Autor Wątek: Pomożemy ?  (Przeczytany 1978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomożemy ?
« dnia: Wrzesień 19, 2011, 14:13:13 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Drodzy forumowicze - nie raz już i nie dwa okazywało się że w kupie siła.
Dotarł do mnie list od pewnego młodego człowieka i wpadłem na pomysł że można by na forum zrobić ściepę na jakieś ubranka środki czystości, zabawki dla dzieciaków,żywność itd itp. Jeżeli ktoś ma jakieś niepotrzebne ubranka, zabawki, jakieś kasze, makarony, konserwy coś co szybko się nie zepsuje , ubrania cokolwiek to można by zrobić jedną wielka paczkę i wysłać.

Przeczytajcie proszę list:

Witam serdecznie

Na samym poczatku chcialbym bardzo prosic aby przed jego skasowaniem chociaz go Pan/Pani przeczytal mimo iz mnie Panstwo nie znacie.
Wszystko w tym liscie jest szczera prawda i pisze ten list z wielkim wstydem lecz nie pozostalo mi juz nic innego.

Nazywam sie Jakub, mam 26 lat i jestem ojcem dwojki dzieci.
Od kilku lat sam utrzymuje wynajmowane mieszkanie, zone i dzieci. Jestem budowlancem lecz bez stalego etatu- zajmuje sie pracami sezonowymi badz praca ktora znajde
zapewnia mi etat na krotki okres czasu. Mieszkamy w malym miescie i dosc ciezko jest tutaj znalezc jakakolwiek prace. Owszem jest troche ogloszen lecz czesto
zwiazanych z fachem badz umiejetnosciami ktorych nie posiadam. Duzym problemem jest dla mnie rowiez fakt iz nie posiadam prawa jazdy co zapewne znacznie ulatwilo
by znalezienie pracy.

W sumie nigdy nie bylo nam latwo gdyz wszystko co zarobilem inwestowalem w utrzymanie mieszkania i rodziny nie dbajac zabardzo o siebie a i tak ledwo starczalo.
Czesto zdazaja sie okresy gdy pozostaje bez pracy kilka tygodni badz miesiecy co w tym przypadku ma powazne skutki. Jestem jedynym zywicielem rodziny (nie mamy
zadnej rodziny ktora bylaby w stanie nam choc troche pomoc) i kazdy dzien bez pracy oznacza klopoty w powiazaniu konca z koncem.
Na dodatek gdy przyjdzie zima to juz wogole totalna klapa... Tzw. martwy okres ktory nie raz omal nie skonczyl sie dla nas tragicznie.
Nasze problemy juz takie powazne zaczely sie zeszlej zimy gdy 4 miesiace nie moglem znalezc zadnego zajecia- nawet ulotek... Wpadlismy w dlugi i powazne tarapaty z
ktorych staralismy sie wyjsc lecz sie nie udawalo. Gdy juz troche stawalismy na nogi znow przez jakis czas bylem bez pracy i dlugi sie odnawialy i tak jest do dnia
dzisiejszego.

Niestety teraz doszedl nam duzo powazniejszy problem gdyz na dniach konczy sie nam umowa najmu mieszkania. Niestety na umowie ktora podpisalismy jest zaznaczone
iz "po uplywie okresu najmu nie obowiazuje zaden okres wypowiedzenia". Jest to o tyle przykre ze zalegamy wlascicielce ze wszystkimi oplatami za lipiec i sierpien a jest
juz wrzesien. Wlascicielka dala nam jasno do zroumienia ze jezeli nie zaplacimy zaleglosci to nie przedluzy nam umowy i kaze nam sie wyniesc. Caly czas dzwoni , straszy
nas sadem jej ziec i jestesmy w calkowitej kropce. Ja pozostaje bez zadnego zrodla dochodu od dwoch tygodni choc staram sie jak moge, sprawdzam ogloszenia,
wystawiam swoje  a takze chodze po budowach pytajac czy nie potrzebuja kogos do pracy- nawet do sprzatania.
Proboje wszystkiego, nawet zbierac stare i uszkodzone sprzety rtv liczac ze uda mi sie je naprawic i choc cos zarobic... Probowalismy wziasc jakikolwiek kredyt jednak
oboje jestesmy bezrobotni co niestety uniemozliwia jaka kolwiek pozyczke.
Obawiam sie ze nie uda nam sie z tego wyjsc i zostaniemy bez dachu nad glowa a nie mamy dokad pojsc. Na przeprowadzke i wynajem nie mamy pieniedzy a do kogo
pojsc "ulokowac" sie na jakis czas nie mamy.

Pisze do Panstwa szukajac jakiej kolwiek pomocy. Moge szczerze powiedziec ze bylbym wdzieczny za zywnosc, srodki czystosci, odziez badz zabawki dla dzieci. Prosze
mnie zle nie zrozumiec gdyz nie jestem oszustem i nie proboje nic wyludzic i jezeli ktos z Panstwa bylby w stanie i chcial mojej rodzinie jakos pomoc- jestem gotow
przyjechac na miejsce  i odpracowac wszystko chocby najciezsza praca by tylko ratowac dach nad glowa mojej rodziny.
Jestem doroslym czlowiekiem i wstyd mi ze musze sie posunac do tego listu i zebrania o pomoc lecz nic innego juz mi nie pozostalo...

Oczywiscie szelkie dane personalne i inne informacje na nasz temat moge podac osobom zainteresowanym. Nie podaje ich teraz w obawie przed szykanami...

Przepraszam jezeli urazilem lub zdenerwowalem tym listem gdyz nie bylo to moim zamiarem.
Chce jedynie prosic Panstwa o Pomoc

Z powazaniem

Jakub S.

Tel. 530-985-004
E-mail: jakubstu@o2.pl





Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2011, 14:39:31 pm »

Offline Pedrogsi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN CARO - 1,6 16V 96' PN ATU+ 2,0 8V 97'
już nie moge do tego "tego kraju" naprawde - niedługo nie bedzię możliwością tu życ normalnie, a już nie mówiąc założyc rodzine i wmiare żyć z jaka kolwiek godnością. Jeden drugiego by tylko "okutasił" ile sie da. A siedzi "legalna mafia" na górze i tylko wyciska z biednej społeczności ile sie da i wymyslaja co kwile durniejsze ustawy zeby tylko napchać sobie do kieszeni ile się da - żenujące :(
Jako POLACY powinismy zrobić bunt i starać sie jeszcze bronić tych resztek polskości jaką nam pozostawili bo już w niedługim czasie nie pozostanie nam nic - zupelnie nic, prócz głodu i bycia wykorzystywanymi

Co do tematu - co dam wynaleść popytam sie znajomych pozbieram poszukam i odezwe się
The Worst Foe Lies Within The Self....

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:32:28 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Ja mogę użyczyć 40 metrowe mieszkanie w kamiennicy za koszt opłat,ale mówimy teraz o Częstochowie w której też z robotą jest krucho bo sam już się motam od maja.
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:54:44 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Najgorsze jest to że często człowiek nie wie już czy ta pomoc pójdzie faktycznie do potrzebującego czy trafi do śmietnika lub na przelew - na jakiegoś gleborzuta  <smutny>
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2011, 22:04:03 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Oj tam oj tam,w tym wieku już najwyższy czas na potomstwo,zamiast krytykować trzeba konkretnie pomóc,najlepiej np.w znalezieniu pracy bo taka doraźna pomoc jest bezsensu.
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2011, 00:59:27 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Oto co dostałem w odpowiedzi na zapytanie "jak sytuacja i czego konkretnie potrzebujecie" (dane dokładne teleadresowe mam ale nie udostępnie na forum)
Dobry wieczor

Dzieci to dwaj chlopcy w wieku 2,5roku (105cm wzrostu, buciki rozmiar 28/29) oraz 5 misiecy ( 74cm wzrostu).
W chwili obecnej najbardziej brakuje nam pampersow, jakis konserw do chleba... Kasze i makarony dostarcza nam opieka spoleczna ale do chleba badz do tych makaronow nie ma juz nic...
Przydalyby sie rowniez kaszki "Mleczny Start" dostepne w biedronce po 0,69gr gdyz nasz atarszy syn wciaz musi cos zjesc w nocy by dospac do rana.
Jezeli chodzi o zabawki to wiadomo jak to lobuzy w jego wieku... kiedys mial sporo ale niemal wszystkie zdazyl juz zniszczyc a na nowe nas nie stac :(

Bedziemy naprawde wdzieczni za chocby najskromniejsza pomoc...

Nasz adres:

"Jan Kowalski"
"ul. jakaśtam ileśtam/ileśtam"
37-450 Stalowa Wola

Pozdrawiam i zycze spokojnej nocy

J.S


I jak tu nie pomóc ?

Cytuj (zaznaczone)
Oj tam oj tam,w tym wieku już najwyższy czas na potomstwo,zamiast krytykować trzeba konkretnie pomóc,najlepiej np.w znalezieniu pracy bo taka doraźna pomoc jest bezsensu.
Dokladnie , lepiej dać wędke a nie rybę.
Pracę już mu załatwiłem - czekam na odpowiedź w sprawie wyjazdu.
Załatwiłem zakwaterowanie i pracę, zobaczymy czy uda mu sie wyjechać. Jak widać paczka by się przydała.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2011, 21:53:21 pm »

Offline seba601s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 1.9 GLD
No aż serce ściska bo tez mam małe dziecko i nie wyobrażam sobie jak by nie miało co zjeść ,przebrać sie no i w zimie tez problem z ogrzewaniem...
jak tu pomóc?? Ogólnie czy indywidualnie??
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki...

Odp: Pomożemy ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2011, 22:54:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Z tego co wiem forumowicze już wysłali paczki na adres który podawałem im na PW. Chcą pozostać anonimowi.
Nie tylko na tym forum trwa akcja :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...