Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238405 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 29, 2017, 01:27:16 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Podobno Lotos są produkowane ze zużytego oleju, co niekorzystnie wpływa na ich jakość?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 29, 2017, 10:03:55 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Bzdura. Na prawdę jestem pełen podziwu dla kreatywnych umysłów moich krajan. Jaki tylko mają cel?
Odnośnie Lotosa: https://www.youtube.com/watch?v=O015wo5w6iM
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 29, 2017, 10:25:54 am »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
Podobno Lotos są produkowane ze zużytego oleju, co niekorzystnie wpływa na ich jakość?

Podobno Kopernik byl kobieta...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 29, 2017, 11:11:16 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 29, 2017, 12:53:28 pm »

Offline kamil31

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ten krótki wałek od jkc podejdzie do wspomagania ZF ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 29, 2017, 14:06:38 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
A tutaj porównanie Lotosa z Helixem:
Lotos: https://www.youtube.com/watch?v=Pm9Z_E66J0U
Helix: https://www.youtube.com/watch?v=ZMTDUVyhirs
Ale na wszystkich forach i tak przeczytasz że Lotos to syf. I nawet są znafffcy co słyszą że im silnik głośniej pracuje i  auto gorzej przyśpiesza. Nie ma to jak Mobzil i Kastrul.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 29, 2017, 20:06:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Mój 1.4 od nowości jeździł na srebrnym Lotosie. Raz był lany Castrol, teraz znowu wlany Lotos. Niestety auto uziemione przez brak czasu i awarię elektryczną ale silnik po 155 tys. chodzi jak złoto. Castrola już raczej nie wleję, patrząc na przykładzie samochodów, jak coś jest trochę droższe i bardzo popularne to dobre być nie może.  <lol2>

Wprawdzie trochę klepał do niedawna, ale zaraz po zmianie oleju ucichł. Nie wiem dlaczego. Może nie było to zbyt mądre, niemniej stało się, jak spuszczałem olej to wlałem do głowicy trochę rozpuszczalnika, albo benzyny ekstrakcyjnej, nie pamiętam już.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 20:13:56 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 29, 2017, 23:06:44 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Podobno Lotos są produkowane ze zużytego oleju, co niekorzystnie wpływa na ich jakość?
Od nas z warsztatu  odbiera firma zurzyty olej ,pytalem z ciekawosci co z niego robia i gosciu odparl ze wlasnie  bedzie z tego nowy lotos ,wiec to raczej nie jest mit .
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 23:12:07 pm wysłana przez kuras180 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 29, 2017, 23:31:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
gosciu odparl ze wlasnie  bedzie z tego nowy lotos ,wiec to raczej nie jest mit .

Ja jak ostatnio byłem u zegarmistrza to klient przedemną zamawiał dwa złote zegarki, i pytał czy pieniądze wysłać gołębiem czy balonem, i mu zegarmistrz powiedział żeby wysłać balonem.

40% zużytych olejów jest przetwarzanych na środki smarne. Jeżeli robią z tego Lotosa, to wątpię żeby tak samo nie było z innymi olejami (oczywiście i tu i tam po rerafinacji, mieszaniu z jakimiś innymi bazami, daniem dodatków itd.) To wszystko tylko korporacje i kasa musi się zgadzać - gdyby tylko to było opłacalne i legalne, to już dawno leaderzy by dostali premię za projekt przerobienia nas na mydło.

Jeżeli są w stanie chemicznie uzyskać odpowiednio dobry olej silnikowy z zużytego oleju, to dlaczego nie?

Z drugiej strony, skąd niby wiecie że z tego jest np. olej 10W40, a nie to coś co sprzedają na stacjach jako "uniwersalny" albo olej do dwutaktów, do kosiarek, czy smar do bram garażowych?
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 23:38:05 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 30, 2017, 09:47:40 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Podobno Lotos są produkowane ze zużytego oleju, co niekorzystnie wpływa na ich jakość?
Od nas z warsztatu  odbiera firma zurzyty olej ,pytalem z ciekawosci co z niego robia i gosciu odparl ze wlasnie  bedzie z tego nowy lotos ,wiec to raczej nie jest mit .

Człowieku, zapnij myślenie. To że Lotos odbiera zużyty olej nie oznacza że robi z tego "nowy" olej. Zużyty olej jest poddawany recyclingowi i robi się z niego np asfalt czy smary.
Jeden idiota rzuci jakieś mało przemyślane hasło na forum, potem pół polski powtarza farmazony takiego mistrza-znafcy.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 30, 2017, 22:07:37 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Założyłem nowe felgi :D Viking 15"
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 30, 2017, 22:11:16 pm »

Offline kuras180

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 197
    • polonez 125
Podobno Lotos są produkowane ze zużytego oleju, co niekorzystnie wpływa na ich jakość?
Od nas z warsztatu  odbiera firma zurzyty olej ,pytalem z ciekawosci co z niego robia i gosciu odparl ze wlasnie  bedzie z tego nowy lotos ,wiec to raczej nie jest mit .
Człowieku, zapnij myślenie. To że Lotos odbiera zużyty olej nie oznacza że robi z tego "nowy" olej. Zużyty olej jest poddawany recyclingowi i robi się z niego np asfalt czy smary.
Jeden idiota rzuci jakieś mało przemyślane hasło na forum, potem pół polski powtarza farmazony takiego mistrza-znafcy.
Tylko dziele sie wiedza jaka uzyskalem od  goscia co zabieral stary olej , nie musisz sie tak spinac "człowieku". A do tego tak sie akurat sklada ze 15 minut temu wrocilem ze szkolenia o olejach w Inter Carsie ,co tylko potwierdza ze lotos to "syf" Z nikim nie chce sie tu klucic ani  przekonywac  o swoich racjach .Ja do swoich aut nie leje olei  typu mobil castrol gm czy inne lotosy orleny.Wole wydac pare dziesiac zl wiecej i spokojnie dawac po gazie. "?" dla mnie mozesz nawet do swojego auta lac superol , jedynie bede wspolczul a nie przekonywal ze zle robisz.Dziekuje dobranoc
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 22:13:14 pm wysłana przez kuras180 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 30, 2017, 22:17:56 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Najlepiej średnio wierzyć w to co piszą w internecie i testować ,,na własnej skórze". Z doświadczeń na autach swoich, autach w rodzinie, autach znajomych mogę powiedzieć, że najbardziej syfiastymi olejami są: Mobil, Castrol i Orlen. Lotos jest średni ale na pewno dużo lepszy niż wcześniej wymienione, w OHV, zwłaszcza jeśli ma większy przelot jak najbardziej się sprawdzi. Najbardziej zadowolony jestem z Liqui Moly, Elfa i byłem też z olejów Quaker State ale chyba się zwinęli z naszego rynku bo nigdzie już tego nie ma.

W temacie, wczoraj zdałem akwarium z powrotem koledze :) Przed oddaniem, umyłem i poodkurzałem. Dziś pożyczyłem Caro 1.4 16V, fabryczna wersja bez kata, rocznik 94'. Po jeżdżeniu nim cały dzień doszedłem do wniosku, że czas najwyższy złożyć własnego Rovera  :d
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 22:19:55 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 30, 2017, 22:23:48 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Podobno Lotos są produkowane ze zużytego oleju, co niekorzystnie wpływa na ich jakość?

Tak, a Skody składane są z odpadów poprodukcyjnych i części niespełniających norm w VW i Audi :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 30, 2017, 23:00:51 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Powoli rozkręcam dawcę, dzisiaj tak z grubsza wyczyściłem rury chlodzenia i pomalowalem żeby nie straszyły :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 30, 2017, 23:05:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
do tego tak sie akurat sklada ze 15 minut temu wrocilem ze szkolenia o olejach w Inter Carsie ,co tylko potwierdza ze lotos to "syf"

Ale z jakiego szkolenia? Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale w interesie firmy handlującej np. olejami, jest przekonać klientów i tych którzy im te oleje sprzedają, że syf za 70zł jest lepszy od syfu za 49zł.

Ja bym wolał obejrzeć jakieś rzetelne testy w których sprawdzano oleje w takich warunkach w jakich mają pracować. Ew. pomiary tego samego silnika na różnych olejach na hamowni w identycznych warunkach, bo tarcie wewnętrzne powinno wpływać na moc, a to już jakaś wskazówka.

A nawiasem mówiąc, kiedyś zetknąłem się z stwierdzeniem, nie wiem czy prawdziwym, że wszystkie popularne oleje na polski rynek produkują i tak Orlen i Lotos. Więc jeżeli to prawda, to pomocna byłaby wiadomość od ich technologów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 23:07:37 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 30, 2017, 23:28:21 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Załoźyłem nadkola plastikowe do mojego Fiata 125 S. Od 1969 roku ich nie posiadal no ale w koncu Polska to nie Włochy i trzeba bylo to zmienić😆
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 30, 2017, 23:43:43 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Inter Carsie ,co tylko potwierdza ze lotos to "syf"
Na prawdę- zapnij myślenie. Bo Intercars ma swoje laboratoria i prowadzi badania na szeroką skalę, nie? Te wszystkie korposzkolenia, kołcze, srołcze mają za zadanie zrobić takim ludziom jak Ty papkę z mózgu. Czyli dokładnie to co napisał banned- to co sprzedaje IC jest na pewno lepsze od tego czego nie mają w swojej ofercie. A Ty łykasz ten korpobełkot jak młody pelikan.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 30, 2017, 23:59:15 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
panowie więcej luzu. każdy ma swoje doświadczenia i swoje racje. Poco spinka.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 31, 2017, 07:47:41 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Co do oleju to mogę się zgodzić ze mobil nie jest dobry, Szybko potrafi się zużyć. Teraz tylko motula leje do ohv i na pewno jest lepszy niż mobil