Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1317724 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8800 dnia: Lipiec 29, 2023, 07:35:11 am »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8801 dnia: Lipiec 29, 2023, 07:48:52 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Właśnie miałem to wrzucać. Mandat należy się z automatu, już za samo zwieśniaczenie tego auta. No jak można? Śmiało, przyznawać się. Który taki dowcipny?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8802 dnia: Lipiec 31, 2023, 12:33:40 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8803 dnia: Lipiec 31, 2023, 13:19:37 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Po takich akcjach, to naprawdę czasem wstyd się przyznać, że się polonezem jeździ. Podwójny wstyd bo raz, że polonezem, a dwa, że będzie się ludziom kojarzyć z czymś takim. Żarty żartami, naklejki 1.6 i "ch*", jeszcze przełknę, ale to jest już, za grube. Ktoś zapomniał, że to nie wesołe lata 90, gdzie dużo rzeczy uchodziło płazem. Dzisiaj niebiescy tylko czekają, żeby się do czegoś przyjebać. Wyniki (również te finansowe) się same nie zrobią. Właściciel tego jakże unikalnego w skali świata pojazdu, sam włożył głowę pod topór.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8804 dnia: Lipiec 31, 2023, 19:48:06 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
wstyd się przyznać, że się polonezem jeździ. Podwójny wstyd bo raz, że polonezem

To akurat żaden wstyd według mnie. Polonez wyginął w użytku codziennym i to już jakiś czas temu. Jak widzę kogoś jadącego Polonezem, to jest to albo dziadek w domyśle pierwszy lub wieloletni właściciel albo miłośnik pasjonat, często znajomy. Jest jeszcze naprawdę już bardzo nieliczna grupa ludzi którzy w sposób użytkowy jeżdżą truckami. Nie rozumiem tego wstydu za Poloneza. Takie zjawisko i owszem, występowało ale w latach mniej więcej 2007-2012 chyba najbardziej. Od wielu lat nie spotkałem się z żadną negatywną reakcją na Poloneza a wprost przeciwnie. Na mieście ludzie odwracają głowy, często pokazują kciuk do góry. Nie widzę powodu do wstydu z powodu jeżdżenia Polonezem. Zresztą, wstydzić to się można za stan techniczny lub wizualny samochodu niezależnie od marki czy modelu. Wstydzić się można za brak progów bo przeżarła je rdza, za jakieś ostre grzybopatenty typu przynitowane kawałki blachy albo za to, że auto wygląda jakby właściciel zapomniał, że samochód należy raz na jakiś czas umyć. Ale dlaczego miałbym się wstydzić za taką, czy inną markę czy model ? Jeżeli ktoś rzuca Ci jakieś teksty negatywne w stosunku do jazdy Polonezem, to prawdopodobnie zatrzymał się mentalnie w tym 2007 roku i należy takiego człowieka zupełnie olać.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8805 dnia: Lipiec 31, 2023, 20:05:01 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A dla mnie się podoba ten polonez, tylko z długością rureczki przesadził no i jeszcze ten mocz z lamp można by ściągnąć  ;p .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8806 dnia: Lipiec 31, 2023, 20:22:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wloty powietrza od malucha :D Ale dodało mu przeciągu pod maską.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8807 dnia: Lipiec 31, 2023, 21:07:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To akurat żaden wstyd według mnie.
To było żartem. Ja tam się w sumie nie wstydzę i sam spotkałem się z reakcjami typu wpatrywanie się w mojego plusa, gdy gdzieś się przemieszczałem i gdy akurat był nawoskowany, bo ten lakier naprawdę robi robotę, gdy jest czysty i gdy jest ładna pogoda.Przez ten czas, odkąd go mam, to miałem chyba z sześciu klientów zainteresowanych kupnem, ale każdemu powtarzam, że jak sprzedam, to co poczciwego sobie kupię za te pieniądze? Ale reakcje powiedzmy, negatywne, też spotykam. Bardziej jakieś docinki, niby żartem, ale w sumie, mam to w dupie. Doszedłem do wniosku, że najważniejsze, żebym żył w zgodzie ze sobą i własnymi przekonaniami i nie próbował wpasować się w ogólnie przyjęte normy, bo większość, najczęściej nie ma racji.
A ten polonez, to naprawdę przesada, bo to już nie te czasy, żeby tak psuć te auta, gdy zostało ich tak niewiele.
A dla mnie się podoba ten polonez, tylko z długością rureczki przesadził no i jeszcze ten mocz z lamp można by ściągnąć
Co kto lubi, ale dla mnie, to przesada, bo to chyba nawet ciężko sklasyfikować w kategoriach żartu. Przyklasnąłbym nawet jakiemuś fajnemu tuningowi (w granicach rozsądku), ale nie takiemu czemuś. Położenie jakiegoś fajnego lakieru, wymiana silnika na niestandardowy, jakieś fajne, delikatne zmiany w środku, np obszycie deski, jak ktoś tu pokazywał i multum innych, fajnych rzeczy, które by można zrobić, a nie takie coś.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8808 dnia: Lipiec 31, 2023, 21:25:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Obiektywnie, koleś nikomu niczego złego nie zrobił, a zadeklarowani miłośnicy aut tej samej niszowej marki, stawiają go w jednym rzędzie z nastoletnimi ćpunami za kierownicą BMW, audi bądź volkswagenów, nie dbający o to, w kogo lub co za chwilę wjadą, i czy kogoś przy tym zabiją, czy nie.
Osobiście, co akurat nie jest tutaj dla nikogo tajemnicą, uważam poloneza za niezbyt udany wyrób. Ale - a może raczej właśnie dlatego - zawsze podziwiam, kiedy widzę, że ktoś czymś takim na co dzień bezproblemowo jeździ. Tutaj chłopak trochę przesadził z chęcią wyróżnienia się, a inni poloneziarze widzą w nim wroga marki, bo zatrzymała go policja... To trochę tak, jakby tę czy inną antyrosyjską partię polityczną posądzać o... prorosyjskość - wyłącznie z powodu osobistej niechęci do tej partii i jednoczesnej nienawiści do Rosji. Częste zjawisko w naszym kraju, niestety. Zaprzeczamy sobie sami, więc czego my właściwie chcemy i dokąd to nas jako naród zaprowadzi?!

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8809 dnia: Lipiec 31, 2023, 22:17:57 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ćpunami za kierownicą BMW, audi bądź volkswagenów, nie dbający o to, w kogo lub co za chwilę wjadą, i czy kogoś przy tym zabiją, czy nie.
a propos marek dzialajacych jak magnes na przyglupow
https://www.youtube.com/shorts/m9lgvrtfgtU
i nowobogackich przeglupek, przyglupuwek ?
https://www.youtube.com/watch?v=au9GBvZi77U
tirowiec mial taka dobra okazje, zeby puknac paniusie i skorzystal - ja bym okazji nie przepuscil ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8810 dnia: Lipiec 31, 2023, 23:31:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Obiektywnie, koleś nikomu niczego złego nie zrobił, a zadeklarowani miłośnicy aut tej samej niszowej marki, stawiają go w jednym rzędzie z nastoletnimi ćpunami za kierownicą BMW, audi bądź volkswagenów, nie dbający o to, w kogo lub co za chwilę wjadą, i czy kogoś przy tym zabiją, czy nie.
Nie przesadzaj i ne myl dwóch spraw. O niczym, takim nie było mowy, a moją wypowiedź odnośnie tego, że "mandat należał mu się z automatu, za zwieśniaczenie auta" potraktuj jako żart, choć z pewną dozą powagi, bo auto zwieśniaczył i robi "reklamę" całej reszcie. Tak samo nie popierałbym jakiegoś debila, który polonezem odpierdala jakieś piruety na publicznej drodze.
Osobiście, co akurat nie jest tutaj dla nikogo tajemnicą, uważam poloneza za niezbyt udany wyrób.
I dlatego tym bardziej trzeba potępiać taką twórczość, jak wyżej. On miał prawo tak zrobić, jeśli mu się podoba, ale ja mam prawo to ocenić w sposób adekwatny, zgodnie z moim gustem i przekonaniami. Skończmy z lizaniem się po dupach i pisaniem zawsze każdemu "ok, ja bym zrobił inaczej, ale to tobie ma się podobać" a zacząć pisać, "ok, to twoje auto, ale trochę je zjebałeś". Taka wypowiedź nie jest jednoznaczna z nakazem zmiany tego, co ktoś odwalił, ale ma dać do myślenia, że to niezbyt trafny kierunek.
Tutaj chłopak trochę przesadził z chęcią wyróżnienia się, a inni poloneziarze widzą w nim wroga marki, bo zatrzymała go policja...
Nikt nie widzi w nim wroga, tylko raczej kogoś, kto (umyślnie, lub nie) trochę psuje wizerunek tej marki (złośliwi by powiedzieli, że już nie ma co psuć) bo polonezów jest coraz mniej i w sumie, pasowało by już przystopować z takimi numerami. Jak już tuningować, to ze smakiem i z głową, żeby ludzie podziwiali, a nie śmiali się. Nikt się nie cieszy, że niebiescy go zatrzymali. Zatrzymali go, bo wyjebał rurę poza obrys auta, okleił tandetną żółtą folią lampy, więc praktycznie jeździł z napisem "proszę mnie zatrzymać".
a propos marek dzialajacych jak magnes na przyglupow
Jak już kiedyś wspomniałem, teraz rządzą marki "premium" (chyba przez koszty utrzymania) audi i bmw. Coraz więcej tego i coraz więcej debili tym jeździ. Jakaś moda się zrobiła na to i teraz, jak takiego nie masz, to jesteś dziad. Są normalni kierowcy tych aut, ale reszta, to debile z wyjebanym w kosmos ego, uważający się nie dość, że za najlepszych kierowców, to jeszcze, co gorsza, za lepszych ludzi od innych. Kwintesencja polactwa. Nie mam nic do tych marek, bo nie marki są złe, a samochody całkiem fajne, tylko jakimś dziwnym trafem, strasznie przyciągają wszelakich zjebów (bez obrażania normalnych użytkowników). U nas dalej jest tak, że auto jest dla ludzi elementem podnoszącym status społeczny, łechtającym ego i pokazującym "patrzcie, ja jestem kimś, nie tak jak wy" zamiast być po prostu samochodem, jakim by on nie był, ale maszyną do w miarę bezpiecznego pokonywania krótkich i długich dystansów.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8811 dnia: Sierpień 01, 2023, 11:12:39 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
moją wypowiedź odnośnie tego, że "mandat należał mu się z automatu, za zwieśniaczenie auta" potraktuj jako żart, choć z pewną dozą powagi, bo auto zwieśniaczył i robi "reklamę" całej reszcie. Tak samo nie popierałbym jakiegoś debila, który polonezem odpierdala jakieś piruety na publicznej drodze.
No, rozumiem, ale już za tylko to, że jechał? Lekka przesada... Wyobrażam sobie rozczarowanie milicjantów trzeźwością kierowcy tego pojazdu...
Niech rzuci kamieniem ten, którego auto bez jakiegokolwiek zarzutu odpowiada przepisom. Przepisom, które NB służą zbieraniu pieniędzy na kupowanie wyborców i dotowanie patologii opanowującej państwo - a nie bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, z myślą o którym w ogóle powstały.
A skoro już o wieśniaczeniu polonezów mowa, dla mnie wiodącym objawem tego jest wszczepianie truckowych drzwi do osobówki. Tutaj czegoś takiego nie widać.
Oczywiście, gdyby okazało się, że omawiany egzemplarz był zrobiony bezpośrednio z idealnie zachowanego oryginału, nie miałbym dobrego zdania o tym, który dopuścił się takiej przeróbki. Ale czego oczy nie widziały, tego sercu nie żal, więc trzymam się tego, że sam fakt, iż ten samochód w ogóle jeździ, należy uznać za sukces i przejaw jakiegoś optymizmu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8812 dnia: Sierpień 01, 2023, 17:56:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Nie rozumiem, co trzeba mieć w głowie, żeby tracić czas na takie modyfikacje.

Przód Caro z tyłem od Plusa, pseudo splitter, krzywo wyspawany "dyfuzor" i jeszcze przedłużona foremka do pierników jako wydech.

Co innego wprowadzić funkcjonalną, ale niezgodną z jakimiś przepisami modyfikację, albo zaniedbać auto, a co innego popisać się skrajnym bezguściem, przypinając do samochodu kilka elementów które stanowią zagrożenie dla pieszych i wyglądają jakby autor się naćpał.

Jedyne co może być gorsze od czegoś takiego, to być jak ci kretyni którzy tatuują sobie twarze, a potem się dziwią że nikt ich nie chce zatrudnić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8813 dnia: Sierpień 01, 2023, 18:59:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
Codziennie jeżdżę po Katowicach i zacząłem się przyglądać kierowcom taksówek. Z przerażeniem stwierdzam, że w ciągu ostatniego tygodnia, spośród wszystkich kierowców taksówek które minąłem, tylko dwie były prowadzone przez europejczyków, a wszystkie pozostałe ewidentnie przez ludzi z Bliskiego Wschodu, nawet w ich tradycyjnych ubraniach, dwie przez Hindusów lub co gorsza Pakistańczyków, a jedna była prowadzona przez Murzyna.

Dzisiaj natrafiłem na news że 21 czerwca w parku Görlitzer w Berlinie grupka imigrantów pobiła chłopaka, a potem zbiorowo zgwałciła jego dziewczynę. Jeden z zatrzymanych jest z Somalli, drugi z Gwinea-Bissau.
Podobno zdarza się to tam regularnie, a w 2017 roku Syryjczyk zgwałcił w tym parku kucyka w dziecięcym Zoo.

https://rmx.news/germany/germany-2nd-migrant-arrested-for-gang-rape-in-berlins-gorlitzer-park-after-police-hid-details-of-the-case-for-a-month/
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8814 dnia: Sierpień 01, 2023, 20:46:50 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Baned wsiądź sobie do autobusu z ZTM ale linie nie obsługiwane przez PKM Katowice tylko przez prywaciarzy, np linie 51,672 co drugi kierowca to osoba ze wschodu, lub jakiś arab, lub kierowca o azjatyckich rysach twarzy. Mi oni osobiście nie preszkadzają i dobrze wykonują swoją pracę jako kierowcy. Jednak tak jak kiedyś kierowcy autobusów w UK to byli w większości nasi rodacy, tak teraz u nas dużo obcokrajowców za.fajerą siedzi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8815 dnia: Sierpień 01, 2023, 21:04:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
przedłużona foremka do pierników jako wydech.
No właśnie myślałem, z czym mi się to kojarzy. Dobre porównanie.
Jedyne co może być gorsze od czegoś takiego, to być jak ci kretyni którzy tatuują sobie twarze, a potem się dziwią że nikt ich nie chce zatrudnić.
To tez jest totalny debilizm, żeby nie nazwać gorzej. Do tej pory nie mogę zrozumieć, czy to jest jakaś moda, czy "ch*" wie co? Ale nawet jeśli, to jakie gówno trzeba mieć w głowie, żeby nie móc kierować się własnym rozumem (jeśli oczywiście się go posiada) i robić bezrefleksyjnie to samo, co widzi się u innych idiotów myśląc, że to fajne? Wszędzie już to widzę, coraz więcej tego i to naprawdę jest nienormalne. Ale z drugiej strony, może i dobrze, bo człowiek z daleka widzi, że ma do czynienia z idiotą, który w skrajnych przypadkach może być niebezpieczny. A już najgorzej, jak w miarę ładne panny robią z siebie brudnopis, aż się wymiotować chce. Cały ten syf dociera do nasz ze świata, za pośrednictwem internetu, potem inni idioci to propagują na resztę i tak to się kręci.Jestem skłonny uwierzyć, że ludzkość naprawdę cofa się w rozwoju i cały ten obecny dobrobyt, obraca się powoli przeciwko nam.
Codziennie jeżdżę po Katowicach i zacząłem się przyglądać kierowcom taksówek. Z przerażeniem stwierdzam, że w ciągu ostatniego tygodnia, spośród wszystkich kierowców taksówek które minąłem, tylko dwie były prowadzone przez europejczyków, a wszystkie pozostałe ewidentnie przez ludzi z Bliskiego Wschodu, nawet w ich tradycyjnych ubraniach, dwie przez Hindusów lub co gorsza Pakistańczyków, a jedna była prowadzona przez Murzyna.
No i widzisz. Wróciłeś z postępowego, europejskiego kraju do tego zaścianku, a tu się okazuje, że powoli i mozolnie, ale doganiamy Europę i za jakiś czas, u nas też będzie tak nowocześnie i postępowo.Już to widzę, jak ci wspaniali i odmienni kulturowo goście, pokażą nam, jak należy świętować sylwestra, tylko niech ich jeszcze trochę przybędzie, bo na razie, to nie mają za bardzo z kim świętować swoich zwyczajów.
Dzisiaj natrafiłem na news że 21 czerwca w parku Görlitzer w Berlinie grupka imigrantów pobiła chłopaka, a potem zbiorowo zgwałciła jego dziewczynę. Jeden z zatrzymanych jest z Somalli, drugi z Gwinea-Bissau.
Podobno zdarza się to tam regularnie, a w 2017 roku Syryjczyk zgwałcił w tym parku kucyka w dziecięcym Zoo.
Pierdolone zwierzęta. Niemcy (oraz francuzi i inni) mają to, czego sami sobie nawarzyli, od dziesiątek lat ściągając do siebie tabuny tego bydła, które teraz mnoży się w sposób niekontrolowany, jak karaluchy. Nie na darmo większość tego towarzystwa, egzystowała z daleka od cywilizowanego świata. To samo mają w stanach z murzynami, gdzie przecież największy odsetek przestępstw, jest zdaje się wśród czarnych, choć oni i tak mocniej zasymilowali się z całą reszta, a i tam sprawa wygląda inaczej, bo to tak naprawdę jest społeczeństwo wielonarodowe i wielorasowe. U nas powoli chcą zrobić to samo, bo do tej pory byliśmy narodem względnie jednorodnym etnicznie, ale "przyszłość" nieubłaganie puka do naszych drzwi.
Oczywiście, żeby zaraz nie było, że rasista, antysemita, czy co tam jeszcze, to wśród tych dzikusów, są oczywiście ludzie cywilizowani, uczciwie żyjący i pracujący, a na dodatek, wykształceni, ale są oni mniejszością.
Baned wsiądź sobie do autobusu z ZTM ale linie nie obsługiwane przez PKM Katowice tylko przez prywaciarzy, np linie 51,672 co drugi kierowca to osoba ze wschodu, lub jakiś arab, lub kierowca o azjatyckich rysach twarzy. Mi oni osobiście nie preszkadzają i dobrze wykonują swoją pracę jako kierowcy. Jednak tak jak kiedyś kierowcy autobusów w UK to byli w większości nasi rodacy, tak teraz u nas dużo obcokrajowców za.fajerą siedzi.
Wiesz, ja tam do końca przeciwny imigrantom nie jestem, jeśli zachowują się ok, pracują itd. Nie popieram napływowej patologii, obojętnie czy są to brudasy w Polsce, czy polaczki w UK, bo w obu przypadkach przeważnie mamy do czynieni a z najgorszym elementem. Był czas, że po otwarciu granic, wielu naszych "uczciwych" obywateli, spierdoliło za granice przed wyrokami itd i tam odpierdalali manianę, robiąc nam opinie, jak kiedyś złodziej aut w DE. Niemniej, największym problemem są kolejne rządy, które zamiast dać ludziom godnie żyć i zarabiać w ojczystym kraju, niejako zmuszają co odważniejszych i bardziej zdeterminowanych do emigracji, a na ich miejsce ściągają dzicz z afryki i bliskiego wschodu, wygłaszając przy okazji hasła, że w Polsce brakuje ileś tam milionów pracowników i trzeba ich zastąpić obcokrajowcami. Przecież to jest oczywiste działanie na szkodę państwa i własnego narodu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8816 dnia: Sierpień 02, 2023, 08:00:24 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6604
  • Płeć: Mężczyzna
żeby zaraz nie było, że rasista, antysemita, czy co tam jeszcze, to wśród tych dzikusów, są oczywiście ludzie cywilizowani, uczciwie żyjący i pracujący, a na dodatek, wykształceni, ale są oni mniejszością.

Nawet niekoniecznie większość. Powiedzmy że u nich jest ileś % więcej ludzi, skłonnych do popełnienia gwałtu. Nawet jeżeli będzie to mniejszość, to i tak ilość takich przestępstw w kraju przyjmującym wzrośnie.
W takiej Francji sport o nazwie "podpalanie Paryża" to głównie domena dzieci imigrantów, które mimo wywalenia miliardów euro w integrację, nie czują związku z tym państwem.

Wiesz, ja tam do końca przeciwny imigrantom nie jestem, jeśli zachowują się ok, pracują itd. Nie popieram napływowej patologii, obojętnie czy są to brudasy w Polsce, czy polaczki w UK, bo w obu przypadkach przeważnie mamy do czynieni a z najgorszym elementem. Był czas, że po otwarciu granic, wielu naszych "uczciwych" obywateli, spierdoliło za granice przed wyrokami itd i tam odpierdalali manianę, robiąc nam opinie, jak kiedyś złodziej aut w DE. Niemniej, największym problemem są kolejne rządy, które zamiast dać ludziom godnie żyć i zarabiać w ojczystym kraju, niejako zmuszają co odważniejszych i bardziej zdeterminowanych do emigracji, a na ich miejsce ściągają dzicz z afryki i bliskiego wschodu, wygłaszając przy okazji hasła, że w Polsce brakuje ileś tam milionów pracowników i trzeba ich zastąpić obcokrajowcami. Przecież to jest oczywiste działanie na szkodę państwa i własnego narodu.

Rzecz w tym, że państwo idzie po linii najmniejszego oporu. A przecież można inaczej. We Francji i Wielkiej Brytanii imigracja z Wietnamu, akurat przewyższa autochtonów pod względem średniego poziomu wykształcenia, oraz dochodów. Inni wschodni Azjaci też wypadają dobrze. W samych Chinach, są jeszcze takie rejony biedy, że ludzie sprzedają przy drogach znalezione w lesie zioła i upolowane szczury (!). Spokojnie można by takich zatrudnić np. do składania łożysk, tylko trzeba by najpierw do nich dotrzeć, załatwić na start kwaterunek, umowę, jakieś podstawowe kursy języka. Ale to wymaga organizacji i początkowych nakładów.

Wiele pracy też zniknie, zawód kierowcy będzie wymierał przez automatyzację. Mamy też nadal duże rezerwy siły ludzkiej o której się nie myśli. Młodzież powinna obowiązkowo jeździć na wieś na zbiory, nauczyć się pracy i wartości pieniądza, tak jak było dawnej, że jeździli albo pomagali rodzinie w gospodarce. W sprzątaniu miast z drobnych śmieci natomiast świetnie sprawdzają się, ptaki krukowate. Po rozstawieniu odpowiednich automatów, do wymieniania kapsli, puszek i butelek plastikowych na ziarna i orzechy, wystarczy że niewielka grupka trenerów nauczy niewielką grupkę ptaków, że opłaca się przynieść plastikową butelkę i wymienić w automacie na orzechy. Krukowate bardzo sprawnie przekazują sobie użyteczne informacje. Po paru dniach od wyszkolenia kilkunastu ptaków, w procederze wymiany śmieci na jedzenie w automatach, zaczyna brać udział już kilkaset osobników.

A skoro już przy sprzątaniu jesteśmy, w Japonii sprzątacze w szkołach nie są potrzebni, bo uczniowie sami po lekcjach mają obowiązek wszystko wysprzątać i wymyć. Co też skłania ich do dbania o budynek szkoły, bo im mniej nabrudzą, tym potem mniej będą mieli roboty. Większość problemów można rozwiązać, trzeba tylko pomyśleć i nie bać się wyjść poza utarte schematy.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8817 dnia: Sierpień 05, 2023, 09:58:04 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1947
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
https://youtu.be/bLdeMVBqV80

Dzień dobry, kontrola prędkości (maksymalnej) :d
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8818 dnia: Sierpień 05, 2023, 10:33:48 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2093
fajny test .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8819 dnia: Sierpień 05, 2023, 11:28:56 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 655
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ciekawe czy 170km/h wg GPS pękło by bez kogutów na dachu? Ogôlnie dobrze się ogląda filmiki gdy autor nie jest na dzień dobry sceptycznie nastawiony do poloneza.