Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169295 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #460 dnia: Kwiecień 19, 2020, 14:18:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No trzeba montować systemy antykradzieżowe, bo cwaniaki zauważą, że częśći do FSO są w cenie i zaczną kraść, najlepiej coś zakupić na allegro i zamontować samemu, coby nie zdradzić zabezpieczenia obcym.
W życiu bym nie podejrzewał, że gniazdo os może zajumać Poloneza :p
Zdetonuj bombę paliwowo-powietrzną
Zdemontuje jak tylko kupię nowy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #461 dnia: Kwiecień 19, 2020, 15:08:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pewnie klecanki  :d
W tamtym roku miałem w swoim "cacku" dwa gniazda ich. Fajnie się je obserwuje; można z bliska patrzeć i nie próbują odganiać intruza; może wiedzą, że same nim są.   <rotfl2>
Jak jedno z gniazd (między zawiasami drzwi kierowcy) podczas otwierania/zamykania drzwi odpadło od słupka i zawisło na zawiasie przy dole, zacząłem się ewakuować, ale tylko trochę się zaniepokoiły, podczas gdy myślałem, że rzucą się na mnie. ]:->
Żądlą naprawdę boleśnie, ale chyba tylko wtedy, kiedy je złapiesz bądź naciśniesz. W swoim gniazda, jesienią, kiedy były już puste, oczywiście polikwidowałem, ale w tym roku wjechałem na halę i nagle zacząłem znajdować tam przymulone klecanki rdzaworożne ;d
Chyba zimowały gdzieś w nim, skubane. <lol> Fajnie, że przynajmniej one mają z niego jakiś realny pożytek.  <spoko> Po uratowaniu trzmiela, przyszła kolej na osy... Jednej porobiłem zdjęcia, jeszcze przed zrobieniem sobie manicure.  ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #462 dnia: Kwiecień 19, 2020, 19:03:36 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ja dziś naprawiłem długie światła, oraz naprawiłem audio, winnym braku dźwięku okazał się głośnik wysoko tonowy, jakimś cudem przewody przy samym głośniczku się zwarły. Jak już grzebałem przy audio  zamontowałem nowe głośniki w przednie drzwi. Trochę też podmalowałem tu i ówdzie, aby ruda nie szalała.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #463 dnia: Kwiecień 19, 2020, 21:52:10 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wczoraj wskaźnik paliwa wskoczył mi na full i tak zodtał, a dzisiaj wieczorem powrócił do normy  <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #464 dnia: Kwiecień 19, 2020, 22:03:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wczoraj wskaźnik paliwa wskoczył mi na full i tak zodtał, a dzisiaj wieczorem powrócił do normy  <mysli>

Masę pływaka sprawdź :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #465 dnia: Kwiecień 20, 2020, 21:26:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nigdy na rolkach nie wydusiłem ze swojego fabrycznego lucasa więcej jak 2.0kN.
Dziś z ciekawości sprawdziłem ile moża wykrzesać z fabrycznego Lucasa, wyniki w załączniku.
Poza tym zdiagnozowałem sobie wybite dwa dolne sworznie i jedną "kość" przy moście. Wszystko rzeczy jasna w kombi.
Wczoraj ożywiłem radio w Uno, gra bardzo kjowo, ale coś tam w czasie jezdny brzdękoli, więc nie jest najgorzej :) ale i tak trzeba będzie je zmienić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2020, 22:00:37 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #466 dnia: Kwiecień 20, 2020, 21:48:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
No nieźle. W ogóle to jaka jest dopuszczalna różnica między kołami?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #467 dnia: Kwiecień 20, 2020, 21:59:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
30% większej siły, ale jak różnica przekroczy 15% to dobrze byłoby sprawdzić hamulce pod kątem zapieczeń klocków i prowadnic

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #468 dnia: Kwiecień 20, 2020, 22:21:33 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wymieniam sprzęgło w corsie tescia. Dziś wytargalem samemu skrzynię. Oczywiście, tak jak się obawialem, nie otrzymałem jej sam i wpadała do kanału. Na szczescie się nie potukła. :-)
https://m.fotosik.pl/zdjecie/2751485f960a63a4

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #469 dnia: Kwiecień 20, 2020, 23:15:36 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Przecież ona jest lekka jak zabawka , a roboty na 35 min
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #470 dnia: Kwiecień 21, 2020, 00:00:29 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
dokładnie ;)
Ja sobie wyrwałem cały zespół napędowy i przy okazji zrobiłem uszczelkę miski i rozrząd bo już grzechotał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #471 dnia: Kwiecień 21, 2020, 00:36:53 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6593
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież ona jest lekka jak zabawka , a roboty na 35 min

Dużo zależy od tego jak się coś chwyci. Poza tym, nie każdy ma mocne łapy, zwłaszcza jak na codzień nie pracuje fizycznie. Ja byłem w stanie przenosić ludzi ale np. mimo rehabilitacji i ćwiczeń na siłowni, do tej pory mam niedorozwinięte mięśnie naramienne (taka wada od urodzenia) i nie potrafię w górze utrzymać rzyczy które mogą utrzymać nawet ludzie którzy nie ćwiczą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #472 dnia: Kwiecień 21, 2020, 01:47:13 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
haha bo to nie tak się wymuje.
Dechy wrzucasz na kanał i od góry zdejmujesz z silnika i stawiasz na dechach. A potem do kanału i już powoli i asekuracyjnie zdejmujesz.
Jak na razie to tylko raz wpadłem ze skrzynią z grand Vitary. Wymontowałem skrzynie z reduktorem i przeceniłem możliwości ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #473 dnia: Kwiecień 21, 2020, 08:59:20 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Jeśli ktoś nie jest pewny swojej siły, czy da radę utrzymać taką skrzynię targając ją z kanału to wypadałoby chociaż zadbać o drugą osobę - dla własnego bezpieczeństwa.  Albo podwiązać skrzynie na lince holowniczej do jakiegoś mocnego elementu zawieszenia. Ewentualnie tak jak ja - nie robić tego na kanale :d W polonezie i w przednionapędowej lagunie 2 ojca wyciągałem i montowałem skrzynie bez kanału, mając auto na kobyłkach.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #474 dnia: Kwiecień 22, 2020, 16:42:40 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Założyłem osłonę pod silnik i wymieniłem pasek do wspomy
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #475 dnia: Kwiecień 22, 2020, 20:31:54 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Minął rok od wymiany oleju, więc wlałem świeży Platinum MaxExpert 10w40. To już nie te czasy gdy dorabiając większą filozofię "w trosce o silnik" lałem do K16 LM i Millersa, choć teoretycznie teraz OHV z ponad dwukrotnie mniejszym przelotem bardziej by na to zasługiwał. Od 1,5 roku śmigam na krajowym produkcie po przejściu z pełnego minerału i tego będę się trzymał, jest spoko. Przy okazji zlałem z mostu coś co kiedyś, sądząc po zapieczeniu śrub bardzo dawno, było olejem, tu bez kombinowania według książki Trzeciaka wlany Hipol 15F.

Nowe kable Sentech S14 i świece Iskra FE65PS (dwie stare świece i jeden kabel do wywalenia) zrobiły swoje jeśli chodzi o tzw. "dół", koniec z wymuszonym przegazowywaniem na starcie spod świateł i systematycznym robieniem żaby, można od nowa polubić ten samochód. Nie uczę się na własnych błędach, bo w Roverze miałem to samo, a tu choć miałem sposobność dokładniej przyjrzeć się świecom i kablom choćby przy ubiegłorocznej regulacji luzów zaworowych to nie zrobiłem tego i najśmieszniejsze, że człowiek nauczy się w ten sposób jeździć.  <idiota>

BTW dlaczego Trzeciak rekomenduje przerwę na elektrodach świecy 06-07mm, a Morawski 1mm i jaką lepiej ustawić (na co to wpłynie)? Ustawiłem 0,65mm za Trzeciakiem, bo u Morawskiego znalazłem tę stronę już po fakcie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #476 dnia: Kwiecień 22, 2020, 21:06:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Popsikałem podłogę konserwacją typu fluidol w miejscach, gdzie jeszcze były ubytki sandersa. W wakacje mam zamiar zrobić w końcu to, co planuję od 2 lat, czyli zapryskać całą podłogę jeszcze grubszą warstwą, niż aktualna  :] Pozostaje wykonać pistolet do konserwacji, utrzymujący temperaturę przez co najmniej 10-15 minut. Może jakieś ocieplenie do rur się nada, żeby nasunąć na puszkę.

Janek, i tak dalej przepłacasz za zabytek, bo w cenie tego platinum maxcośtam masz tyle samo lotosa 5W40 o lepszych parametrach, i jeszcze zostaje dycha w kieszeni. To samo z hipolem :P - Trzeciak z lat 80 z akwarium na okładce, czy nowszy zaleca ten zabytek? U mnie jest już podany 80W90 GL-5. 15F pamiętam z książek z głębokich lat 70.

Jak kupiłeś kable sentech to sprawdź w nocy, czy nie robią dyskoteki pod maską.

Cytuj (zaznaczone)
BTW dlaczego Trzeciak rekomenduje przerwę na elektrodach świecy 06-07mm, a Morawski 1mm i jaką lepiej ustawić (na co to wpłynie)? Ustawiłem 0,65mm za Trzeciakiem, bo u Morawskiego znalazłem tę stronę już po fakcie.

1mm to przerwa dla zapłonu elektronicznego (czyli dla caro GLE), 0,6-0,7mm to przerwa dla aparatów zapłonowych stykowych. Masz jakieś stare wydanie tego Trzeciaka, albo zawiera błędy, o co w książce obsługi poloneza nie trudno... Przy przerwie 0,6mm będzie gorsze spalanie mieszanki, może pojawić się "kangur" itd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 21:23:43 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #477 dnia: Kwiecień 22, 2020, 21:28:43 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Także polecam lotosa 5w40. Wlalem go po latach jeżdżenia na olejach  mineralnych i nic się nie dzieje. Użyłem plukanki liqui moly.
Do mostu mam kupiony liqui moly 75w140 Ale jeszcze nie wymieniony bo czeka mnie wymiana uszczelnjacza na wałki akakujacym A szkoda żeby tak drogi olej uciekał:-) chociaż wciąż liczę że uda nie się znaleźć białego kruka w postaci szerokiego mostu 4.1 więc może tam wleje ten olej. :-)

A w temacie. Jest pogoda dobra to używam teraz poloneza do jazdy na codzień. Docieram hamulce z Palio, i w końcu da się zahamować  z pieskiem opon. Dziś rozpedzulem poloneza do 130km/h. Ostatni raz tak szybko jechałem nim chyba z 5 lat temu. Muszę na dniach wyskoczyć na autostradę i sprawdzić vmax. :-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 21:34:20 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #478 dnia: Kwiecień 22, 2020, 21:36:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tyle osób się bało, że silnik rozcieknie się i wybuchnie, a wszyscy jeżdżą i zadowoleni :D

Najlepiej szukać po ogłoszeniach jakichś szerokich caro na części, w tym roku widziałem na grupach/OLX szerokie caro 1.5 w ilości sztuk dwa, całe na części. Wiadomo, najlepiej przejechać się autem przed przekładką mostu, bo później można mieć niemiłą niespodziankę. Najlepiej by było oddać most do pewniaka, który je regeneruje na zmianę przekładni...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #479 dnia: Kwiecień 22, 2020, 21:43:14 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1312
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mam coś na oku. Tylko czekam na info czy na pewno to 4.1.
Jak nic nie znajdę to pewnie kupię samo przełożenie 4.1vi będę spróbował coś sam "wyrzezbic" bo wolny most mam. Którego nie szkoda rozbierac bo wył niemiłosiernie. Tyle że oryginalnie był 3.9.