Autor Wątek: Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.  (Przeczytany 9678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:27:12 am »

marcij

  • Gość
Cytat: "graczol1"
odsmażę kotleta - czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć do czego jest przyczepiany pancerz linki sprzęgła w poldoroverze (żeby nie latał po komorze silnika) wiem że do podstawy akumulatora, ale gdzieś jeszcze? została mi kilkunastocentymetrowa blaszka wygięta w kształt podobny do litery L, gdzie ona ma być przykręcona? bo obawiam się że linka za bardzo dotyka mi alternatora i może dostać się do koła pasowego :|


No i wlasnie w tamtym miejscu powinna byc ta blaszka.

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2010, 10:15:27 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Cytuj (zaznaczone)
No i wlasnie w tamtym miejscu powinna byc ta blaszka.
przykręcona pod śrubkę M6, która to trzyma po drugiej stronie blaszkę od przedniego mocowania górnego wahacza, a ta blaszka od linki ma być skierowana w dół?
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:07:31 am »

marcij

  • Gość
Pod co przyrecona to Ci nie powiem , ale z tego co pamietam , to blaszka nizej , miejsce na przymocowanie linki wyzej. Generalnie , to uwazam , ze jak przykrecisz tak , zeby linka nie dotykala alternatora to bedzie dobrze.

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2010, 21:47:07 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
blaszka ma być na lewym fartuchu przykręcona bodajże pod śrubę od korektora siły hamowania. natomiast koło alternatora jest plastikowa opaska w którą wkładasz linkę i wciskasz w otwór koło altka
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2010, 08:36:19 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Co wy chcecie od tej linki? Ja mam Poldorovera z 1996 roku, linka jest w nim oryginalna i nie trzeba jej ruszać, bo jest wszystko OK. Tylko sprzęgło mu zmieniłem w zeszłym roku, bo na oryginalnym nie dało się już przyśpieszać na poziomym odcinku drogi.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:27:53 am »

Offline Pawel.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 279
Tez po wymianie linki mam maly klopot. Pedal chodzi lekko jednak jak silnik sie rozgrzeje to przy odpuszczaniu tak jakby pedal zostawal w dole i po chwili dopiero odskakiwal, dziala mniej wiecej w pozycjach 1-2-3, dlatego nieraz musi szarpnac a jazda w korkach jest bardzo nieprzyjemna...
328i

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:18:27 pm »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
bo te nowe linki sa do dupy sa wrazliwe na temp, a tam przeciez jest blisko do kolektora rzekł bym bardzo blisko
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - linka sprzęgła - idioci to wymyślili.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:49:14 pm »

Offline krecik71

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 16V 94r.
Miałem identyczny problem, rano jak auto jeszcze zimne sprzęgło chodziło elegancko. Po około 10 minutach jazdy zaczynały się wyżej wymienione problemy. W lecie jak stałem w korku i chciałem ruszyć to dostawałem cenzura. Wymieniałem linki smarowałem dalej to samo. Winnym całego zamieszania okazał się docisk sprzęgła po wymianie chodzi elegancko.