Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 170935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 01, 2020, 14:51:10 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zabrałem się za wymianę pompy paliwa w roverze, zamontowałem nową która straciła cisnienie po minucie od odpalenia, koniec końców skończyło się spowrotem na montażu starej oryginalnej i dalej jazda mułowatym 1.4 :/
Okazało się że na magazynie ktoś popierniczył towar i do pudełka z pompy roverowej, wrzucił ori pompe delco od kadeta/abimexa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 02, 2020, 19:09:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zamontowałem regulator Jezpol do alternatora favoritki. Efekt = zupełny brak ładowania. Drugi raz się przejeżdżam na regulatorze tej marki, na wiosnę też kupiłem jezpola, i też nie działał w ten sam sposób  <do bani>. Patrząc na opinie na forach i na aukcjach allegro, to normalka w regulatorach tej marki... Wróciłem więc do starego, z podpiętą diodą, żeby podbić to beznadziejne napięcie ładowania, zwracam jezpola i spróbuję na jakimś innym, może na hc-cargo będzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2020, 19:33:54 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 02, 2020, 20:27:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Naprawiłem światła cofania (ciekawe, na jak długo) i dolałem kolejny baniaczek paliwa, coby sprawdzić, czy będzie w końcu powyżej rezerwy. Skutek przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Oczywiście, w negatywnym tego słowa znaczeniu... Wskaźnik nawet nie zareagował. Po zerknięciu pod pakę, okazało się, że mocowania czujnika i smoka są skisłe od rdzy. Zabezpieczenie przed wodą, kiedy stało to z odkrytą paką, zdawało jakiś tam egzamin - ale najwyraźniej do czasu. W każdym bądź razie, czeka mnie ponowne wybebeszanie czujnika. Już się cieszę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 02, 2020, 20:37:21 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Zamontowałem regulator Jezpol do alternatora favoritki. Efekt = zupełny brak ładowania.
Masz instrukcję do tego regulatora? Coś mi świta, że po zmianie z fabrycznego trzeba było na krótko któreś styki zewrzeć, aby inne regulatory działały. Robiłem to wieki temu, więc niestety szczegółów sobie nie przypomnę.
Generalnie tak jak pisałem jakiś czas temu - swojego czasu Jezpole były najlepszym rozwiązaniem dla tych alternatorów.

----

chodzi o przewzbudzenie alternatora
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2020, 21:10:52 pm wysłana przez AndrzejP »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 02, 2020, 21:31:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Żadnej instrukcji nie dodali, mam tylko pudełko. Na stronie producenta też ani wzmianki na ten temat. Ale zaciekawiłeś mnie, poszukam, zanim odeślę ten regulator. Czeski film... Jeśli faktycznie jest taki babol, że regulatory zamienne do felicii nie są zamienne, to producent powinien w jakiś sposób to opisywać  <co>

Znalazłem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic806436.html, pomijając cały absurd i głupotę takiego zabezpieczenia, jezpol nic nie wspomina o jakichkolwiek tego typu blokadach w swoich regulatorach, w ogóle znalezienie instrukcji czy parametrów na ich stronie graniczy z cudem... dowiemy się tylko, że firma ma certyfikat ISO. Spróbuję, najwyżej odeślę całkiem popalony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2020, 21:56:36 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 02, 2020, 23:56:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Poszedłem to sprawdzić i wszystko działa. Dzięki Andrzej, zwróciłbym drugi regulator myśląc, że jest ubity. Fajnie, że producent w jakikolwiek sposób wspomina o tym, nie wyposażając regulatorów w ulotkę z instrukcją, ani nie podając takiej informacji na swojej stronie internetowej, że jest taka zwora, i bez takiej operacji nie ma szansy zadziałać  <spoko> Trzeba odłączyć przewód od kontrolki na desce (D+), zewrzeć B+ z pinem D+ na alternatorze, przegazować na 2 tysiące obrotów, zgasić silnik, wpiąć z powrotem przewód od kontrolki, i dopiero działa... Ładowanie 14,5V na wolnych bez obciążenia, po włączeniu świateł 13,5-13,8, po włączeniu innych odbiorników ładowanie jest już kiepskie, ale i tak lepiej, niż było, bo po dodaniu gazu, już przy 1100-1200 obr/min trzyma stałe napięcie 14,4 na światłach, z dmuchawą 14,1. Widocznie takie badziewne są te alternatory, na elektrodzie jest trochę postów na ten temat, na wolnych obrotach nie wyrabiają.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2020, 00:02:25 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 03, 2020, 06:27:03 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Poszedłem to sprawdzić i wszystko działa. Dzięki Andrzej, zwróciłbym drugi regulator myśląc, że jest ubity.
Spoko; cieszę się, że mogłem pomóc.
Swoją drogą w sytuacji awaryjnej (np. gdzieś na trasie itp.) to by można się pochlastać - wymieniasz na nowy i nie działa. Widać wszędzie oszczędności, bo x lat temu te instrukcje były (gdzieś koło 2005),, a teraz świstka papieru z informacją nie ma.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopad 03, 2020, 10:35:00 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Daniel, jak to czytam, to nie lepiej było sobie kupić jskieś gruzowate caro na codzień, albo inną samare? :D

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1388 dnia: Listopad 03, 2020, 11:06:22 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Skoda się po prostu napatoczyła :P Ale już nie jest moja nawet na papierze, czekam tylko, aż będę mógł ją odstawić do nowego właściciela, ogarniam mu przy okazji upierdliwe usterki w niej. Miałem zamiar kupić z czystej ciekawości jakąś samarę na zimę, ale raz, że nie ma nic w gazie i w sensownej cenie, a dwa, że przeznaczyłem tyle na samochody w tym roku (głównie na fiata), że chcę trochę się wstrzymać i te pieniądze przeznaczyć na polerkę lakieru w polonezie, i może ceramikę. Przymierzam się do tego już drugi rok :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1389 dnia: Listopad 03, 2020, 19:13:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie dzisiaj  "Naprawa czujnika poziomu paliwa i rezerwy  II" <lol2>
Tym razem pod paką nakrytą laminatem, więc już chyba naprawdę muszę uwierzyć, że nie zmoknie.  ;]

Ach, no i odebrałem swoje maleństwo (mastera II) od mechanika. Przekładnia się rozciekła po jego robocie   :jezyk2:
Tym razem był na tyle przyzwoity, iż nie podliczył mnie za swoje mechanikowanie - zrobił w ramach reklamacji.
Powiedział mi natomiast, że uszczelnienia mogły puścić od skręcenia kół na max, ponieważ w układzie wspomagania jest wówczas największe ciśnienie i nawet producenci radzą unikać skrajnych położeń skrętu przednich kół.
Szczerze, jak żyję, nie słyszałem o czymś takim, ale pomyślałem, że rzucę na forum jako ciekawostkę. Osobiście, muszę przyznać, różnymi samochodami bardzo często skręcam do oporu, ponieważ zwykłe parkowanie niejednokrotnie tego wymaga. No i w jednym z nich sprawdziłem dzisiaj poziom płynu wspomagania... Jest może z pół centymetra poniżej min i jest koloru nie czerwonego, lecz czarnego. <co> Auto ma 15 lat, 343 tys. km "nalotu" i nie sądzę, by kiedykolwiek ktoś coś z tym robił. Może czas na wymianę...   <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1390 dnia: Listopad 03, 2020, 20:22:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na zimnym tak ma być. Najczęściej.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopad 03, 2020, 23:38:01 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
dziś złożyłem fotel pasażera, uszyte z nowych materiałów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1392 dnia: Listopad 03, 2020, 23:46:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sam szyles, robiles jakies wzory ksztaltu ?
chyba o welurze zapmniales ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1393 dnia: Listopad 03, 2020, 23:53:13 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
sam szyles, robiles jakies wzory ksztaltu ?
chyba o welurze zapmniales ;>

krawiec, starszy pan, ja rozebrałem  i dostarczyłem same pokrowce ,welur jest na bokach, natomiast środki to siatka jak w S line.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1394 dnia: Listopad 04, 2020, 07:32:02 am »

Offline wlodar123

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ GSI '98@ 1.6 16V
Wczoraj zacząłem w końcu trochę spawać pęknięty pas przedni..🙂 Przy okazji jakby za mało już było strat i rzeczy do zrobienia i malowania w tym samochodzie, to 6 września jeszcze  prawy przód został skasowany przez sarnę. I tak poszedł się kopać kejny dobry element w kolorze. Jeżeli jeszcze dołożyć do tego przedni nosek nadający się do wymiany i 4x drzwi po wstawieniu im dołów. Chyba poważnie zaraz lepiej się będzie opłacało dać go w całości do malowania .. 🤔https://drive.google.com/folderview?id=1EXh828hp25QszvUKuq24hzTtWfrmas8U

PS.: Wykręca komuś na 5tym biegu 6k rpm i więcej K-seria 1.6 16v? Tzn Na moście 3.9 i kołach 195/50- r15-7j?😁 U mnie na Blos'ie i starych kołach max 5800rpm. https://youtu.be/D-zxwmJ9uzo

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1395 dnia: Listopad 04, 2020, 17:53:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dolałem do truckłowego zbiornika kolejne 5 l "95". To już trzecia piątka w ostatnim czasie, co razem daje 15 l, a paliwa i tak było wystarczająco dużo, by dało się odpalić, i jeszcze normalnie pracował. Czy przy tej ilości, co poniżej, rezerwa powinna się świecić?  <mysli>

Zanim dokręciłem czujnik, po włączeniu zapłonu wskazówka podchodziła na podobną wysokość, ale kontrolka nie świeciła. Po dokręceniu włączam zapłon i patrzę - rezerwa <co>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1396 dnia: Listopad 04, 2020, 18:07:39 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Coś jest nie tak, może pływak się zaciął. Przy 15l paliwa powinieneś mieć trochę mniej niż połowę zbiornika na wskaźniku. O ile w Truckach też było 45l, ale raczej na pewno tak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1397 dnia: Listopad 04, 2020, 18:08:02 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Przedwczoraj przepaliłem Poloneza, zrobiłem nocną rundkę po mieście ~20km żeby się nie zastał, odstawiłem do garażu z powrotem.

Wczoraj i dziś zrobiłem Puntem trasę Łódź-Kraków-Łódź. Z jednej strony, jazda nie ,,cieszy" aż tak bardzo jak jazda Polonezem czy jakimś ,,klasykiem" ale z drugiej strony, pokonałem ponad 600km w ciszy, i średnie spalanie 8l LPG przy jeździe w ogóle nie ekonomicznej, lubię takie wyniki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1398 dnia: Listopad 04, 2020, 18:27:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wniosek - trzeba wrzucić do poloneza gaz, i będzie tak samo ekonomicznie :D :D :D. Punto jest cichsze, mimo, że tak dobrze wytłumiłeś swojego poloneza?  <co>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1399 dnia: Listopad 04, 2020, 18:48:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Coś jest nie tak, może pływak się zaciął. Przy 15l paliwa powinieneś mieć trochę mniej niż połowę zbiornika na wskaźniku. O ile w Truckach też było 45l, ale raczej na pewno tak.
Dogiąłem blaszkę i już przynajmniej nie świeci bez powodu.
Co do zbiornika, myślę, że niż do polonezowego, bliżej mu do sześćdziesięciolitrowego, stosowanego w żuku i pierwszych wypustach lublina I, chociaż mogę się mylić.