Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169336 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:48:21 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Fajnie macie, u nas, czyli na Kujawach benzyna jest po 4,45zł, a LPG 1,85.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 11, 2020, 21:50:46 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3439
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Odebrałem 125p od mechesa starszej daty.
Gość ustawił zapłon, zawory, przerwę , wymienił świece i po swojemu ustawił  gaźnik.
Od 8 lat jak mam ten samochód nie palił z pół obrotu rozrusznikiem, czy to zimny czy ciepły.
U mnie PB po 4.09.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 11, 2020, 22:09:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nigdy na rolkach nie wydusiłem ze swojego fabrycznego lucasa więcej jak 2.0kN. W ubiegłym roku na fabrycznym setupie było dokładnie 1.97kN na lewym przednim kole i 1.85kN na przednim prawym. Obecnie wyszło równo 1.9kN na obu kołach.
Może na stacji, gdzie robisz przeglądy mają już wysłuchane rolki i/lub masz słabe opony. W listopadzie na przeglądzie wykryciem dla koła lewego 2,1 kN i 1,9 kN dla koła prawego. Gdzie układ hamulcowy miał się delikatnie mówiąc słabo.

W temacie. Dorobiłem do Charta śruby z odpowietrznikami, które mocują lagi do górnej półki. Poza tym, wysprzątałem garaż, zalegających przydasiów uzbierała się 1/3 przyczepki   <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 11, 2020, 22:40:14 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Nigdy na rolkach nie wydusiłem ze swojego fabrycznego lucasa więcej jak 2.0kN. W ubiegłym roku na fabrycznym setupie było dokładnie 1.97kN na lewym przednim kole i 1.85kN na przednim prawym. Obecnie wyszło równo 1.9kN na obu kołach.
Może na stacji, gdzie robisz przeglądy mają już wysłuchane rolki i/lub masz słabe opony. W listopadzie na przeglądzie wykryciem dla koła lewego 2,1 kN i 1,9 kN dla koła prawego. Gdzie układ hamulcowy miał się delikatnie mówiąc słabo.
Opony odpadają, nowe Uniroyale w obu przypadkach. Zostają rolki na SKP ;)

Co do ceny paliw, w wawie na marketowych stacjach widziałem pb95 po 3.45 i ON po 3.60. Gdzieś tam na FB widziałem nawet zdjęcia paragonów z ceną 2.99/l. W Radomiu dzisiaj tankowałem ON po 4.19 na prywatnej stacji, na Orlenach i innych sieciówkach po 4.30~4.40zł.

Polonezem po zimowej przerwie zrobiłem przez 3 ostatnie dni prawie 200km. Dziwnie się jeździ po dłuższej przerwie i obcowaniu z nowoczesną motoryzacją, ale banan z twarzy nie schodzi :d
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 12, 2020, 01:34:55 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nabiłem (PN) 100km po okolicach. Fajnie się jeździ w tak ciepłe dni z opuszczonymi szybami. Zatankowałem za 1,45/L i znowu butla pełna, tak trzeba żyć :D. Muszę w końcu zabrać się to odwlekam od dawna - eksperymenty z wydechem i wymęczyć kogoś o zrobienie koła pasowego z przesuniętym rowkiem na klin (celem przyśpieszenia zapłonu), to zobaczymy, co jeszcze się uda wyciągnąć z tego silnika :)
Może to krok w tył, ale w abimexie nieźle spisywał się aparat zapłonowy pod takie mody z podkręcaniem zapłonu



Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 12, 2020, 12:54:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
U mnie na DeltaOil Pb95 po 3.94, wszędzie indziej drożej... Hmm, przejdę się na miasto, może dziś jest taniej?

Apropo tankowania to dziś praktycznie w pełni mechanicznego Poloneza zatankowalem płacąc w pełni elektronicznie. Mam na mysli aplikacje Orlen. Super sprawa. Nie trzeba stać w kolejcie i wysluchiwac jakie mają sosy do hot-dogow tylko mozna zaplacic od razu przy dystrybutorze.

Nie tankowałem i nie będę tankował na Orlenie. Na pohybel złodziejom Pisowskim.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #426 dnia: Kwiecień 12, 2020, 12:58:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nabiłem (PN) 100km po okolicach. Fajnie się jeździ w tak ciepłe dni z opuszczonymi szybami. Zatankowałem za 1,45/L i znowu butla pełna, tak trzeba żyć :D. Muszę w końcu zabrać się to odwlekam od dawna - eksperymenty z wydechem i wymęczyć kogoś o zrobienie koła pasowego z przesuniętym rowkiem na klin (celem przyśpieszenia zapłonu), to zobaczymy, co jeszcze się uda wyciągnąć z tego silnika :)
Może to krok w tył, ale w abimexie nieźle spisywał się aparat zapłonowy pod takie mody z podkręcaniem zapłonu



Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



No właśnie wolałbym zostawić oryginalny zapłon, bo jest bezproblemowy. Koło pasowe już mam od dawna, tylko czeka na zrobienie i przemyślenie, jak to zrobić, żeby go nie popsuć i przestawić zapłon.

Co do cen, po internecie lata paragon ze stacji paliw na ul. Długiej we Wrocku, gdzie cena gazu wynosi aktualnie... 1,10zł za litr.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #427 dnia: Kwiecień 12, 2020, 13:42:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
po internecie lata paragon ze stacji paliw na ul. Długiej we Wrocku, gdzie cena gazu wynosi aktualnie... 1,10zł za litr
Za tyle, to by jeździł, nie powiem. U mnie na Cirkle K jest chyba teraz jakoś 1.89, nie tankowałem ostatnio, bo jak zalałem do pełna, a mało jeżdżę, to jeszcze nie wyjeździłem. A po sieci, to też krąży paragon z benzyną za 2.99, więc nic szczególnego. Pytanie czy to fejki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #428 dnia: Kwiecień 12, 2020, 16:28:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A czemu miałby to być fejk? Starczy popatrzyć ile benzyna kosztuje w hurcie: http://www.lotos.pl/144/poznaj_lotos/dla_biznesu/hurtowe_ceny_paliw

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #429 dnia: Kwiecień 12, 2020, 17:04:26 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Byłem u siebie koło stacji Delta Oil Plus i tam Pb 95 dzisiaj po 3.55, a LPG po 1.45.

Morawiecki musi być chory ze wściekłości bo dla niego niższa ocena że mniej nam ukradnie VATem  <lol2>

W temacie, założyłem dekiel mostu, zalałem nowy olej. Na nakrętce korku magnetycznym niestety było dużo miału metalowego. No i zaś nie wiem co robić bo skrzypienie i blokowanie prawego koła jakby zniknęło, można było zakręcić w powietrzu i bezgłośnie sobie śmigało.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2020, 17:06:13 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #430 dnia: Kwiecień 14, 2020, 00:52:26 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Morawiecki musi być chory ze wściekłości bo dla niego niższa ocena że mniej nam ukradnie VATem  <lol2>

Te straty odbiją sobie po wygranych, kopertowych, śmiechu wartych wyborach :P

Zabawne są różnice cen między niektórymi stacjami, sięgające i 25 gr na litrze gazu. Taka sytuacja miała dzisiaj miejsce w Sosnowcu - dwie stacje, jedna po jednej stronie ulicy, druga po drugiej, miały kompletnie różne ceny. Do tej pory szły zawsze łeb w łeb, co do grosza. Nie nadążają z obniżkami. Nawet na koncernówkach gaz już schodzi poniżej 1,60 :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 14, 2020, 12:22:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
No, już ponoć ma być lawina prowokacji Skarbówki. Oni jakby nie rozumieli, że jak zniszczą firmy, to i tak nie będą mieli wpływów.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 15, 2020, 08:14:22 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Nie tankowałem i nie będę tankował na Orlenie. Na pohybel złodziejom Pisowskim.
Teraz doszedł Ci Lotos. Kradną Twoją kasę na uroczystości przewozu maseczek.
A tak w ogóle, to musisz zacząć jeździć do Białorusi albo do Niemiec. Ponoć mają paliwo z niepolskich rafinerii.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 15, 2020, 22:27:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 16, 2020, 18:36:46 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Przy zmianie kół z zimowych na letnie zauważyłem że podłużnica się rozłazi. Dzięki koronawirusowi i przymusowemu urlopowi miałem czas się tym zająć. Jeszcze tylko oczyścić i pomalować... ale do wieczora zdążę.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #435 dnia: Kwiecień 16, 2020, 23:03:24 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
No właśnie wolałbym zostawić oryginalny zapłon, bo jest bezproblemowy.

Chyba zbyt mało użytkowałeś abimexa.
A po drugie przelicz sobie ile te 5-7 stopni wyjdzie w milimetrach po obwodzie koła pasowego po średnicy montażu na wale korbowym i przeanalizuj co będzie bardziej oplacalne:, czy przerobić koło pasowe czy założyć bezstykowy aparat od GLE. Miałem to drugie i finansowo i fizycznie po raz kolejny zrobiłbyl to samo jeśli byłaby taka potrzeba
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #436 dnia: Kwiecień 16, 2020, 23:42:08 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kolo pasowe do abimexa latwo zrobic : potrzebne jest kolo pasowe z gaznikowaca i diaks z cienka tarcza do naciecia rowkow,

ale sam bym wstawil zaplon z gaznikowca, bo abimexowy jest tak kijowy, ze zupelnie bez zalu mozna sie go pozbyc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #437 dnia: Kwiecień 16, 2020, 23:58:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Koła pasowego z gaźnika nie mam, ale jak widać, ma mniejszy nadlew niż abimexowe. Nie jestem pewien, czy zgra się ze szczeliną czujnika.

Zapłonu abimexa naprawdę nie chcę zmieniać, pisałem już o tym. Auto jest żwawe, zapłon bezproblemowy. Nie chcę się go pozbywać.





Chyba zbyt mało użytkowałeś abimexa.

45 tysięcy km wystarczy? Nigdy z nim nie miałem problemów. Nie wiem, może dlatego, że mam świeże świece i dobre przewody zapłonowe, nigdy nie zaniedbuję wymiany. Świeżo po remoncie silnika chodził trochę nierówno, ale po 2kkm jak ręką odjął, poza tym wtedy było niedokręcone dokładnie koło pasowe przez dystans, którego nie powinno tam być, a które po remoncie założyłem i koło było trochę luźne na klinie. Modułu i cewek nigdy nie musiałem wymieniać. Nie wiem, czego się upieracie na ten aparat: w wilgotne dni miałem z nim problem, czasem chodził na 3 gary po deszczach. Kopułki fabryczne ciężko dostać, podobnie jak niewytłuczony aparat bez luzów. Naprawdę wolę zostać przy tym co jest, tylko przyśpieszyć zapłon.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2020, 00:07:48 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #438 dnia: Kwiecień 17, 2020, 00:08:10 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawe jak kola z gaznikowcow wychodzacych rownolegle z abimexami - chcialoby sie im robic dwa rozne odlewy  <mysli>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #439 dnia: Kwiecień 17, 2020, 00:13:16 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5110
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Może mieli jakieś zapasy magazynowe? Zresztą, w FSO wszystko było możliwe.