Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317815 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6840 dnia: Listopad 10, 2019, 08:15:36 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Czyli komu Allach odbiera władzę to zwraca rozum, i tak jest z 90 % populacji. Bo jak człowiek dostaje władzę to głupieje i pokazuje od razu kto tu rządzi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6841 dnia: Listopad 10, 2019, 08:28:23 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ta cała dyskusja przypomina mi trochę rozmowę o wchodzeniu na górę. Z dołu wydaje się że będzie lekko, łatwo, przynajmnie i nezpiecznie. Po czym na kilka metrów przed szczytem okazuje się że niekoniecznie...

Bardzo bym chciał posłuchać jak ta cała sytuacja wygląda z drugiej strony. Z perspektywy tego co ma stworzyć "dobre prawo" dla wszystkich i tego który potem musi je egzekwować...

Jak wygląda praca diagnosty z czasu tu czytujemy. Jeszcze brakuje nam policjanta i "przedstawiciela ustawodawcy" (nie mylić z politykami...)
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6842 dnia: Listopad 10, 2019, 11:09:16 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Oczywiście świetnie jest szybko dojechać na miejsce, z takiego punktu widzenia ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym są ewidentnym ograniczeniem swobód obywatelskich. A skutków ewentualnych wypadków się nie ogląda na co dzień, bo ofiary są umieszczone w specjalnych ośrodkach - odizolowane od społeczeństwa, a konkretnie zdjęte z oczu tzw. pełnosprawnej społeczności.
Pracuję m.in. z poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych, ofiarami substancji w rodzaju C2H5OH i innych, których wzoru chemicznego tutaj nie jestem w stanie przytoczyć z uwagi na brak miejsca w wierszu. Oczywiście są też przypadki endogenne, ale spokojnie połowa pacjentów to ofiary ludzkiej pomysłowości na polepszenie sobie poziomu oczekiwań od życia, czyli uzależnienie od wyrzutu dopaminy w układzie nagrody OUN pod wpływem różnorodnych bodźców.
Pewnie jestem naiwny, ale gdyby ludzie oglądali poszkodowanych w wypadkach (wcale nie ofiary śmiertelne), jakaś parodia rozsądku może by się budziła. Tym bardziej, że 50-latek schodzący na sepsę, 3 stadium odleżyn, niewydolność krążeniowo-oddechową czy inne przypadki nie może być śmiertelna ofiarą wypadku drogowego i nie figuruje w statystykach śmiertelności.

I wybaczcie mi za to MEMENTO
[/i]
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6843 dnia: Listopad 10, 2019, 12:12:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
jak człowiek dostaje władzę to głupieje i pokazuje od razu kto tu rządzi.
Nawet najpodlejsza władza zawsze będzie miała swoich zwolenników - po Stalinie też do dziś niektórzy w Rosji płaczą...

Pewnie jestem naiwny, ale gdyby ludzie oglądali poszkodowanych w wypadkach (wcale nie ofiary śmiertelne), jakaś parodia rozsądku może by się budziła.
Sporo osób żyje na zasadzie "mnie to nie dotyczy", więc nie oczekiwałbym po takich działaniach masowego przebudzenia. Większym problemem jest nietykalność nieudaczników, zatrudnianych przez rząd w charakterze kierowców. Jeżdżą jak chcą, gdzie chcą i kiedy chcą. Stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu - i nic, kompletnie nic im za to nie grozi! Ja, kiedy popełniam wykroczenie, liczę się z kosztami, które ew. trzeba będzie ponieść, a tym matołom za rozbijanie limuzyn jeszcze nagrody rozdają...

50-latek schodzący na sepsę, 3 stadium odleżyn, niewydolność krążeniowo-oddechową czy inne przypadki nie może być śmiertelna ofiarą wypadku drogowego i nie figuruje w statystykach śmiertelności.
O takich piszą "ranny" - no ale przecież "nie zginął", znaczy "żyje". Czasami śmierć jest nagrodą, ale kto jest młody, szczęśliwy, piękny i zdrowy, nie zawsze ma tego świadomość.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6844 dnia: Listopad 10, 2019, 12:55:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak odnośnie niedawnej krótkiej dyskusji o przeglądach
https://kielce.onet.pl/gang-diagnostow-w-rekach-swietokrzyskich-policjantow-brali-lapowki-i-falszowali/wnvb0pm?utm_source=kielce.onet.pl_viasg_kielce&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
No i fajnie, pracodawca już szuka następnych "diagnostyków", a te chwasty prawdopodobnie i tak wyjdą z całej afery bez większego szwanku, bo tak to się najczęściej kończy... Niestety w tym zawodzie "patologią" są osoby, które wykonują OBT zgodnie z przepisami, a największą estymą cieszą się pajace, którzy klepią wszystko co im się podsunie. Ostatnio miałem przypadek, gdzie przyjechała babka Focusem, który ładnych paru lat był podbijany na mojej stacji, okazało się, że mój zajebisty kolega z pracy nie zauważył, że auto ma hak i gaz, których właścicielka zapomniała wbić w dowód... Aż się prosiło, żeby dać negatywa z wyszczególnieniem co jest w aucie, a czego nie ma w dowodzie i niech się koleżka tłumaczy, dlaczego podbijał skoro ewidentnie nie powinien (papiery na montaż gazu sprzed 3 lat), ale obawiam się, że i ja mógłbym mieć problemy z powodu wystawienia kolegi z pracy, więc z dwojga złego lepiej było ją odesłać do niego. I tak się tworzy błędne koło, gdzie "pocztowcy" żyją sobie spokojnie bijąc rekordy badań, a cała reszta albo się do nich dostosuje, albo będzie zmieniać pracę co kilka miesięcy  <blee>
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2019, 13:36:21 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6845 dnia: Listopad 10, 2019, 13:08:10 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Trzeba być idiotą żeby mieć papiery na montaż LPG a nie wbić do dowodu. Najczęściej jest w drugą stronę.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6846 dnia: Listopad 10, 2019, 13:35:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cóż, KGB kiedyś napisał, że ludzie nie są tak głupi jak się może wydawać, są znacznie głupsi.
Już kilka jak nie kilkanaście razy spotkałem się z sytuacją, że gdy sprawdzałem VIN pojazdu klient się pytał
Cytuj (zaznaczone)
a co Pan teraz sprawdza?
lub
Cytuj (zaznaczone)
po co Pan tak szuka, jak VIN jest tutaj (za szybą)
I to nie tylko przy samochodach za 2 tysiące, które w razie halo nie żal wysłać na złom, ale także przy samochodach za ponad 20 tys. zł. Zawsze się po takim tekście pytam, "to nie sprawdzał Pan/Pani numerów przy kupnie tego auta" i w 99% odpowiedź brzmiała, nie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6847 dnia: Listopad 10, 2019, 15:20:01 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To wynika z niewiedzy. Widzą VIN "pod szybą" lub na naklejce na błotniku lub słupku i to wystarczy. Mało kto szuka na podszybiu, progu itd.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6848 dnia: Listopad 10, 2019, 19:32:56 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6849 dnia: Listopad 10, 2019, 20:50:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6850 dnia: Listopad 10, 2019, 21:47:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
wyhamować; nie dostosował pan prędkości do warunków na drodze". Czyli na widok sygnalizatorów masz jechać z prędkością żółwia, bo dla policji, która "ma zawsze rację" bo pomarańczowe to to samo, co czerwone

 A gdybym zastosował hamowanie Aaltonenem żeby jednak się zatrzymać, to dostałbym mandat za "stwarzanie zagrożenia".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6851 dnia: Listopad 11, 2019, 10:27:32 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W obrębie jednego pasa ruchu raczej trudno by Ci było taki manewr wykonać. ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6852 dnia: Listopad 11, 2019, 13:21:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Chyba że Maluchem na śniegu.

Powiedzmy jednak, że jadę Polonezem, jest sucho i na dohamowaniu robię tzw. rybę.
To sytuacja bez wyjścia, bo widząc że autem rzuca po całym pasie, mogą mnie ukarać za stwarzanie zagrożenia, gdy jest to jedyny sposób żeby nie przejechać na żółtym ani nie stanąć na środku skrzyżowania. Trzeba by więc chyba przejechać na żółtym i skierować sprawę do sądu, a linię obrony oprzeć na tym że policja nie stwierdziła przekroczenia prędkości, więc światło zapaliło się wtedy kiedy musiałem już przejechać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6853 dnia: Listopad 12, 2019, 09:31:05 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
https://carlifestyle.pl/2019/11/nowa-moda-wsrod-mlodziezy/
Wygląda na to, ze miałem trochę farta... We wrześniu odebrałem dyplom terapeuty zajęciowego, a przez dwa lata mój Atuś albo Karuś stały na parkingu za szkołą... . Tylko może tych dzieciaków jeszcze nie było wśród uczniów.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6854 dnia: Listopad 12, 2019, 17:02:22 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To teraz już wiem dlaczego na skodzie żony były ślady butów... żenua...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6855 dnia: Listopad 12, 2019, 20:51:40 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Gówniarzom się już we łbach przewraca z tego dobrobytu. Pal licho, jak skaczą po dachu auta, ale gorzej, gdy zaczną to samo robić z ludźmi. Piękne czasy nadchodzą, aż chce się dożyć starości.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6856 dnia: Listopad 12, 2019, 21:51:38 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ach to bezstresowe wychowanie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6857 dnia: Listopad 12, 2019, 22:25:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Ach to bezstresowe wychowanie...

Bynajmniej nie świadomie bezstresowe. Po prostu rodzice powierzają wychowanie telewizorowi i internetowi...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6858 dnia: Listopad 12, 2019, 22:32:57 pm »

Offline Wojt@s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 749
Ach to bezstresowe wychowanie...

Bynajmniej nie świadomie bezstresowe. Po prostu rodzice powierzają wychowanie telewizorowi i internetowi...

Bo jak puscisz dzieciakom współczesne pseudobajki to masz chwilę spokoju.
Potem takie odrodzone współczesne dinozaury skaczą Ci po aucie i myślą że są bohaterami z bajek którzy ratują współczesną cywilizację...
1.4 K16
1.6 K16
1.6 OHV
1.6 T  in progress...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6859 dnia: Listopad 13, 2019, 01:35:50 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Ach to bezstresowe wychowanie...

Bynajmniej nie świadomie bezstresowe. Po prostu rodzice powierzają wychowanie telewizorowi i internetowi...

Bo jak puscisz dzieciakom współczesne pseudobajki to masz chwilę spokoju.
Potem takie odrodzone współczesne dinozaury skaczą Ci po aucie i myślą że są bohaterami z bajek którzy ratują współczesną cywilizację...

Albo na wyjściu ze szkoły oglądają gunwo w rodzaju "Step Up" i wydaje im się że są zayebiści jak skaczą po samochodach. Ogólny brak wychowania, i w domu i w szkole.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E