Autor Wątek: ABS polonez  (Przeczytany 24192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ABS polonez
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 02, 2006, 23:25:54 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
zrobie Ot i spytam co oznacza image w Twoim opisie...??
  • Jef
  • Czaku

ABS polonez
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 02, 2006, 23:35:56 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
w moim ?

ABS polonez
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 02, 2006, 23:36:36 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
noooo
  • Jef
  • Czaku

ABS polonez
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 02, 2006, 23:50:21 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
intrygujace ??  :)  domysl sie mowi samo za siebie ;)

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 23, 2011, 21:32:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Temat wrócił, wszystko było napisane więc na zakończenie dodam dobitnie:

TEN KTO CHCE KONSTRUOWAĆ ABS DO SAMOCHODU W KTÓRYM GO NIGDY NIE BYŁO ALBO JEST ARTYSTĄ-RZEŹBIARZEM KTÓRY ZAMIERZA POSTAWIĆ AUTO W SALONIE ALBO SKOŃCZONYM DEBILEM
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 20, 2021, 21:01:34 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Nowy projekt, mam zamiar zamontować ABS do mojego Poloneza

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 20, 2021, 21:30:47 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Z jakiego auta audotujesz cały system? Miałem zamiar swapowac z Golfa III 1.9TDI, ale ostatecznie zrognowalem bo sam abs już jest i tak przestarzałą opcją i lepiej polecieć grubo czyli abs, asr i esp. :-)

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 20, 2021, 23:01:54 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Z jakiego auta audotujesz cały system? Miałem zamiar swapowac z Golfa III 1.9TDI, ale ostatecznie zrognowalem bo sam abs już jest i tak przestarzałą opcją i lepiej polecieć grubo czyli abs, asr i esp. :-)
Golf 4/Octavia. ABS, ASR, EDS

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 30, 2021, 11:07:58 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
cdn.

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 30, 2021, 16:48:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
O ile ABS jeszcze rozumiem że może zachować się prawidłowo, to z EDSem będzie ciekawie, bo tam to działało na przedniej osi na tarczach, a nie na tylnej na bębnach.

Poza tym ABS od ładnych paru lat jest sprzężony z systemem EBD. Jeżeli ten drugi nie jest na tyle sprytny żeby się adaptować do aut o różnej geometrii, to może się okazać że każde hamowanie na zakręcie będzie wyglądało tak:
https://youtu.be/Otg-hHN3cDE?t=37
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 30, 2021, 20:41:50 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Znamy juz te teorie spraktykowane przez down'ów znajdujacych prawo jazdy w Lay'a'ach czy innych czipsach
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 30, 2021, 20:49:23 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A diagnosta na przeglądzie na to niemożliwe i całą robotę "ch*" strzelił  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 30, 2021, 21:30:49 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
A diagnosta na przeglądzie na to niemożliwe i całą robotę "ch*" strzelił  <lol2>

może nie zauważy ;-)

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 30, 2021, 23:16:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
JEST ... SKOŃCZONYM DEBILEM
minela dekada, wiec naturalnie poziom debilstwa sie spotęgował ^3
no coz, takie beda Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie


lepiej polecieć grubo czyli abs, asr i esp
Golf 4/Octavia. ABS, ASR, EDS
hej dziewczynki, i tak nie uda wam sie zamontowac tych systemow do Poloneza, wiec od razu mozecie zaczac rozkminiac alternatywe,

np. ja zamiast takich systemow dla pizdeczek uzywam jednego kozackiego mega adaptacyjnego w kazdym aucie to ktorego wsiade - nazywa sie KGB,
ten jest akurat poza waszym zasiegiem, ale mozecie wypracowac sobie swoje bardzo uproszczone wersje, by nie bac sie wyjezdzac na drogi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 30, 2021, 23:30:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
JEST ... SKOŃCZONYM DEBILEM
minela dekada, wiec naturalnie poziom debilstwa sie spotęgował ^3
no coz, takie beda Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie


Owszem, minęła dekada, dekadę temu był konsensus że to kiepski pomysł i tak chciałem zniechęcić ludzi do eksperymentów. Dzisiaj takiego słowa bym nie użył, bo wbrew pozorom bardziej ważę obelgi, a poza tym ocena mojej własnej wiedzy spadła mi prawie do zera.

Wiem tyle że, że nie mam pojęcia jak są programowane te systemy i jeżeli tam są założone z góry jakieś wartości stałe dobierane różnie do różnych samochodów, to może być krucho. Ale ja nie wiem czy tak jest czy nie jest. Jeżeli autorzy wiedzą co robią, to tylko się cieszyć że na forum pojawili się ludzie z nową wiedzą.
A poza tym to chciałbym wiedzieć co się odjaniepawliło w tej Skodzie, bo nie wyglądało to na działanie kierowcy.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2021, 23:33:18 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 31, 2021, 17:58:54 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Ej ale z ta koronką absu fajny pomysł i nie głupi. bo można wtedy zamontować kontrolę trakcji która zczytuje sygnał z czujników ABS (reszty działającego absu nie trzeba, same czujniki), oczywiście nie do ohv raczej 😛 sam zamierzam tak zrobić (bez reszty ABSu)
http://www.racetcs.com/
to ja, byly Marcin#839

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 31, 2021, 20:04:08 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
JEST ... SKOŃCZONYM DEBILEM
minela dekada, wiec naturalnie poziom debilstwa sie spotęgował ^3
no coz, takie beda Rzeczypospolite, jakie ich mlodziezy chowanie


lepiej polecieć grubo czyli abs, asr i esp
Golf 4/Octavia. ABS, ASR, EDS
hej dziewczynki, i tak nie uda wam sie zamontowac tych systemow do Poloneza, wiec od razu mozecie zaczac rozkminiac alternatywe,

np. ja zamiast takich systemow dla pizdeczek uzywam jednego kozackiego mega adaptacyjnego w kazdym aucie to ktorego wsiade - nazywa sie KGB,
ten jest akurat poza waszym zasiegiem, ale mozecie wypracowac sobie swoje bardzo uproszczone wersje, by nie bac sie wyjezdzac na drogi


na mała dziewczynkę to ty mi wyglądasz!

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 31, 2021, 20:15:57 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Maniek1, rób i nie słuchaj ich ;) osobiście nie widzę dlaczego dokładane ABS mialo stanowić zagrożenie jeżeli się dobrze to zrobi, a jak by nie patrzeć to jest prosty układ (w starszych samochodach). Z pompy hamulcowej do pompy ABS, z pompy ABS do zacisków, podpiąć czujniki, w sumie żadna filozofia i co tu może się spierdzielic 😛
Sam zastanawiałem się czy od Hondy Civic nie wsadzić bo tam w oddzielna wiązka i komp jest do tego (która posiadam bo chcialem wrzucić do swojej Civic coupe) więc prosta sprawa, ale w sumie stwierdziłem że mi nie potrzebne to 😆
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2021, 20:20:24 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 31, 2021, 23:47:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na mała dziewczynkę to ty mi wyglądasz!
przeciez wszyscy widza, kto tu FOCHy strzela <hahaha>

Maniek1, rób i nie słuchaj ich
przeca nie slucha, no i ... nie zrobi,
bo dorobienie kola fonicznego do piasty nie wystarczy, zeby uruchomic system antyposlizgowy

osobiście nie widzę dlaczego dokładane ABS mialo stanowić zagrożenie jeżeli się dobrze to zrobi
jak chcesz zrobic to dobrze wkladajac sterownik z samochodu o innych wymiarach miedzy kolami i w dodatku FWD ?
jak chcesz przeprogramowac ten sterownik ?
a przypomnijmy ze nagle nie chodzi o zwykle kopanie pedalu dla ABS tylko o kontrole stabilizacji toru jazdy - chyba qrwa na wstecznym bedzie jezdzil
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ABS polonez
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 01, 2021, 01:16:46 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Nie wiem jak tam z tymi wymienionymi wyżej, ale abs z m3 jest bardzo poszukiwanym artefaktem do użytku w sportach motorowych. Tylko nie jest tak upośledzony jak większość cywilnych rozwiązań.