Autor Wątek: Nowy zestaw grający, co i jak?  (Przeczytany 11854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowy zestaw grający, co i jak?
« dnia: Listopad 09, 2007, 17:53:58 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Witam, planuje zmienić stare wysłużone radio grundiga i seryjne głośniki na coś lepszego. Myślalem nad radiem PIONEER DEH-2920MP i głośnikami MAGNAT POWER PLUS 132 (to są dwudroże 13cm Moc RMS: 50 W) na przód. Nie wiem co jeszcze z tyłem. Czytałem troche na forum że odradza się robienie czegokolwiek na tylnej pólce. Nie wiem czy to dotyczylo tylko caro czy wszystkich (ja mam atu) ale nie wiem na czym polega te ogólne odradzanie, z resztą nie ważne. Mnie bardziej interesuje kilka innych rzeczy. Acha, i jeszcze chciałem z góry zaznaczyć że się na tym nie znam za bardzo wiec to co pisze może się wydawac dla mniektorych bzdurą:) Czyli tak:
po pierwsze, co myślicie o tych głośnikach, radiu i co zrobić z tyłem?
po drugie, w ogóle co zmienia wielkość głośniczka? Tzn co daje jeśli dam z przodu zamiast 10cm 13cm albo zamiast 13cm 16? Jeżeli moc mają zbliżoną.
po trzecie, czy montowanie głośników o mocy mniejszej niż ma radio (radio 4x50 a głośnik np 30) ma sens? tzn nie wykorzysta się mocy radia albo w ogole mozna zepsuć głośnik?


Jeżeli macie jakieś pomyśly chętnie wysłycham i od razu zaznaczam że chaiłem przeznaczyć mniej wiecej 250 na radio (tyle kosztuje ten pioneerek, ktory moim zdaniem pasuje dobrze do poldka i juz się mocno na niego nastawilem) i około 100zł na parę głośników. Narazie do przodu.

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2007, 19:56:41 pm »

K@mil

  • Gość
Witaj a więc tak. Radio w tej cenie dobry wybór. Chociaż ja bym wolał 3900 ma wyjście AUX.

To tego zrobiłbym panele takie jak np ja www.strefacaraudio.pl/kamil/panele/

I do tego Phonocar Y-Line + Tweetery Philips :)

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 ]
Cytat: "kuuuba777"
radio 4x50


Radio ma koło 17 W RMS

Głośnik może mieć np 50 RMS po prostu nie wykorzystasz jego pełnej mocy.

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2007, 20:30:03 pm »

txxxx

  • Gość
odradzam radia pioneer, jakis czas temu szukalem dobrego radia i za cene 670 zl kupilem pioneera, 1 dopadowanie panela luzne, zbyt wiele korekcji dzieku, na slabej marki glosnikach dzwiek bedzie znieksztalcony, nie da ich pelnej mocy, obsluga fatalna, np, zeby dac pauze, wchodzisz w menu, zeby dac w mp3 przeskok o 10 w przod lub w tyl, wchodzisz w menu i tamustawiasz, wtedy ta funkcje przejmuja klawisze przewijania, wtedy przewijania, jedyna zaleta tego radia, do moc mosft, ja zakupilem radio jvs, o niebo lepsze i na koncowkach posfet 4x50 wat, starcza ci 4 glosniki, mocne na tyl, o mniejszej mocy na przod i masz git, nie potrzeba ci dodatkowych

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2007, 20:41:22 pm »

K@mil

  • Gość
txxxx, taaa a znajdź coś za 300 zł lepszego od pioneera?

To radio jest sprawdzone i ma bardzo dobrą opinie.

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 ]
Cytat: "txxxx"
jvs


Jakiś nowy producent?

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2007, 20:46:10 pm »

txxxx

  • Gość
funkcjonalnosc i obsluga pioneer fatalna, funkcje, moc super

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2007, 20:48:58 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
w półkę z tyłu w atu hmm ....... powiększyć otwory z 13 i wsadzić tam 16 w oryginalne miejsca,  z przodu  jak 16 to tylko w panel + wygłuszenie drzwi. co można jeszcze doradzić? kup pionka  albo starszego używanego blaupunkta, Z doświadczenia wiem że jvc  i kenwoody to shit, alpinki w tej cenie nie kupisz więc zapomnij, o reszcie  typo VDO Dayton sie nie wypowiem bo szkoda słów, mowa oczywiście tylko i wyłącznie o radiach, podkreślam radiach.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2007, 20:57:54 pm »

K@mil

  • Gość
Cytat: "Mariusz"
jvc i kenwoody


Oj ja bym się kłócił zwłaszcza z JVC.

Cytat: "Mariusz"
alpinki


Bo połowe ceny płacisz za marke. A Taka alpinka z około 500-800 zł ma tylko 1 pare wyjść RCA żeby podłączyć AUX musisz kupić dodatkowy kabel (koszt kolo 80 zł)

Sam mam alpine 9846 dźwięk super niezawodna ale mało rzeczy ma jak za tą kase.

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2007, 02:49:40 am »

vox+241

  • Gość
Cytat: "K@mil"
Cytat: "Mariusz"
jvc i kenwoody


Oj ja bym się kłócił zwłaszcza z JVC.

Cytat: "Mariusz"
alpinki


Bo połowe ceny płacisz za marke. A Taka alpinka z około 500-800 zł ma tylko 1 pare wyjść RCA żeby podłączyć AUX musisz kupić dodatkowy kabel (koszt kolo 80 zł)

Sam mam alpine 9846 dźwięk super niezawodna ale mało rzeczy ma jak za tą kase.

Dlatego dobrze jest kupic używane radio a na gwarancji i mimo że jest prawie nowe to i tak jest dużo tańsze. Ja tak kupiłem swoje Alpine - wysoki model za pół ceny

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2007, 14:22:18 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Zależy czy ktoś szuka radia które potrafi dobrze zagrać(a nie tylko głośno) czy radia w którym jest pełno funkcji, ustawień i innych fajerwerków. Sam osobiście mam starą Alpinke, bez mp3 i nie zamieniłbym jej raczej na żadne nowe, tanie radio.

kuuuba777

ad1. Radia nie znam, Pioneer jak każda inna firma ma lepsze i gorsze modele ale zawsze na odpowiednim poziomie w stosunku do ceny.
Co do głośników K@amil napisał wszystko. Standartem są 16 w drzwiach + wysokotonówka.
Na początku tył zostawić w spokoju i nie zawracać sobie nim ani głowy ani portfela.

ad2. Większy głośnik to większa powierzchnia membrany. Przy jednakowym wychyleniu membrany 16stka wytworzy większe ciśnienie niż 13stka. Analogicznie zeby 13stka wytworzyła ciśnienie takie jak 16stka musi się bardziej "napracować" , musi się bardziej wychylać..
Moc podawana przez producentów nie ma wiele wspólnego z jakością, głośnością "grania" Jest to parametr czysto elektryczny określający wytrzymałość cewki głośnika gdy dostarczamy do niego(w zasadzie do niej-cewki) określony prąd przez określony czas. Moc nie mówi w zasadzie NIC o jakości głośnika.
Ważniejszym parametrem często pomijanym jest efektywność podawana w dB.
Określa ona jakie natężenie dzwięku wytworzy głośnik po dostarczeniu do niego sygnału o mocy 1W lub 2.83V - różnie jest to podawane.

ad3. Paradoksalnie głośnik łatwiej uszkodzić słabym wzmakiem/radiem niż czymś mocnym. Jeżeli będziesz uzywal radia z głową to nic złego się nie stanie.
Mam na myśli ustawienie wszystki regulatorów na max, puszczenie głośniej i zdziwienie ze "pierdzi", a wszystko podpięte na kabelku o przekroju nici dentystycznej...

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2007, 14:58:02 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Ja tez złego słowa na JVC nie powiem
  • Jef
  • Czaku

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2007, 18:15:46 pm »

Offline kuuuba777

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.4 16V
Cytat: "K@mil"
To tego zrobiłbym panele takie jak np ja www.strefacaraudio.pl/kamil/panele/


Te panele odpadają ze względu że ja mam atu+ i mam inny boczek bo to jest ze starszego modelu.

Cytat: "Dimmu_"
Co do głośników K@amil napisał wszystko. Standartem są 16 w drzwiach + wysokotonówka.


Czyli mówicie że te dwódrożne to raczej nie zadobry sprzęt? Co do rozmiaru... myślałem o mniejszych głośnikach bo jakoś mam takie wrażenie że te 16-stki wyglądaly by już jak jakiś przesadzony sprzęt, ale jeśli mówisz że to standart... Poza tym wtedy rodzi się problem z pamelami.

Cytat: "Dimmu_"
Jeżeli będziesz uzywal radia z głową to nic złego się nie stanie.
Mam na myśli ustawienie wszystki regulatorów na max, puszczenie głośniej i zdziwienie ze "pierdzi", a wszystko podpięte na kabelku o przekroju nici dentystycznej...


Nie mam zamiaru jeżdzić po mieście z radiem na full regulator i zpuszczoną techniawką wiec bez obaw:) Chce poprostu mieć niezly zestaw audio ktory bedzie się nadawał np do słuchania muzyki nie tylko na postoju ale równiez gdy jade troche szybciej i trzeba poglosnic zeby bylo cos slychac;)

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2007, 18:56:43 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to tez nie problem w sumie :)
"Marcin OBR" z S.Ś stworzył swoja wizje paneli do plusa,popytaj go o jakies foty...
Cytat: "kuuuba777"
mam takie wrażenie że te 16-stki wyglądaly by już jak jakiś przesadzony sprzęt,

no 16cm to powoli standard kazdy chyba kto zaczyna cokolwiek dzialac z CA w poldku od tego zaczyna...
Cytat: "kuuuba777"
Poza tym wtedy rodzi się problem z pamelami.
no z dwiema Pamelami na raz mozesz miec problem :D
Cytat: "kuuuba777"
Te panele odpadają ze względu że ja mam atu+ i mam inny boczek bo to jest ze starszego modelu.
to juz  nie problem w sumie :)
"Marcin OBR" z S.Ś stworzył swoja wizje paneli do plusa,podpytaj go o jakies foty...

Ogolni szkoda kasy na jakies 10 czy 13cm ktore przykrecone do tandetnej plastikowej oryginalnej obudowy nie zagwarantuja satysfakcji.No chyba ze Ciebie wyjatkowo łatwo zadowolic :D
  • Jef
  • Czaku

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2007, 19:06:49 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Tak mi się przypomniało odnosnie ostatniego zdania mastaha.
Jeśli montujecie głośniki w seryjne miejsca montażowe(i nie tylko) to pamiętajcie o odizolowaniu tylnej strony głośnika od przedniej. To jest banalne i oczywiste ale znam przypadki gdy ktoś wrzuca luzem głośnik do bagażnika i jest zdziwiony że to gra "jakoś kiepsko" (cytat autentyczny)

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2007, 19:28:36 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
a to tez mialem kiedys okazje obserwowac,kiedy pod uczelnia koles otworzył bagaznik a tam 30cm głosnik luzem podlaczony w bagazniku :D
  • Jef
  • Czaku

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2008, 11:21:31 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Podepnę się pod ten temat żeby nie zaśmiecać. Jakie radio moglibyście mi polecić do 500 PLN, wybór ograniczam do firm Blaupunkt, Alpine, Clarion, Pioneer  :?:

Myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/item471458378_clarion_dxz378rmp_nowe_pilot_jesienna_promocja.html
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2008, 14:49:15 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
kup jvc za ta kase
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2008, 15:46:56 pm »

tomallus1

  • Gość
W tej kasie ponoć najlepiej gra kenwood. Dodatkowo jest dość dobrze wyposażony. Mowa o nowych radyjkach.

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2008, 16:45:19 pm »

majster_krzys

  • Gość
czasem tszeba zainwestować ja jestem posiadaczem od niedawna Alpine 9882ri i nikt mi niepowie że radio a radio to tosamo dzwięk,brzmienie mówi samo za siebie jest troche drogie ale dzwiek niepowtarzalny Pozdrawiam :lol:

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2008, 17:02:10 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Cytat: "OZi1845"
kup jvc za ta kase

Cytat: "tomallus1"
W tej kasie ponoć najlepiej gra kenwood.


Napisałem pośród jakich marek szukam.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Nowy zestaw grający, co i jak?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2008, 17:47:53 pm »

tomallus1

  • Gość
No i wybierając te marki, za te pieniądze, skazujesz się na, nie najlepsze radio, znanych producentów. No chyba, że bierzesz pod uwagę, wysokie używane modele.