Autor Wątek: Akumulator  (Przeczytany 4413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akumulator
« dnia: Październik 06, 2009, 09:53:21 am »

Jacek262

  • Gość
Witam
Mam prpblem z akumulatorem Centra Future. Rozładowuje się po 3 dniach stania samochodu. Jest to akumulator bezobsługowy. Na kontrolce na akumulatorze pokazuje ze jest mało elektrolitu. Moze ktos wie jak wlac elektolit do bezobsługowego akumulatora????
Przeciez wszystko jest przyklejone nie da sie dostac do srodka - próbowałenm.
Sprawdzałem pobór bez podłaczenia do samochodu akumulatora pokazuje 13,75 a po podłaczeniu pokazuje 13,4, czyli róznica jest 0,35V czy to jest prawidłowy pobór
Prosze o rady! Dzieki

Akumulator
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2009, 09:55:47 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To nie pobór, tylko napięcie na AKU.
zobacz czy masz w aucie ładowanie.
Podłącz miernik, odpal auto , powinno być 14V lub więcej (jednak nie więcej niż 14.4)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Akumulator
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2009, 13:13:42 pm »

Jacek262

  • Gość
ładowanie w porzadku u mnie wskazuje 14,5 na wolnych obrotach

Akumulator
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2009, 13:17:28 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
bo to jest shit shit i jeszcze raz szit nigdy centry już nie kupie  zobacz  mój podpis
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Akumulator
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 13:45:49 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Ja mam futurę już trzy lata i jest OK. Niestety u mnie kończy się altek  :?
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Akumulator
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2009, 14:42:38 pm »

Jacek262

  • Gość
Jak sie sprawdza pobór prądu z akumulatora

Akumulator
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2009, 16:05:44 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Jacek262, akumulator bezobsługowy jest bezobsługowy tylko przez pół roku :P Prawdopodobnie pod naklejką będziesz miał zasłonkę na korki / ew. same korki.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Akumulator
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2009, 17:01:21 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
a pobór prądu sprawdza się łącząc Amperomierz  szeregowo  w obwód  między źródłem   a odbiornikiem
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Akumulator
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2009, 18:04:09 pm »

pablo686

  • Gość
Cytat: "Mariusz#1926"
a pobór prądu sprawdza się łącząc Amperomierz  szeregowo  w obwód  między źródłem   a odbiornikiem


Czyli jak ktoś by się nie orientował jeszcze zdejmuje się plusową klemę z akumulatora, łączy się amperomierz:klema z biegunem akumulatora

[ Dodano: 06 Paź 2009 18:07 ]
Cytat: "Mariusz#1926"
bo to jest shit shit i jeszcze raz szit nigdy centry już nie kupie  zobacz  mój podpis


Kolego opisz dokładnie dlaczego u Ciebie nie sprawdziła się Centra, może jest wadliwa, to dlaczego chcesz ją wcisnąć innym??A tak z innej beczki gwarancja na akusie jest dziwna niby jest ale jeśli coś się dzieje (chociaż to jest rzadkie) to co oddajemy akumulator do gwaranta i tu jest problem ze skołowaniem zapasowego na około 14 dni!!

Akumulator
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2009, 20:45:14 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "matucha#1931"
Jacek262, akumulator bezobsługowy jest bezobsługowy tylko przez pół roku :P Prawdopodobnie pod naklejką będziesz miał zasłonkę na korki / ew. same korki.
akurat centra futura jest akurat zamknieta hermetycznie, czyli calkowicie bezobslugowa

[ Dodano: 2009-10-06, 20:50 ]
Cytat: "pablo686"
gwarancja na akusie jest dziwna niby jest ale jeśli coś się dzieje (chociaż to jest rzadkie) to co oddajemy akumulator do gwaranta i tu jest problem ze skołowaniem zapasowego na około 14 dni!!
Bardzo dziwna i prawie zawsze stwierdzaja uszkodzenie z winy uzytkownika, np. opad masy czynnej z powodu za wysokiego lub za niskiego pradu ladowania. Druga sprawa, ze porzadny sklep podrzuci na czas reklamacji akus zastepczy.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Akumulator
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2009, 20:58:40 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

akurat centra futura jest akurat zamknieta hermetycznie, czyli calkowicie bezobslugowa



Jasne... "niemożliwość" obsługi a "bezobsługowość" to dwie różne rzeczy.
Bezobsługowa to  w tym wypadku taka ze nie da się sprawdzić i uzupełnić poziomu elektrolitu. Ale ładować jednak trzeba (co wiekszość ludzi uważa za głupote... a potem w pierwszy zimowy poranek ... rzeczywistość weryfikuje ich przekonania) :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Akumulator
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2009, 21:03:52 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Stingerek"
Ale ładować jednak trzeba
he? dżentelmeni o rzeczach oczywistych nie rozmawiaja
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Akumulator
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2009, 08:33:28 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Cytat: "pablo686"
Cytat: "Mariusz#1926"
a pobór prądu sprawdza się łącząc Amperomierz  szeregowo  w obwód  między źródłem   a odbiornikiem


Czyli jak ktoś by się nie orientował jeszcze zdejmuje się plusową klemę z akumulatora, łączy się amperomierz:klema z biegunem akumulatora

[ Dodano: 06 Paź 2009 18:07 ]
Cytat: "Mariusz#1926"
bo to jest shit shit i jeszcze raz szit nigdy centry już nie kupie  zobacz  mój podpis


Kolego opisz dokładnie dlaczego u Ciebie nie sprawdziła się Centra, może jest wadliwa, to dlaczego chcesz ją wcisnąć innym??A tak z innej beczki gwarancja na akusie jest dziwna niby jest ale jeśli coś się dzieje (chociaż to jest rzadkie) to co oddajemy akumulator do gwaranta i tu jest problem ze skołowaniem zapasowego na około 14 dni!!


wcisnąć? napisałem że musicie kupić bo sprzedaje? zachwalam go? że jest idealny?  to że chce go sprzedać nie znaczy że chce go wcisnąć. Napisz do firmy i zapytaj się czemu te akumulatory chcą wcisnąć innym skoro je sprzedają  . Nigdy nikomu nic nie wciskałem  każdy kto kupił  odemnie był zadowolony.  Mając warte przez 7 lat ładując ja prostownikiem 1 raz dopiero po 6 latach  mam pogląd do centry,  która muszę ładować co 2 miesiące wiec uważam ją za gówno.  Tyle na temat tego akumulatora to że oddają do serwisu sprawdzą ten akumulator naładują  i zmierzą napięcie po 24h w stanie spoczynku po naładowaniu powiedza że jest dobry bo może i wartość  trzyma dla mnie o niczym nie świadczy.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Akumulator
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2009, 16:31:00 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Excalibur#1937"
(może dlatego, że w Jaworznie jest autoryzowany dystrybutor tej marki)
andex? moge szczerze polecic tego dystrybutora
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Akumulator
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2009, 22:40:36 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Yes. Andex.

Akumulator
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 08, 2009, 23:41:43 pm »

Tomek_

  • Gość
ja mam centre 64 standard
wczoraj trasa 50 km, dzisiaj podpiołem pod prostownik, ponieważ altek może nie ładować na maxa (raczej nie powinien) to podpiołem (co jakiś czas tak), prostownik pokazał tylko 2amp ładowania, co u mnie znaczy że aku jest naladowane ;)

kupilem bo mialem 45 bosha, ale zarznołem go bo regler padl i balon się zrobił, w zimie na centrze na gazie przy -20 stopniach daleko od domu zapalił !!! stracha miałem bo nie chciał ale się udalo ;) a dałem za niego mnie niż Mariusz - bo 265 zł (cena na nim jeszcze jest ;) )
ale przed zimą trzeba będzie chyba uzupełnić elektrolit ( dolanie to nie problem ;) )


pytanie
jaką wode lać? czy destylka z tesco może być ? czy raczej kupić coś pewnego (stacja benzynowa) ?

Akumulator
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 09, 2009, 11:16:26 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "Tomek_"
jaką wode lać? czy destylka z tesco może być ? czy raczej kupić coś pewnego (stacja benzynowa) ?

Woda destylowana = woda zdemineralizowana - proces technologiczny jest taki sam - dostawcy wody pewnie też. Nie ma znaczenia gdzie to kupisz. Na CPN będzie jak zwykle drożej...

Akumulator
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 09, 2009, 21:45:19 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ale w sklepie z AGD taniej :) "woda do żelazka" :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Akumulator
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 09, 2009, 23:16:03 pm »

Tomek_

  • Gość
no to dobra ;) wleje co jest ;)
ale
jak sprawdzić poziom elektrolitu ?
podnosze pokrywke i widze elektrolit, na obudowie aku jest min i max, ale jak sie do niego odnieść ? :| skoro tam nie ma wziernika :|

Akumulator
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 09, 2009, 23:19:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
rany...
w dziurkach masz takie plastikowe SCHODKI.. lejesz do schodka.

Sa jeszcze mierniki :D taka gruchostrzykawka ktora sprwadzisz gęstość elektrolitu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...