Autor Wątek: zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus  (Przeczytany 1746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« dnia: Sierpień 28, 2009, 21:08:01 pm »

tomo22

  • Gość
Witam. mam problem z załozeniem tapicerki tylnich drzwi. Problem jest w tym ze nie wiem jak włozyc ją pod tą trójkątną szybke bo widze ze tak jest pod nią wciskana a nie znalazłem rozwiązania na forum. Z góry dziękuje za pomoc

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 21:22:25 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
Bez przesady..... ja tu nie widzę problemu :) uszczelka może być pod spodem. jęsli Ci sie nie podoba to weź kawałek wketaka, trochę czegoś śliskiego typu silicon i ładnie wychodzi.

po co ja na takie banalne posty odpowiadam???????
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2009, 21:48:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Wsadź tak żeby uszczelka była pod spodem.
potem "wyciągniesz ją do wierzchu" nożem do masła (tępy musi być żeby nie pokancerować.)
przerabiałem to ostatnio przy przekłądaniu tapicerki z Caro Plusa do ATU ;)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:12:56 pm »

tomo22

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Wsadź tak żeby uszczelka była pod spodem.
potem "wyciągniesz ją do wierzchu" nożem do masła (tępy musi być żeby nie pokancerować.)
przerabiałem to ostatnio przy przekłądaniu tapicerki z Caro Plusa do ATU ;)

wielkie dzieki. jutro spróbuje. To jest własnie odpowiedź a nie jakies cwaniackie wypowiedzi goscia co sie na wszytskim zna i wszytsko potrafi

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:18:23 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Postawienie auta na słońcu na pare chwil może pomóc gumie się uelastcznić.
Ja nie wpadłem wcześniej na pomysł żeby użyć na nich smaru (powinno być łatwiej) jednak nie próbowałem więc nie wiem czy to pomoże.

Możesz również pójść o krok dalej... i ową uszczelkę .... wyciąć na równo z "rantem parapeciku" jak utniesz jedną prostą linią to będzie wyglądać ok bo będzie lekko nachodzić na parapecik.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:29:12 pm »

wito

  • Gość
tez próbowałem podważać ale to nie działa. opuść szybe wysuń tą gumową wkładkę na szczycie drzwi, pod nia jest wkręt mocujący szynę która dzieli opuszczaną szybe od tego trójkąta. wykręć go i pocągnij cały trójkąt w stronę przodu auta włóż boczek następnie przesuń trójkąt do tyłu na jego miejsce i przykręć. najlepszy szybki i sprawdzony sposób przerabiałem to przy montażu central zamka. nie trzeba nic ciąć, podważać, ani smarować wszystko wchodzi bez problema

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2009, 22:31:14 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
W sumie... też można :) Jak widać człowiek uczy się całe życie :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2009, 14:12:48 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
za dużo kombinowania. wystarczy przed włożeniem tapicerki wcisnąc przewód pod tą uszczelkę trójkąta, następnie założyć tapicerkę od przodu, z tyłu dociskać do drzwi, powoli wsówać i wyciągać przewód. uszczelka ładnie wyjdzie a tapicerka sama wskoczy. na początku też nie miałem pomysłu, ale teraz mam już to obcykane

zakładanie tapicerki tylnich drzwi/ atu plus
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2009, 07:48:11 am »

tomo22

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Wsadź tak żeby uszczelka była pod spodem.
potem "wyciągniesz ją do wierzchu" nożem do masła (tępy musi być żeby nie pokancerować.)
przerabiałem to ostatnio przy przekłądaniu tapicerki z Caro Plusa do ATU ;)

witam. zrobilem dokładie w ten sposób tyle ze uzyłem plaskiego śróbokreta. Wyszło bez problemu także wilkie dzięki.