Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 169323 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:09:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po co szukac mostu 4.1 ,skoro chcesz zmienic silnik na mocniejszy ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:10:07 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Popsikałem podłogę konserwacją typu fluidol w miejscach, gdzie jeszcze były ubytki sandersa. W wakacje mam zamiar zrobić w końcu to, co planuję od 2 lat, czyli zapryskać całą podłogę jeszcze grubszą warstwą, niż aktualna  :] Pozostaje wykonać pistolet do konserwacji, utrzymujący temperaturę przez co najmniej 10-15 minut. Może jakieś ocieplenie do rur się nada, żeby nasunąć na puszkę.

Janek, i tak dalej przepłacasz za zabytek, bo w cenie tego platinum maxcośtam masz tyle samo lotosa 5W40 o lepszych parametrach, i jeszcze zostaje dycha w kieszeni. To samo z hipolem :P - Trzeciak z lat 80 z akwarium na okładce, czy nowszy zaleca ten zabytek? U mnie jest już podany 80W90 GL-5. 15F pamiętam z książek z głębokich lat 70.

Jak kupiłeś kable sentech to sprawdź w nocy, czy nie robią dyskoteki pod maską.

Cytuj (zaznaczone)
BTW dlaczego Trzeciak rekomenduje przerwę na elektrodach świecy 06-07mm, a Morawski 1mm i jaką lepiej ustawić (na co to wpłynie)? Ustawiłem 0,65mm za Trzeciakiem, bo u Morawskiego znalazłem tę stronę już po fakcie.

1mm to przerwa dla zapłonu elektronicznego (czyli dla caro GLE), 0,6-0,7mm to przerwa dla aparatów zapłonowych stykowych. Masz jakieś stare wydanie tego Trzeciaka, albo zawiera błędy, o co w książce obsługi poloneza nie trudno... Przy przerwie 0,6mm będzie gorsze spalanie mieszanki, może pojawić się "kangur" itd.

No to jutro korekta przerwy na świecach i zobaczymy jak to hula. Co do kabli to jedni mieli dyskotekę na Janmorach, inni na Sentechach, zobaczymy. Podejrzewam, że to po prostu loteria. Jeśli chodzi o chemię to myślę, że najbardziej istotna jest regularna wymiana. Patrząc po tym co spuściłem z mostu, nie była przestrzegana. A wydanie Trzeciaka jest z wąskim Caro na okładce, ale tam chyba nic, poza dodaniem Caro do tabeli wymiarów samochodu, się nie zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 22:15:22 pm wysłana przez JanekEG »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #482 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:16:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Janmor ma dwie linie produktów, ecoline może i ktoś miał dyskotekę, na proline nie widziałem nigdy, żeby coś było nie tak. Do fiata zamówiłem  któryś z kolei komplet kabli i pewnie też będzie okej. Teraz je mam we wszystkich autach i o ile kiedyś miałem nieprzyjemne historie z ich kablami jak mieli tylko wersję "eco" w produkcji i uznałem je za szmelc, to te najnowsze "pro" są chyba najlepszymi przewodami do FSO, jakie są w tej chwili na rynku. Po 20kkm używane przewody ciągle mają rezystancję jak nowe, a po opryskaniu nie ma żadnych przebić. Sentechy akurat wolę omijać z daleka, na dwóch kompletach się przejechałem i mają strasznie wysoką rezystancję.

Co do chemii, regularna wymiana tak, ale lepiej, jak coś sensowniejszego chlupie w tych mechanizmach, niż olej technologicznie zatrzymany w latach 60, tym bardziej, że tylny most to na tą chwilę najdroższy, najtrudniejszy do znalezienia i najgorszy do ewentualnej naprawy/przetransportowania z miejsca zakupu mechanizm w polonezie. Prościej znaleźć w sumie aktualnie sprawny silnik który bez remontu można zapakować pod maskę, niż cichy i sprawny tylny most :P Aż dziwne, że Trzeciak jeszcze podaje 15F z tego okresu, podczas gdy inne aktualizacje (np. błędnie podawane za duże luzy zaworowe) skorygował szybciej niż w książce Morawskiego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 22:23:53 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #483 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:33:04 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Ja wiem czy ten Hipol 15F taki zły? 85w90 GL-5, normy spełnione, do skrzyni zalałem w tamtym roku syntetyk Shella bo akurat taki miałem (miał być kilka lat temu do Skody Felicii, ale się ostał), plus że jest świeży, minus, że jest głośniej na trójce, widocznie zużycie mechanizmu. Kiedyś wlałem Lotosa 10w40 do K16 i klepało, później wlałem Liqui Moly i nie klepało, ale po miesiącu też klepało, poza tym nic się nie stało. :) Mój wniosek to jeździć do następnego interwału wymiany i wtedy ewentualnie się zastanawiać.

Edit: na tym forum sporo osób jeździ na 15F w skrzyni i moście z tego co się orientuję i nic się nie dzieje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 22:35:55 pm wysłana przez JanekEG »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #484 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:42:05 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wiesz, ja wychodzę z założenia, że jakbym jadł codziennie na śniadanie, obiad i kolację cały talerz kaszy z dwiema łyżkami smalcu, nawet chodziłbym, pracował i może nawet jeździł na rowerze, pół roku, rok albo i dłużej i nic by się nie działo, ale wolę jednak nie ryzykować i jeść warzywa, owoce i mięso i ogólnie stosować bardziej zbilansowaną dietę  :d Cenowo lepszy olej wychodzi tak samo, jak hipol, więc nie widzę sensu dopłacać do produkcji zabytkowych olejów, ale każdy leje co chce.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2020, 22:45:28 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #485 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:47:07 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Dietetyka to bardziej skomplikowany temat niż mechanizmy naszych gruzów. ;) Pojeździ na takim, zwłaszcza, że robi max 5kkm w roku.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #486 dnia: Kwiecień 22, 2020, 22:50:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mechanizmy naszych gruzów składają się z metalu trącego o metal, który smaruje olej, i to też bardzo skomplikowany temat, podobnie jak dietetyka.  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #487 dnia: Kwiecień 23, 2020, 00:27:09 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A ja dzisiaj właśnie poskładałem 4,1 w obudowie plusomostu. Wyszarpałem z carola 115 bebechy mostu i wsadziłem tam wyjące 3,9. Przy okazji trochę porząglowałem podkładkami regulacyjnymi. W sumie wszystkie 4 były w bardzo podobnych wymiarach. Do sxrotomosta poszły te cieńsze...  na razie testowałem drutem zbrojeniowym. Odcinek 0,5 metra założony do końcówki mostu daje radę go przełamać grawitacyjnie. Przydał by się  jakiś test co to wyszło.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #488 dnia: Kwiecień 23, 2020, 12:40:57 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
kiedyś był robiony jeszcze pomiar międzyzębny na tzw gazetę. Nie pamiętam dokładnie jak, ale pamiętam że gazeta włożona miedzy zęby nie powinna ulec przerwaniu kiedy tryby przesuwają się po sobie... <lol> <lol>
Widziałem to jak stary mechanior w komunistycznym Polmozbycie PRLu cudował właśnie z gazetą w tylnym moście.
(tylko nie pamietam jaka to gazeta była- może trybuna ludu?? <lol> <lol2>)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #489 dnia: Kwiecień 23, 2020, 15:12:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Wyjąłem tłoczek z zacisku który teoretycznie był w warsztacie regenerowany pół roku temu. Na prowadnicach korozja taka że bąble ponad milimetr, uszczelnienie tłoczka stało się jednością z zaciskiem, a pod tłoczkiem znalazłem nierówne kuleczki metalowe, jakby ktoś do zacisku przed montażem cyną nakapał.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #490 dnia: Kwiecień 23, 2020, 19:33:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Złożyłem, czysto, nasmarowane, i *uj, jak ściągało tak ściąga.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #491 dnia: Kwiecień 23, 2020, 20:28:17 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 648
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Polonez dostał możliwość uczestnictwa w ruchu ulicznym, robi za daily zastępując Omegę A . W Omedze wymieniam poduszki tylnej belki, amortyzatory ( wywaliłem całe tylne zawieszenie z auta), przy okazji wyszło trochę miejsc które trzeba pospawać, ale wszystko do ogarnięcia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #492 dnia: Kwiecień 23, 2020, 20:32:16 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2866
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Banned a przewód hamulcowy elastyczny jest drożny? Może to tył blokuję? Może wina opony?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #493 dnia: Kwiecień 23, 2020, 21:04:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Chciałem sobie dzisiaj zmienić halogeny z żółtych na bursztynowe (najstarsza wersja), ale okazało się, że kupując dwa identyczne z tego samego rocznika można mieć mindfuck, i jeden mieć w kolorze bursztynu, a drugi - moczu. No i znowu jeden muszę sprzedać, i szukać takiego jak chcę. Aktualnie mam zamontowane takie, jak halogen na górze, ale wyprodukowane w Polsce i bez kwadraciku na środku. Różnią się grubością szkła, i typem mocowania żarówki. Łeeeeh.



Ciekawe, czemu były produkowane w USA, bo tak głosi napis na szkle. Polonez miałby jakieś wspólne wymiary halogenu z amerykańcem? Czy produkcja w Polsce była tak nieopłacalna, że Wesem zamawiał szkła u Jankesów?  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2020, 21:12:12 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 23, 2020, 21:21:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6594
  • Płeć: Mężczyzna
Banned a przewód hamulcowy elastyczny jest drożny? Może to tył blokuję? Może wina opony?

Opony są nowe, poza tym przejechałem 500 metrów naciskając jednocześnie gaz i hamulec i potem porównywałem ciepłotę. Tył był równo nagrzany, lewy przód parzył, a prawy przód tylko lekko ciepły, poza tym czuć i słychać że lewy przód już traci przyczepność, aż kierownicą skręca.

(To nie w Polonezie tylko w Pandzie)

Przewód, możliwe, chyba nigdy nie zmieniany, poza tym jak wspominałem, zacisku za tłokiem znalazłem kawałki metalu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #495 dnia: Kwiecień 23, 2020, 21:55:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Podejście nr 4 do wymiany łożyska NA4900 zaliczone. Przy okazji wleciała pancerna łapa sprzęgła, bo starą już podejrzewałem o łamanie się, ale po zarzuceniu skrzyni tylko się to potwierdziło. Na koniec skrzynie zalałem nowym olejem, specol 75W-80 GL-5. Stary w sprzęcie w ilości sztuk 2, jedno to ukręcony gwint w podłużnicy (rozwiercony do M10) i latarka, która została na dachu i spadła w czasie jazdy testowej :/
Wydaje mi się, ze skrzynia na nowy oleju sprawuje się trochę lepiej, pytanie tylko jak długo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2020, 22:27:14 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #496 dnia: Kwiecień 23, 2020, 22:11:35 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Wymieniłem olej i filtr oleju w pluszaku, olej 5W40, od razu lepiej chodzi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 23, 2020, 23:48:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13833
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
cos mnie podkusilo zajrzec do swiec z szewim - wszystkie odkrecilem bez pomocy klucza ;]
zrobilem tym autem 600km, dobrze ze zadna sie nie odkrecila, bo bylby problem,
paprak nie tylko nie dokrecil swiec, ale nie wyczyscil ich i byly upaprane olejem,
w komorze spalania olej jest czestym gosciem - ach ta cudowna oplowska technika budowy silnikow <lol2>
przerwy miedzy elektrodami blizej 1.5mm niz 1.0mm ,wiec podoginalem i ustawilem ~0.9mm ,bo na razie nie mam weny, zeby kupowac nowe - zreszta zaraz sprawdze jaka powinna byc fabrycznie,
i tak dziwnie, ze nie gubil za bardzo zaplonow na gazie,
jutro ma padac, a chcialem umyc skory, wiec chyba musze zaplanowac jakies inne czynnosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 24, 2020, 22:03:57 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Chciałem sobie dzisiaj zmienić halogeny z żółtych na bursztynowe (najstarsza wersja), ale okazało się, że kupując dwa identyczne z tego samego rocznika można mieć mindfuck, i jeden mieć w kolorze bursztynu, a drugi - moczu. No i znowu jeden muszę sprzedać, i szukać takiego jak chcę. Aktualnie mam zamontowane takie, jak halogen na górze, ale wyprodukowane w Polsce i bez kwadraciku na środku. Różnią się grubością szkła, i typem mocowania żarówki. Łeeeeh.



Chyba dojdziemy do porozumienia na jakimś najbliższym zlocie.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 24, 2020, 22:10:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Też masz podobny zestaw? :D Tylko najbliższy,a raczej - jakikolwiek zlot teraz może być niestety w nieokreślonej przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2020, 22:12:27 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...