Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 170938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1560 dnia: Listopad 20, 2020, 17:41:31 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Możemy zrobić wymianę,dam wam kompletnego potwora ohv ze skrzynią w zamian za to samo niedobre żelazo z omegi. Będziecie mieć do kompletu z chłodnicą  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1561 dnia: Listopad 20, 2020, 17:54:35 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
z wtryskiwaczy gazowych leci benzyna ?
to jakis gruby mod musi byc ;>
Też się zachłysnąłem :P
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1562 dnia: Listopad 20, 2020, 19:46:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rozrusznik nie chce kręcić. Podpięty bezpośrednio do akumulatora, tylko "tyka". Po oddzieleniu od silnika przy zachowaniu połączeń z akumulatorem, kręci już normalnie. Wydawało się, że może silnik stawia jakieś duże opory, ale kluczem wał korbowy daje się akurat obrócić bez użycia większej siły.
Nie wiem, czy rozrusznik jest za słaby, czy coś z bendixem bądź zamachem. Może pomału dojdę, co jest grane, nim kolejna rzecz padnie.  <rotfl2>
Co ciekawe, wczoraj była próba zakręcenia rozrusznikiem z pozycji stacyjki - i taka mała ciekawostka, przynajmniej dla mnie - ECU chyba "widzi", kiedy rozrusznik jest nie na swoim miejscu, nawet gdy normalnie podłączony, bo "check" nie świecił przy kolejnej próbie zakręcenia rozrusznikiem - ale to akurat naprawiło się po jego ponownym zamontowaniu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1563 dnia: Listopad 20, 2020, 19:55:16 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Odwiedziłem wczoraj Poloneza. Po raz kolejny zbyt długie stanie rozładowało akumulator, jeśli w przyszłym tygodniu pogoda dopisze, to zrobię ostatnią przejażdżkę przed zimowym snem. W przyszłym sezonie chyba zamontuje hebel, żeby odłączać prąd za każdym razem jak go odstawiam. Tylko denerwuje mnie, że potem stacje w radiu muszę wszystkie znowu ustawiać  :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1564 dnia: Listopad 20, 2020, 20:04:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tylko denerwuje mnie, że potem stacje w radiu muszę wszystkie znowu ustawiać
Zawsze możesz sobie kupić nowy aku, będzie taniej.  :-) Po całej zimie stania bez prądu, zapewne będzie w znakomitej formie.
Odłącz po prostu minusową klemę i tyle. Hebel to dobre rozwiązanie do awaryjnego odcięcia akumulatora, gdyby nagle coś się zrobiło w instalacji, jakieś zwarcie czy coś, na obwodzie niezabezpieczonym bezpiecznikiem, np. zwarcie głównego zasilania z aku do wnętrza, lub grubego przewodu akumulatora, różnie bywa. Ciepło tam masz, gdzie poldek stoi? Bo jak coś, to lepiej aku po prostu zabrać w lepsze miejsce, skoro auto i tak śpi do wiosny.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1565 dnia: Listopad 20, 2020, 20:11:20 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ma raptem dwa lata ten aku. Niszczy go to, że samochód jeździ raz na półtora miesiąca... Polonez stoi w suchym i dobrze wentylowanym garażu, ale nie ogrzewanym. Na zimę oczywiście zabiorę aku do domu :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1566 dnia: Listopad 20, 2020, 20:12:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Proponuję go na stałe na postój podłączyć do prostownika, a prostownik do gniazdka za pośrednictwem takiego ustrojstwa które odmierza czas w ciągu doby i załącza prąd tylko w wybranym czasie, i np. dać mu pół godziny doładowania dziennie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1567 dnia: Listopad 20, 2020, 20:47:54 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Jakaś ładowarka z trybem podtrzymania aku - kwestia czy się chce mieć coś 24/7 podpięte do sieci i auta (lub czy się ma prąd w garażu).

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1568 dnia: Listopad 20, 2020, 21:15:58 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 656
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Najlepiej zabrać Akku do domu i tam przez okres zimowy raz na miesiąc sprawdzić gęstość elektrolitu i w razie potrzeby podładować, tylko nie zabawkami automatycznymi, tylko normalny prostownik który zrobi gęstość elektrolitu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1569 dnia: Listopad 20, 2020, 22:04:34 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Są takie fajne moduły automatyczne do prostowników aktualnie na aliexpressie, brałem taki jakiś czas temu, tylko dobrego prostownika brak :) Muszę w końcu jakiś porządny ruski/polski kupić i zamontować do niego ten moduł, bo faktycznie taki jest najlepszy - tanie automatyczne ładują do 14,7V, ale pełne naładowanie aku zaczyna się od 15,8V. Do doładowania, żeby nie zapomnieć o wyłączeniu są spoko, ale akumulatora do 100% tym nie naładujemy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1570 dnia: Listopad 20, 2020, 22:15:03 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Są takie fajne moduły automatyczne do prostowników aktualnie na aliexpressie
Mówisz o modułach XY-L30A czy coś innego jest godne polecenia?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1571 dnia: Listopad 20, 2020, 22:29:51 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 656
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Najlepsze prostowniki to Rosyjskie Kulony. tylko taki Kulon720 kosztuje nie mało i trzeba go zamawiać prosto z Rosji. Jedna żadna ładowarecza mu do pięt nie dorasta.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1572 dnia: Listopad 20, 2020, 22:31:51 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Muszę w końcu jakiś porządny ruski/polski kupić i zamontować do niego ten moduł, bo faktycznie taki jest najlepszy - tanie automatyczne ładują do 14,7V, ale pełne naładowanie aku zaczyna się od 15,8V.
najtansze z trafo i kilkoma diodami oznaczone 6A dobijaja do 16v, oba ktore mam kupione w roznym czasie i roznych sklepach, ale wygladajace tak samo, tylko z innymi naklejkami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1573 dnia: Listopad 21, 2020, 08:38:43 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Serio to jest aż taki problem by otworzyć maskę i zdjąć kleme? Lepszego zabezpieczenia niema szczególnie jak auto długo stoi i w tym czasie gryzonie mogą zrobić dyskotekę w elektryce,wtedy bym aku niechciał mieć podpiętego
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1574 dnia: Listopad 21, 2020, 12:44:30 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6608
  • Płeć: Mężczyzna
Na gryzonie to polecam odstraszacz akustyczny.

Trutki lepiej nie wykładać, bo struty gryzoń może wyjść z garażu, jakiś kot go zje i się otruje.
Mnie tak otruli kotkę. Koty zwykle nie okazują tego że coś je boli, a ona wyła z bólu i padła. Bardzo miła była i miała dopiero dwa lata.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1575 dnia: Listopad 21, 2020, 14:01:54 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Dzisiaj odgraciłem kozę w garażu. Cały rok stała przyblokowana przez silniki i inne elementy; a jako, że temp. coraz niższe, to jednak dobrze mieć nad czymś rozgrzać dłonie podczas pracy.
Generalnie w garażu nie mam idealnej swobody ruchu, bo jest on mocno zapchany, ale nie ma co narzekać. Ważne, że na głowę nie pada i jest jakieś stanowisko do napraw / majsterkowania.

W przyczepce skasowałem luzy na piastach; jeszcze muszę smar uzupełnić (a najpierw go kupic :) ).

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1576 dnia: Listopad 21, 2020, 14:35:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Generalnie w garażu nie mam idealnej swobody ruchu, bo jest on mocno zapchany, ale nie ma co narzekać. Ważne, że na głowę nie pada i jest jakieś stanowisko do napraw / majsterkowania.
A ile masz metrów? Ja ma 30 i początkowo wydawało się dużo ale teraz przybywa sprzętów dodatkowo polonez jest częściowo rozmontowany i robi się ciasno.
A co do ogrzewania to mam nagrzewnice 5kW i jest ok. Uważam że do pracy nie potrzeba więcej niż 15 stopni

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1577 dnia: Listopad 21, 2020, 17:02:49 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak jest powyżej 10 °C, to już naprawdę lepiej nie trzeba. Zauważalnie mniej przyjemna robota jest dopiero poniżej 5, ale na mrozie i śniegu też się robiło, więc najwięcej zależy od chęci, chociaż przy temperaturach bliskich 0, muszę co jakiś czas się dogrzać, bo palce cierpną. W czwartek pod wieczór usuwałem wyciek z króćca na parowniku LPG. Zimowe buty, kurtka, czapka, latarka czołowa oraz własnoręcznie wykonane najazdy z dyli, by zmieścić się pod autem, a i gruby arkusz folii piankowej lub tektury, by mieć na czym leżeć - i na dobrą sprawę nie trzeba warsztatu. Tym bardziej, że u siebie na hali nie mam kanału ani podnośnika. Jedynie opady atmosferyczne potrafią uprzykrzyć prace "pod chmurką".

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1578 dnia: Listopad 21, 2020, 17:29:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja kiedys drewniana szopę. Szopę bo ciężko było nazwać to garażem. Ciasną, bez wylewki, i tak niską że musiałem się schylać. Nic tam się nie dało robic. Wszystko robiłem na dworze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1579 dnia: Listopad 21, 2020, 17:46:41 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
A ile masz metrów? Ja ma 30 i początkowo wydawało się dużo ale teraz przybywa sprzętów dodatkowo polonez jest częściowo rozmontowany i robi się ciasno.

Też mam w okolicach 30m2. Garaż z częścią warsztatową. Gdyby nie dwa silniki OHV na stojakach/wózkach i kompresor to jeszcze byłoby całkiem sporo miejsca. No ale trzeba mieć przy czym dłubać. Zawsze też samochów można wystawić na zewnątrz - o ile rzecz jasna pobyt w garaż nie jest związany z pracą przy aucie :)