Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238403 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #900 dnia: Sierpień 13, 2017, 11:53:01 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Dzisiaj wymieniłem gumowy wieszak tłumika. U was tez tak szybko się urywają? u mnie ciężko mają rok wytrzymać, Jedynie tylni jest dobry ale jest też inny

Nie zmieniam oryginałów ze wczesnych lat 2000, to nie mam problemu.

Ja jak kupiłem Poloneza to juz przedniego wieszaka nie miał a środkowe dwa były urwane i tak od tamtej pory co rok wymieniam komplet wieszaków, jedynie tylni cały czas się trzyma. Na szczęście są one tanie tylko trochę kłopotliwa jest ich wymiana bez kanału. Czyli wciskać się pod auto a układ wydechowy podnosić na lewarku <uoee>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #901 dnia: Sierpień 13, 2017, 15:06:00 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Strzelił mi pasek rozrządu w vectrze na autostradzie w drodze na wakacje nad morze. Rolka napinająca była przyczyną awarii z takiego jakby ucha wypadł koniec sprężyny który napina rolkę. Rozrząd zmieniłem 2.5 tys km temu. Rolka była wadliwa kurw....mać. A najgorszew tym wszystkim to laweta zdarł ze mnie 1100zł za 140 kkm. Chciałem fakturę to mi z uśmiechem na mordzie gada że jak z fakturą to muszę dopłacić mu jeszcze vat. Normalnie dziś mi się odechciało wszystkiego. Jedynie co to tego debila zgłosiłem do US że na lewo bez podatku działa jak mie za dupę skarbówka weźmie trudno ważne aby ten ..uj też zapłacił. Jak jedziecie autostradą na wrocław to pod rzadnym pozorem nie korzystajcie z firmy Auto Skiba. Normalnie mam ochotę siaść i palnąć sobie w łeb.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #902 dnia: Sierpień 13, 2017, 15:35:02 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
1100zł za 140 kkm.
Toż to raptem 0,0079 gr/km :P
A tak serio, ~8 zł/km to jest zwykłe złodziejstwo, jak kiedyś z ciekawości sprawdzałem jaki mniej więcej koszt lawety za km w trasie to wyszło, że średnio 3-5 zł/km.
Jak śmigałem niedawno nad morze to wykupiłem assistance, na szczęście się nie przydał, ale jechało się znacznie "spokojniej".

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #903 dnia: Sierpień 13, 2017, 15:48:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
najwieksze pretensje mozesz miec do siebie, bo przeciez wiedziales jaki jest cennik,
a moze nie wiedziales, byles tak zatroskany, ze nie spytales ile to bedzie kosztowalo ? wtedy pretensje mozesz miec do siebie,
normalne ze janusz laweciarz jak kazdy janusz biznesu wyczuwa swoja ofiare jak pies - widzi, ze sie boisz to capnie,
doskonale wie,ze na autostradzie nie wolno holowac i jest niedziela, wiec czerpie bonusy, zwlaszcza po fakcie,
trzeba bylo wczesniej cene ustalac i mowic,ze masz tylko 300pln w gotowce ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #904 dnia: Sierpień 13, 2017, 16:32:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Strzelił mi pasek rozrządu w vectrze na autostradzie w drodze na wakacje nad morze. Rolka napinająca była przyczyną awarii z takiego jakby ucha wypadł koniec sprężyny który napina rolkę. Rozrząd zmieniłem 2.5 tys km temu. Rolka była wadliwa kurw....mać. A najgorszew tym wszystkim to laweta zdarł ze mnie 1100zł za 140 kkm. Chciałem fakturę to mi z uśmiechem na mordzie gada że jak z fakturą to muszę dopłacić mu jeszcze vat. Normalnie dziś mi się odechciało wszystkiego. Jedynie co to tego debila zgłosiłem do US że na lewo bez podatku działa jak mie za dupę skarbówka weźmie trudno ważne aby ten ..uj też zapłacił. Jak jedziecie autostradą na wrocław to pod rzadnym pozorem nie korzystajcie z firmy Auto Skiba. Normalnie mam ochotę siaść i palnąć sobie w łeb.

Kurde... współczuję... ale śmieszne jest to, że nie miałeś aż tak źle! Znajomemu pod Wrocławiem zepsuł się maluch. Laweciarze żądali 500zł za przewiezienie auta na dystanie 20 kilometrów. Z wielkim trudem znaleźliśmy takiego, który przewiózł nam auto za 250zł. Przy czym podczas jazdy wszystkie pasy, którymi przypiął auto się odpięły i wóz jechał bez zabezpieczenia, tylko na hamulcu... Ale cóż, kolega zabulił.

 Nie powiedział wam przed przyjazdem, ile chce za usługę?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #905 dnia: Sierpień 13, 2017, 19:06:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Ja jak kupiłem Poloneza to juz przedniego wieszaka nie miał a środkowe dwa były urwane i tak od tamtej pory co rok wymieniam komplet wieszaków, jedynie tylni cały czas się trzyma. Na szczęście są one tanie tylko trochę kłopotliwa jest ich wymiana bez kanału. Czyli wciskać się pod auto a układ wydechowy podnosić na lewarku

Środkowy wisi i mnie na trytytkach obejmujących popękaną gumę
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #906 dnia: Sierpień 13, 2017, 20:45:53 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Myślę że dobry był by pomysł założyć nowe wieszaki i odrazu wzmocnić je trytytkami

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #907 dnia: Sierpień 13, 2017, 21:57:48 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Nawoskowałem 1,6 GLI z 1999 roku. Autko mimo że ma 2,3 tys km od nowości, ostatnio ten zabieg przechodziło jakieś 4-5 at temu a wosk nadal idealnie się trzymał, karoseria była przyjemnie śliska. Auto cały czas stoi w garażu pod pokrowcem, zatem przed nałożeniem wosku wystarczyło mikrofibrą delikatnie je przetrzeć z kurzu na mokro i nałożyć świeżą warstwę Coli 915 :). Wygląda bardzo dobrze, ten bordowy lakier ma moc :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #908 dnia: Sierpień 13, 2017, 22:20:52 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Pod dość dlugich poszukiwaniach zakupiłem dziś przyczepę kempingową, większą następczynie starej dobrej niewiadówki. Cieszę się bardzo, że już nie muszę siedzieć nad ogłoszeniami i się zastanawiać gdzie pojechać. Nawet nie byłem świadomy, jeszcze parę miesięcy temu, jak duży jest ruch w przyczepach. Widać, że sporo jest chętnych na ten rodzaj spędzania urlopu.
Pak maszyn uzupełnił więc Fendt 495 w bardzo ładnym stanie :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #909 dnia: Sierpień 14, 2017, 17:23:25 pm »

Offline hamish

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • bosz -> rover minus -> gsi najlepsza buda
Wymieniłem przewody zapłonowe w 1.4 na Magneti Marelli, jeden z wcześniejszych NGK odmówił współpracy i auto rzuciło palenie na czwarty cylinder :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #910 dnia: Sierpień 14, 2017, 19:27:42 pm »

Offline efson

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • poluś
    • https://www.sexymamy.pl
Dzisiaj rękoma syna, autko zostało wyprane, wypachnione.
Powoli przygotowuje się na poprawki blacharskie, na razie tylko research. Szukam lakiernika, który ogarnie to tak jakbym chciała ;-)


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #911 dnia: Sierpień 14, 2017, 21:55:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kupiłem drugi komplet stalusów z trucka, także na przyszły sezon także do kombi zawita 14" <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #912 dnia: Sierpień 14, 2017, 22:06:13 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
 Po zrzuceniu głowicy w Vectrze, pogięte okazały się wszystkie zawory ssące i ślady na cylindrach. Kombinujemy z bratem nową głowicę i zobaczymy czy silnik ocalał. Stało się to przy  120 km/h silnik stracił nagle moc i zgasł.
Zamówiona nowa uszczelka 60zł Elring, nowy pasek rozrządu Dayco 60zł i rolka 70zł. Do tego jeszcze głowica, cała kompletna z wałkami 200zł, powinno wszystko przyjść do soboty.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #913 dnia: Sierpień 15, 2017, 12:45:55 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Stwierdziłem że chlorokauczuk odpada całymi płatami- albo nie było dostatecznie czysto przed malowaniem, albo ten środek tak ma...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #914 dnia: Sierpień 15, 2017, 15:20:38 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Bezpośrednio na rdzę tym malowałeś?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #915 dnia: Sierpień 15, 2017, 16:53:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Oczywiście że nie... Zresztą spod spodu nie wychodzi rdza, tylko fabryczny lakier i konserwacja.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #916 dnia: Sierpień 15, 2017, 20:16:41 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czym oczyściłeś blachę przed malowaniem i jaki dałeś podkład?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #917 dnia: Sierpień 16, 2017, 02:34:06 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
podklad pod chlorokauczuk ? przeciez on jest prawie wszystoczepny, w karcie produktu jest wymienionych tyle powierzchni,ze nie sposob zapamietac,
zapamietalem jednak,ze mozna malowac na ocynk i wlasnie jako podklad na ocynk mam zamiar go wykorzystac
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, 02:35:53 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #918 dnia: Sierpień 16, 2017, 10:22:31 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzisiaj wymieniłem gumowy wieszak tłumika. U was tez tak szybko się urywają? u mnie ciężko mają rok wytrzymać, Jedynie tylni jest dobry ale jest też inny
Ja robię takie rzeczy z uszczelek okienno-drzwiowych, których resztki i tak muszę wyrzucać. W starym lublinie nie miałem zresztą innego wyjścia, bo wieszaków tłumika środkowego do jedynki nie mieli już w sklepie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #919 dnia: Sierpień 16, 2017, 15:07:32 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
I w koncu trafił na hamownie;) https://youtu.be/8WWlijmZhc4  165 KM  (6512 rpm) 206Nm (4919rpm) do poprawy jeszcze mapa zapłonu bo przy około 5000 rpm łapie stukowe, doładodanie 0.8 bara bo wyżej GT 17 nie wydmucha
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...