Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238516 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 03, 2017, 18:58:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Może powinien zapytać w metalowym...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 03, 2017, 20:26:12 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zrzuciłem po raz piąty w tym roku zbiornik paliwa, żeby poprawić kable przy pompie - zrobiłem wadliwe połączenie.
Przy robocie poleciała mi gdzieś nakrętka jednego z pasów. Części do Poloneza to nic, okazuje się że w całym mieście nie ma jednego sklepu z nakrętkami, fegelein, fegelein, fegelein, fegelein, FEGELIN!
Co ma wspólnego ss-man z twoimi nakrętkami?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 03, 2017, 20:51:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Próbuję robić komedię z faktu że do sklepu metalowego mam 10km, a w prywatnym sklepie rozpuszczalniki są jakieś 30% tańsze niż we wszystkich marketach budowlanych.

Nie wiem, czy ludzie przestali majsterkować? Kiedyś w promieniu 2 km były ze 4 sklepy w których można było kupić śrubki, nakrętki, wkręty itd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2017, 20:53:29 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 03, 2017, 20:57:35 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Normalna rzecz,że drobnica typu wałki,taśmy czy choćby rozpuszczalniki jest tańsza w "prywatnym" sklepie niż w markecie budowlanym

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 04, 2017, 01:06:26 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Kupiłem fantastyczny gadżet tuningowy, z formy i wyglądu sowiecki:
dodatkowe światło STOP z linijką żarówkową na rejestrze przesuwnym, z opcją podłączenia do kierunkowskazów. Zamierzam zamontować to nielegalne ustrojstwo. :d
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 04, 2017, 01:37:30 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Kupiłem fantastyczny gadżet tuningowy, z formy i wyglądu sowiecki:
dodatkowe światło STOP z linijką żarówkową na rejestrze przesuwnym, z opcją podłączenia do kierunkowskazów. Zamierzam zamontować to nielegalne ustrojstwo.

Pics or it didnt happend
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 04, 2017, 13:03:22 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Kupiłem sworzeń bo skrzypi udało się dostać ori z Krosna za 30zł :d jutro montaż
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 04, 2017, 16:48:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
od soboty skladam glowice,
sobota zeszla na skrobaniu i czyszczeniu,
w niedziele poskladalem wszystko do swiec - ale znalazlem jeszcze chlodnice w garazu,
wczoraj spuscilem olej z glikolem i odkrecilem filtr,
dzisiaj wypadaloby w koncu dokonczyc dziela i odpalic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 04, 2017, 20:27:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Naprawiłem w końcu elektrykę pompy paliwa. Okazało się że jednocześnie było co najmniej dwie awarie. Wadliwe połączenie w koszu pompy, i brak napięcia na wiązce. Teraz zasilanie idzie bypasem.

Jeszcze został problem non stop świecącej się kontrolki ogrzewania tylnej szyby, nie działającego ogrzewania tylnej szyby, nie działającej tylnej wycieraczki i tego że przednie wycieraczki zachowują się jakoś dziwnie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 04, 2017, 20:47:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeszcze został problem non stop świecącej się kontrolki ogrzewania tylnej szyby, nie działającego ogrzewania tylnej szyby, nie działającej tylnej wycieraczki i tego że przednie wycieraczki zachowują się jakoś dziwnie.
Mikroklocek ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 04, 2017, 20:51:52 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Banned-podmień mikroprocesor-pmże na wycieraczki przednie i ogrzewanie. tylna to trzeba przełacznik podmienić i sprawdzić.

Pośmigałem dziś trochę mazdą z roverem pod maską, a dokładniej to pod kabiną :P idzie skubana. tylko z regulacją gazu trzeba dojść do ładu. strasznie duży mnożnik jest konieczny, jakby wtryski nie wyrabiały. są czerwone hany, to te 2.0L powinny obrobić.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 05, 2017, 11:08:27 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Zdaje się że w Plusach to jest podłużna kostka w skrzynce bezpieczników, a nie ten duży moduł HYBRID?

Pośmigałem Plusem. Na prawym zakręcie spieprzyło mi paliwo od pompy. Poza tym jakaś samonaprawa- hydro przestało klepać i zniknęło też falowanie obrotów.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 05, 2017, 15:23:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zdaje się że w Plusach to jest podłużna kostka w skrzynce bezpieczników, a nie ten duży moduł HYBRID?
najwieksze niebieskie wygladajace jak przekaznik

strasznie duży mnożnik jest konieczny, jakby wtryski nie wyrabiały. są czerwone hany, to te 2.0L powinny obrobić.
juz w fiacie bylo zachowywalo sie to dziwnie ,jakby to byly czarne a nie czerwone,
w sumie kto wie, czy koreanskie kitajce nie pomylili w fabryce, chociaz z drugiej strony to bylo kupione jeszcze w czasach, gdy Hany trzymaly poziom,
moze masz 3 Ohm ,bo z czasem sieokazalo ze i takie byly obok 1.9 Ohm,
jezeli 3 Ohm to trzeba trzeba je pocisnac wiekszym pradem - moze ozyja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 05, 2017, 19:38:08 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
juz w fiacie bylo zachowywalo sie to dziwnie ,jakby to byly czarne a nie czerwone,
w sumie kto wie, czy koreanskie kitajce nie pomylili w fabryce, chociaz z drugiej strony to bylo kupione jeszcze w czasach, gdy Hany trzymaly poziom,
moze masz 3 Ohm ,bo z czasem sieokazalo ze i takie byly obok 1.9 Ohm,
jezeli 3 Ohm to trzeba trzeba je pocisnac wiekszym pradem - moze ozyja

Może są źle oznaczone. Miło że pamiętasz :)
Ja stawiałem na wkrętki w kolektorze. zrobiłem tam do fiata dość długie i z niewielkim otworem, do tego były dlugawe węzyki 4mm. Teraz jak swapowalem to nawierciłem kolektor obok i dałem grubsze i krótkie wkrętki i wężyk 5mm, wtryski tez przeniosłem i wężyki mają max 10cm i dalej jest podobnie (choć wydaje mi się, że jest lepiej). Ciśnienie jest na 1,2 bar.
Tak się zastanawiam czy na próbę nie podmienić wtrysków, tylko nie wiem na jakie. Mogę kupić jakąś listwę np reg fast i zobaczyć. do poloneza też chcę montować staga4 to się przyda
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 06, 2017, 12:53:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Na szarpakach wyszedł wywalony sworzeń zwrotnicy, tuleja wahacza i drążek kierowniczy... Z jakiej firmy to kupić? Albo z innego auta może?  <mysli>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 06, 2017, 13:07:29 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Na szarpakach wyszedł wywalony sworzeń zwrotnicy, tuleja wahacza i drążek kierowniczy... Z jakiej firmy to kupić? Albo z innego auta może?  <mysli>
Delphi, a jak znowu będziesz lamentował że nie ma części do Poloneza dostępnych to zawsze możesz oddać do regeneracji, a tuleja wahacza to już lepiej kupić cały nowy, wtedy masz i fabryczny sworzeń i całą resztę (górne są dostępne w fajnych pieniądzach, nie wiem jak dolne).

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 06, 2017, 13:24:26 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Gdzie w necie sprzedają górne wahacze w dobrej kasie ? Na allegro pojedyncze sztuki, a sklepy www, które znam już nie mają.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 06, 2017, 14:52:59 pm »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:10:40 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Też mam sworznie w dieslu do roboty, rozważam, czy by nie kupić drugiego kompletu wahaczy i nie złożyć sobie nowych, na nowych sworzniach i tulejach poliuretanowych   <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 06, 2017, 17:38:30 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Ja wiem że sworznie, tulejki i łożyska są, bo to na szczęście jest w ciągłej produkcji.
Natomiast problem jest ze zwykłymi sklepami- tylko pod konkretnymi adresami są części na stanie albo na zamówienie na następny dzień.
Swego czasu się długo nachodziłem za bębenkami do zamków i w końcu gdzieś mi gościu wygrzebał coś z dna szuflady, sprężynki mi mechanik dociął z innego auta bo nie było ani w sklepach, ani on nie umiał tego znaleźć.

A nawiasem mówiąc, jak na szarpakach wyszły luzy w trzech miejscach to się aż zdziwiłem, bo auto się tak dobrze prowadzi i nic nie ściąga że z miejsca kierowcy trudno odczuć że coś jest nie tak. Imo wóz jest zupełnie bezpieczny do jeżdżenia, póki co, no ale przeglądu by nie przeszedł... Tzn. zależy od diagnosty, bo widząc jak chodzi ta zwrotnica, jestem zupełnie pewien że poprzednim razem na przeglądzie już był ten sworzeń wybity, tylko że diagnosta nie zauważył i powiedział że tylko drążek kierowniczy jest do wymiany.  :] Nawet pisałem na forum kiedyś pytanie czy jak się kopie w górę koła to ma prawo tak lekko stukać i się ruszać, i ktoś napisał że tak ma być bo łożysko musi mieć lekki luz żeby się nie zatrzeć  :]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 17:42:04 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E