Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317748 razy)

Maćko i 13 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4800 dnia: Styczeń 26, 2015, 18:06:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W jakim VAG urywają się koła i drążki kierownicze?

W Toyocie była akcja serwisowa z powodu wadliwych drążków. A ostatnio wyszła seria aut z wadliwymi śrubami kół, o czym pisałem wcześniej.
Jak mam ufać firmie która co roku wypuszcza jakiegoś bubla i nie potrafi skontrolować jakości głupiej śruby? I czemu mam za taką jakość płacić 20 tys. ekstra skoro auto tej samej, albo może lepszej jakości kupię po dużo niższej cenie? A jednak Toyota jest w czołówce sprzedaży i ma reklamy zapewniające o niesamowitej trwałości, podobnie jak VW, który był bardzo trwały ale to stare dzieje, a mit podtrzymywany przez marketing funkcjonuje.
To tak samo jak z Oplem. Wujek chciał sobie kupić gołą Astrę III, bo to niemieckie itd. to mu powiedziałem żeby poszedł do Kii no i się skusił, bo zapłacił 46 tys. za auto które miało klimę, radio, pełną elektrykę i halogeny, a w Oplu by nie dostał żadnego wyposażenia może poza el. szybami z przodu i zapłaciłby 60 tys. Przy takich warunkach można chyba przymknąć oko na pompę i sprzęgło, bo i tak jesteśmy do przodu o kilkadziesiąt tys.

sytuacja wydaje się być podobna jak naszego OHV

Tylko że w OHV można wszystko rozkręcić i są części nadwymiarowe na trzy szlify. W VW jest tak samo? Odeszli już od kół zębatych zintegrowanych z wałem napędowym? W ogóle można kupić części w sensownych cenach, albo w ogóle można je kupić, czy jest tak jak z tymi przełącznikami zespolonymi za milion złotych co je w lesie porzucili bo tylko serwisy VW mogły je sprzedawać?

Słuchaj BXmaster, Sparrow czy jak Ci tam jeszcze, masz jakieś chyba kompleksy. Nie stać Cię na VAGa czy Toyotę, jeździj Pandą.  Ale nie podważaj rankingu sprzedaży. Chyba nie jest wymyślony, a aut sztucznie nie sprzedano. Ludzie mają pieniądze (czy tam kredyty) kupują nowe auta i je po pewnym czasie sprzedają. Psują, czy się nie psują, nie ma to większego znaczenia. 3 - 4 lata co by nie było, to wytrzyma. Czy to będzie VW, Toyota czy Fiat, wszytko taki sam badziew, z tym że Fiat ma tylko Ducato i 500, a reszta ma pełną ofertę modeli.

Ps. Dlaczego nie wysłałeś wujka do TATY lub Dacii? Miałby pewnie jeszcze więcej i jeszcze taniej. KIA jest spoko, ale jest z nią podobna sytuacja co z Mazdą, ale korozja przeszkadzała tylko w Polonezie, więc w sumie bez znaczenia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4801 dnia: Styczeń 26, 2015, 21:25:14 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
http://www.zlomnik.pl/index.php/2011/06/22/maximum-zlomnik-overdrive-ur-polonez-cng/ widzieliście to:D swoją drogą ciekawe jak to jeździ
Ja widziałem lepszy .. ten zrobiony z Ursusa a ja widziałem w mniejszej, samemu przygotowanej ramie do ciągania drzewa w lesie ;) przy mnie odpalił po miesiącu stania od strzała.. nie wiem czy jeszcze to ma
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4802 dnia: Styczeń 27, 2015, 08:45:04 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Ten ursus jest zrobiony mocno słabo, ale czasem taki upgrade zrobiony z głową ma sens. Remont silnika np. z c-360 do tanich nie należy, w niektórych przypadkach silnik z samochodu  nie jest zły, taki xud9 powinien się dobrze spisywać, tylko dorobienie ramy i mocowań zawieszenia i połaczenie tego do kupy to sporo pracy.
v-max w okolicy 60 jest zachęcający :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4803 dnia: Styczeń 27, 2015, 12:20:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Widziałem raz przeróbkę na silniku mercedesa,ale nie z samochodu,tylko z kombajnu,czy ciągnika.Niedawno był artykuł w gazecie rolniczej i na necie to widziałem.Facet zamiast remontować orginalny silnik,wstawił właśnie taki,potem zmienił go na inny,też merca z turbiną.Zrobione profesjonalnie,ładnie połączone z e skrzynią i przednią osią.Zdaje się i przedni napęd zrobi.Ciągnik C-362 tzw. wersja eksportowa,z kabiną i maską jak w serii ciężkiej.bardzo ładnie wykonane.Ogólnie,to można wstawić dowolny silnik,ale niektóre ze względu na konstrukcję i wytrzymałość bloku muszą siedzieć w ramie pomocniczej,która będzie jednocześnie utrzymywała sztywność całego ciągnika,bo nie zapominajmy,że ciągnik to w zasadzie jedna sztywna konstrukcja,skręcona ze sobą,silnik,skrzynia,tylny most itp. więc musi to być mocne.Widziałem raz podobny ciągnik z silnikiem SW 266 tzw. mały leyland 80KM i silnik siedział właśnie na takiej ramie.Oczywiście był jakoś tam połączony ze skrzynią,ale całość wzmocniona była porządną ramą.Przy takich założeniach,to można nawet rovera wstawić,ale musi być mocna rama,żeby wszystko trzymało się kupy,bo kupy nikt nie ruszy  :d  Tu jest słowo o tym.
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/512960-ursus-c-362/

A tego czegoś ze złomnika,to nawet wstydził bym się pokazywać.Potem się z nas śmieją,że mamy zacofaną wieś,szczególnie jak takie wydumki na necie pokazują.Prawda jest taka,że na wsi można znaleźć naprawde dobrych i pomysłowych mechaników.Sam znam jednego takiego,co to różne dziwne rzeczy robił,ale robił to profesjonalnie i schludnie.Wszystko jak z fabryki.A te wszystkie przednie napędy do np. C-360 to niby kto wymyślił?Fabryka przez cały okres produkcji nie potrafiła dorobić napędu do 60-ki,a paru ludzi ze wsi zacisnęło poślady i dzisiaj mamy tego multum na necie.Do wyboru do koloru.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 20:59:04 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4804 dnia: Styczeń 27, 2015, 16:33:22 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4805 dnia: Styczeń 27, 2015, 21:18:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
le nie podważaj rankingu sprzedaży. Chyba nie jest wymyślony, a aut sztucznie nie sprzedano.

W żadnym miejscu nie podważałem rankingu sprzedaży. Ranking sprzedaży mówi to co mówi, czyli jakie marki są najpopularniejsze, a od kiedy to większość zna się na samochodach albo śledzi wpadki firm motoryzacyjnych?

Rzućmy okiem na reklamy każdej z tych firm- zakładając że przemawiają do większości klientów (inaczej po co by je robiono w takiej formie?), to widzimy na podstawie czego te wybory są dokonywane. O ile w latach 70tych w reklamie można było znaleźć informację o konstrukcji korbowodów (np. jedna z reklam Fiata 132), o tyle w tej chwili są to jakieś bajki o nudzących się mechanikach, skakaniu bo pokoju wyłożonym poduszkami powietrznymi, albo "testowaniu maszyn do testowania samochodów" w jakimś białym pokoju.

Tych najnowszych nie mogę znaleźć, w TV lecą, ale przypomnijmy tą. Przecież to nie ma nawet cienia pozorów realizmu:
https://www.youtube.com/watch?v=3H7FcQ35MX4

Dlaczego nie wysłałeś wujka do TATY lub Dacii?

Ponieważ obie firmy robiły wówczas auta za małe, i dość radykalnie różniące się konstrukcją zawieszenia i jego zestrojeniem od Astry.

KIA jest spoko

Aha, czyli jednak mam rację że dopłacanie do VAGa nie ma specjalnie sensu, przynajmniej w zakresie dostepnych modeli porównywalnych.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4806 dnia: Styczeń 29, 2015, 09:35:35 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
http://www.opuszczone.net/fabryka-samochodow-osobowych

Ktoś się nie załapał na zwiedzanie podczas rocznicy? Żaden problem! Jeszcze trochę i pewnie będzie można samemu sobie zwiedzić (zanim wyburzą do końca)  <uoee>
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4807 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:41:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

KIA jest spoko

Aha, czyli jednak mam rację że dopłacanie do VAGa nie ma specjalnie sensu, przynajmniej w zakresie dostepnych modeli porównywalnych.

Masz rację. Analogicznie byłoby w 1997 roku. Kupuję VW golfa IV i jeżdżę, lub kupuje Poloneza Caro Plus i też jeżdżę. Jak kupujesz spodnie, to możesz kupić jakieś markowe lub na bazarze. W obydwu będziesz wygodnie chodził, tyle że te z bazaru mogą trochę śmierdzieć nie wiadomo czym i pewnie się szybciej poprzecierają.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4808 dnia: Styczeń 29, 2015, 21:24:22 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4809 dnia: Styczeń 29, 2015, 21:30:12 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Sama prawda.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4810 dnia: Styczeń 31, 2015, 21:58:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tak bardziej poważnie, to byłem ostatnio na gościnnym wykładzie takiego dr który jest doradcą rządowym i powiedział taką rzeczy, że ci ludzie postrzegają świat z perspektywy osiedla na którym w latach 80tych biegali z ulotkami i że doradca-fachowiec właściwie nie ma żadnego wpływu na ich decyzje, bo taka jest psychika tych ludzi, że można im mówić i tłumaczyć pewne rzeczy, a oni po prostu tego nie przyjmują do wiadomości.

A tak wracając do motoryzacji, kto jest najgorszym kierowcą? Oczywiście kierowca Ferrari  ]:->
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1422579428&v=xJiJDRqjj0Y&x-yt-cl=85114404
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4811 dnia: Styczeń 31, 2015, 22:45:58 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Gościu przepłacił za Ferrari. Mógł kupić Pandę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4812 dnia: Luty 01, 2015, 10:10:01 am »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4813 dnia: Luty 01, 2015, 18:30:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Gościu przepłacił za Ferrari. Mógł kupić Pandę.

Pomijając złośliwość, to poniekąd masz rację, bo już raz widziałem tabelkę wyników z KJSu na którym Lamborghini Gallardo pokonało tylko część Fiatów Seicento.  ;p Ale kierowcy i tak się należy uznanie że w ogóle próbował tym autem coś jechać, a nie tylko wozić się po mieście.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4814 dnia: Luty 01, 2015, 18:56:16 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4815 dnia: Luty 02, 2015, 00:30:03 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Filmik o Volvo pierwsza klasa!

https://www.youtube.com/watch?v=QeGOgc9pD0c
Ta reklama rozłożyła mnie na łopatki, dział promocji w DU miał w czubie :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4816 dnia: Luty 02, 2015, 03:04:57 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
heh, pamiętam jak to w tv leciało. :d
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4817 dnia: Luty 02, 2015, 09:34:12 am »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4818 dnia: Luty 02, 2015, 13:52:59 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kupujcie ładne polonezy póki jeszcze się jakieś uchowały,bo zaczynają się za nie brać specjaliści od off roadu.
https://www.youtube.com/watch?v=p8i5OzStp6c
Niech mi ktoś wytłumaczy,czemu to służyło.Honkerek fajny,ale zapewne niedługo pójdzie w ślady poldka.Niezbyt widać kolor poldka na filmie,ale to jakiś niebieski,może nawet capri.Pewnie najgorszy jeszcze nie był.Napisał bym,że wieśniaki,ale oni niekoniecznie ze wsi.Ja ze wsi jestem,ale tak bym w życiu nie zrobił.Z jakimkolwiek autem.To jest totalne skretynienie i nie służące niczemu niszczenie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #4819 dnia: Luty 03, 2015, 11:13:27 am »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna