Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 238571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1060 dnia: Wrzesień 30, 2017, 22:11:51 pm »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Cytat: Bolim w Dzisiaj o 21:45:29

    pełny lukas,

ale dlaczego bebny ;(

Nie mam już cierpliwości do fiatowskich zacisków.
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1061 dnia: Wrzesień 30, 2017, 22:35:37 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2233
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Piękny Diesel  <spoko> do działu auta sympatyków klubu z nim  <ok>

w temacie, GLD umyty i poodkurzany, plastiki w środku ponacierane dressingiem, aż milej się jeździ :)

... Poza tym padła mi dziś pompa hamulcowa, płyn się leje  ;-| Nówka Delphi już zamówiona

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1062 dnia: Październik 01, 2017, 08:40:53 am »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Piękny Diesel  <spoko> do działu auta sympatyków klubu z nim  <ok>

Zbieram się na to od dłuższego czasu. Auto prawie 21 lat w rodzinie :)
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1063 dnia: Październik 01, 2017, 09:40:59 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Bolim, nie chcesz go sprzedać? Sypię dobrze monetą... Czy opony na Twoim GLD to 195/55r15?
Ja w poniedziałek oddaję Carovera do gazowania. Instalacja KME Nevo PRO, wtryski Barracuda.
gdzie stawiasz ? jest problem z PN ,bo nawet polecane zaklady jak Klinika robia to srednio, nie wiem czy to olewka, czy nie mieli sie na czym wdrozyc na ilosci jak w przypadku volvo czy bmw

pełny lukas,
ale dlaczego bebny ;(
Jedyny słuszny warsztat gazowania w Polsce: Toudi z Nasielska. Poczytaj opinie o tym jegomościu. Jak odbiorę furkę we wtorek to wrzucę foty.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1064 dnia: Październik 01, 2017, 09:53:14 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Wymieniłem żaróweczki podświetlenia konsoli środkowej i regulacji świateł które oczywiście nie działa.
Poszukuje obecnie gniazda zapalniczki bo nie wiem czemu nie mam  :-[

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1065 dnia: Październik 01, 2017, 09:57:47 am »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Bolim, nie chcesz go sprzedać? Sypię dobrze monetą... Czy opony na Twoim GLD to 195/55r15?

Auto nie na sprzedaż. Za duży sentyment mam do niego. Pamiętam jak miałem 12 lat i wybierałem z Ojcem kolor na placu ...

Tak, opony 195/55R15

Jedyny słuszny warsztat gazowania w Polsce: Toudi z Nasielska. Poczytaj opinie o tym jegomościu. Jak odbiorę furkę we wtorek to wrzucę foty.

Polecam również. Kiedyś gazowałem u niego BMW . Ceny rozsądne, a górna półka jakościowa.

W temacie.

Dziś umyłem żony Poloneza Kombi TD. Trzeba teraz kilka km zrobić, puki pogoda ładna.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2017, 10:07:13 am wysłana przez Bolim »
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1066 dnia: Październik 01, 2017, 12:20:44 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jedyny słuszny warsztat gazowania w Polsce: Toudi z Nasielska. Poczytaj opinie o tym jegomościu. Jak odbiorę furkę we wtorek to wrzucę foty.

Polecam również. Kiedyś gazowałem u niego BMW . Ceny rozsądne, a górna półka jakościowa.

W temacie.


Również polecam, sam będę prowadzić mu BMW za parę tygodni. Znajomemu robił to nie dość, że chodzi super to jeszcze pięknie schowane wszystko. :) Firma nazywa się DC Auto. Teraz otworzyli drugi warsztat gdzieś koło Tarczyna.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1067 dnia: Październik 01, 2017, 12:31:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak odbiorę furkę we wtorek to wrzucę foty.
no to czekam,bo wpisalem w google i pierwsza konkretna fota jaka widze to butla do jazdy na wstecznym <lol>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1068 dnia: Październik 01, 2017, 18:22:33 pm »

Offline Bolim#1838

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 571
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 2.5 20V Turbo
Również polecam, sam będę prowadzić mu BMW za parę tygodni. Znajomemu robił to nie dość, że chodzi super to jeszcze pięknie schowane wszystko. :) Firma nazywa się DC Auto. Teraz otworzyli drugi warsztat gdzieś koło Tarczyna.

Multec, na Twoim miejscu wolałbym jednak auto w okolice Nasielska odstawić. Warsztat w Tarczynie niby autoryzowany przez Toudiego, ale jednak wykonawca inny. Co Toudi to Toudi ;)
* FSO Polonez Atu+ 97' 2.5T 20V
* FSO Polonez 1.8T 20V 3** KM
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.9 GLD
* FSO Polonez Caro 96' L94 1.6 GLI

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1069 dnia: Październik 01, 2017, 19:36:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a ten Toudi juz nauczyl sie prawidlowo montowac butle ? bo zdjecie z roku 2012, wiec mial czas na doszkolenie sie ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1070 dnia: Październik 01, 2017, 21:01:06 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
a ten Toudi juz nauczyl sie prawidlowo montowac butle ? bo zdjecie z roku 2012, wiec mial czas na doszkolenie sie ;>
Każdy pier_oli o tej butli do jazdy na wstecznym a prawda jest taka, że ja nie widzę/odczuwam skutków ubocznych (w swoim założyłem do jazdy na wstecznym bo mi lepiej pasowało ułożenie przewodów gazowych). Może jest to zależne od zapotrzebowania silnika na gaz, ale przy 1.4 jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby przełączył na benzynę przy gwałtownym przyspieszaniu i małej ilości gazu w zbiorniku (no chyba, że skończy się całkowicie :d). A każdy kto jeździł 1.4 wie, że przy ostrym starcie spod świateł dupa siada dość mocno na seryjnych resorach.

W temacie, umyty i przetarty QD1. Ostatnio wleciał nowy podłokietnik Skorpion (podziękowania dla Czaroo :) ). Powoli kompletuje graty do swapa, może coś z tego będzie jeszcze w tym roku <lol>
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1071 dnia: Październik 01, 2017, 22:36:14 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Przez weekend przegoniłem Suzi bo to chyba ostatni taki ciepły weekend w tym roku.


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1072 dnia: Październik 01, 2017, 23:52:43 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Również polecam, sam będę prowadzić mu BMW za parę tygodni. Znajomemu robił to nie dość, że chodzi super to jeszcze pięknie schowane wszystko. :) Firma nazywa się DC Auto. Teraz otworzyli drugi warsztat gdzieś koło Tarczyna.

Multec, na Twoim miejscu wolałbym jednak auto w okolice Nasielska odstawić. Warsztat w Tarczynie niby autoryzowany przez Toudiego, ale jednak wykonawca inny. Co Toudi to Toudi ;)

To brat Toudiego jeśli dobrze kojarzę. On montował gazunek w 328Ci kumpla i jest wsio haraszo.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1073 dnia: Październik 02, 2017, 00:04:30 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Każdy pier_oli o tej butli do jazdy na wstecznym a prawda jest taka...
prawda obiektywna jest taka, ze fizyki nie oszukasz i jest roznica w jezdzie, tak jak jest roznica w rzemieslniczym baku bez przegród,
prawda subiektywna jest taka, ze zalozyles sobie zle bez powodu, tzn. pewnie nie wiedziales jak jest dobrze,bo nie przekonuje mnie argument lepszego ulozenia przewodow, gdyz w zyciu nie jedna butle zalozylem i nie jednego rodzaju byly to butle,
teraz wmawiasz sobie, ze nie ma roznicy, tylko jak masz zauwayc roznice, skoro nie miales tej butli zalozonej prawidlowo,
nie widzisz potrzeby poprawy sytuacji to trudno, twoje auto, twoj blad i twoja decyzja,

ale gdybys nie byl amatorem, tylko zawodowcem zajmujacym sie tym zarobkowo, to swiadczyloby o twojej indolencji zawodowej, bo ten temat jest znany od lat, powtarzany i zle montaze napietnowane (tak jak to zrobilem) zeby zwrocic czyjas uwage, oczywiscie tego najbardziej zainteresowanego,
bardzo dawno temu ten temat wyszedl poza szkolenia branzowe, sam tego nie wymyslilem ,ale wlasnie po przeczytaniu na forum pomyslalem  "no przeciez to jest logiczne" ,a szczerze mowiac raczej nie zwrocilbym uwagi sam z siebie ,bo przeciez fajnie jak wskazóweczkę dobrze widac ;]
i tym sposobem swoja pierwsza butle toroidalna zalozylem prawidlowo, a bylo to w 2008roku,
i taka ciekawostka, ze wiekszosc aut ma oczywiscie butle zamontowane nie prawidlowo, a 1.6GLE ,ktore kupilem lata temu (chyba okolice 2006) i w ktorym gaz juz siedzial parę lat mial butle zamontowana prawidlowo - a wiec nie wszyscy gazownicy olewali temat i nie jest on "wymyslem" ostatniej dekady
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1074 dnia: Październik 02, 2017, 00:12:27 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jest wsio haraszo.
bo jezdzi,
wtryski sa schowane ,co w M50/52/54 jest latwo zrobic,
moze nawet parownik jest schowany w podszybiu,
a sterownik obok ECU,
a jak nie to przeciez jezdzi i po co wnikac ;]

w BMW latwiej zamontowac instalacje niz w PN, a na pewno latwiej ukryc komponenty, co przeciez nie ma nic wsponego z dzialaniem instalacji,
a z roverkiem to wogole jest kiepa przez ten przerzucony wydech,
wiec ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1075 dnia: Październik 02, 2017, 00:29:56 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jeździ bardzo dobrze, ubytków mocy też zbyt wiele nie ma. Silnik trzyma idealnie serię, a na gazunku jest różnica rzędu kilku koni. A parownik jest poniżej przepływomierza. A, że sterownik obok ECU to wiadomo, miejsca tam dużo, więc głupotą byłoby umieścić go gdzie indziej.
A większość instalacji w M52/M54 wygląda tak, że na motorze leży 6km węży. Dlatego wolę dać Toudiemu, czy jego bratu, żeby to miało ręce i nogi. Renoma wśród użytkowników BMW nie wzięła się znikąd.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1076 dnia: Październik 02, 2017, 01:07:54 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Założyłem kiedyś w 1.4 termostat rzekomo do niego dedykowany. Motor przegrzewał się potwornie, więc prowizorycznie termostat został przycięty i jakoś to działało, z tym że przy prędkościach poniżej 160km/h był zawsze lekko niedogrzany, a powyżej 170 zaczynał się przegrzewać.

W tej chwili założyłem termostat na 82*C Polcar, i jest gorzej niż było  <lol2> Non stop 70 stopni, no niech to szlag...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1077 dnia: Październik 02, 2017, 01:41:09 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Waxstat 88stopni i tyle w temacie...
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1078 dnia: Październik 02, 2017, 10:32:05 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
prawda obiektywna jest taka, ze fizyki nie oszukasz i jest roznica w jezdzie, tak jak jest roznica w rzemieslniczym baku bez przegród,
prawda subiektywna jest taka, ze zalozyles sobie zle bez powodu, tzn. pewnie nie wiedziales jak jest dobrze,bo nie przekonuje mnie argument lepszego ulozenia przewodow, gdyz w zyciu nie jedna butle zalozylem i nie jednego rodzaju byly to butle,
teraz wmawiasz sobie, ze nie ma roznicy, tylko jak masz zauwayc roznice, skoro nie miales tej butli zalozonej prawidlowo,
nie widzisz potrzeby poprawy sytuacji to trudno, twoje auto, twoj blad i twoja decyzja,
Założyłem świadomie odwrotnie, bo w innej konfiguracji przewód zasilający (8mm) nie chciał się ułożyć. W normalnym aucie tego problemu by nie było, bo pod podłogą bagażnika jest... nic. A w polonezie masz zbiornik który wszystko utrudnia. Nawet jak montowałem tą instalację i zadawałem pytania to w dziale lpg jest moje zdjęcie gdzie butla do pierwszej przymiarki jest zamocowana prawidłowo, a potem w praniu się okazało, że tak nie da rady.

Objaw braku paliwa przy przyspieszaniu na PB jest mi doskonale znany, bo mam zbiornik rzemieślniczy. No ale na gazie, każde takie wystąpienie równałoby się ze spadkiem ciśnienia poniżej dopuszczalnej granicy i sterownik przełączałby na PB, a nic takiego u mnie nie występuje.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1079 dnia: Październik 02, 2017, 11:42:48 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Waxstat 88stopni i tyle w temacie...

A gdzie sprzedają tej marki?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E