GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Mechanika

Czy to wina pompy olejowej?

(1/3) > >>

LUkasz55:
Ostatnio zauwazylem ze gdy silnik mi sie nagrzeje do okolo 85-90st to przy obrotach ponizej ok 900obr/min zapala sie kontrolka cisnienia oleju. Zastawiam sie czy to wina pompy olejowej czy cos z silnikem nie tak sie dzieje

kowal:
A poziom oleju masz w normie?

SerU#408:
Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi poloneza a zobaczysz, że taki objaw jest normalny i zapalanie się kontrolki smarowania na poziomie obrotów biegu jałowego jest w niektórych przypadkach normalnym objawem. Gorzej jak kontrolka się zapala podczas dodawania gazu albo ni z gruchy ni z pietruchy zapala się podczas jazdy.

LUkasz55:
Olej jest w normie i nie bierze oleju,  kontrolka sie zapala tylko jak chwilke pochodzi o obrotach ponizej 800 (gdy jeswt nagrzany  bo jak zimny to nawet przy 600 sie nie zapala) tylko wkurza mnie to bo wtedy zawory slysze i nie wiedzialem czy wyjac pompe czy nie Na razie podkrecilem mu obrotu na biegu luzem na 1000 i jest OK Mam 1,6GLE

SerU#408:
Poniżej 800 obr to pewnie w każdym poldku/kancie ?wieci się kontrolka. Z reszt? w większo?ci samochodów poniżej pewnej granicy obrotów kontrolka się zapali. Pompa jest napędzana z wałka rozrz?du i jeżeli on się kręci wolniej to pompa też ma mniejsz? wydajno?ć i st?d to mruganie. Poza tym obroty biegu jałowego poniżej 800 nie s? zdrowe dla silnika.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej