Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317786 razy)

Multec i 16 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8380 dnia: Październik 17, 2022, 00:12:14 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
https://youtu.be/ll9wODVBv1k?t=2136

Zdrowa seria, zastanawiam się czy to jednak nie było AB .

nie ma powodu, by AA wybilo sie ponad serie po regulacji zaplonu z palca,
to musi byc AB i to dosc zdrowe plus przyzwoicie wyregulowany gaznik - zakladajac, ze auto jest w oryginalnym stanie,
bo inaczej moze to byc CB kwalifikujace sie do regulacji ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8381 dnia: Październik 19, 2022, 21:34:56 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak to zobaczyłem, to nie mogłem tu tego nie wrzucić. Nietrzeźwy polonezem, w Czerniewicach? Gdyby to były inne czasy i inna pora roku, to można by pomyśleć, że wraca ze zlotu, jeszcze wczorajszy  :-)
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/na-drogach/news-chcial-uciec-przed-policja-polonezem-to-nie-moglo-sie-udac-g,nId,6357329
Cytuj (zaznaczone)
Zdarzenie jak z "szalonych" (przynajmniej na naszych drogach) lat dziewięćdziesiątych rozegrało się 15 października, chwilę po godzinie 13, gdy policjanci z tomaszowskiej drogówki patrolowali teren gminy Czerniewice. W miejscowości Chociw minęli Poloneza Caro Plus, którego stan techniczny wzbudził ich podejrzenia.
Najlepsze jest to:
Cytuj (zaznaczone)
Polonez? Musi być zepsuty...
Albo to:
Cytuj (zaznaczone)
Samochód uderzył w prawy bok radiowozu, ale tylny napęd i drzemiące pod masą Poloneza 84 KM sprawiły, że kierowca nie opanował pojazdu i tyłem uderzył w pobliskie ogrodzenie.
Jak to przeczytałem, to już byłem pewien, że autorem tego pasjonującego artykułu, musi być pan redaktor Rygas. Nie pomyliłem się.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8382 dnia: Październik 23, 2022, 00:14:36 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
https://www.youtube.com/watch?v=ll9wODVBv1k
Gościu se jaja robi, czy naprawdę poloneza nigdy na żywo nie widział? Ósemka z przodu, to nie taki młody, to gdzie on się uchował? Dziwi się, jak Polak pierwszy raz w stanach.
No i od 7:26 taka trochę reklama naszego forum, bo czyta, jak podnieść poloneza.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8383 dnia: Październik 23, 2022, 01:30:35 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
https://youtu.be/ll9wODVBv1k?t=2136

Zdrowa seria, zastanawiam się czy to jednak nie było AB .


Dzięki wielkie że dałeś w linku sygnaturę czasową i nie muszę oglądać całości. Nie wiem, to chyba z lenistwa ludzie teraz wrzucają wszystko jak leci, i niedługo w filmie o regulacji zaworów trzeba będzie niedługo oglądać jak ktoś wkłada gacie i je śniadanie.
Inna sprawa że k... tam się sypie na potęgę (nieopatrznie obejrzałem ze 30 sekund z innych fragmentów). Nie wiem co gorsze. Czy takie sypanie, czy pan Grzegorz Bobrek, który z jednej strony wydaje się mieć wiedzę, a z drugiej jest tak nieudolny w posługiwaniu się językiem polskim, że nie dość, że błędnie odmienia słowa, to jeszcze potrafi tak zepsuć zdanie że logicznie wychodzi mu akceptacja dla mordowania dla wyższej sprawy, zamiast uznania faktu że dokonano morderstwa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8384 dnia: Październik 23, 2022, 21:19:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jezus motoryzacji radzi, jak kupić dobrego poloneza.
https://www.youtube.com/watch?v=hsdxPi2w69I

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8385 dnia: Październik 24, 2022, 09:44:15 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
https://www.youtube.com/watch?v=ll9wODVBv1k
nie wiem czy to nie jest polonez MARO 1500 jednego z dawnej ekipy lubelskiej
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8386 dnia: Październik 28, 2022, 22:21:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przerwę zmowę milczenia panujacą kilka ostatnich dni :)

https://youtu.be/9GE_gNIX4sA

O madko z curko. Teraz się dla mnie wszystko wyjasnło. Upadł dla mnie mit Warsa... przecież to jest Uno 1 ze zmienionym nadwoziem. Od konkurencja dla zachodu...
Z drugiej strony VAGiny kilka lat później poszły w to rozwiązanie po całości <mysli> Tak, jak w TVPis "polska wyprzedziła Niemcy" <lol>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8387 dnia: Październik 28, 2022, 22:33:05 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W jakie rozwiązanie? Znów nam coś ukradli?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8388 dnia: Październik 28, 2022, 22:38:16 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jedno podwozie wiele modeli? Chociaż to jie takie "nasze" i nie takie nowe.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8389 dnia: Październik 29, 2022, 00:07:25 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Dlaczego akurat uno ? Ja tam nie widzę podobieństwa.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8390 dnia: Październik 29, 2022, 06:11:44 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Znowu zgniły zachód nam coś ukradł,trzeba pisać pozew o reparacje  <lol2>  Szkoda że po 2000 roku nikt nie chciał ukraść do kopiowania poloneza z ohv  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8391 dnia: Październik 29, 2022, 07:00:53 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zawsze mnie bawi ta kwestia tych reparacji - jak zresztą każde szukanie kozła ofiarnego, gdy zajmuje się odpowiedzialne stanowiska - z których decyzje podejmowane rzutują na życie milionów ludzi - a działa się tylko w interesie siebie i swoich najbliższych. Na szczęście, Niemiaszki nie traktują tych roszczeń poważnie, bo ci nasi zaraz by wszystko - i to z dużą nawiązką - zdefraudowali na premie dla siebie, "za skuteczność" itp.  <glupek> I przez tydzień "Wiadomości" na TVP zaczynałyby się od peanów na cześć Partii; przez pierwsze kilka minut trąbiliby o tym, jacy ludzie prezesa są wspaniali, bo uzyskali reparacje "dla Polski". Masakra. Tutaj popieram Niemców jak nigdy - żadnej wody na młyn dla tuby propagandowej w Polsce! Bo powiedzmy szczerze - żadna kwota reparacji nie zagwarantowałaby większego umiaru polskich władz w oskubywaniu polskiego podatnika.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8392 dnia: Październik 29, 2022, 12:16:19 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jedno podwozie wiele modeli? Chociaż to jie takie "nasze" i nie takie nowe.

Fiat od zawsze tak robił i nadal robi. Co w tym złego? To jest akurat dobre rozwiązanie. Dostępność części itd.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8393 dnia: Październik 29, 2022, 14:03:42 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Golf, octavia, Leon, audi a3 i jeszcze pewnie inne auta koncernu VW, wyglądają od spodu zupełnie tak samo.
Każdy kto miał kiedykolwiek styczność z procesem projektowania i produkcyjnym jakiegoś sprzętu, chociażby mikserów kuchennych powie że to standardowe rozwiązanie. Co więcej nawet koncerny się dogadują ws produkcji niektórych modeli. Przykład: Peugeot Boxer i Fiat Ducato.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8394 dnia: Październik 29, 2022, 17:32:04 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Fiat od zawsze tak robił i nadal robi.
Wszyscy tak robią. Zastanawiam się jednak dlaczego rozwodzimy się nad oczywistością zamiast skupić się na zasadniczej treści, czyli wątpliwości co do 100% autorskich rozwiązań FSO w Warsie.

Dlaczego akurat uno ?
Kształt wnęk tylnych kół to wypisz wymaluj fiat uno. Przednie podłużnice też mają kształt niezwykle podoby do Uno. Jedynie kielichy takie jakieś oplowate.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8395 dnia: Październik 29, 2022, 18:01:26 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Gdzieś czytałem że wzorowali się trochę na Karecie D.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8396 dnia: Październik 29, 2022, 19:00:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Kształt wnęk tylnych kół to wypisz wymaluj fiat uno. Przednie podłużnice też mają kształt niezwykle podoby do Uno. Jedynie kielichy takie jakieś oplowate.

To zdecyduj się o czym mówisz. Bo jak dla mnie to (może) dowodzić użycia gotowych elementów do produkcji prototypu, a nie tego że zerżnięto projekt. Klamki i korbki są od Poloneza. Czy to znaczy że to zerżnięty Polonez?

Poza tym tylko głupek klepałby na kobyłce własne nadkole kiedy można było wziąć z półki gotowe we właściwym rozmiarze.
Bez zrobienia dokładnych pomiarów całości i rozebrania silnika w drzazgi i zrobienia tego samego, nic nie możemy powiedzieć o ewentualnym wzorowaniu tego samochodu.

Na oko gólnie ciężko powiedzieć, ale moim zdaniem Wars w kołach jest za szeroki jak na Uno, które też jest już wd. oficjalnych danych dużo krótsze, więc to sporo inny samochód. No i pamiętajmy że "nie ma kanadyjskiej geometrii". Przy pewnych założeniach i celach, wszystko będzie wyglądać podobnie.

czyli wątpliwości co do 100% autorskich rozwiązań FSO w Warsie.

Jw. tylko głupek stosowałby w 100% autorskie rozwiązania w latach 80ych kiedy już wiadomo co działa, a co nie działa. Nie wyważa się otwartych drzwi. Zwłaszcza w prototypie gdzie  nie ma konieczności przestrzegania praw autorskich, licencyjnych itd. za to istnieją ograniczenia czasowe i budżetowe.

Ostatnio zetknałem się z informacją że w latach 80. General Motors zastanawiał się nad daniem Corvettcie napędu 4x4. I co zrobili? Badania zlecili Lotusowi, a Lotus zbudował prototpowy napęd przerbiając Peugeota 205 T16. Wielomilionowodolarowa inwestycja w ekskluzywny samochód, a też "kradli".
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2022, 19:19:07 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8397 dnia: Październik 29, 2022, 21:25:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
oza tym tylko głupek klepałby na kobyłce własne nadkole kiedy można było wziąć z półki gotowe we właściwym rozmiarze.
Myślę, że właśnie dlatego to się nazywa prototypem... Bo ma mieć unikatowe rozwiązania, powielane w egzemplarzach produkcyjnych. To o czym piszesz można by nazwać pojazdem badawczym.

Jw. tylko głupek stosowałby w 100% autorskie rozwiązania w latach 80ych kiedy już wiadomo co działa, a co nie działa.
Nie no wiadomo, że każdy koncern wymyślał taką np. kolumnę McPhersona na nowo i u każdego nazywało się to inaczej... Ogólna konstrukcja zawsze będzie podobna, ale różnice są na poziomie szczegółów, np. inne łożysko górne kolumny, inny kształt wahacza etc. A tutaj wygląda tak, jakby pojechali na złom w RFNie, z Una wycieli podłużnice i tył, a kadetta podłogę, kielichy i ścianę grodziową. Jeszcze kilka detali z jakiś innych samochodów, złożyli to do kupy i hura mamy prototypa. Naszego, narodowego, opracowaliśmy do niego każdą część w 100% od podstaw...

Gdzieś czytałem że wzorowali się trochę na Karecie D.
Właśnie jeszcze raz przeglądam to nagranie i konfrontuję ze zdjęciami z neta. To jest mieszanka wszystkiego. Ale porównując Kadetta E i Warsa to podmaską jest nielam na Ctrl+C, Ctrl+V. Dogrzebałem się do zdjęcia podwozia, z tyłu ciężko powiedzieć co to może być, ale przedni wahacz to praktycznie 1:1 Kadett E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8398 dnia: Październik 29, 2022, 21:29:09 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Wars tak samo jak reszta radosnej twórczości z fso to oczywisty misz masz elementów i rozwiązań stosowanych już gdzieś wcześniej. Niestety zawsze brakowało pieniędzy czasu i kadr na jakiekolwiek innowacje, więc motto zawsze brzmiało: skopiuj ale pozmieniaj tak żeby nas za to nie pozwali https://youtu.be/0MQ9G2H8dnM?t=67 , silniki i napęd warsa pewnie powstały w ten sam sposób.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8399 dnia: Październik 30, 2022, 11:05:12 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gdzieś czytałem że wzorowali się trochę na Karecie D.

W desce rozdzielczej widzę BMW, - jedyna jej zaleta to kolor, bo design szkopski jest po prostu obrzydliwy i mnie odrzuca. W nadwoziu widać inspirację kadettem D. Pewnie dlatego nigdy nie pałałem miłością do Warsa, jest to po prostu "zżyna" całego auta. Podobnie jak z moskwiczem/simką 1307, tylko francuski a niemiecki design to dwie różne bajki. Ci pierwsi mieli zmysł do estetyki, a ci drudzy tylko techniczny. Chociaż pamiętając kadetta D 3d kombi, i dychawiczny silniczek 1.2 jaki napędzał auto, które niby było przeznaczone do większego załadunku, to eee...

A mieliśmy tylu zdolnych grafików, plastyków w tamtym okresie w Polsce. :) Jedyna rzecz, która mnie ciekawi, to silnik, oczywiście też pewnie skopiowany, ale interesujące, jak to by jeździło.

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2022, 11:08:57 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...