Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238352 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #820 dnia: Lipiec 21, 2017, 19:20:12 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Spięte dolalem  wody, a i już git ale włącznik w kabinie był, a mimo to nie chodzi. Przekaźnik pewnie się uwalił
Przejściówka

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #821 dnia: Lipiec 21, 2017, 19:25:26 pm »

Offline hamish

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • bosz -> rover minus -> gsi najlepsza buda
Wspomaganie złożone, teraz muszę od nowa uczyć się jeździć  <rotfl2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #822 dnia: Lipiec 21, 2017, 22:22:56 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj do kombi wleciały nowe górne sworznie. Dziś z rana pojechałem na przegląd, diagnosta nie miał żadnych zastrzeżeń poza paroma ogniskami korozji. Potem wyleciał altek 100A z jakiegoś Opla, "nowy" kolektor wydechowy, załatałem jedną dziurkę i dołożyłem dawno zaginiony pochłaniacz par paliwa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #823 dnia: Lipiec 21, 2017, 23:16:40 pm »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
płyn wywalilo
Miałem tak na zlocie w podkońskiej woli czy jakoś tak. Zbiegowisko było spore, temat zamknięty, poldek jeździ do dzisiaj  <lol>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 23:18:52 pm wysłana przez pjak1 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 22, 2017, 14:14:33 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Po raz kolejny w poldoroverze padła pompa paliwa dosłownie z godziny na godzinę. Chyba jakąś zewnętrzną zapnę, bo mam dość ściągania zbiornika raz do roku i kupowania tych pomp po 90złotych...
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #825 dnia: Lipiec 22, 2017, 15:46:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Ja to mam w bagażniku dorobiony właz...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #826 dnia: Lipiec 22, 2017, 20:37:21 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Po raz kolejny w poldoroverze padła pompa paliwa dosłownie z godziny na godzinę. Chyba jakąś zewnętrzną zapnę, bo mam dość ściągania zbiornika raz do roku i kupowania tych pomp po 90złotych...
Też właśnie zdemontowałem zbiornik. Pompa bzyka a nie pompuje. Chodziła hmm z 8 miesięcy (fakt uzywka, ale ze sprawnej fury). Teraz chyba pora na jakąś tuningową hahahah


Wysłane z mojego Lenovo K50a40 przy użyciu Tapatalka

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #827 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:56:45 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pompa bzyka a nie pompuje.
Sąsiad opowiadał ostatnio jak mu mechanik pompę zmieniał to dał nowy przewód pompa dekiel. Po 2 tygodniach szlak go trafif i pompa pompowała na pusto paliwo w zbiorniku...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #828 dnia: Lipiec 23, 2017, 14:21:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to chyba nie pompowala na pusto, tylko jej sie obieg skrocil, ale taka praca pompy nie uwali,
a praca na pustym baku i owszem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #829 dnia: Lipiec 23, 2017, 20:34:30 pm »

Offline Maciek BP

  • Psuj
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 251
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: 97' C20NE
z autem może nic nie zrobiłem, ale Biała Podlaska Amazing Events Japan Battle 2017 odwiedzony, ciekawe auta były nawet bardzo ciekawe, zdjęcia predzej czy później w internecie sie znajdą

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #830 dnia: Lipiec 24, 2017, 02:37:49 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Pompa bzyka a nie pompuje.
Sąsiad opowiadał ostatnio jak mu mechanik pompę zmieniał to dał nowy przewód pompa dekiel. Po 2 tygodniach szlak go trafif i pompa pompowała na pusto paliwo w zbiorniku...
Po zdemontowaniu wszystkiego, gdy szukałem "dziury w całym" dlaczego ja mu w gaz a on zgasł, też zamieniłem to ustrojstwo łączące dekiel z pompą by wykluczyć nieszczelność na tym odcinku układu. Na nowym przewodzie było to samo i już. Susza z króćca, więc trzeba zmienić pompę.
Dzisiaj zasadniczo poza zamieniem miejscami poldka z mazdą nic się nie działo, pucowałem motóóóór popołudniem, potem przyszła burza i było po zabawie. Ale chyba przy okazji działań przy moto udało mi się zlikwidować rezonans, który dochodził z przodu czachy przy wyższych prędkościach obrotowych.
Jutro będzie test na produkcji - zobaczymy :)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #831 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:07:10 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ja to mam w bagażniku dorobiony właz...
A masz zdjęcie?
Do demontażu zbiornika musiałbym zdemontować również hak, pomysł ciekawy.
Mój nowy wałek rozrządu trafił do utwardzenia do Tarnowa, wleci do Atu, bo na klimie samochód nie przyspiesza... .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 10:12:51 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #832 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:34:00 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Fakt faktem, mało na benzynie jeżdżę, głównie tylko w razie końca lpg i odpalania na zimno czy tam mrozy. Co do tematu wczoraj umyłem a w nocy padało, a stał poza garażem i jest brudniejszy niż przed myciem  <rotfl2>
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #833 dnia: Lipiec 24, 2017, 14:51:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
A masz zdjęcie?
Do demontażu zbiornika musiałbym zdemontować również hak, pomysł ciekawy.

Po prostu trzeba wyciąć kawałek blachy naokoło pompy, i osadzić to na jakichś dobrych uszczelkach żeby nie wwiewało spalin do bagażnika przez szpary... po którymś problemie z pompą już nie miałem siły się szarpać z bakiem więc wyciąłem kawałek a potem wkleiłem go z powrotem na silikon- żadne gazy czy spaliny nie przejdą, a w sytuacji awaryjnej można na drodze nawet ten kawałek ręką wyrwać i jest dostęp do baku i pompy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #834 dnia: Lipiec 24, 2017, 20:49:50 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Ja przy aucie nic nie zrobiłem. Jedynie szukam kompletu nowych orginalnych drzwi i ceny lekko przytłaczają. I tu pytanie które można kwalifikować jako orginalne te biało szere czy te ciemne ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #835 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:28:51 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Oryginalne są te ,,białe" czy tam kremowe w każdym razie jasne, tych w czarnym podkładzie unikaj. Których drzwi Ci trzeba ?

W temacie, w ciągu weekendu GLD zrobiło ponad 200km, dziś poodkurzałem i wyczyściłem w środku, zawiesiłem Wunder Bauma kokosowego  :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #836 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:33:14 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Oryginalne są te ,,białe" czy tam kremowe w każdym razie jasne, tych w czarnym podkładzie unikaj. Których drzwi Ci trzeba ?

W temacie, w ciągu weekendu GLD zrobiło ponad 200km, dziś poodkurzałem i wyczyściłem w środku, zawiesiłem Wunder Bauma kokosowego  :P
Prawy przód i prawy tył ale jak się trafi komplet chętnie kupie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #837 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:38:01 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Wymieniłem alternator na inny i jak na razie auto wróciło na drogi...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #838 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:40:49 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Czaroo#1879 Mam przednie pasażera - stan DB, od dołu się nie rozłażą ale raczej do malowania. Jak chce Ci się przyjechać po nie do Łodzi to zapraszam na PW :) Tylnymi niestety nie poratuję. Mam też od kierowcy przednie w stanie analogicznym ale z małym zagięciem na rogu u dołu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #839 dnia: Lipiec 24, 2017, 23:16:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Sporo się ostatnio działo, głównie przy kombiaku, bo atuwka prócz problemów z odpalaniem jakoś tam się turla.
Dziś z nieskrywaną przykrością oddałem KRakowskie blachy w wydziale komunikacji, gdyż miałem plan zachowania starych blach ze swoimi danymi w DR, ale po ogarnięciu przepisów wyszło na to, że jest z tym sporo więcej szarpania się z urzędasami niż to warte.
Tak czy inaczej przeżyłem lekki szok, bo okazało się, że tablice z "fajnymi" numerkami przebrane są na ~200 pozycji w przód, ostatecznie po dobrych 10 minutach udało się znaleźć coś co stwierdziłem, że mogę założyć na samochód :)
Prócz tego, dzień po przeglądzie centralnie przed SKP na której byłem urwał się jeden pas od baku, przypadek ;> Więc ostrożnie zajechałem na "serwis" i wagon do dziś czekał na nowe pasy, jak się okazuje te rzemieślnicze są gówno warte, choćby z tego powodu, że nie mają równej długości, a nawet żeby założyć je na przednie uchwyty trzeba było rozpiłować otwory, z taką jakością strach myśleć ile wytrzymają... Wymieniłem pasek rozrządu na Gatesa, stary niby się jeszcze trzymał w jednym kawałku, ale przy próbie demontażu zaczął się dosłownie sypać. Przy okazji zmieniłem koło pasowe na 3 bieżniowe, powoli rozpoczynając tym samym dobrą zmianę w układzie wentylacji wnętrza <lol> W między czasie zmieniłem świeczki na nowe 3 elektrodowe iskry, praca silnika ewidentnie się poprawiła <ok>