Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317771 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8660 dnia: Marzec 13, 2023, 14:30:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3130
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mnie zupełnie nie dziwi,  że mogło w fso zabraknąć farby. Wystraszy popatrzeć jak obecnie funkcjonuje dowolne państwowe przedsiębiorstwo. Zazwyczaj produkcja na poziomie pakistańskiej manufaktury, a ceny jak za towar renomowanych producentów. Do tego produkcja zazwyczaj typowo pod klienta, z resztą najczęściej też państwowego. Słowem dziadostwo i bylejakoś. Zero innowacyjności, zero myślenia o nowych rynkach zbytu. Mogę tylko domniemać, że za komuny było to samo tylko kilka razy bardziej... Czy się stoi czy się leży 2000 się należy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8661 dnia: Marzec 15, 2023, 01:22:48 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
to trudno uwierzyć, bo dziś jest to niepojęte, żeby nie można było kupić lakieru, jakiegokolwiek, choćby najtańszego.
W pewnym sensie nie można, bo u niemieckich producentów, zwłaszcza w grupie VW/Audi, jedyne dostępne kolory to ostatnio na ogół biały, srebrny i 'podkładowy', dosłownie w kolorze podkładu epoksydowego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8662 dnia: Marzec 15, 2023, 07:05:29 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To co wybierają klienci, nie świadczy o dostępności kolorów, tylko o modzie. Kolorów dostępnych jest więcej.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8663 dnia: Marzec 15, 2023, 10:16:34 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z tego co pamiętam, z "kolorami" jest problem i trzeba czekać, przy czym cena jest wyższa. Od ręki są dostępne szarości, czernie itd.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8664 dnia: Marzec 16, 2023, 03:14:10 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
To co wybierają klienci, nie świadczy o dostępności kolorów, tylko o modzie. Kolorów dostępnych jest więcej.

To nie moda, tylko dopłaty od 1500 do 40 000zł w zależności od marki i modelu za inny kolor.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8665 dnia: Marzec 16, 2023, 08:54:54 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z tymi kolorami to różnie... Toyota corolla w jasnym szarym, zwanym oficjalnie dynamic gray, czy jakoś tak, występuje tylko w najbardziej wypasionej wersji - GR sport. Czyli gdy chcesz mieć takie auto w popielatym malowaniu, musisz też przystać na czarny dach, czarne lusterka oraz mnóstwo elektroniki, która normalne użytkowanie auta przeważnie tylko utrudnia. No i sporo przy tym dopłacić...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8666 dnia: Marzec 18, 2023, 15:12:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A o takim czymś słyszeliście? Pewnie na fejsie już lata. Ponoć nówka sztuka.
https://spidersweb.pl/autoblog/nowy-polonez-za-45-tys-zl/
Gdyby poszedł za te 4 dychy, to biorąc pod uwagę wartość dzisiejszych, a ówczesnych 40 000, to można by powiedzieć, że jakieś wielkiej utraty wartości nie ma.
Oczywiście, patrząc na tą kupę śmieci, cenę można uznać za żart, ale wiecie, jak jest.
Edit: wszedłem w link i ogłoszenie już nieaktualne, szybko poszedł. Ciekawe za ile, bo ponoć cena była podana "ot tak".
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2023, 15:16:50 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8667 dnia: Marzec 18, 2023, 15:58:40 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
D124 w plusie ?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8668 dnia: Marzec 18, 2023, 16:04:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
D124 w plusie ?
Jeśli to nie leżak z zamierzchłych czasów, to ktoś coś poprzekładał. Ale nie widać pozostałych trzech, więc może po prostu gumę złapał i założył co było. A odnośnie opon, to szybki rzut okiem w google i wyskoczyło to.
https://allegro.pl/oferta/4x-135r12-135-80r12-opony-d124-4-sztuki-komplet-11865162507
Jaki jest sens "produkcji" takich opon? Dla onanistów oryginału, żeby np. na 125 nie zakładać czegoś współczesnego?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8669 dnia: Marzec 18, 2023, 17:08:04 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Myślę że jest popyt. Sam bym kupił, choćby z ciekawości jak się na tym jeździło.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8670 dnia: Marzec 18, 2023, 18:56:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Sam bym kupił, choćby z ciekawości jak się na tym jeździło.
Odnośnie tego, to ktoś tam pisze że:
Cytuj (zaznaczone)
Ładny miały bieżnik ale kijowo trzymały podłoża. Nie wiem jak kiedyś projektowano opony ale te były tylko ładne, nie dobre. Koszmarne też były Kormorany Impulser.
A drugi mu ripostuje:
Cytuj (zaznaczone)
kto nie jeździł maluche na dębicy passio w deszczu ten życia nie zna
Ogólnie, to polecam jak zwykle sekcję komentarzy. Praktycznie nie ma ani jednego całkowicie pozytywnego.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8671 dnia: Marzec 18, 2023, 20:29:35 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
No bo od Passio/navigatorów w maluchu gorsze już były tylko gołe felgi. Prawdę chłop napisał bo po zdaniu prawka przekonałem się na własnej skórze też  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8672 dnia: Marzec 18, 2023, 20:43:15 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Mnie to nie zniechęca, nigdy nie miałem opon z wyższej pułki, tu raczej chodzi o odczucia z jazdy. Jakby było bardzo źle to zawsze można odsprzedać komuś z niewielką stratą. D124 to stary uniroyal, zresztą chyba do dziś jest tak w dębicy że model bieżnika schodzący z produkcji na zachodzie u nas wchodzi jako nowość ( opony budżetowe passio, navigator itp.)

Ciekawie tylko czy są rzeczywiście nowe, czy bieżnikują stare kapcie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8673 dnia: Marzec 18, 2023, 21:10:44 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
No bo od Passio/navigatorów w maluchu gorsze już były tylko gołe felgi
Miałem je w hondzie Civic angolu i po deszczu z przyczepą we Włocławku przeleciałem na czerwonym  całe skrzyżowanie i zwolnił o 5 km/h.
Następnego dnia wyleciały na śmietnik.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8674 dnia: Marzec 18, 2023, 21:23:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5138
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ciekawie tylko czy są rzeczywiście nowe, czy bieżnikują stare kapcie.
Przecież pisze, że bieżnikowane, więc chyba nie nowe. Podany 2023 jako rok produkcji, ale to pewnie jest tak, jak z częściami do ciągników, które przychodzą z Chin lub Indii i są finalnie u nas jeszcze np. obrabiane w jakimś małym zakresie, lub składane do kupy i już można napisać made in Poland i wszystko jest ok. Bieżnikowane były w tym roku, więc jako finalny produkt, powstały w 2023. Szkoda, że z autem się tak nie da, że zrobiło by się generalny remont, albo takie fabryczne "odnowienie" jak teraz zaczynają już stosować i już można by wpisać 2023 jako rok produkcji. Ale pięknie by się poprawiły statystyki średniego wieku samochodów w Polsce.
Dopiero zauważyłem, że te na aukcji, to 12. Mam w domu dwie takie opony 165R13, pochodzą zdaje się z zapasówek, ale chyba nie odważyłbym się ich założyć, ewentualnie na tylną oś, bo przy wystrzale, jest trochę bezpieczniej. Z wyglądu nówki, bieżnik głęboki itd. ale po napompowaniu, dopiero by wyszło, co one są warte. Wywalić szkoda, bo wyglądają jak nowe, a zawsze się mogą przydać do czegokolwiek. Jeść się im nie daje.Mógłbym je spokojnie wystawić jako nówki, ze starych zapasów "jedyne takie" itd. ale źle bym się z tym czuł, gdyby okazały się bublem i ktoś by sobie przez nie narobił kuku.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8675 dnia: Marzec 18, 2023, 21:28:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
D124 w plusie ?
bywały w kombi, chyba w wersji van,
ale C+ nigdy z fabryki/salonu nie wyjechal za D-124


Jaki jest sens "produkcji" takich opon? Dla onanistów oryginału, żeby np. na 125 nie zakładać czegoś współczesnego?
te sa do Malucha


Myślę że jest popyt. Sam bym kupił, choćby z ciekawości jak się na tym jeździło.
na starych jezdzilo sie swietnie, prawdziwa opona caloroczna,
na ostatnich wypustach nie jezdzilem, ale chyba byla jakas przerwa w produkcji i te najnowsze mogly miec inny sklad mieszanki, raczej byly letnimi oponami (caloroczne to wtedy pierwszy navigator, ktory byl beznadziejny - na mokrym jak passio),
te z aukcji do Malucha to nie wiadomo co to jest, a cena bardzo wysoka, wiec do jezdzenia to na pewno bym nie ryzykowal
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8676 dnia: Marzec 18, 2023, 21:47:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U oponiarzy powiedziano mi, że te na mniejszą felgę wcale nie muszą być mniejsze cenowo, ponieważ produkowane są tylko w krótkich seriach. Z wiadomych przyczyn masówka nie wchodzi w rachubę, co odbija się na cenie detalicznej.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8677 dnia: Marzec 18, 2023, 21:56:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Myślę że jest popyt. Sam bym kupił, choćby z ciekawości jak się na tym jeździło.

Nie jeździło się....Do tego nie wiedzieć czemu, często dostawały "balony". Mam kilka sztuk z praktycznie nowym bieżnikiem i balonami. Oczywiście opony z lat 90.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8678 dnia: Marzec 20, 2023, 11:27:49 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3034
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
bywały w kombi, chyba w wersji van,

Chyba chodziło o nośność opony wtedy, dla vana potrzebna była wyższa. W truckach też bywały wzmocnione chyba do końca.
Te maluchowe linku to sprytnie zakamuflowany produkt bieżnikowany, sprytnie bo słowo bieznokowane jest tylko w parametrach oferty nie opisie a procudent polski sugeruje STOMIL ale oczywiście nie pojawia się nigdzie, ciekawe czy mogli użyć tego D-124 czy to nie jest nazwa zastrzeżona producenta.

Oczywiście nie kupiłbym.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8679 dnia: Marzec 20, 2023, 16:43:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Z tego co pamiętam, z "kolorami" jest problem i trzeba czekać, przy czym cena jest wyższa. Od ręki są dostępne szarości, czernie itd.

Od jakiegoś czasu, od ręki nic nie jest dostępne. Zamawiasz i czekasz. Jak w PRL. Ale kolor można sobie wybrać. Co do dopłat, to przecież w FSO też były. Nie wiem co w tym dziwnego. Obecnie najtańszy jest biały i "granatowy". W FSO do tych dochodził jeszcze czerwony.