Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317824 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5660 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:54:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szewc bez butów chodzi, czy takie słabe z nich majstry?

Patrząc po ostatnim materiale video z ich udziałem, w którym facet gadał o kiepskim oświetleniu, ogrzewaniu i powolnych wycieraczkach w polonezie caro na kanale historycznym, to mam wrażenie, że świetnie się znają na rodzajach szmatek do polerowania karoserii, ale trochę gorzej z wiedzą techniczną, i nawet by mnie nie zdziwiło, gdyby ta przejściówka należała do nich :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5661 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:08:23 pm »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
Też to oglądałem. Gość pieprzył jak potłuczony. Historie z dupy wyjęte powielone setki razy stają się faktem. Potem dziwić się, że w społeczeństwie taka opinia o Polonezie a nie inna.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5662 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:50:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
facet gadał o kiepskim oświetleniu, ogrzewaniu i powolnych wycieraczkach w polonezie caro
Co do ogrzewania, trudno mi się wypowiedzieć na podstawie jednej kilkukilometrowej przejażdżki, ale ostatniej zimy jechałem truckiem z 1993 r. i wycieraczki faktycznie działały tak, jakby nie mogły, a nawet nie chciały. O ile można było o nich powiedzieć, że działały.  <marzyciel> Przynajmniej ja nieco inaczej rozumiem pojęcie działające wycieraczki... Porównania polonezowego niestety nie mam. W Truckle nawet nie wiem, czy działają.  :]

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5663 dnia: Grudzień 04, 2017, 17:13:13 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Stary system wycieraczek działa rzeczywście kalecznie,zresztą w 125p jest to samo. W Polonezach z szerokimi wycieraczkami ,już działą wszystko normalnie

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5664 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:18:02 pm »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
Wystarczy dobrze przesmarować mechanizm wycieraczek wraz z nasmarowaniem silnika i podłączenie zasilania przez przekaźnik. Wszystko działa bardzo fajnie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5665 dnia: Grudzień 04, 2017, 19:34:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
facet gadał o kiepskim oświetleniu, ogrzewaniu i powolnych wycieraczkach w polonezie caro
Co do ogrzewania, trudno mi się wypowiedzieć na podstawie jednej kilkukilometrowej przejażdżki, ale ostatniej zimy jechałem truckiem z 1993 r. i wycieraczki faktycznie działały tak, jakby nie mogły, a nawet nie chciały. O ile można było o nich powiedzieć, że działały.  <marzyciel> Przynajmniej ja nieco inaczej rozumiem pojęcie działające wycieraczki... Porównania polonezowego niestety nie mam. W Truckle nawet nie wiem, czy działają.  :]

Żadne szerokie caro, którym jechałem, nie miało powolnych wycieraczek, co innego wąskie i borewicze, ale to jednak trochę inny mechanizm, no i brak przekaźnika. Natomiast ogrzewanie przy sprawnej nagrzewnicy w minusie dawałoby radę chyba nawet na syberii, w zimie jeżdżę w krótkim rękawie na długie trasy. No, ale układ musi być czysty, a termostat sprawny.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5666 dnia: Grudzień 04, 2017, 19:41:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja tam na wycieraczki w waskim caro nie narzekalem, chodzily jak trzeba, nie za wolno,
w DFie zreszta tez,
wlasciwie w kazdym aucie spelniaja swoje zadanie,gdy sa sprawne, tylko jak sie przyzwyczailem w plusie do programatora, to w innych autach zawsze jest gorzej, czy to programator obracany na dzwigience, czy prak programatora to juz nie ta wygoda co w plusie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5667 dnia: Grudzień 04, 2017, 22:59:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bywa, że osie, na których siedzą ramiona wycieraczek, są po prostu zardzewiałe/zatarte w prowadnicach (ten element, który siedzi w podszybiu) i przez to ciężko chodzą.Miałem tak w jednym polonezie.Po rozebraniu, oczyszczeniu i nasmarowaniu, fruwały aż miło.Tam niby jest tulejka mosiężna (zdaje się) ale rdza potrafi życie utrudnić.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5668 dnia: Grudzień 05, 2017, 00:13:07 am »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
U mnie w 125p prędkość wycieraczek jest świetna, nie można się do tego doczepić. Jednak martwi mnie pewna rzecz, mam zalożone nowe pióra a wycieraczki słabo zbierają wodę z szyby, niestety idealnie na wysokości mojego wzroku, macie jakiś pomysł co zrobić? Dogiąć, odgiąć ramię?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5669 dnia: Grudzień 05, 2017, 00:37:57 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
sprężyna w ramieniu wycieraczki do wymiany, bądź całe ramiona. Skoro to ramiona do 125p to pewnie lepiej będzie pokombinować ze sprężyną

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5670 dnia: Grudzień 07, 2017, 01:21:33 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 01:33:41 am wysłana przez lesor#1973 »
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5671 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:52:46 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Pewnie że bym kupił nowego poloneza po raz drugi, ale to już można tylko pomarzyć i kupywać nowe "plastiki"  :-)
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5672 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:16:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Mnie by nie było stać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5673 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:07:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Warto obejrzeć. Kierowca dość niezły, a i Polonez daje radę

https://youtu.be/G7DaseazbTU
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5674 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:08:45 pm »

Offline J1612

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 250
Kupilibyście?


Jakie stać nie stać?! Przecież to durna reklama ten niby artykulik. Szkoda że nie przeliczyli w podobny sposób cen innych tanich samochodów z tamtych lat, cinquecento wyszło by im wtedy ze 100 tysięcy a sporting ze  150 hehe.

Park masznowy:
PN 1,4 -DF 1,6 R620ti R45 Bmw540i silnik w proszku

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5675 dnia: Grudzień 07, 2017, 22:35:08 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5676 dnia: Grudzień 07, 2017, 23:28:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dla tych,ktorzy nie zorientowali sie, to ten "artykuł" jest reklama Tipo,
Tipo jak to Tipo jest autem nie wzbudzajacym emocji, wiec zaplatanie w to Poloneza mialo jedynie znacznie podbic ogladalnosc,
prawdopodobnie stad wiekszosc tych glupot, w tym cena - ona musiala wynosic 70kpln, bo tyle kosztuje wypasiona wersja tipo, ktorej nikt z klientow raczej nie bierze,bo klient na takie auto chce sie zmiescic w 50kpln, bo za wiecej to juz jest klientem na suva

motyw inflacji jest wymyslony, w sumie komu chcialoby sie to faktycznie sprawdzac - ktos sie skusil ?
bez sensu, ceny samochodow nie wiele maja wspolnego z inflacja,
dzisiejszy Polonez, gdyby byl w klasie C, to kosztowalby 35kpln, czyli polowe sumy z reklamy,
zakladam tak, poniewaz zawsze byl tanszy od konkurencji, czyli Astry, Sieny, Lanosa,
Tipo jest nastepca Sieny, a dodatkowo jest jeszcze na rynku Logan, ktorego cena startuje od 30kpln, ale w takiej biedzie, ze wstyd to sprzedawac,
zakladajac,ze Dacia jako tania marka zeszlaby do cen FSO, to wlasnie jakos tam orbituje cena Poloneza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5677 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:16:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Tak chodzi OHV w moim akwarium. Może ktoś stwierdzi na słuch czy ok, oczywiście na nagraniu szelesty i stuki dużo głośniejsze niż na żywo. Tłumik jakiś dziwny, puszka ma kształt przelotówki borewiczowskiej, ale rura wylotowa skierowana lekko w dół, większej średnicy i nie gwizda. Poza tym motor na niskich obrotach bardzo słaby, nie chce jechać ale na wysokich zbiera się naprawdę ładnie. Na pewno do wymiany filtr powietrza, prawdopodobnie też paliwa i świece.
https://youtu.be/zwqonzD7EFw
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2017, 17:21:47 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5678 dnia: Grudzień 17, 2017, 17:50:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pierwszy raz słyszę, żeby klekot zaworów zagłuszał wydech. Podobny efekt dźwiękowy wytwarzał 125p kolegi, który miał luzy 0,9-1mm na niektórych zaworach, i przez długi czas mu się nie chciało ich wyregulować. Był słyszalny z kilometra. Wyreguluj tą sieczkarnię  ;p
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5679 dnia: Grudzień 17, 2017, 18:01:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Na żywo tego nie słychać, ale na pewno pokrywa poleci już choćby w ramach uszczelniania wycieków z silnika.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E