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2017, 17:01:49 pm wysłana przez piotrek72 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 18, 2017, 18:59:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
No to zapraszam to coś pokombinujemy.

Dzięki wielkie, ale liczę że nie będzie to konieczne. Jutro chcę na spokojnie poskładać auto i poniedziałek jechać na przegląd. Mechanik nie miał czasu zająć się elektryką, bo nie byliśmy na to umówieni, ale w końcu znalazłem kogoś kto nie ma nic przeciwko pracy przy Polonezach, a nawet je lubi.

Hamulce wyczyszczone, tłoczki zmienione, bębny wyregulowane.
Zrobiłem jazdę próbną 8km, ręczny na bębnach Lucasa ze szczękami "zużytymi w 50%" znowu chodzi jak hydrołapa.
Zmienione gumy przy drążkach reakcyjnych na nowe poliuretany 65 Deutera, założone felgi 14 od Trucka z oponami Uniroyala. W połączeniu z resorem o długim, sklepanym piórze pomocniczym, samochód zaczął jeździć bardzo pewnie. Resor ma tylko dwa pióra, ale przy seryjnych sprężynach z przodu uważam to za maksymalną sensowną twardość. Przechyły i tak nie są duże, a komfort resorowania pozostaje na niezłym poziomie.

Do tego kierownica, mimo braku wspomagania, chodzi leciutko. Hydropopychacze, odpukać, przestały klepać, silnik pracuje bardzo ładnie. Są jeszcze drobne usterki, np. podciśnienie nie przełączające nawiewu na szybę, czy trochę śniedzi w niektórych złączach, ale ogólnie prawie 20letnie auto o dużym stopniu oryginalności i fabryczności części, trzyma się bardzo dobrze i pewnie prowadzi.

https://drive.google.com/file/d/0B2ui_jhLUZ9qY3M0RFF5V2poQjQ/view?usp=sharing                                                                                                                      Wydech poskładany,silnik odpalony


Rajdówka? Silnik chodzi pięknie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2017, 19:04:11 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 18, 2017, 20:41:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
To się dzieje że g... ze mnie elektryk  <lol2> .
z tego co kojarzę to studiujesz/studiowales jakas historie lub podobne ,wiec nie musisz miec kompleksow z tego powodu,ze nie idzie ci techniczna robota,
to nie lezy w kwestii twoich umiejtnosci czy predyspozycji ,ale nie musisz na sile sie tym zajmowac

ja np. dzisiaj mialem zmienic kola na letnie, zeby juz nie meczyc zimowek, ale aura mi w tym przeszkodzila,
wychodze z zalozenia,ze lepiej niech sie zimowki pomecza na sloncu niz ja mam sie meczyc na deszczu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 18, 2017, 20:48:26 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
 Banned -tak z ciekawości zacząłem coś kombinować jakieś trzy lata temu,czy się da coś z tego zrobić a nie zezłomować.Czy dam rade ?Ale jak widać da się ,jeszcze środek tj. wygłuszenia ,tapicerka zostały do zrobienia.Grocliny tapicer już opanował.Miała być w początkowym założeniu jakaś a'la rajdówka ,hm...w trakcie prac jednak zastanowiłem się i jednak będzie auto do zwykłej jazdy czasami przy ładnej pogodzie , z moją jakże cierpliwą żoną.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2017, 20:50:53 pm wysłana przez piotrek72 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 18, 2017, 20:51:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
z tego co kojarzę to studiujesz/studiowales jakas historie lub podobne ,wiec nie musisz miec kompleksow z tego powodu,ze nie idzie ci techniczna robota,
to nie lezy w kwestii twoich umiejtnosci czy predyspozycji ,ale nie musisz na sile sie tym zajmowac

Z tym twierdzeniem niezupełnie się zgadzam.
Jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć działania prostego schematu elektrycznego to moim zdaniem nie ma też predyspozycji do tego żeby zostać dobrym historykiem, może co najwyżej grzebać w archiwach i wypisywać bezkrytycznie co tam znalazł, tak jak adwersarze Kopernika na których wymyślał w przedmowie do pracy "O obrotach ciał niebieskich".

Problem w tym, że np. nie mam dobrej lutownicy ani dobrego zestawu różnych dupereli do grzebania w kablach, a nie chcę wydawać kilkudziesięciu czy 100zł po to żeby dwa razy ich użyć. Poza tym ciągle się przy tej robocie kaleczę, a nie mam wyrobionego czucia przez rękawiczki na tyle żeby mi się precyzyjnie chwytało różne rzeczy.

A na studiach już tak mi się w pewnym momencie nudziło, że zacząłem rozwiązywać zadania matematyczne i dotarło wtedy do mnie że tego przedmiotu byłem od początku źle uczony. Chyba właśnie znajomość części zagadnień z zakresu mechaniki samochodowej uratowała mnie przed kompletną głupotą wobec braku zrozumienia matematyki, bo próbując zrozumieć zasadę działania mechanizmu ćwiczy się logikę i wyobraźnię przestrzenną.

Grocliny tapicer już opanował.
Fotele z borewicza są super wygodne. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2017, 20:57:10 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 18, 2017, 21:02:43 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Są wygodne ,ale bardziej podobają mi się IG .A elektryka jak cała mechanika w polonezie jest prosta jak budowa cepa ,trzeba ino cierpliwości i parę lat poćwiczyć :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 18, 2017, 21:44:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Poza tym ciągle się przy tej robocie kaleczę, a nie mam wyrobionego czucia przez rękawiczki na tyle żeby mi się precyzyjnie chwytało różne rzeczy.
to tez kwestia predyspozycji, wiec nie musisz sobie umniejszac,
prosty schemat elektryczny moze byc zrozumiany przez "prawie" kazdego, ale trzeba poznac symbole, a zeby je poznac trzeba zwyczajnie sie ich nauczyc - chyba oczywiste,ze malo kto sie ich nauczy biorac pod uwage cala populacje,
druga sprawa, ze schematy elektryczne w samochodach nie naleza do tych prostych (prosty schemat,to zasilanie elektryczne w budynku)


A elektryka jak cała mechanika w polonezie jest prosta jak budowa cepa ,trzeba ino cierpliwości i parę lat poćwiczyć :d
mechanika w kazdym aucie jest na podobnym poziomie - jakies bardziej skomplikowane konstrukcje zaczynaja sie przy roznicy w cenie aut na poziomie rzędu wielkosci ,
z elektryka juz jest zupelnie inaczej,
w szerokim PN elektryka wcale nie jest taka prosta, np. sweter3 jest 100lat za murzynami w stosunku do Poloneza szerokiego, a to przeciez ten sam okres produkcji,
w Plusie robi sie jeszcze ciekawiej na niektorych polaczeniach, chyba glownie przez mikroklocek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 18, 2017, 22:15:55 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
A w razie sytuacji ,no już nie wiem co jest kr...wa ? ,można zadzwonić do znajomego elektromechanika i zapytać :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 19, 2017, 14:51:52 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Zmieniłem wydech końcowy na bassowy i dałem łagodniejsze kolanko. Teraz przynajmniej nie uderza o budę :d ale jest za głośno więc czekam na silencer :D
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 19, 2017, 14:57:29 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Nie dziś, ale wczoraj wymieniłem olej w Abimexie mojego dziadka i zrobiłem nim 300 km. Po tej przejażdżce do bosza nie chcę wracać  <blee>  <lol>