Autor Wątek: 1.6 nie odpala na benzynie  (Przeczytany 6401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.6 nie odpala na benzynie
« dnia: Styczeń 05, 2009, 21:20:43 pm »

Artek824

  • Gość
sprawdz wtryskiwacz i centralke ,jak go przerzucisz juz na bene to sprobuj odpiac wsuwke od cewki na reduktorze obojetnie ktora i zobacz czy auto zgasnie(moze Ci lpuszczac gaz z benzyna widzialem juz takie kwiatki przy jednopunktach).jesli bedzie chodzil normalnie bez zmian to wina lezy po stronie centralki lub wtryskiwacza. sproboj przemyc przepustnice i silnik krokowy

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2009, 19:15:55 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
Czesc dzieki za zainteresowanie grzebalem dzis przy tym i mam nowe ustalenie doszedlem w czym tkwi problem ale nie wiem z czego on wynika , a mianowicie
Zdjalem puszke z filtrem powietrza posadzilem kumpla przy stacyjce i kazalem mu odpalic na gazie i przelaczyc na bene a ja swiecilem latarka na ujscie wtrysku i jak przelaczyl na bene to paliwo poszlo jak z prysznica czyli OK a jak zgasil silnik i prubowal odpalic ponownie na benie to w czasie krecenia nie pojawil sie nawet slad beny nawet zadna mgielka dopiero jak juz puscil kluczyk to paliwo strzyknelo doslownie przez ulamek sekundy, tek jakby komus z nosa skaplo :) probe powtazalem kilka krotnie i to samo . Acha silniczek krokowy wymienilem bez skutku , sprawdzilem wsie wtyczki , wsie bezpieczniki nawet odlaczylem alarm ale objaw jest jasny , tylko diegnozy brak :)
Wiec jakby wpadl Ci jakis pomysl to prosze napisz. Dzieki

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2009, 19:28:56 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
a elektrozawór od paliwa otwiera sie po przekręceniu kluczyka? powinno być słychać. chyba że centrala odcina zasilanie wtrysku przy przełaczeniu na gaz- to może to sprawdzić
czyli po prostu ominąc centralkę od gazu i podłaczyc na "krótko"-w niej może tkwić problem
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:24:50 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
ale ja nie mam na przewodzie palwowym zadnego zawora tylko przed reduktorem elektrozawor z filtrem i na reduktorze cewka i to wsio a przy przekreceniu kluczyka wsio klika i pstryka

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2009, 20:07:31 pm »

Artek824

  • Gość
Po pierwsze Panowie to zawor odcinajacy bene wystepuje tylko przy silnikach gaznikowych.przy ukladzie wtryskowym odcina sie wtryski przekaznikiem lub emulatorem w przypadku wielopunktu.ale do rzeczy: po mojemu to we wtryskiwaczu membrane szlag trafil i trza by go rozebrac i popatrzec co tam sie podzialo.jak piszesz ze po przelaczeniu z gazu na bene leje sie jak z prysznica to wiele na membrane wskazuje bo powinna leciec tylko rozpylona mgiełka a jak on leje ile chce to go poprostu zalewa paliwem i dlatego  nie chce odpalic.

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2009, 23:30:13 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
no ale widzisz- po przelaczeniu sie leje ale w trakcie rozruchu nic nie idzie paliwa tak jak pisalem dopiero jak puscisz kluczyk to wtrysk robi "psik" przez ulamek sekundy a w czasie krecenia nic widzialem bo wsio zdjalem i laterka na wtrysk swiecilem a kolo krecil.
 A oze to byc modul zaplonowy ??????????????????????????????????/

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:53:16 pm »

Artek824

  • Gość
jakby to byl modul zaplonowy to by chodzil tylko na dwa gary albo wcale by nie odpalalani na benie ani na gazie.przyszedl mi do glowy jeszcze pomysl zeby sprawdzic przekaznik odcinajacy wtryskiwacz.Tam jest taki zwykly jak do swiatel zwierno -rozwierny(pewnie bedzie uczepiony na plastikowej opasce na jakies wiazce albo rurce od gazu lub nawet rzucony luzem tak jak niektorzy gaziarze robia).patrzac z przodu na niego po lewej i po prawej stronie masz zasilanie przekaznika podpiete do elektrozaworu gazowego a te dwa kabelki  po srodku to przewody od wtryskiwacza.sproboj je odpiac i zewrzec .jesli odpali to znaczy ze przekaznik masz walniety i trzeba go wymienic(cena ok.10 zeta) a jesli nie to trzeba zajac sie wtryskiwaczem bo to ze on  slabo podaje podczas krecenia tak jak piszesz wskazuje ewidetnie na niego.

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2009, 20:28:29 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
OK dzieki jeszcze dzis sprawdze ale nie przypominam sobie zebym mial pod maska jakis taki przekaznik ale zejde i sprawdze

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2009, 21:23:52 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Podepnij po prostu 12V pod wtryskiwacz i sprawdź czy wtryskiwacz działa.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2009, 21:32:50 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
wtrysk dziala bo po przelaczeniu z gazu normalnie chodzi i na wolnych obrotach tez tylko w czasie rozruchu nie podaje paliwa ani kropli dopiero jak sie pusci kluczyk to na chwilke prysnie a pod maska nie znalazlem zadnego przekaznika ktury odcina wtrysk ani nigdzie indziej

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2009, 21:40:44 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
BOSCH czy Abimex?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2009, 22:58:14 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
abimex

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:58:20 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale tam chyba masz na stałe 12V na wtryskiwaczu, a komp załącza masę. Sprawdź, czy po przekręceniu kluczyka masz te 12V. Jak ktoś ma schemat pod ręką niech sprawdzi, albo ja sprawdzę jutro :P
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2009, 15:17:13 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
dobra a wystarczy tylkotaka prubowka ktora lapie sie mase i przekuwa izolacje plusa ???/
do wtrysku ida 2 przewody niebieski i chyba bialy to plusem bedzie ten niebiesi ?????????
a jesli w czasie krecenia nie ma napiecia na wtrysku to komp walniety a moze cos ze stgacyjka ???????????????????????????????????

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:17:02 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Niebieski wychodzi ze schematu, że idzie do bezpiecznika od wtrysku. Sprawdź czy masz na nim napięcie, po przekręceniu kluczyka. ( na bezpieczniku )

Biały powinien iść do kompa.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:25:00 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
dobra sprawdze i dam znac

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2009, 17:30:25 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Tylko ze schematu wynika, że to idzie do jakiegoś jednego z 4 oddzielnych bezpieczników. Nie czasami do tych za schowkiem, gdzie jest też przekaźnik od pompy ?

Tu musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto jeszcze ma Abimexa ;)

[ Dodano: 10 Sty 2009 19:13 ]
A i jeszcze jedno. Zasilania najprawdopdobniej i tak nie będzie, jak nie będzie zwarty jakiś przekaźnik ( od pompy czy od wtrysku to Ci już nie powiem ) .
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:08:54 pm »

Mis Uszatek

  • Gość
tak tam sa 4 bezpieczniki za przekaznikami to jytro dojde ktory jest od wtrysku, a jeszcze mozesz mi powiedziec gdzie szukac przekaznika od wtrysku ??????
bo jego chetnia bym tez sprawdzil

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2009, 22:17:39 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Mis Uszatek, nie wiem czy jest. Tam ( gdzieś przy tym bezpieczniku) też powinien być przekaźnik od pompy i prawdopodobnie on zasila jedno i drugie ! Mam tylko schemat w pdfie i brakuje numeru kilku przewodów i nie mogę sprawdzić.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

1.6 nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2009, 23:11:46 pm »

Artek824

  • Gość
tam sa dwa od pompy i od wtrysku.a probowales odpiac mu kleme na chwile??moze jakiegos bleda zlapal bo juz nie wiem.