Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317745 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8520 dnia: Styczeń 09, 2023, 13:12:47 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Przy 50km/h też można zginąc. Bardziej bym rzekł, że brak doświadczenia i wyobraźni + ślizga nawierzchnia i ew stan opon i być może ogólny technicznie stan auta mogły tutaj też być kluczowe
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8521 dnia: Styczeń 09, 2023, 15:53:12 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przy 50km/h też można zginąc.
Nie no, jasne, czyli można zapierdalać co najmniej drugie tyle, bo to i tak bez znaczenia, nie? Tak na dobrą sprawę, to sam wyjazd na drogę, może skutkować śmiercią, bo wjedzie w ciebie np. taki młody mistrz prostej bez doświadczenia i z włączoną nieśmiertelnością. Oczywiście, żeby nie było, ci niby doświadczeni,też jeżdżą jak pojeby. Dzisiaj takiego widziałem jakimś x7, czy czymś takim, na poznańskich blachach. Brał wszystkich po kolei i nawet kilka metrów przed rondem, gdzie trzeba już zwalniać, a też droga po deszczu itd.
Bardziej bym rzekł, że brak doświadczenia i wyobraźni + ślizga nawierzchnia
No i to się właśnie przekłada na brak umiejętności oceny warunków na drodze, a stan samochodu/opon, to już druga sprawa. Czuł się zbyt pewnie i tyle. Sami wiecie, czego dzisiaj uczą na kursach, a zresztą, nigdy nie uczono tego, co potrzeba. Mój instruktor (nawiasem mówiąc, znajomy z miejscowości obok) tłumaczył nam czasem rzeczy, których oficjalnie nie obejmuje kurs, jak np. zachowanie na śliskiej, pokrytej śniegiem/oblodzonej nawierzchni (prawko robiłem w zimie) i uczulał, żeby nie deptać hamulców w podłogę (auto bez abs, jeszcze wtedy) bo koła się blokują i idzie na suwa. Młody zdobył prawko i uważał, że już wszystko umie, a zresztą, oglądając to krótkie nagranie, można zauważyć inspirację słynnym Karolem z błękitnego Subaru, tylko że Karol szalał zdaje się w warunkach letnich, a nie zimowo jesiennych, jak tu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8522 dnia: Styczeń 09, 2023, 16:40:07 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Nowsze auta dają po prostu złudne poczucie bezpieczeństwa, systemy wspomagające pozwalają poczuć się lepszym kierowcą niż się w rzeczywistości jest.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8523 dnia: Styczeń 09, 2023, 17:14:40 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo nowsze auta są bezpieczniejsze, przede wszystkim chłoną energię składając się a nie ładując całe przeciążenie na pasażerów o poduszkach powietrznych z każdej strony nie wspominam nawet już <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2023, 17:19:16 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8524 dnia: Styczeń 09, 2023, 19:07:17 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przy 50km/h też można zginąc.
mozna zginac i przy 0km/h,
ale ciagle widze tam ~140km/h a nie 50

Bardziej bym rzekł, że brak doświadczenia i wyobraźni + ślizga nawierzchnia i ew stan opon i być może ogólny technicznie stan auta mogły tutaj też być kluczowe
podobno na jezdnie nasral bezpanski pies i na tym gownie mistrz kierownicy sie poslizgnal i bokiem w slup piznal,
ale nie mozna postawic zarzutu bezpanskiemu psu, bo nie ma osobowosci prawnej,
dlatego przebija sie wersja, ze opony byly zle i... asfalt tez byl zly ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8525 dnia: Styczeń 09, 2023, 19:48:15 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo nowsze auta są bezpieczniejsze, przede wszystkim chłoną energię składając się a nie ładując całe przeciążenie na pasażerów o poduszkach powietrznych z każdej strony nie wspominam nawet już
Logika typu "są auta z silnikami po 500 KM i nawet więcej, więc trzeba nimi zapierdalać 250 km/h, bo przecież po to je tam wsadzili, nie"? To, że samochody są bezpieczniejsze, naszpikowane poduszkami, strefami zgniotu i elektroniką, kontrolującą te jeżdżące cuda techniki, wcale nie znaczy, że ma się nimi zapierdalać bez jakiegokolwiek pojęcia i bez żadnych granic. Te systemy służą przede wszystkim temu, żeby w razie wypadku, w sytuacji losowej, niezależnej od kierowcy, typu nagły wystrzał opony, zasłabnięcie itp. były jak największe szanse na przeżycie. Nawet mają chronić w sytuacji, gdy taki właśnie pojeb w nas wjedzie, ale nie obliguje to do tego, żeby jeździć jak po torze i ryzykować życiem innych ludzi, bo "ja mam systemy". Nie wiem, jak można tego nie rozumieć?
Kojarzycie sprawę tego całego adwokacika - cwaniaczka z Łodzi (chyba) który zabił jakiś ludzi wypożyczonym mercem z "systemami"? Jaśnie pan zapierdalał, bo mu wolno, a po całej sprawie stwierdził, że ludzie jeżdżą trumnami na kołach i powinni brać kredyty i kupować nowe auta, bo są "bezpieczne" i wtedy by przeżyli. To, że ktoś ma dobre auto, w ogóle nie stawia go ponad innymi i ponad prawem i nie sprawia, że może sobie jeździć jak chce. Zabił ludzi, a potem odwraca kota ogonem, że zginęli, bo mieli gówniane auto.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8526 dnia: Styczeń 09, 2023, 21:31:18 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Brawo. Ochy achy do filmu, który pokazuje, że auto jest w ruchu natomiast momentu uderzenia na nim nie widać zatem dokładnej prędkości 2  momencie uderzenia nie znamy
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8527 dnia: Styczeń 09, 2023, 22:07:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i same systemy też działają TYLKO W GRANICACH FIZYKI, gdy się je przekroczy to zazwyczaj nie ma już ratunku. Dobry przykład miałem ostatnio jadąc do RZ po nocnych przymrozkach. 110 km/h na tempomacie. Gdy zaczął się lekki łuk i wyraźnie widoczny szron na poboczu (asfalt czarny) autem "dziwnie" szarpnęło na boki i tempomat się wyłączył. Domyśliłem się, że ESP wyczuło uślizg i zaczęło zwalniać samochód. To były dosłownie ułamki sekund, gdybym jechał pierdolonezem, to że coś jest nie tak dowiedziałbym się waląc w barierki. I tutaj system pomógł, ale dla kontrastu kiedyś sprawdzałem jak to jest ze sterownością na śliskim i ABSem. Na całkowicie oblodzonej drodze i ~30 km/h. Przy tak małym współczynniku przyczepności "ch*"a ominiecie, a nie przeszkodę. Tak poddaję pod rozwagę :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8528 dnia: Styczeń 09, 2023, 22:40:45 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo nowsze auta są bezpieczniejsze, przede wszystkim chłoną energię składając się a nie ładując całe przeciążenie na pasażerów o poduszkach powietrznych z każdej strony nie wspominam nawet już
Logika typu "są auta z silnikami po 500 KM i nawet więcej, więc trzeba nimi zapierdalać 250 km/h, bo przecież po to je tam wsadzili, nie"?
Serio myślisz że jak kogoś stać na zbudowanie/kupno auta które ma pod maską 500+ po to by jeździć tym przepisowo, przecież jedno przez drugie się przeczy,Polecam czasami się przejechać czymś bardziej cywilizowanym niż FSO ze stu konnym roverkiem i zobaczyć jak nie dużo trzeba by się złapać na "zapierdalaniu"  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8529 dnia: Styczeń 09, 2023, 22:50:45 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dokładnej prędkości 2  momencie uderzenia nie znamy
i co z tego, wiem ze 1s po zderzeniu wyniosla 0km/h, wiec po zgniotce widac, ze w momencie uderzenia wynosila >>50km/h
najwieksza zagadka jest dlaczego uaktywniles sie w obronie pojebanych zachowan argumentujac jak to opony byly zle i... asfalt tez byl zly,
nie wiem, choć się domyślam

o były dosłownie ułamki sekund, gdybym jechał pierdolonezem, to że coś jest nie tak dowiedziałbym się waląc w barierki.
albo PN przejechalby jakby nigdy nic,
skoro nie wiesz co sie wydarzylo, to tym bardziej nie wiesz co mogloby sie wydarzyc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8530 dnia: Styczeń 09, 2023, 23:08:16 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Polecam czasami się przejechać czymś bardziej cywilizowanym niż FSO ze stu konnym roverkiem i zobaczyć jak nie dużo trzeba by się złapać na "zapierdalaniu" 
Ale ja o tym wiem i nie muszę niczego próbować. Nadal nie rozumiesz, że posiadanie mocnego silnika nie jest usprawiedliwieniem na takie zachowania. Nie wiem, ile masz lat, ale mnie osobiście nieszczególnie jara tak szybka jazda. Wolę sobie przejechać z prędkościami do 100 km/h i cieszyć się jazdą. Jak już miałbym "szaleć" to bym sobie wolał pokręcić parę bączków gdzieś na pustym placu, a tym bardziej mając mocny silnik. To tak, jak widziałem na necie filmik, gdzie ktoś ciął jakimś ścigaczem ponad 290 km/h. I gdzie tu sens? Widzisz tylko rozmazane linie, a w ogóle, to trzeba się skupić na drodze, żeby się gdzieś nie wjebać. Zdecydowanie, wolałbym spokojną jazdę jakimś chopperem. Większą przyjemność, przynosi wolniejsza jazda, bo nie dość, że sobie coś po drodze obejrzysz, to jednak taka "bujanka" jest o wiele fajniejsza. Nazwij mnie "dziadkiem" ale chyba nawet mając jakąś mocną beemkę, jeździłbym w miarę normalnie, siedząc w wygodnym fotelu i słuchając sobie silnika, lub muzyki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8531 dnia: Styczeń 10, 2023, 00:01:19 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ja tam nie jestem nazistą, jak ktoś jedzie szybciej to często zjeżdżam daję się wyprzedzić (jak mogę) wiem że niektórzy lubią zapierdalać. Czasem sam przycisnę ale to rzadko bo jestem biedakiem i zwyczajnie szkoda paliwa (o mandatach nie wspominając ). Wszystko w granicach rozsądku, jak ktoś odwala tetrisa na drodze przy gęstym ruchu i złych warunkach no to sorry, niestety niektórzy proszą się o śmierć. Z kolei w drugą stronę przeginają niedzielni kierowcy jak tylko spadnie śnieg i tego typu to wlecze się taki 50 km/h (albo i mniej, oczywiście poza zabudowanym) prowokując co niektórych zniecierpliwionych kierowców do agresywnych zachowań.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8532 dnia: Styczeń 10, 2023, 01:46:08 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ja nie przepalam kierowców co jeżdżą po 50 60 na S7/S8 i tym podobnych. Nie dość, że moje max to 81km/h to jeszcze zakazy wyprzedzania, prawie cały czas jeżdżę 74 ale często gęsto tachograf jest na minuty aby nie dostać mandatu a taka "kur*" co sobie robi wycieczki krajoznawcze psuje mi pracę i to nie lekka i z jej widzimisię czasem trzeba nagiąć tacho, potem pierdu pierdu opisuj wydruki, w ostateczności płacić mandat i to nie maly
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8533 dnia: Styczeń 10, 2023, 23:24:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Na łuku  drogi było ślisko i zaczął iść bokiem jak Bublewicz i tak samo skończył.

Jedak jest różnica między wypadkiem przy rozbrajaniu bomby przez sapera, a odpalaniem znalezionych pocisków przez nastolatka który chce pokazać że jest za... bo głupio liczy że dzięki temu po raz pierwszy w życiu "zarucha".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8534 dnia: Styczeń 16, 2023, 23:13:31 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ciekawy sposób naprawy podłokietnika. Ten sprej mu się z tego nie złuszczy z czasem? A co to jest to, co przyklejał na rozdarcie? Jak widać, wszystko da się naprawić.
https://youtu.be/BinE-0k6p4U

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8535 dnia: Styczeń 17, 2023, 05:30:43 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ten sprej mu się z tego nie złuszczy z czasem?
Dobre pytanie...
A co to jest to, co przyklejał na rozdarcie?
Jeżeli masz na myśli masę, którą wypełnił ubytek, to ja znam kilka materiałów:
1. pianka PU - chyba najlepiej się tutaj nadający, ale widać, że zastosował zdecydowanie coś innego; pianka wymaga zresztą wyrównania po wyschnięciu i powstałe w ten sposób pory też trzeba jakąś masą wypełnić.
2. szpachla do skóry - raczej nie nadaje się do takich dużych ubytków, chociaż...
3. klej-uszczelniacz PU - ładnie ima się różnych materiałów i zachowuje elastyczność, ale farba do skór - przynajmniej ta bezwonna - słabo się go trzyma.
Mnie najbardziej intryguje ta niebieska gąbeczka, umożliwiająca odtworzenie faktury powierzchni deski...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8536 dnia: Styczeń 17, 2023, 13:13:34 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
to jest specjalna farba wodna do malowania elementów skórzanych, - spokojna głowa
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8537 dnia: Styczeń 19, 2023, 00:07:13 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawy filmik https://www.youtube.com/watch?v=BCqyJ6REVrk
jest w nim jakis dysonans poznawczy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8538 dnia: Styczeń 19, 2023, 00:42:01 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8539 dnia: Styczeń 20, 2023, 21:37:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Bardzo ciekawy materiał o tanich przesyłkach z Chin:

https://www.youtube.com/watch?v=BA6gDep6jVM
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E