Autor Wątek: Ruda atakuje!!!  (Przeczytany 1750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ruda atakuje!!!
« dnia: Listopad 19, 2009, 16:52:38 pm »

Gabriel83

  • Gość
Witam Koledzy
Temat rdzy ma tyle lat ile istnieja polonezy, kazdy pisze co i jak zabezpieczyc jak naprawic połatać pospawac pomalowac itd ok wszystko fajnie. Ja chcialem sie zapytac jaki moze byc rzeczywisty koszt naprawy (przyblizony oczywiscie) blachy w poldku a konkretnie chodzi o dol drzwi kierowcy, 5 pecherzy o srednicy ok 3-4 cm max, rog dachu od strony kierowcy trojkat 4 cm na 3cm, pas na dwoch drzwiach ok 20cm na 1cm (pamiatka po psie i lekkie wgniecenie prawie nie zauwazalne od strony kierowcy) i delikatnie pekniety przedni zderzak pod halogenem z lewej strony pekniecie ok 2cm ale zrobila sie faldka i to chyba tyle. Ja sie na tym kompletnie nie znam a chcialbym go miec w idealnym stanie blacharskim. Jak pojechalem w odwiedziny do blacharzy to kazdy po ogledzinach stwierdzil ze koszt naprawy to 2tys minimum, fakt faktem byli zdziwnieni ze w dzisiejszych czasach ktos chce jeszcze robic blache w poldku, przynajmniej u tych co bylem zadnego podlka na placu nie widzialem, ale niemieckiego zlomu w "bardzo dobrym stanie" wiecej bylo jak pokrzyw wokolo plotu. Wiec drodzy koledzy czy rzeczywiscie moze byc to taki koszt czy poprostu daja cene do pozbycia sie klienta??? a moze ktoryś z Was sie na tym zna dobrze i pomoglby mi go zrobic ( caro plus 2000r 1.6gsi bez gazu lakier 23U) pozdrawiam

Ruda atakuje!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2009, 17:01:39 pm »

fazer151

  • Gość
jak neihccesz żeby to ładnie wyglądało aby sie trzymało to ja zrobiłem tak papier scierny zdarłem rdze z dołu i pomalowałem antykorozyjną i potem farbą zaprawkową (ważne że rdzy nie ma)

Ruda atakuje!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2009, 17:02:54 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
U mnie biorą 250-300zł od elementu, i nie kręcą nosem, że Polonez itd. Jak masz pytania nt. zabezpieczenia antykorozyjnego tak żeby znowu nie wylazło, podkładowania itd. to szukaj na forum albo wal do mnie na PW, było o tym tysiąc razy i temat pewnie zaraz poleci.
LOW & SLOW

Ruda atakuje!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2009, 19:45:52 pm »

heccto

  • Gość
ja scieralem do blachy , podklad , lakier i tyle po rudej

Ruda atakuje!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2009, 21:57:51 pm »

Tomek_

  • Gość
do zdzierania starej farby oraz rdzy bardzo dobre są drucianki zakładane do wiertarek
jak się postarasz to samemu zrobisz znacznie mniejszym kosztem ;) lakier mozna dobrać w puszcze, troszeczke inny odcień jest ale puszka kosztuje ok 15 zł i jest tego sporo

Ruda atakuje!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2009, 11:48:54 am »

Offline Cyneq

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 503
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p '79
ludzie, nie szkoda wam czasu i pieniędzy na zabawe ?
Reparaturka poszycia drzwi (dolna połówka) kosztuje 20 zł. Szlifierka, potem mig, albo nawet nitownica i jazda.
Poszycie mozna spokojnie zrobić na nitach, ale dolną rynienke to lepiej pospawać.

Ruda atakuje!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2009, 11:51:56 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ale kto by się bawił w ogóle w "wyspawywanie drzwi"
Iść na szrot, i zdrowe drzwi za 30 zł sie dostaje (nieuzbrojone) troche roboty a prysnąć  z pistoletu każdy potrafi "za flaszkę" załatwić.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...