Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317795 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4000 dnia: Listopad 10, 2013, 11:50:22 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Żeby było śmieszniej jak nie widywałem Pasagonów to w tym tygodniu widziałem chyba trzy  :-)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4001 dnia: Listopad 10, 2013, 12:25:34 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
OOOO , już z tym nowym przodem ? rób foty bo ja nawet zdjęć nie widziałem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4002 dnia: Listopad 10, 2013, 12:34:24 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mnie się też trochę wydaje,ze problemem jest również po części mentalność ludzi,bo gdyby nowy sprinter wyglądal tak,jak obecny pasagon,to zapewne był by to szczyt designu,a tak,to jest kupa,bo polskie.Mnie się bardzo dużo zachodnich aut nie podoba,bo są po prostu brzydkie,szczególnie te nowsze,ale ludzie bardzo chętnie kupują i jeszcze zadowoleni są.Ja tam osobiście cenię prostotę i brak udziwnień.Np. taki sprinter w starszej wersji podoba mi się bardziej,niż w obecnej,ale i tak wygląda lepiej,niż taki crafter.A lublin wyglądal najlepiej w stylizacji tzw. 3Mi jak ten tutaj.Bardzo ładny samochód.
http://tablica.pl/oferta/lublin-3-mi-2-4-diesel-2006-rok-perfekcyjny-okazja-3-5-t-CID5-ID3ziRr.html

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4003 dnia: Listopad 10, 2013, 12:38:06 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Mnie się najbardziej podobał lublin 3 bo był najspójniejszy stylistycznie ale 3Mi też jest fajny, taki inny :)

http://wpolityce.pl/wydarzenia/66653-trener-pilsudski-o-polskim-panstwie-zeby-wszystko-naprawic-trzeba-chyba-znow-marszalka-i-jego-czynow-niech-kazdy-znajdzie-w-sobie-pilsudskiego

Dobry artykuł, właśnie w temacie patriotyzmu konsumenckiego, polecam  <spoko>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4004 dnia: Listopad 10, 2013, 18:05:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-do-polski-naplynie-fala-tanich-uzywanych-samochodow,nId,1055822#pst67619801
Coś na temat rejestracji anglików w PL. I jeden całkiem sensowny komentarz.Wytłuszczonym drukiem mamy sedno problemu w tym kraju.
Cytuj (zaznaczone)
Wiecie w czym problem ? w normalnej części UE auto z kierownicą po prawej stronie jest wyłącznie kaprysem konesera, taki pojazd to jedna tysięczna tych z kierownicą po lewej stronie. U nas dać zajobom takie auto w łapy , dołożyć kozacki styl jazdy, ułańską fantazję i od razu posypią się ilości wypadków. My nie jesteśmy normalnym krajem a jak na razie bazą dla kretynów i wszelkiej maści szpanerów. Posiadanie auta ze znaczkiem VW, Audi czy Mercedes nadal jest wyznacznikiem człowieka , jego stanu materialnego i samouwielbienia. Przy założeniu że w miarę nowym Audi będzie mógł pomykać ćwok ze wsi posiadający jedynie 5 klas i aspirację do wyższości nad resztą gminnych roboli.... zakup takiego angola stanie się furtką w lepsze życie. Posypią się furki z UK ale co z tego ? dlaczego są one takie tanie ? bo to mały procent produkcji masowej, auta poruszające się wiecznie w mglistym , wilgotnym klimacie , rdzewiejące po kilku latach od produkcji. Tanie bo jeden kraj na całą UE posiada taki typ ruchu drogowego. Nam niestety to nie przeszkadza, weźmiemy wszystko co jeździ byleby było tanie. Pamiętacie wysyp pudeł z UE po otwarciu granic ? brano co popadnie i całymi lawetami.... teraz byłoby podobnie. Zakładając że nasz rząd dobro obywateli ma w d.... , a kierując się wytycznymi iż Polaków ma być coraz mniej ,..... jest szansa że sami się powybijają na drogach. Na pewno pozwolą sprowadzać te pudła z UK
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 18:07:58 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4005 dnia: Listopad 10, 2013, 18:14:52 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Cholera , Dawid nie pamiętam ale znaczek miał INTRALL .

Koledzy Dawid i Buźka widzę mamy identyczne poglądy na sytuację  :] Polać Wam . I fajny artykuł o Szanownym Panie Piłsudskim  :] Oj przydałby nam się taki teraz ...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4006 dnia: Listopad 10, 2013, 18:34:17 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4007 dnia: Listopad 10, 2013, 18:38:30 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Koledzy Dawid i Buźka widzę mamy identyczne poglądy na sytuację  :] Polać Wam . I fajny artykuł o Szanownym Panie Piłsudskim  :] Oj przydałby nam się taki teraz ...
Ja akurat jestem posiadaczem zarówno poloneza,jak i żuka,przy czym oba są już drugimi autami tych marek w moich rękach,więc kto jak kto,ale ja jestem całym sercem za polską motoryzacją i szczerze kibicuję Tymińskiemu.A lublinka uważam za bardzo udane autko jak na polskie warunki.Wiadomo,ze odstaje od np. niemieckich samochodów,ale co zrobić.U nas się nie przelewało i nie nakradliśmy w czasie wojny tak,jak inni.Poza tym,gdyby nasz rząd zamiast utrudniać,choć trochę pomógł,to firma stanęła by na nogi i jeszcze niejednego zadziwiła.Ale taka u nas polityka,że swoje się niszczy,a wspiera obce,czy to w rolnictwie,czy w przemyśle.Niedługo i tak zostaniemy całkowicie rynkiem zbytu dla zachodu i źródłem (prawie) darmowej siły roboczej.A terenami po byłej FSC w Lublinie interesuje się już Volkswagen,więc Tymiński im tam przeszkadza,bo się pęta pod nogami i jakieś tam auta chce produkować.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4008 dnia: Listopad 10, 2013, 20:44:02 pm »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
wojsko powinno bez żadnych przetaargów brać honkery, bundeswehra jeżdzi gelendami, armiaa brytyjska Land roverami, USArmy Hummerem i Jeepem, bo w razie W to nie będzie opcji kasy i mozliwości  na import części od potencjalnego wroga:) militarnie kraj powinien być niezależny
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4009 dnia: Listopad 10, 2013, 21:04:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tu masz rację,ale zauważ,że teraz w obliczu ewentualnej wojny,to i tak leżymy na łopatkach.Jaką my mamy armię?A po drugie,to kto się będzie za ten kraj bił?Dzisiaj już nie ma takich patriotów,jak dawniej.Jak obowiązywała ZSW,to każdy tylko patrzył,jak się tu wywinąć.Ja byłem i nie żałuję.Mówią,że w wojsku tylko kraść i pić uczą,to prawda,ale uczą też pożytecznych rzeczy,choćby prawidłowego posługiwania się bronią i uświadamiają,że broń to nie zabawka.Teraz jak nie ma poboru,to wielu odetchnęło z ulgą i mogą sobie spokojnie jarać blanty i walić dopalacze,czy inny syf.Swoją drogą,to super pokolenie nam rośnie,przyszłość narodu,nie ma co.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4010 dnia: Listopad 11, 2013, 17:54:04 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Co tu dużo mówić, dzisiaj ten kraj to już tylko wydmuszka, ile ja bym dał jakbym mógł urodzić się w takim okresie aby młodość przeżywać w latach 70-tych.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4011 dnia: Listopad 11, 2013, 22:24:23 pm »

Offline slonik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
http://motoryzacja.interia.pl/samochody/producenci/news/13-faktow-i-mitow-na-temat-poloneza,1703710,320

Co o tym myślicie? Ja tam jednak podobieństwo do delty widzę :) Na jednym ze zdjęć jakaś wersja Traper :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4012 dnia: Listopad 12, 2013, 01:30:46 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tu masz rację,ale zauważ,że teraz w obliczu ewentualnej wojny,to i tak leżymy na łopatkach.Jaką my mamy armię?A po drugie,to kto się będzie za ten kraj bił?Dzisiaj już nie ma takich patriotów,jak dawniej.Jak obowiązywała ZSW,to każdy tylko patrzył,jak się tu wywinąć.Ja byłem i nie żałuję.Mówią,że w wojsku tylko kraść i pić uczą,to prawda,ale uczą też pożytecznych rzeczy,choćby prawidłowego posługiwania się bronią i uświadamiają,że broń to nie zabawka.Teraz jak nie ma poboru,to wielu odetchnęło z ulgą i mogą sobie spokojnie jarać blanty i walić dopalacze,czy inny syf.Swoją drogą,to super pokolenie nam rośnie,przyszłość narodu,nie ma co.

Oczywiście, w 39 było bardzo dużo chętnych do walki, tylko że wobec słabości ekonomicznej kraju g to dało, a ze słabości ekonomicznej wynika militarna.
Chyba nie znasz też dokładnie historii wojskowości. W każdym kraju oficer miał pistolet nie po to żeby strzelać do wroga, tylko żeby likwidować rekrutów którzy próbowali uciec z pola bitwy. Co do leżenia na łopatkach. Nam nie grozi wojna teraz, ale za 20 albo 50 lat to już nie można przewidzieć.

http://motoryzacja.interia.pl/samochody/producenci/news/13-faktow-i-mitow-na-temat-poloneza,1703710,320

Co o tym myślicie? Ja tam jednak podobieństwo do delty widzę :) Na jednym ze zdjęć jakaś wersja Traper

Bardziej jest podobny do Passata. I proporcje też bardziej Polonezowskie. Czy to znaczy że Polonez jest odrzuconą wersją Passata?

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4013 dnia: Listopad 12, 2013, 17:41:07 pm »

Offline Żbiku

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fso Polonez 1.6GLI 95r
Tak idzie mój
 abimex na lpg  :] http://www.youtube.com/watch?v=-1KZPNkE2yg proszę o komentarze pozytywne i negatywne :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2013, 19:05:29 pm wysłana przez Żbiku »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4014 dnia: Listopad 12, 2013, 21:21:32 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak


Bardziej jest podobny do Passata. I proporcje też bardziej Polonezowskie. Czy to znaczy że Polonez jest odrzuconą wersją Passata?


Odrzucony projekt Delty to może i nie, ale stylistyczne dziecko koncernu Fiat w 100%

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4015 dnia: Listopad 12, 2013, 22:36:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Odrzucony projekt Delty to może i nie, ale stylistyczne dziecko koncernu Fiat w 100%

Oczywiście że tak. Noski jak w ESV i stylista który rysował i Fiaty i wspomnianego Passata. Nie kupuję wersji że to Delta, a przynajmniej na pewno nie Delta o tych konkretnych wymiarach, płycie podłogowej i rozwiązaniu napędu jakie ostatecznie miała Delta. Mity rosną bez sensu, oglądu sprawy i nie wiadomo skąd. Weźmy takiego Stratopoloneza: na kwa-kwa.pl możemy przeczytać skan z jakiegoś pisma, w którym Jacek Bartoś stwierdza że sztywność nadwozia sprawdzano pod kątem jazdy rajdowej na tzw. "wyrypie". Można zatem chyba założyć że nadwozie było sztywne, skoro testy wypadły pomyślnie. Ale ktoś stworzył powtarzany mit że samochód nie był sztywny. Jacek Bartoś twierdził że rozkład masy wynosił 60-40 tył-przód. Czyli prawidłowy dla RWD z silnikiem centralnym. Ale ktoś stworzył powtarzany mit że samochód miał fatalny rozkład mas.

abimex na lpg  :] http://www.youtube.com/watch?v=-1KZPNkE2yg proszę o komentarze pozytywne i negatywne :D

Jeżeli tak idzie z LPG, to jak by szedł bez instalacji? Bardzo dobre przyspieszenie!
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2013, 22:40:27 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4016 dnia: Listopad 12, 2013, 23:00:45 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
Tyle że on ma bodajże przepustnicę z omegi 2.0 z tego co pamiętam :)
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4017 dnia: Listopad 12, 2013, 23:01:19 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli tak idzie z LPG, to jak by szedł bez instalacji? Bardzo dobre przyspieszenie!

Przykładowo niektóre Bosche lepiej jeżdżą na LPG niż na Pb.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4018 dnia: Listopad 12, 2013, 23:04:03 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Żwawy Abimex, ale chyba w wyższych partiach obrotów mu brakuje, na tym IVb powinien troszkę podciągnąć jeszcze, mimo wszystko motor  <ok>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4019 dnia: Listopad 12, 2013, 23:08:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Przykładowo niektóre Bosche lepiej jeżdżą na LPG niż na Pb.

Wierzę bo tam jest syf z mieszanką, ale zwężka i masa butli w dobrze ustawionym silniku robią swoje. Przepustnica z Omegi? No proszę, OHV a jak idzie jak dać mu odetchnąć. Nie tylko że dobrze idzie do 100, ale mnie najbardziej zaimponowało przejście od 100 do 140, było widać że auto ma swoją moc.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E