Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #740 dnia: Czerwiec 27, 2017, 11:36:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Dlaczego standardowo? 157 tys. i żaden tłok nie klepie, ale coś się tłukło i przestało. Tłok by nie mógł, więc to nie tłok, tylko popychacz przepłukało.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #741 dnia: Czerwiec 27, 2017, 14:14:47 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
mogą być pozapychane lub nieszczelne kanały doprowadzające olej do szklanek przy niechlujnej robocie hgf lub za niskie ciśnienie smarowania. Rodzaj oleju też mam wpływ, ale to łatwe do wychwycenia (np. klepie na zimno/na wolnych obrotach ale ciszej niż ewidentnie pusta)
Przebieg nie ma tu wielkiego znaczenia.
Popychacz po dłuższym postoju/zmontowaniu czasem nie chce się napełnić, wtedy po nagrzaniu 'wyprostowanie rury' zawsze pomaga, jeśli jest wszystko sprawne.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #742 dnia: Czerwiec 27, 2017, 15:20:26 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Wracam do domu z pracy, stoję na skrzyżowaniu, a tu nagle silnik stop. Zegary też zgasły, całkowity brak zasilania czegokolwiek.
Po chwili odezwał się wentylator chłodnicy i deska zaświeciła się normalnie jak przy włączeniu zapłonu...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #743 dnia: Czerwiec 27, 2017, 17:15:34 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Wracam do domu z pracy, stoję na skrzyżowaniu, a tu nagle silnik stop. Zegary też zgasły, całkowity brak zasilania czegokolwiek.
Po chwili odezwał się wentylator chłodnicy i deska zaświeciła się normalnie jak przy włączeniu zapłonu...
stacyjka? klema?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #744 dnia: Czerwiec 27, 2017, 17:36:06 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wracam do domu z pracy, stoję na skrzyżowaniu, a tu nagle silnik stop. Zegary też zgasły, całkowity brak zasilania czegokolwiek.
Po chwili odezwał się wentylator chłodnicy i deska zaświeciła się normalnie jak przy włączeniu zapłonu...
Masz Plusa?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #745 dnia: Czerwiec 27, 2017, 20:02:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Masz Plusa?

Tak.

Raz mi się już tak zrobiło jak kręciłem kilkanaście razy z rzędu gdy mi pompa padła.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #746 dnia: Czerwiec 27, 2017, 22:49:36 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
ostatnio poldek tylko stoi lub jeździ. :)
i tyle...
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #747 dnia: Czerwiec 28, 2017, 11:56:31 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Byłem wczoraj u znajomego blacharza który dokańcza prace przy Roverze i tylko się wkurzyłem. Nabrał sobie dużo dodatkowych ,,szybkich robót" i moje auto od dwóch miesięcy stoi pod drzewem, całe zasyfiałe i brudne. Prawie nic się nie dzieje, Odjąłem mu roboty i ma tylko skończyć składanie tylnego zawieszenia, w piątek transportuje do Łodzi i rozpoczynam składanie z innym kolegą, miłośnikiem FSO ;) Więcej informacji w najbliższym czasie w wątku o aucie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #748 dnia: Czerwiec 28, 2017, 21:02:06 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Po raz kolejny rzuciło mi się na mózg i kupiłem Poloneza... Drugiego kombi. Interesem życia bym tej transakcji nie nazwał, ale najgorzej też raczej nie jest. Stan dość dyskusyjny (jakieś 3/5), podłużnice w na ucho w dobrym stanie, sporo miejsc gdzie panoszy się korozja, pas przedni standardowo nie istnieje. Z usterek które póki co zauważyłem i trzeba je zrobić na wczoraj to: heble, przednia szyba, tylna prawa lampa, kostka przy przednim reflektorze i wymienić chłodnica (nie dość, że cieknie to najprawdopodobniej ma zepsuty włącznik wentylatora), możliwe że termostat do wymiany i najważniejsza sprawa wychodzące opłaty :/ W sumie to tyle. Ponieważ w stosunku do tego samochodu nie mam zbyt dużych planów najprawdopodobniej podratuje go na tyle, żeby jeszcze pojeździł jakiś czas, a potem pomyślę :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #749 dnia: Czerwiec 30, 2017, 23:24:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kombi przyjechało dziś do nowego domu, muszę przyznać, że to OHV pożera dupą 1,4 z atuwki praktycznie pod każdym względem. Z usterek jakie zauważyłem w drodze to bankowo uszkodzony włącznik wentylatora chłodnicy i przy ~85km/h wał wpada w wibracje. Prócz tego straszliwy smród palonych kabli wydobywający się z wentylacji (na oko wiązka w porządku), chyba trzeba dobrać się do tego koreańskiego wynalazku <mysli> A i jeszcze dolegliwość atu/kombi inhalacja oparami benzyny w czasie jazdy <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #750 dnia: Lipiec 01, 2017, 01:35:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
A i jeszcze dolegliwość atu/kombi inhalacja oparami benzyny w czasie jazdy <lol>

Dolegliwość wszystkiego. Pozbyłem się problemu w Caro zaklejając otwory w burtach pod tapicerką przy użyciu maty gumowej i silikonu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #751 dnia: Lipiec 01, 2017, 02:33:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten problem jest tylko w Atu i pochodnym Kombi,
w innych to musisz miec dziurę w rurze, a o to trudno,bo jest metalowa,
nawet gdy gumowe kolano sparcieje i sie rozleci, to nie czuc we wnetrzu paliwa - no chyba ze zawieje z asfaltu na ktory sie rozlala benzyna ze zbiornika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #752 dnia: Lipiec 01, 2017, 05:35:15 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Osobiście pozbyłem się woni benzynki w swoim ATU poprzez wywalenie tego ustrojstwa przy wlewie paliwa , i przejście na system w starszych modelach, czyli rura gumowa od zbiornika do wlewu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #753 dnia: Lipiec 01, 2017, 16:35:21 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Zrobiłem przegląd.
Zakupiłem świece perzewody WN. Kopułke piura wycieraczek i antenke.
Bardzo miła pani nie chcący wjechała mi w prawe przedbie drzwi :-(

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #754 dnia: Lipiec 01, 2017, 16:36:02 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Zrobiłem przegląd.
Zakupiłem świece perzewody WN. Kopułke piura wycieraczek i antenke.
Bardzo miła pani nie chcący wjechała mi w prawe przedbie drzwi :-(

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #755 dnia: Lipiec 01, 2017, 17:23:16 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Szczęście w nieszczęściu, że to tylko drzwi. Wymieniasz i po kłopocie.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #756 dnia: Lipiec 01, 2017, 17:26:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gruba kasiore powinienes dostac z OC ,bo drzwi do PN to teraz slabo dostepne i drogie,
dobrze,ze prog i slupki cale
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #757 dnia: Lipiec 01, 2017, 19:20:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Nawet niemiłe kobiety potrafią być miłe kiedy chcą cię obrabować, coś wydębić itd.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #758 dnia: Lipiec 02, 2017, 15:01:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z cyklu
Cytuj (zaznaczone)
jeździ, skręca, hamuje; serwisowany na bieżąco
<lol2>


Tak więc wczoraj pobawiłem się przy kombi, wymieniłem tylną lampę, przednią szybę, chłodnicę; wydaje mi się, że ogarnąłem smród z dmuchawy, zająłem się hamulcami: klocki TRW, tarcze ad (ktoś coś na ich temat?), zregenerowałem zacisk, póki co na 80% ogarnąłem jedną stronę, do 100% zabrakło wymiany przewodu elastycznego i sztywnego, ponieważ dosięgła mnie niemożliwość dostania części do PNa :| Także czekam na elastyczne przewody hamulcowe.
Podłączyłem wąż od pochłaniacza par paliwa, po odpaleniu zrozumiałem czemu poprzedni właściciel go odpiął, irytujące syczenie dobiegające z tyłu, sprawdziłem co właściwie jest przyczyną takiego stanu rzeczy i odkryłem, że element do którego przychodzi wąż zasysający opary postanowił oddzielić się od wlewu, co najbardziej mnie zaniepokoiło to to, że duża pucha jest w dwóch kawałkach, także paliwo przy ostrych zakrętach może wylewać się w nadkole, więc najwyższy czas wywalić ten szajs i zrobić to tak jak należy.
Aha, jeszcze poszedłem dowiedzieć się na jakie OC należy się nastawić w najbliższym czasie i najtańsze wyszło 805 zł a najdroższe z umiarkowanych ~1500 zł :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #759 dnia: Lipiec 02, 2017, 17:14:29 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Wymieniłem chłodnice na aluminiową. Wymieniłem płyn chłodniczy na Prestone. Wymieniłem obudowe aparatu zapłonowego przewody WN i świece.
Wymieniłem filtr oleju i olej.
Podziekowania dla Zoltana i MacCaro zo porady telefoniczne ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE