Autor Wątek: CB-Radio  (Przeczytany 66499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CB-Radio
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2008, 22:44:59 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Z przykrością w zeszłym tygodniu przekonałem się na własnej skórze, że CB radio nie zawsze uchroni od mandatu ;) Ledwo co się ustawili no i Lollipop :)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:49:43 pm »

Waluś

  • Gość
Cytat: "jimo#1921"
waluś w atu też jest!


No to fajno. Jak tylko będę miał wenę to sobie chyba wstawię antenkę na dach na stałe.

CB-Radio
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2008, 19:08:05 pm »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
Ja zastanawiam się nad kupnem CB radia w niezbyt wygórowanej cenie :wink:  Podoba mi się antenka w Sirio Taifun 27, jak dla mnie jej zasięg by wystarczył. Myślałem też o zestawie Cobra. Może mi ktoś coś doradzić?
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

CB-Radio
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2008, 20:14:38 pm »

SoR

  • Gość
Z tego co mi wiadomo to na cobry, szczególnie te tańsze narzekają strasznie. Też zastanawiam się nad CB, polecono mi zestaw Onwa Mk3 + Siro 145, jednak brak RF-Gaina mnie trochę martwi.

CB-Radio
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 10, 2008, 22:09:23 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
SoR, a po cholere Ci rf gain w samochodzie ....
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

CB-Radio
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 10, 2008, 23:31:48 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
a co to wogole jest ten rf??
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

CB-Radio
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2008, 09:22:05 am »

Offline polmo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
Cytat: "brudny#1924"
a co to wogole jest ten rf??
regulacja czułości odbiornika.

CB-Radio
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 12, 2008, 23:22:38 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
jest to bardzo przydatna i wygodna funkcja, pozwala w bardziej plynny i dokladny sposób ustawic to co chce sie slyszec
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

CB-Radio
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 12, 2008, 23:35:07 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Ok przydatna ale na bazie, w mobilu  z_b_y_t_e_c_z_n_a... squeelch wystarcza. Nie przesadzajmy z bajerami ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

CB-Radio
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 12, 2008, 23:53:07 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
no w takiej wawie w/g mnie bardzo przydatna, bo czesto jest tak, ze przy skreconym SQ przy dojezdzaniu do swiatel, sygnal (zaklucenia) jednak sie przedostana, wtedy mamy wkurzajacy ostry szum w glosniku, jesli dodatkowo skrecimy RF to wtedy ten szum jesli wogole sie przedostanie ,to jest o wiele cichszy, stlumiony, czyli nie wkurza tak ucha
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

CB-Radio
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2008, 20:30:02 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja w swoim alanie 18 zrobiłem sobie RFgain bo nie przepadam za sqelczem i praktycznie go nie używam...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

CB-Radio
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2008, 09:54:39 am »

kowal

  • Gość
Cytat: "jimo#1921"
SoR, a po cholere Ci rf gain w samochodzie ....


Pouzywaj troche troche RFGain to bedziesz widzial po co...

CB-Radio
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2008, 09:55:52 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "kowal"
Cytat: "jimo#1921"
SoR, a po cholere Ci rf gain w samochodzie ....


Pouzywaj troche troche RFGain to bedziesz widzial po co...


uwilbiam takie posty :D więcej więcej więcej ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

CB-Radio
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2008, 10:51:27 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "jimo#1921"
Cytat: "kowal"
Cytat: "jimo#1921"
SoR, a po cholere Ci rf gain w samochodzie ....


Pouzywaj troche troche RFGain to bedziesz widzial po co...


uwilbiam takie posty :D więcej więcej więcej ;)

Od pięciu lat zajmuję się zawodowo radiokomunkacją i muszę powiedzieć że kolega Kowal ma rację. To poprostu trzeba przetrenować. Uwież że raz z tego skożystasz i odechce ci się używać squlcza...

PS. Szkoda Kowal że twoja przygoda z nami się zakończyła bo zrobiłeś dużo dla tego klubu. Co do sposobu prowadzenia władzy oraz życia na forum nie ma sensu się ropiswać bo to mega OFFtop wyjdzie a i tak z niego nie wyniknie nic dobrego...

Pozdrawiam i do usłyszenia w eterze.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

:)
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2008, 19:00:05 pm »

Voyteck19

  • Gość
UP  :twisted:

CB-Radio
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2008, 19:05:23 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Można by wyciąć ramkę dookoła np. ze starej zaślepki na radio do Poloneza. Ja mam zamocowane swoje vis a vis miejsca w którym masz mocowanie na zamknięcię od blokady skrzyni.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2008, 23:20:26 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
oj kowal świeta racja ;) , kiedys było inne to forum ale czasy sie zmieniają ;). Dzieki Tobie wsumie tez długi czas forum znajdowało bezpłatny serwer i dletgo tez składek nie było ;) nie zapominaj o tym ;).  

Co do CB duzo jezdze po Europie i po Polsce w ostatnim czasie , moge powiedziec jedno ze takiego śmietnika w eterze nie ma  nigdzie jak w Polsce. Nigdzie nie spotkałem sie z "matołami" w stylu pysia pysia. U nas najwiecej sie trafia ludzi którzy nawet nie umieją sobie ustawić radia.

RF Gain jest przydatne i nie da sie tego wykluczyc, nawet w samochodzie.  Jezdziłem z radiami bez RF Gain`i w pełni popieram słowa kowala i Bociana.Poprostu jak raz sie zacznie uzywać radia wyposazonego w ta funkcję to sie odechciewa uzywać   squlcza. Pozatym jak kupuje radio to juz wole dołozyc te 50zł i kupić coś co juz posiada RF. Co do otwierania radyjka i regulacji na potencjometrze to zwykle kupuje nowe radio z gwarancją posiadające plomby i chcąc zachowac warunki gwarancji to odpada regulacja taka. Trafiłem juz na radio które mi sie miesiąc przed koncem gwaracji spieprzyło i zostało na nowe wymienione w jej ramach , takze póki gwarancja jest wole nie grzebac w nim. Co innego jak sie kupi uzywany sprzet.

W Polsce jest taka mentalnośc ze wielu szczyli kupuje sobie radio zeby podbudować swoje ego i podpuszczac kierowców do rzucania mięsem... ich to poprostu chyba rajcuje i przy tym robią sobie dobrze ręką przy okazji. Wsumie mnie nie interesuje czy ktoś uzywa RF Gain czy nie , czy podkręca radio na maxa na SQ czy nie dopuki sie nie odzywa w eterze i nie sieje zametu swoimi niezidentyfikowanymi wypowiedziami lub pytaniami których trzeba sie pózniej domyślać a jest takich co nie miara.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

CB-Radio
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 29, 2008, 11:36:27 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Odnośnie "Pysi" to w miejscowości skąd pochodzę był gość tak upierdliwy, że kierowcy zaczęli regularne polowanie na niego. Zawsze się włączał jak ktoś pytał o drogę i z radia się nie dało po prostu korzystać. Raz ktoś zczaił jakie ma numery i już godziny go dzieliły od złapania ;) Na następny dzień skończyło się tym, że po radiu przejechała SCANIA, antenę musiał sam połamać i jeszcze wpier... dostał.

A sytuacja z sierpnia spod poznania. Facet osobowym volvo wyzywał kierowców, kłócił się z nimi, do tego wyprzedzanie na trzeciego, dopóki nie zepchnął auta do rowu przy wyprzedzaniu. Poszło w eter, kilka km dalej blokada z Tirów, za nim to samo. Wybita szyba, kierowca wyciągnięty, pobity, auto wrzucone do rowu i został z karteczką "to ja spowodowałem wypadek na ... kilometrze drogi nr .. ".

A po trzecie, to nie oszukujmy się, ale większość kierowców osobówek to CB kupuje jako "antymiśka". Wystarczy gdzieś w święta wyjechać to nawet się o ulicę nigdzie człowiek nie dowie. Nastawieni na odbiór i tyle. I z tego sie biorą nieraz sytuacje, że kierowcy tirów powoli nie reagują na małych kolegów.

U mnie wygląda to tak:



Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

CB-Radio
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 29, 2008, 15:05:01 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Pysia Pysia to juz całą polskę opanowała chyba , gdzie nie pojade to takie matoły sie ciagle trafiają co pysiuja cały czas....
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

CB-Radio
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 01, 2008, 16:20:22 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ja też tak chciałem, ale już mi nogi noie wchodziły ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)