Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317762 razy)

Sławek#1978, lukasz190, diodalodz i 21 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5340 dnia: Maj 21, 2017, 20:09:56 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5341 dnia: Maj 21, 2017, 20:16:53 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Przykre ale zaorają z czasem wszystki co z fso związane...

W siedlcach część budynków zpp fso juz dawno zniknęła.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5342 dnia: Maj 21, 2017, 20:37:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeszcze coś odnośnie toru: https://www.youtube.com/watch?v=ehisdx7Oaq8
Szkoda słów na to co się w tym kraju odpierpapier, ścieżek rowerowych srają gdzie tylko się da, ale torów to już nie! Kierowca ma być tylko do robienia sobie pijaru poprzez zaostrzanie kar za byle co (ostatnie "dobre zmiany" są ciekawe bo załóżmy, że jedzie za nami radiowóz i daje nam sygnał do zatrzymania się, to czy jeśli przejedziemy np. 30m do jakiejś zatoczki to czy to już się kwalifikuje jako ucieczka przed policją czy jeszcze nie?), płacenia podatków i mandatów. Ja pierdole  <do bani>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5343 dnia: Maj 21, 2017, 21:51:46 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
To taki sam problem jak z budownictwem na terenach zalewowych. Ludzie się pobudowali bo tanio, ale skoro ludzie są tacy głupi to urząd nie powinien był wydać pozwolenia na budowę, a wydał...
Bo po co myśleć o dobru wspólnym skoro można tylko o swoim, albo nie myśleć wcale gdy mamy w pracy myśleć o wspólnym.
Ale do FSO też mam żal w pierwszym rzędzie że ten tor sprzedali "Mennicy" Polskiej (skądinąd to powinien być zakaz używania słowa Polska i jego form przymiotnikowych w działalności gospodarczej. Później człowiek wchodzi do salonu prasowego, kupuje nieopatrznie Gazetę Polską żeby zobaczyć co to jest, i podświadomie nabiera niechęci do nazwy własnego kraju)

No ale może nas z tego g. w kraju Pan nasz wyratuje.
Wychowania obywatelskiego w szkole nie ma, logiki nie ma, na WOSie zero o praworządności, prawie nic o ekonomii, nic o myśli politycznej, ale na lekcje modlenia się to czas jest, to może wymodlimy dobrą zmianę :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5344 dnia: Maj 21, 2017, 22:07:32 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Bo idzie o to , żeby wychować pokolenie bezmyślnych obywateli i wciskać im wtedy co się da.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5345 dnia: Maj 21, 2017, 22:57:02 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Coś ty się tak uczepił tej religii,przecież to nieobowiązkowe i kto chce to uczęszcza kto nie chce to nie chodzi,nikt nikogo za to nie piętnuje. Wolność wyboru panuje przecież. Co do wosu itd. to nauczyciele dalej tkwią w systemie centralnoplanowanym,a przedmioty te są traktowane po macoszemu,przez co nikt nie przykłada uwagi do nauki,ani przerobienia materiału.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5346 dnia: Maj 21, 2017, 23:05:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po prostu: dobra zmiana ,
tam idzie duza linia energetyczna, wiec budowa osiedla to absurd - kto zaplaci krocie ,zeby z balkonu ogladac druty z kilkoma kilovoltami,
chyba,ze linia bedzie przesunieta jak pod Krakowem na dni mlodziezy katolickiej ,bo tam byl powod w postaci wlascicieli dzialek z pisu, ktorzy w ten sposob podniesli wartosc dzialek wydajac bajeczne sumy na przygotowanie terenu z publicznej kasy,
tutaj szykuje sie pewnie cos podobnego ,bo od kiedy celem statusowy Mennicy Polskiej jest budowa penthausow - od dobrej zmiany,
co ciekawe na taka rozpierduche trzeba miec pozwolenie, bo przeciez nie drzewa tam wycinali ;]
ktos sie zalozy,czy takie pozwolenie maja i czy za jego brak beda konsekwencje ?

a to, ze robili problemy z zabraniem prywatnego mienia z miejsca rozpierduchy, to zwykle skurwysynstwo i nalezy sie palowanie zasranym robolom, albo lepiej paralizator na gacie - ciekawe jak dlugo by podskakiwali,
co to mnie jako najemce obchodzi, ze jakies pajace od wlasciciela robili miedzy soba przekret na kase,a teraz sie poklocili ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5347 dnia: Maj 21, 2017, 23:22:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Coś ty się tak uczepił tej religii

Bo ryba psuje się od głowy.

Albo logicznie wnioskujemy w oparciu o fakty, albo nie. Jak myślimy nielogicznie albo w oparciu o niesprawdzone fakty to skutki są m.in. takie że mamy kretyńsko urządzone państwo. Jak ktoś chce wierzyć że Mojżesz przez 40 lat nawigował po półwyspie Synaj i nie było buntu w szeregach, to niech sobie wierzy, ale niech mi potem taki mędrzec nie mówi jak mamy prowadzić politykę zagraniczną w stosunku do Rosji.

Dorabiam sobie jako korepetytor i widzę co dzieciaki mają w głowach- to jest śmietnik przepleciony propagandą i dogmatycznymi gadkami.
Nauczanie czym jest mowa ezopowa na j. polskim, też jest szkodliwe bo można by za ten czas zająć się logiką języka naturalnego czy filozofią języka i nauczyć dzieci rozróżniania nazw od desygnatów.

kto chce to uczęszcza kto nie chce to nie chodzi,nikt nikogo za to nie piętnuje

To akurat nieprawda. I nie biorę tego tylko z artykułów w Przeglądzie, zapewniam Cię że "odmieniec" który nie chodzi na religię nie ma w szkole lekko, bo sam to przerabiałem.

« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2017, 23:23:46 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5348 dnia: Maj 21, 2017, 23:27:15 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Popieram kolegę powyżej z całą stanowczością. Religia jest źródłem wszelkiego zła na tym świecie. Wiara w wyimaginowane bożki prowadzi to ciemnoty i sprowadza nasz kraj w czasy średniowiecza. Zauważ, że tam gdzie religia jest mało istotna czyli w krajach laickich (Czechy, Niemcy, Francja) gospodarka ma się dobrze i ludzie zarabiają uczciwie. Tam gdzie jest religia- jest bieda i wojny domowe. Religię powinno się całkowicie zdelegalizować a szamanów w sutannach wysłać do uczciwej pracy np w kopalni.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5349 dnia: Maj 21, 2017, 23:45:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Tak i te laickie kraje pomjając Czechy sprowadzają sobie całe hordy dzikich ludzi z wypranymi mózgami,którzy zabijają i krzywdzą w imię swojego wyznania. Ale sory jednak dalej źródłem całych problemów na świecie i w Polsce jest katolicyzm,ksiądz i wierzący- wyznanie do którego nikt nie zmusza,nikt nikogo nie zabija za niewiernosc czy złamanie zasad  <spoko>  wątpie czy w tym stuleciu nasz kraj dogoni jakikolwiek kraj zachodu,jeśli szukanie przyczyny małego rozwoju odbędzie się w takich kwestiach.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5350 dnia: Maj 21, 2017, 23:56:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tak i te laickie kraje pomjając Czechy sprowadzają sobie całe hordy dzikich ludzi z wypranymi mózgami,którzy zabijają i krzywdzą w imię swojego wyznania

Bo już nie pamiętają czym jest religia, a co gorsza nie myślą co robią.
Tam gdzie nie ma myślenia, jest przyzwyczajenie albo jakaś ideologia- np. religia ale niekoniecznie.
Dlatego szkoła powinna uczyć myślenia, a nie jakichś konkretnych wartości, bo te wartości w nowej sytuacji mogą się okazać nieprzystające i szkodliwe.

- wyznanie do którego nikt nie zmusza,nikt nikogo nie zabija za niewiernosc czy złamanie zasad  <spoko> 

Gdybyś się cofnął do XVI czy XVII wieku to byś mówił inaczej.

wątpie czy w tym stuleciu nasz kraj dogoni jakikolwiek kraj zachodu,jeśli szukanie przyczyny małego rozwoju odbędzie się w takich kwestiach.

Podstawową przyczyną wszelkich nieszczęść jest głupota ludzka, a ślepe kierowanie się jakąś ideologią jest tylko jednym z jej przejawów.

przyczyny małego rozwoju

To tymczasem może coś w końcu zrobicie z egzekwowaniem przykazania "Nie kradnij"?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5351 dnia: Maj 22, 2017, 00:00:27 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dorabiam sobie jako korepetytor i widzę co dzieciaki mają w głowach- to jest śmietnik przepleciony propagandą i dogmatycznymi gadkami.
Ale ten śmietnik to tak zrobił się od dwóch lat, czy ciągnie się to znacznie dłużej?
zapewniam Cię że "odmieniec" który nie chodzi na religię nie ma w szkole lekko, bo sam to przerabiałem.
Co Ty bredzisz? Z tego co pamiętam to tylko 2 razy miałem styczność z osobami nie uczęszczającymi na religię i w obu przypadkach zbytniego dramatu te osoby nie przeżywały. Fakt, że w przypadku pierwszej osoby (podstawówka, małe miasto) jeszcze wywoływało to jakieś poruszenie wśród kadry nauczycielskiej, niemniej z moich obserwacji wynika, że nauczyciele to w większości pierdoły życiowe próbujące połechtać swoje ego poprzez wytykanie wszystkich "niewzorcowych" zachowań palcem.
Coś ty się tak uczepił tej religii
Religia to jest indoktrynacja, czyt. pranie mózgów, wykorzystując ludzką bezmyślność i ślepą wiarę w autorytety.  Stąd babcia, która ma się za wzorcową katoliczkę, gdy usłyszy niepochlebne zdanie na temat np. pisuarów bez wahania krzyknie słynne "super partia ku**o". Jednocześnie udając się na zlot miłośników RM i TV Sram będzie z radością śpiewać piosenki typu "żywa ryba płynie pod prąd", nawet nie zauważając tego, że sama płynie z prądem tylko w innym ścieku...
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 00:13:40 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5352 dnia: Maj 22, 2017, 00:09:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
źródłem całych problemów na świecie i w Polsce jest katolicyzm,ksiądz i wierzący
nie na swiecie ,bo swiat to rowniez I swiat ze swoimi problemami ,a jako ze RParafialna nalezy do II swiata ,to mamy tez adekwatne problemy,
w Polsce problemem jest katolicyzm, bo czlonkowie tej korporacji razem z lizacym im dupe układem okradaja obywateli nie tylko tych, ktorzy sie na to godza,ale tez reszte
http://memnews.pl/img/3590/w-polsce-przez-pis-bedzie-tak-samo-/
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5353 dnia: Maj 22, 2017, 00:18:54 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
dzikich ludzi z wypranymi mózgami,którzy zabijają i krzywdzą w imię swojego wyznania.
Czyli sam przyznałeś co religia robi z ludzi.
wyznanie do którego nikt nie zmusza,nikt nikogo nie zabija za niewiernosc czy złamanie zasad
poczytaj o krucjatach czy wyprawach hiszpan w imię jezusa. palenie czarownic na stosach itp itd. Jezus ma na sobie więcej krwi ofiar niż Hilter i Stalin razem wzięci.
wyznanie do którego nikt nie zmusza,nikt nikogo nie zabija za niewiernosc czy złamanie zasad
wiesz dlaczego religia katolicka tak mocno demoralizuje ludzi? ukradniesz mi na zlocie kapselki z riali, będziesz odcinał na wołominie a w niedziele pójdziesz się wyspowiadać i masz przed bogiem czyste sumienie. możesz kraść i odcinać dalej, w niedziele znów się wyspowiadasz i koło się zamyka. Ja natomiast, jako ateista odpowiadam przed własnym sumieniem które z tego czynu mnie nie rozgrzeszy. I będę żył długo w poczuciu wstydu przed samym sobą.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5354 dnia: Maj 22, 2017, 01:28:52 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ciekawe wywody tu prowadzicie... dochodzę do jednego wniosku że wg was katolik = złodziej, i oszust. Wystarczy nim nie być i już żyjemy uczciwie.

Człowiek to istota wierząca. Jeden wierzy w Allacha inny Boga czy inne kriszny. Są tacy co wierzą w przyjaźń czy miłość, albo pieniądze... Zawsze powtarzam dzieciom, że nie ma ludzi niewierzących. Każdy w coś wierzy ale nie każdy w Boga...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5355 dnia: Maj 22, 2017, 08:03:59 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Byłem na torze w zeszła niedziele, przejechałem się. Nie myślałem, że to już będzie naprawdę ostatni raz. Ostatni PN, który jechał po całym torze? Znowu coś się kończy, a niewiele zaczyna.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5356 dnia: Maj 22, 2017, 09:20:42 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
poczytaj o krucjatach czy wyprawach hiszpan w imię jezusa. palenie czarownic na stosach itp itd. Jezus ma na sobie więcej krwi ofiar niż Hilter i Stalin razem wzięci.

Nie no, to już przesada. Nie Jezus, tylko jego fanklub. A straty ludzkie były wysokie %, ale raczej nie w liczbach bezwzględnych.
Jezus był tylko złym architektem doktryny, która po jego śmierci stała się bardzo radykalna i nietolerancyjna.
Prześladowania i wojny religijne prowadzone przez chrześcijan (głównie między sobą) trwały z przerwami od III do XVII w. Potem to już tylko dyskryminacja w dostępie do stanowisk państwowych i lokalne awanturki.

Wystarczy nim nie być i już żyjemy uczciwie.

Oczywiście nie, celna uwaga!
Świat jednak jest urządzony oparciu o to co rozpoznajemy jako prawa logiczne, nasze mózgi są maszynami logicznymi i obserwując świat można się nauczyć myślenia logicznego. I tym powinna się zajmować edukacja, a nie wpajaniem treści czegoś co zostało spisane w j. nieprzetłumaczalnych tysiące lat temu i z "jakiś" powodów jest zupełnie nielogiczne. Podałbym trzy powody, ale nie chcę być pozwany za poglądy.
Biblię można, nawet powinno się studiować jako literaturę analizując filologicznie i porównując z innymi źródłami historycznymi, ale traktowanie jej na równi z prawami fizyki czy krytycznymi opracowaniami źródeł historycznych jest deczko ryzykowne.

Są tacy co wierzą w przyjaźń czy miłość, albo pieniądze... Zawsze powtarzam dzieciom, że nie ma ludzi niewierzących. Każdy w coś wierzy ale nie każdy w Boga...

Można jeszcze przyjmować założenia... Wtedy można zmienić zdanie, kiedy pojawiają się dane przeczące założeniu. Wiara jest z definicji bezkrytyczna.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 09:38:15 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5357 dnia: Maj 22, 2017, 10:44:28 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A tak żeby Wam przerwać te wykłady, to wrzucam odcinek z "Miłosników". Fajnie usłyszeć kilka ciepłych słów o polonezie, no i dobrze się to wpisuje w to forum, bo cięte sprężyny od trucka itd.
https://youtu.be/-HKclcN9q28?t=617
A tak btw, to myślałem, że ten cały Michu, to gdzieś po 40-ce już jest, a okazuje się, że on jest chyba z 5 lat młodszy ode mnie, skoro wspomina, że w 2001-ym miał 16 lat  ;-| Wygląd bywa mylący,a ja przy nim, wyglądał bym na młodszego.Cieszyć się, czy płakać?  :jezyk2:

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5358 dnia: Maj 22, 2017, 13:46:26 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Fajne materiał, a tu fragment pokazujący jak pracuje zawieszenie Poloneza na wyrypie:

https://youtu.be/dDIYQ0GJ4XY?t=3m35s

Wygląda jakby biegł.  <lol>
Nawet bokiem poleciał bo most nie potrafi utrzymać kół przy jezdni na czymś takim. Ciekawe jakby MTS na tym działał  <lol2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5359 dnia: Maj 22, 2017, 17:21:27 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Bardzo dobrze pracuje to zawieszenie. Pamiętajmy o 3 rzeczach:
- kiedyś były inne trendy w motoryzacji i zawieszenie stroiło się właśnie z największym naciskiem na komfort.
- pomimo doskonałego wybierania nierówności, kierowca wciąż panuje nad samochodem a sam samochód nie wytraca toru jazdy.
- w zasadzie do końca lat '90 w polsce drogi były tylko na mapie i z definicji :] Więc takie zawieszenie było jedynym słusznym wyjściem z tej sytuacji.
- przejedź ten tor w taki sam sposób jakimkolwiek współczesnym autem. Pozbierasz go na kiper Stara.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.