Autor Wątek: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie  (Przeczytany 2769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« dnia: Styczeń 21, 2012, 23:33:46 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Panie i Panowie sprawa wygląda tak: w zeszłym roku, miej więcej o tej porze wymieniłem sprzęgło w moim akwarium bo mi tarcza się sklejała. Wymieniłem na zupełną nówkę i jest cacy. Problem w tym, że bardzo szybko teraz wysprzęgla, Wystarczy lekko wcisnąć pedał sprzęgła i już jest całkowicie rozłączone. Dzisiaj zwaliłem skrzynie bo wydawało mi się że zamach się wytarł i docisk trzyma tylko trochę. Ale nie, zamach jest ok tarcza, docisk tak jak założyłem tak do tej pory wyglądają. Wycieków spod wału nie ma, wszystko suchutkie i czyściutkie więc dlaczego tak się dzieje? Mnie to nie przeszkadza aż tak bardzo, ale chciałbym żeby działało bardziej płynnie. Co Państwo o tym myślą? Bo to mnie ciekawi, niby wszystko ok a jednak nie jest tak jak być powinno.

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2012, 01:16:24 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
regulowac mozan przez odpowiednie wykrecenie galki - podpory lapy,
a ze szybko wysprzegla to tak moze byc,zalezy od konstrukcji i wykonania zacisku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2012, 02:27:04 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
masz za bardzo podciągniętą linkę i sprzęgło się ślizga, popuść linkę to powinno pomóc, chociaż od takiej jazdy tarcza mogła się już przypiec.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:15:11 am »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
masz za bardzo podciągniętą linkę i sprzęgło się ślizga, popuść linkę to powinno pomóc, chociaż od takiej jazdy tarcza mogła się już przypiec.
nie mam za bardzo naciągniętej, ma lekki luz. Nic się też na pewno nie ślizga. tarcza wygląda dobrze, żadnych przegrzań.

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 14:30:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w polonezie nie mozan za mocno podciagnac linki ,bo poprostu pedal zmienie polozenie,
w DFie moment "brania" sprzegla regulowalo sie naciagiem linki ,w PNie trzeba regulowac podpore lapy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2012, 16:53:15 pm »

myambo

  • Gość
Dopisze się do tematu. W moim sprzęgło też łapie dość nisko, pedał sprzęgła jest poniżej pedału hamulca i gazu. Tzn, że też mam poluzować linkę ? Nie pójdzie jeszcze niżej pedał ?
Czy jednak ją dokręcić i pedał ustawić na poziomie hamulca i gazu ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 16:58:14 pm wysłana przez johnmyambo »

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2012, 17:07:48 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Jak naciągniesz linkę to pedał pójdzie do góry, ale też sprzęgło będzie wyżej brać.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: rozważania na temat sprzęgła - szybko łapie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2012, 21:09:20 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Panowie my się chyba nie rozumiemy. jak luzuję, naciągam linkę to tylko pedał sprzęgła zmienia swoje położenie, łapa w skrzyni nie, zawsze jest w tej samej pozycji