Autor Wątek: Tapicer /Obszywanie siedzeń  (Przeczytany 1754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tapicer /Obszywanie siedzeń
« dnia: Październik 05, 2008, 18:45:24 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Witam

Szukałem szukajką ale albo zle wpisuje i nic nie znajduje ale nie bylo takiego watku.

Otóz mam pytanie , obszywał ktoś samemu moze siedzenia w aucie ?? Chodzi konkretnie o zmiane tapicerki. W Peugeocie dostawczym pod pokrowcem ("zarombistym" styranym "misiem") nie mam poprostu nic co by przypominało obicie siedzenia , jest odrazu gąbka. Załatwiłem siedzenie ale nie lubie miec kazdego elementu w aucie w innym kolorze a wiec tak myslałem zmienic obicie siedzenia kierowcy , ławki pasazera oraz materiału na boczku drzwiowym. Byłem u dwóch tapicerów ale chyba z dupą na głowe sie zamienili. Za wymiane poszyc tapicerskich siedzeń zawołali 2500zł , w tym momencie jestem ciekaw ile by wzieli za osobowe auto gdzie dochodzi jeszcze kanapa tylna. Może ktoś z was gdzies obszywał i nie zdarli z niego.

Materiał mam , sam sobie wybrałem taki jak mi pasuje , nie jest to auto osobowe tylko do pracy a wiec materiał musiałbyc w tym wypadku ciemny i wsumie kupiłem ciemno niebieski bo jakos czarne i szare mi sie nie widziały.

Chyba ze samemu ktoś to robił , ja lubie wyzwania to sam bym sobie je obszył ;).

Dokładnie chyba coś podobnego jak ten tutaj na aukcji wzór i kolor.
http://www.allegro.pl/item444441619_materialy_obiciowe_tkanina_samochodowa_w1009.html
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Tapicer /Obszywanie siedzeń
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2008, 18:51:31 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Sterciu, trzeba było się wczoraj odezwać. Ja ostatnio dałem tapczan do renowacji. Ze zdjęciem materiału, założeniem nowej gombki, poskręcanie do kupy i ponowne obszycie dałem 400 zł. Kiedyś za obszycie kompletu siedzeń do osobówki skórą o ile miałeś swoją to brał 700-800 zł. Maluch 600-650.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Tapicer /Obszywanie siedzeń
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2008, 18:53:11 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
SeBa w Kozienicach obszywał groki za 90zł/sztuka... 10zł odjął bo nie obszywał zagłówków.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Tapicer /Obszywanie siedzeń
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2008, 19:47:39 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
u mnie zagłówki tez odpadają poniewaz są nie z materiału

tylko czy liczyli wam z materiałem czy bez ??
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Tapicer /Obszywanie siedzeń
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2009, 12:45:58 pm »

Tomek_

  • Gość
pozostaje tylko kwestia jazdy w cieple dni, a nstepnie odklejenia sie od fotela :twisted: