Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 599755 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3480 dnia: Luty 24, 2023, 13:53:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przy okazji obrażał wszystkich unosząc się z wyższością i udając oświecanego, wciskając bzdurne teorie i słuchając wystrzelonych w kosmos wariatów na YT.
No bo chyba trochę za mocno mu to weszło. W takich sytuacjach, należy nieco zluzować i traktować takie rzeczy w kategoriach teorii/gdybania, lub chociaż udawać, ze się ma to w dupie, a tylko się tak napomina, zamiast dawać do zrozumienia, że głęboko się w to wierzy. W internecie zawsze jest jakaś mała część prawdy, większa, gówno prawdy i największą, dezinformacji. Właśnie po to, by ludzie tak naprawdę gówno z tego wiedzieli i by każdy wyłapał z tego to, co jemu się akurat wydaje, że jest prawdą. I jak widać, działa. Do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem, ale mieć też gdzieś z tyłu głowy to, że wszystko jest możliwe, choć niekoniecznie w takiej formie, jaką nam się wciska. Zapominamy o tym, że internet jest potężnym narzędziem do dezinformacji i mieszania ludziom w głowach. Dlatego polecam umiar.
a jak ktoś twierdzi, że będziemy za rok jeść robaki
Nikt tak nie twierdzi. To raczej jest symbol tego, jak się niektórym w głowach pierdoli, niezależnie czy politykom, czy "mainstreamowi" czy zwykłym ludziom, bo podobnych pomysłów, kłębi im się w głowach multum. Póki nie znajdą odpowiednio dużej ilości naśladowców/zwolenników, to można się śmiać. Problem będzie, kiedy rzeczywiście coś takiego ktoś gdzieś przepchnie, bo już niejeden absurd przeszedł. Napomknąłem o tym, bo to ostatnio temat "na czasie", a co kiedyś z tego wyniknie, to zobaczymy.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3481 dnia: Luty 24, 2023, 14:23:24 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Po inwazji Rosji na Ukrainę do Polski przybyła ogromna fala uchodźców poszukujących bezpiecznego miejsca i kąta do mieszkania. Zmieniło to sytuację na rynku nieruchomości, zwłaszcza w dużych miastach. Spotęgował się problem jaki powstał po nagłym skoku stóp procentowych, który odciął ludzi od możliwości zakupu własnego M na kredyt. W efekcie tych dwóch zjawisk gwałtownie wzrósł popyt na rynku najmu, a czynsze wystrzeliły w górę nawet o 25-47 proc. ,. I podobnie jest z cenami w górach, czy nad morzem, czy innymi cenami czy to usług, czy produktów. I to stąd jest cała ta inflacja, z chciwości i pazerności większości kapitalistów. Wystarczy informacja, że u hamerykanów są jakieś słabsze nastroje, a już w polszy na giełdach panika. Wystarczy informacja , że Musk czy Jacobs wstali lewą nogą, a już na innym końcu ziemi rośnie cena smalcu.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3482 dnia: Luty 25, 2023, 01:55:52 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Podstawowy problem z brakiem mieszkań na wynajem w Polsce jest taki, że jeżeli ktoś Ci się wprowadzi i przestanie płacić, to praktycznie nie masz legalnej możliwości go usunąć, a dalej musisz płacić rachunki i podatek dochodowy (!) od czynszu którego nie dostajesz.

Sam mam 70m2 na piętrze którego nie używam i chętnie bym wynajął żeby mieć jakiś pasywny dochód. Tylko że nie zaryzykuję że ktoś się wprowadzi, a ja będę musiał pasożyta utrzymywać przez kilka lat. Taką sytuację miała koleżanka mojej matki. Wynajęła mieszkanie, po trzech miesiącach lokator przestał płacić i musiała 2 lata opłacać jego rachunki i płacić podatek dochodowy od czynszu którego nie dostawała. Miał być dodatek do emerytury, a wyszły straty i chodzenie po sądach.

Jeszcze gorzej jest, jeżeli wynajmiesz mieszkanie matce z dzieckiem. Nie możesz legalnie usunąć jej z mieszkania aż dziecko nie ukończy 18 lat. Jeżeli wprowadzi Ci się cwana patologia która będzie w odpowiednich interwałach robić kolejne dzieci, to będziesz mieć ich na utrzymaniu aż do ich emerytury. Ludzie świadomi tego stanu rzeczy, a posiadający np. zbędne pokoje, raczej nigdy nikomu ich nie wynajmą, bo możliwe straty o rzędy wielkości przekraczają ewentualne zyski.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2023, 01:59:52 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3483 dnia: Luty 25, 2023, 08:53:31 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Podstawowy problem z brakiem mieszkań na wynajem w Polsce jest taki, że jeżeli ktoś Ci się wprowadzi i przestanie płacić, to praktycznie nie masz legalnej możliwości go usunąć

No niestety.
Problemem jest ta zakichana ustawa o ochronie praw lokatorów. Właściciele są na przegranej pozycji.
Nawet najem okazjonalny nie rozwiązuje sprawy, bo zadeklarowany adres do wyprowadzki może przestać być aktualny i klops.

Politycy nie chcą tego ruszać od lat; państwo przerzuca na właścicieli koszta utrzymania obcych osób. Pozostają jedynie rozwiązania niekoniecznie zgodne z prawem.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3484 dnia: Marzec 04, 2023, 20:05:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Z cyklu, wojna polsko-polska:

A po drugiej stronie barykady:

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3485 dnia: Marzec 04, 2023, 21:37:39 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2096
z Tuskiem to może być prawda bo ja wstaje ok 9 ...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3486 dnia: Marzec 05, 2023, 03:48:10 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Bez przesady, że jeszcze o tym myśli... Jemu to przychodzi samoczynnie...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3487 dnia: Marzec 05, 2023, 11:45:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja tu widze jedna strone barykady, ta glupsza,
chodzi o to, ze oba obrazki wyplynely z pisuaru - tlumacze od razu dla tych co moga miec watpliwosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3488 dnia: Marzec 05, 2023, 12:37:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
chodzi o to, ze oba obrazki wyplynely z pisuaru - tlumacze od razu dla tych co moga miec watpliwosci
Ja wiem, o co chodzi, kapitanie oczywisty. Ten drugi obrazek, jest najwyraźniej dziełem zwolenników partii rządzącej, mający docenić jej zasługi, ale doskonale pasuje do tego, co oni teraz robią, w sensie przeciwnym. Nie zagłębiałem się w to i nie wiem, czy ktoś tego właśnie nie wykorzystał w ten sposób, bo aż się samo prosi.
To skoro tak, to może wolisz to?

Ja tam nie jestem za żadną ze stron, bo oni wszyscy chcą tylko mojego "dobra" a za wiele go nie mam.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3489 dnia: Marzec 06, 2023, 02:09:24 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3490 dnia: Marzec 06, 2023, 08:52:24 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zajebiste. Aż się ciepło na duszy robi od tej ekologii.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3491 dnia: Marzec 06, 2023, 09:28:45 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tesle są bardzo eko, bo same z siebie ulegają gwałtownej biodegradacji. 😀

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3492 dnia: Marzec 10, 2023, 00:15:29 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
p kurcze, az tuzin spalonych z miliona wyprodukowanych 8)
dobrze, ze jeszcze jakies zostaly https://www.youtube.com/shorts/ZaeVdq_Gl6U

Ja tam nie jestem za żadną ze stron, bo oni wszyscy chcą tylko mojego "dobra" a za wiele go nie mam.
to powinienes byc szczesliwy, bo masz malo do stracenia ;>

a tymczasem na podlaskich kresach
https://www.youtube.com/shorts/hcnXxlFz1NM

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3493 dnia: Marzec 10, 2023, 10:28:47 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
a tymczasem na podlaskich kresach
https://www.youtube.com/shorts/hcnXxlFz1NM
Panie Areczku własny pogrzeb to nie powód, żeby nie przyjść do pracy.

Swoją drogą to pokazuje, że jeśli chodzi o szacunek dla pracownika to wciąż jesteśmy gdzieś na etapie między chłopem pańszczyźnianym, a XIX kapitalizmem...

U mnie w mieście było podobnie. Dostawca pizzy tak zapie****ł, że wyrzuciło go z zakrętu i wbił się pod zaparkowaną naczepę. Cudem przeżył, wielka tragedia itd., a potem wielkie zrzutki na rehabilitację bo się okazało, że chłopaczek dorabiał sobie na czarno i ZUS się wypiął. Ciekawe czy złodziej prywaciarz rządał jeszcze zwrotu wartości zniszczonego samochodu.

Nawiasem, wymuszony śmiech tego "komentatora" pieści uszy jak wiertło dentystyczne...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3494 dnia: Marzec 10, 2023, 15:25:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
https://www.youtube.com/shorts/hcnXxlFz1NM
O madko...  <hahaha> <rotfl2> <lol>
Jeden z najlepszych kawałków, jakie widziałem w ostatnim czasie! ]:->  <okok>

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3495 dnia: Marzec 10, 2023, 16:11:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tu jest dopiero zabawnie  ;>
https://youtu.be/HjTbF-bQHrI
Albo to
https://youtu.be/vLoE_6SA9JE
A z tego, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.
https://youtu.be/Hmmfil4gARs
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2023, 16:14:04 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3496 dnia: Marzec 16, 2023, 01:59:29 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3497 dnia: Marzec 19, 2023, 11:28:04 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 657
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
https://youtube.com/shorts/v52IMK14pPg?feature=share Rozwaliło mnie zwierzątko od prezydenta

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3498 dnia: Marzec 19, 2023, 15:22:05 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Przepiękna i na czasie piosenka  : https://www.youtube.com/watch?v=sruxc1mcqrc

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3499 dnia: Marzec 21, 2023, 00:58:17 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak myslicie, przypadkowy ruch dzwignia przy wrzucaniu kierunku, czy po prostu debil klasyczny? https://www.youtube.com/shorts/2LBs-SiPmKk
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.